Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Kupa D300s pod rukou, moze byt fake ?

ruiger1
2010-07-21 20:26:54+02
Dobry den. Prosim o radu, ci nazory. Zajtra idem pozriet na inzerat zaujimavu ponuku D300s, vraj kupovanu v zahranici a uplne novu nepouzitu. Co si mam vsetko vsimat, co odskusat, da sa nieco preverit cez menu? neexistuje fake? Dakujem za kazdu radu.
 
ruiger1
2010-07-21 21:14:21+02
nikto nevie prosim Vas poradit ?
 
AnnoMally13
2010-07-21 21:18:15+02
najlepsie, ak to nema zaruku, si zobrat aspon na den na odskusanie, ja som kupoval z ebay, a prvy kus mal vadny `shutter`, v medzipolohe neostril, vymenili za druhy :)
Ale, faky asi neexistuju(alebo ja som o tom nepocul), takze ak to foti (pozri si prepalene body ci to nema) a AF motor v tele funguje(treba skusat na objektivoch bez motora), ja by som to bral.
Samozrejme, testni ci funguje blesk, AF lampa, ostrenie.....a tak...viac info ti da dalsi prispievatel ;)
 
Marcel Rebro
2010-07-21 21:21:11+02
príspevok od: ruiger1
nikto nevie prosim Vas poradit ?
V akom zahranici kupovana? Ak v EU, tak D300s by mala byt dokonca este v zaruke - ci?
 
ruiger1
2010-07-21 21:25:11+02
o tom kde bola kupovana, sa dozviem zajtra. Cena je velmi dobra, ma k nej aj zarucak, len nie doklad, nechapem preco. je vraj original zabalena a nepouzita.
 
kecal
2010-07-21 23:42:59+02
príspevok od: ruiger1
o tom kde bola kupovana, sa dozviem zajtra. Cena je velmi dobra, ma k nej aj zarucak, len nie doklad, nechapem preco. je vraj original zabalena a nepouzita.
pokiaľ bola kúpená tak ten záručák by mal byť orazený aj keď nemá doklad ( pokladničný ) .. na záruku stačí orazený záručák s dátumom predaja. Pokladničný doklad potrebuješ poväčšine až keď riešiš u predajcu vrátenie peňazí :-)

Pokiaľ ho nemá orazený , aj to sa stáva, je možné že:

predajca sa zbaví zodpovednosti predvedenia a preskúšania na predajni ( aj tak tomu poväčšine nerozumie ) , dáva foťák ´na vyskúšanie´ s tým že treba ( poväčšine do 5 dní ) prísť oraziť... a samozrejme nebol si ho oraziť..

alebo potom to začína smrdieť, nebol kúpený tak aby si si mohol uplatniť prípadnú reklamáciu ( niekde v taiwanských dokoch )..

alebo sa jedná o čorku .-) v tom prípade sa pri dožadovaní servisu môžeš nemilo prekvapiť, povedia ti že to je nahlásený kus ( sériové číslo ) z krádeže a zrejme ho už viac neuvidíš, akurát budeš dlho vysvetlovať ako a kde si ho kúpil. Z toho dôvodu je dobré si kuknúť nejaký doklad a zapísať si nacionále s číslom OP ( pasu, vodičáku ) ..
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()