Hore
Fórum » Právna poradňa
 

cestovne poistenie fotaku

marish1
2010-05-09 22:57:21+02
netyka sa to uplne fotografovania, ale predpokladam, ze nebudem sam, kto nieco podobne riesil. neviete niekto o cestovnom poisteni, ktore kryje batozinu na viac ako 350€/polozku? napr v unione sa da batozina poistit na 700/1400/2100 alebo 2800€, pricom jedna polozka je kryta max do 350€. v alianz sa da poistit na 1700€, pricom jednu osobnu vec az do vysky 850€, ale pod osobnou vecou nemyslia elektroniku, ta iba do vysky 335€/polozku. chcel by som mat batozinu poistenu napriklad na 2000€, pricom kazdu polozku (elektronika) do vysky 700€. existuje taketo cestovne poistenie alebo sa to da riesit iba osobitnym pripoistenim danej veci? dik za reakcie
 
duroslav
2010-05-09 22:59:09+02
Najlepšie ti asi poradia v nejakej poisťovni, resp. maklérskej firme.
 
jamelo
2010-05-10 09:43:00+02
V Allianz si daj pripoistenie batožiny, tam máš na 1 prístroj v elektronike 850 EUR
 
marish1
2010-05-10 17:21:29+02
príspevok od: duroslav
Najlepšie ti asi poradia v nejakej poisťovni, resp. maklérskej firme.
hej, akurat v kazdej poistovni mi poradia vlastny produkt, a tie hlavne poistovne som uz pozrel aj na webe. nikto z tych, co poznam cez 350€ nepoistuje.
v marci som zo dna na den potreboval poistit novy fotak na cestu do spanielska, tak som nabehol do unionu a tam sa dal poistit iba cez osobitne pripoistenie daneho predmetu. 6 dnove poistenie 620€ fotaku ma vyslo na 22,28€. pritom celkove poistenie mna + ostatnej batoziny som mal za 9,9€. :)
takze tych 22 sa mi zda celkom dost.
najblizsie planujem zobrat este 619€ objektiv a platit 44€ za poistenie iba tychto dvoch veci sa mi zda blbost.

preto sa pytam tu, ci na to neexistuje nejaky specialny produkt. predsalen fotograf je tvor stahovavy, takze myslim viaceri to tu musia mat nejak vyriesene.

dik za comment
 
marish1
2010-05-10 17:28:12+02
príspevok od: jamelo
V Allianz si daj pripoistenie batožiny, tam máš na 1 prístroj v elektronike 850 EUR
ako som pisal v prvom poste, alianz poistuje vsetku elektroniku na 850€, pricom jednu polozku na 335€ (tak som to aspon pochopil z prilozeneho screenshotu). cize mas kryte napriklad dva 300€ objektivy, jednu 110€ pevnu 50tku, mozno este par filtrov a to je vsetko. ak mas telo za 600€ a objektiv za dalsich 700€ tak tie su uz bez poistenia.



popripade, ak by si mal so sebou IBA telo 600€+ objektiv 700€, tak ti za ukradnute telo alianz da 335€ a za ukradnuty objektiv tiez 335€ (do tej vysky su tieto predmety kryte, aj ked ich hodnota je vyssia).
 
marish1
2010-05-10 17:32:25+02
ten screen je odtialto:
https://online.allianzsp.sk/cp/index.php?idf=169
treba pri ´Doplnkové poistenia´ zakliknut ´ano´ a pri ´Nadštandardné poistenie batožiny´ kliknut na ´i´.
 
j.a.r.o.
2010-05-10 18:20:05+02
Kedy nastane plnenie: keď mi ho ukradnú vytrhnutím z ruky, alebo budem sedieť v kaviarni a zo stoličky mi ukradnú brašnu, .... V akých prípadoch to mám poistené?
 
marish1
2010-05-10 18:40:03+02
príspevok od: j.a.r.o.
Kedy nastane plnenie: keď mi ho ukradnú vytrhnutím z ruky, alebo budem sedieť v kaviarni a zo stoličky mi ukradnú brašnu, .... V akých prípadoch to mám poistené?
to klasicke cestovne poistenie je iba na kradez z uzamknuteho pristoru (napr. hotelova izba) vlamanim, cize policia musi vydokladovat, ze sa zlodej do priestoru dostal nasilim. ak zabudnes zamknut, tak mas smolu.

ak ides napr. stanovat do kempu, tak sa s tebou bude poistovna bavit iba ak si fotak mal ulozeny u spravcu kempu a bol ukradnuty odtial, kradez zo stanu ti nepoistia.

niektore poistovne nepoistuju ani kradez z auta, niektore poistia, ale za horsich podmienok (napriklad predmet kryju iba do urcitej sumy).

dalej ti kryju lupezne prepadnutie, ale tam som myslim cital nieco take, ze ti musia na policii zdokladovat, ze ti ho ulupili, takze treba nejake zranenie (u roznych poistovni to ale asi bude rozne, toto presne neviem). :)


na druhej strane, to specialne pripoistenie fotaku za 22€ mi zevraj krylo aj stratu, kradez (cize asi aj z tej kaviarne zo stolicky) a poskodenie (ak by mi napr. padol na skalu). z tohto hladiska to sice bolo fajn kryte, ale radsej by som mal za polovicnu cenu iba krytie obycajneho cestovneho poistenia, akurat s vyssym krytim jedneho predmetu.
 
j.a.r.o.
2010-05-10 19:24:01+02
Dík za vysvetlenie!
 
duroslav
2010-05-10 20:59:42+02
V maklérskej firme, čo som ti navrhoval ako alternatívu máš výhodu v tom, že predávajú poistky viacerých spoločností, tak by ti vedeli skorej poradiť resp. predať niečo čo by sa najviac blížilo tvojim požiadavkám a nemusel by si obchádzať a sondovať X rôznych poisťovní.
 
marish1
2010-05-11 17:27:14+02
oki, pojdem sa skusit poinformovat.
dik vsetkym za reakcie
 
4wd
2010-05-11 18:05:34+02
Ja ti radim z vlastnej skusenosti poistovnu QBE. http://www.qbeeurope.com/locations/index.htm
Sice neviem aku poistku ti vedia ponuknut tu v Europe ale ja som sa u nich poistoval v Australii ked som sa vracal na Slovensko. Na Tahitach v hoteli nam ukradli fotak, kameru a dalsie veci a to tak, ze nam vosli cez balkon do izby pocas spanku (mali sme otvorene balkonove dvere lebo sme vetrali a vo sne by ma nenapadlo, ze v 4 alebo 5 hviezdickovom hotely sa moze nieco take stat). Policia prisla spisala my sme poziadali poistovnu o uhradu a zaplatili do 14 dni uplne vsetko bez nejakej amortizacie alebo podobnych nezmyslov. Dokonca aj doklady o kupe zo Slovenska uznali bez nejakeho odborneho prekladu alebo overovania. Skoda bola vycislena na cca 4600 AUD.
 
marish1
2010-05-11 18:41:20+02
dik za info, ale vyzera to, ze slovenska pobocka sa nezaobera poistovanim fyzickych osob. maju tu hlavne poistenie lietadiel, priemyslu, podnikov. pre obcanov akurat poistenie domacnosti, zodpovednosti za skodu, a pod.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()