Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Prosba - pozicanie 2x blesku

murkom
2010-07-06 16:33:11+02
Ahojte. Kamarati z kapely Dysanchely ma poprosili, ci by som im nespravil promofotografie (ako to pri priateloch byva, samozrejme, ze zadarmo). Chcel by som to spravit co najlepsie a je mi jasne, ze bez aspon dvoch bleskov to nema vyznam. Zial, nemam ani jeden a preto sa obraciam s prosbou na nejakeho dobreho cloveka, ktory by bol ochotny za nejaky symbolicky peniaz, popripade flasku podla vlastneho vyberu, pozicat na nejake 3-4 hodinky buduci mesiac v presne urceny den dva blesky na Nikon (potrebujem wireless, takze do uvahy prichadza len 600, 800 alebo 900vka). Samozrejme, bezchybne vratenie je absolutne zarucene. Dakujem za ochotu, snad to nie je moc trufala prosba.
 
murkom
2010-07-06 16:34:26+02
Pardon, zabudol som uviest, ze sa to cele bude pachat v Trnave, takze to pozicanie prichadza do uvahy niekde z okolia (+- 20 km).
 
sankiakis
ocenenie redakciou 2010-07-06 17:12:54+02
aj bez sa da spravit fajne promo;)
 
murkom
2010-07-06 18:05:51+02
Vsetko sa da. Ak blesky nezozeniem, budem si musiet poradit bez nich. S nimi by to bolo vsak kreativnejsie a viac na urovni.
 
Marcel Rebro
2010-07-06 18:28:32+02
príspevok od: murkom
Vsetko sa da. Ak blesky nezozeniem, budem si musiet poradit bez nich. S nimi by to bolo vsak kreativnejsie a viac na urovni.
len taka kontrolna otazka : uz si niekedy ´kreoval´ s viacerymi externymi bleskami? stacia ti len blesky? alebo aj nejaky softbox, dazdnik, alebo aspon difuzor?
 
Marcel Rebro
2010-07-06 18:30:47+02
a snad este jedna vec. ´bezchybne vratenie je absolutne zarucene´ ... pokial cloveka nepoznam, je normalne ze zlozi zalohu v cene zariadenia. ak sa mu zapaci tak, ze ho zhodi zo stativom na beton, je jeho ... ;-)
 
murkom
2010-07-06 18:33:29+02
Ano, robil som. Na Olympuse som pouzival ich wireless system, takze mam i prakticke skusenosti, plus nejaky ten teoreticky zaklad (prirucky). Co sa tyka softboxov (stativy, difuzery), to uz by bolo na mna strasne vela (myslim ako zhanania - proste som presiel na novy system a nemam zatial na okamzity nakup novych veci - casom), takze to spravim viac kontrastnejsie a PS myslim ovladam velmo dostatocne.
 
murkom
2010-07-06 18:35:53+02
Podmienky samozrejme urcuje clovek, ktory poziciava. Staci ale 5 minutove stretnutie so mnou a je uplne jasne, ze dalsie vacsie zalohy nie su nutne ;-). Ale jasne, akceptujem. Preto sa pytam, ci je niekto ochotny podstupit taketo ´riziko´.
 
Marcel Rebro
2010-07-06 18:50:58+02
príspevok od: murkom
Podmienky samozrejme urcuje clovek, ktory poziciava. Staci ale 5 minutove stretnutie so mnou a je uplne jasne, ze dalsie vacsie zalohy nie su nutne ;-). Ale jasne, akceptujem. Preto sa pytam, ci je niekto ochotny podstupit taketo ´riziko´.
Asi sa nerozumieme. Nikto nespochybnuje Tvoju serioznost. Ked viem ze clovek, ktory si veci poziciava, nema problem ich zaplatit ak ich poskodi alebo strati nemam problem ani ja.

Tento vikend mal napriklad jeden nemenovany ePhotak odo mna pozicanu D700 + 85/1.4 + 35/2.0. Nevlastni ich preto, lebo mu staci jedna (jeho) D700 a tieto objektivy bezne nepotrebuje.

Ja napriklad nemam studiove vybavenie (mam len SB600 a SB900) ale vsetko ostatne si poziciavam. Pretoze to potrebujem len raz za cas ...

Som z BA, dva blesky mam - ako je z vyssie uvedenho asi zrejme ;-)
 
murkom
2010-07-06 18:54:51+02
Tak pod, pozyvam ta na pivo :-D. Som v Ba cez tyzden.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()