Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Fotografovanie na závode

AReYco
2010-08-30 14:48:11+02
ahoj... o pár dní idem na okruh do Brna fotografovať. Vstup na niektoré tribúny je voľný, ale idem si zaplatiť aj vstup do Paddocku... chcem sa spýtať ako to môže byť s právami na fotenie... podľa článku na ephoto: keď je osoba, alebo objekt (auto) odfotografované na otvorenom podujatí, akoby mlčky dával súhlas na fotenie. Fotografie - ak bude možné a v súlade zo zákonom by som ich použil do môjho portfólia a prípadne spravil na stránke článok o víkende prežitom na závodnom okruhu. Môže nastať problém pri niektorej fotografii ? Napríklad, keď budem fotografovať v boxoch alebo vyhlásenie cien, či nehodu? Ďakujem za vaše pripomienky a rady :)
 
AReYco
2010-08-30 14:49:45+02
v pdf dokumente o instrukciach závodu som nenašiel žiadne informácie ohľadom fotografovania... mal by som sa informovať mailom ?
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-08-30 14:54:23+02
Ano mas suhlas jasne ze mozes tie fotky davat kde chces. Akurat keby si ich chcel predavat tak to si uz nie som isty, ale inak pohoda
 
AReYco
2010-08-30 15:10:16+02
príspevok od: Cako
Ano mas suhlas jasne ze mozes tie fotky davat kde chces. Akurat keby si ich chcel predavat tak to si uz nie som isty, ale inak pohoda
nie predávať určite nie... idem len vyskúšať - uvidím či sa bude dať vôbec nato pozerať. Jedine použitie je to čo som písal..takže ďakujem, pôjdem tam bez strachu :)
 
tomatito
ocenenie redakciou 2010-08-30 15:39:30+02
samozrejme ze fotky si mozes dat na svoju stranku
 
BraveCrow
2010-08-30 16:45:10+02
Ako bolo spomenuté pre vlasté účely nie je problém fotiť takéto podujatie, chystám sa tam tiež, po vlastnej skúsenosti doporučujem pobehať prírodné tribúny C a D, dá sa tam rôzne komponovať (veľký priestor). Jedine čo ma trošku mrzí je, že tam ideš ´len´ s kompaktom, po mojej ďalšej skúsenosti kompakt a rýchle autá mi moc nerezali :-D ale možno som to nevedel :-) P.S. pozor na poľských pretekárov :-D
 
AReYco
2010-08-30 17:38:46+02
príspevok od: BraveCrow
Ako bolo spomenuté pre vlasté účely nie je problém fotiť takéto podujatie, chystám sa tam tiež, po vlastnej skúsenosti doporučujem pobehať prírodné tribúny C a D, dá sa tam rôzne komponovať (veľký priestor). Jedine čo ma trošku mrzí je, že tam ideš ´len´ s kompaktom, po mojej ďalšej skúsenosti kompakt a rýchle autá mi moc nerezali :-D ale možno som to nevedel :-) P.S. pozor na poľských pretekárov :-D
No ja tam idem preto, lebo mám rád vôňu benzínu a zvuk motorov :) nejdem tam sám za účelom fotografovania, ale ideme partia si spraviť peknú sobotu a kedže už mám ten fotoaparát a snahu spraviť nejaký pekný záber, tak už to chcem celé aj pofotiť. Hoci len s kompaktom. Uvidím, čo dokáže. Ešte som nefotil takúto akciu. Aspoň spoznam jeho hranice. Ďakujem za radu...pozeral som http://www.automotodrombrno.cz/virtual/index.html a presne som si povedal, že na C-čku vidno najväčšiu časť trate. Môžem sa ťa ešte spýtať: Nevieš, či sa dá chodiť po tej cestičke okolo celého okruhu? alebo je to len pre servis :) ?
 
BraveCrow
2010-08-30 17:46:32+02
príspevok od: AReYco
No ja tam idem preto, lebo mám rád vôňu benzínu a zvuk motorov :) nejdem tam sám za účelom fotografovania, ale ideme partia si spraviť peknú sobotu a kedže už mám ten fotoaparát a snahu spraviť nejaký pekný záber, tak už to chcem celé aj pofotiť. Hoci len s kompaktom. Uvidím, čo dokáže. Ešte som nefotil takúto akciu. Aspoň spoznam jeho hranice. Ďakujem za radu...pozeral som http://www.automotodrombrno.cz/virtual/index.html a presne som si povedal, že na C-čku vidno najväčšiu časť trate. Môžem sa ťa ešte spýtať: Nevieš, či sa dá chodiť po tej cestičke okolo celého okruhu? alebo je to len pre servis :) ?
Dá sa chodiť aj okolo, nie síce všade sa dostaneš ale kedže je to dosť kopcovitý terén tak to je celkom dobrá túra. Keď necháš auto ako je tribúna T4 (snáď bude otvorená), tak kludne od D cez F sa dostaneš na C a potom po bielej do paddocku:-)
 
AReYco
2010-08-30 18:05:02+02
príspevok od: BraveCrow
Dá sa chodiť aj okolo, nie síce všade sa dostaneš ale kedže je to dosť kopcovitý terén tak to je celkom dobrá túra. Keď necháš auto ako je tribúna T4 (snáď bude otvorená), tak kludne od D cez F sa dostaneš na C a potom po bielej do paddocku:-)
´a potom po bielej do paddocku:-)´ to bola najvzácnejšia informácia pre mňa :) Ďakujem a pekné zábery ti prajem!
 
maciakba
2010-08-30 19:53:23+02
no s kompaktom to bude narocne, na tej prirodnej je 300mm malo avsak tvoj panasonic ma 486 mm po prepocte co je dostacujuce ak si predostris a potom budes cvakat ked idu auta tak zachytis nieco urcie, najma si nastav seriove snimanie a doby baterku ;-) inak prechadzat sa tam je v pohode potom ako je podchod tak z padockovej starny mozes pekne niektore hostesky pofotit je to zrovna na ich urovni a ani tam nezavadza ziadny plot a zvodidlo
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-08-30 20:00:00+02
príspevok od: maciakba
no s kompaktom to bude narocne, na tej prirodnej je 300mm malo avsak tvoj panasonic ma 486 mm po prepocte co je dostacujuce ak si predostris a potom budes cvakat ked idu auta tak zachytis nieco urcie, najma si nastav seriove snimanie a doby baterku ;-) inak prechadzat sa tam je v pohode potom ako je podchod tak z padockovej starny mozes pekne niektore hostesky pofotit je to zrovna na ich urovni a ani tam nezavadza ziadny plot a zvodidlo
Počuj, toto ma zaujíma. O čom ide v predostrení? Keď máš pozadie a čakáš, že naňho naskočí objekt, tak predsa nemôžeš zaostriť na vzdialenosť, na ktorú pôjde objekt, lebo tam je iba pozadie, nie?
 
maciakba
2010-08-30 20:18:03+02
príspevok od: Michal Matloň
Počuj, toto ma zaujíma. O čom ide v predostrení? Keď máš pozadie a čakáš, že naňho naskočí objekt, tak predsa nemôžeš zaostriť na vzdialenosť, na ktorú pôjde objekt, lebo tam je iba pozadie, nie?
mno, skoro, lenze ide fotit preteky takze nezaostri na posadie ale na asfalt na ceste predsa, ze nemozne? nie ide to a pri takej HO ako maju kompakty je jedno ci zaostri stred alebo vnutorny ci vonkajsi obrubnik ;-)
 
AReYco
2010-08-30 21:52:11+02
Ešte otázočka :) mám trepať zo sebou statív ?
Viem, že sa s ním lepšie fotí, hlavne z väčšej vzdialenosti...ale či mi nebude na obtiaž, keď tam budem behať po paddocku a pomedzi ľudí...
 
skokanix
2010-08-30 22:23:24+02
Na statív sa vy..r,len by Ti zavadzal.Takéto akcie sa fotia krátkymi časmi,na to statív nepotrebuješ,ak by si mal zrkadlovku a dlhé sklo aj tam by Ti stačil monopod.
 
AReYco
2010-08-30 22:29:04+02
príspevok od: skokanix
Na statív sa vy..r,len by Ti zavadzal.Takéto akcie sa fotia krátkymi časmi,na to statív nepotrebuješ,ak by si mal zrkadlovku a dlhé sklo aj tam by Ti stačil monopod.
vďaka, pýtal som sa radšej, pretože ešte nemám skúsenosť využívať statív v teréne a pri takejto akcii :) dúfam, že sa fotky podaria :)
 
maciakba
2010-08-30 22:40:37+02
jedine ak by si tocil viedo by bol plus ale inak na obtiaz ako pise skokanix
mimochodom na prirodnej chod co najblizsie k trati aby si nema auta az z takeho nadhladu ukazka tot: http://michalsemanik.eu/gallery/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=1852&g2_serialNumber=1
 
maciakba
2010-08-30 22:42:25+02
+ hostezky z toho miesta mozu vypadat takto, skoda ze nemam dlhsie sklo ako 300mm http://michalsemanik.eu/gallery/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=1816&g2_serialNumber=1
 
skokanix
2010-08-30 22:55:49+02
príspevok od: AReYco
vďaka, pýtal som sa radšej, pretože ešte nemám skúsenosť využívať statív v teréne a pri takejto akcii :) dúfam, že sa fotky podaria :)
Držím palec,no ak by si mal možnosť zohnať zrkadlo,asi by to bolo rozumnejšie,aj kvoly nastavovaniu hodnôt,či rýchlosti manipulácie s ňou.Pri takýchto rýchlych športoch potrebuješ čo najrýchlejšiu odozvu na spúšť,aby Ti neodišlo zo záberu,čo chceš zachytiť.Zrkadlo má aj Manuálne funcie a ďalšie výhody ako ISO,hĺbka ostrosti,krezba obj.,a mám taký dojem,že s kompaktom asi moc nevyskúšaš ani Paning,čo je v auto-moto športe pekné spestrenie kreatívnej fotky.Aj tak držím palec,možno po tejto skúsenosti pouvažuješ nad zrkadlom.:)
 
AReYco
2010-08-30 22:59:52+02
príspevok od: maciakba
+ hostezky z toho miesta mozu vypadat takto, skoda ze nemam dlhsie sklo ako 300mm http://michalsemanik.eu/gallery/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=1816&g2_serialNumber=1
fuha pozeram tvoj album na stranke... tá nehoda to je teda brutálne...inak pekná stránka aj dobre riešený album :)
 
AReYco
2010-08-30 23:06:29+02
príspevok od: skokanix
Držím palec,no ak by si mal možnosť zohnať zrkadlo,asi by to bolo rozumnejšie,aj kvoly nastavovaniu hodnôt,či rýchlosti manipulácie s ňou.Pri takýchto rýchlych športoch potrebuješ čo najrýchlejšiu odozvu na spúšť,aby Ti neodišlo zo záberu,čo chceš zachytiť.Zrkadlo má aj Manuálne funcie a ďalšie výhody ako ISO,hĺbka ostrosti,krezba obj.,a mám taký dojem,že s kompaktom asi moc nevyskúšaš ani Paning,čo je v auto-moto športe pekné spestrenie kreatívnej fotky.Aj tak držím palec,možno po tejto skúsenosti pouvažuješ nad zrkadlom.:)
uvažoval som...ale pre začiatočníka - som myslel že to bude ťažké (teraz viem, že je to jedno - začať sa dá aj na zrkadle) no už som si kúpil kompakt a teraz kým našetrím to potrvá... asi som spravil chybu, ale už to nezmením. Časom keď príde zrkadlo mi bude tento slúžiť ako hobby foťák len tak na výlety a možno budem časom ďalej aj v kvalite fotiek. Teraz je to všetko len také pokusy a hľadanie sa. Nie som nespokojný s lumixom, veď oproti tým čo som mal je rýchly, dobré sa pracuje s fotkami, pretože sú veľké - viem, že kvalitou zrkadlo nikdy nedobehne, ale cenou a funkciami to bolo jediné riešenie pre mňa :) Možno to nebude zle. Za ten čas si naštudujem rozdiely v zrkadlovkách aby som sa potom rozhodol pre tú správnu. Pretože teraz som mal v tom chaos čo je čo :) Inak som sa hral na manuály s tým lumixom mojím a sa to tam dá celkom pekne ponastavovať... ale chýba mi to ostrenie manuálne na objektíve aaaaaach...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()