Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Aky fotoaparat???

gastor
2010-09-01 11:03:22+02
Dobrý den! Poprosil by som Vas o radu, chcem si kupit digitalny fotoaparat na fotenie. Jedna sa o normalne fotenie, ludia, bezne uzivanie ale je tolko typov a znaciek ze sa v tom absolutne nevyznam preto by som vas poprosil o radu, nechcem zrkadlovku len normalny dig.fotak co robi pekne foto. Hlavne sa mi jedna aby som po stlaceni spuste nemusel cakat neviem kolko kym mi zaostri a jednoduche pouzivanie, otvorit - fotit. Asi to vyznie sprosto ale doteraz som fotil fotoaparatom Benq co som si kupoval lebo bol ako ,,kreditka" a hocikde sa mi vmestil, ale ked porovnam foto s druhymi fotoaparatmi, ci uz od mora tak tie farby su take nie moc pekne, dalej mi vadi ze musim pridrzat spust a potom dotlacit a on dlho zaostruje a celkovo nerobi pekne foto, dokonca niektore su rozmazane. Prosim poradte mi niejaky fotak co mi bude robit pekne foto a kde nemusim nastavovat milion veci. Cena tak do 500 EUR...
 
KESKOSENI
2010-09-01 11:10:41+02
Panasonic LX3
 
VeRt
2010-09-01 11:10:44+02
Zdravim, je to zly nazov temy :) ale ja radim Canon G10 alebo respektíve G11. Výborný fotoaparát..
 
jake
2010-09-01 11:21:36+02
vseobecne plati, ze zrkadlovka vdaka fazovemu ostreniu je vzdy o dost rychlejsia nez kompakt, ultrazoom alebo akoze lessmirorr fotaky. Preto by som zvazil nakup o trosku drahsi ale zrkadlovky. Za dobry peniaz je napr. http://www.megafoto.sk/Pentax/k-x-18-55DA-55-200
tento pentaxik sa hodi na vsetko, ma to uz aj objektivy a da sa s tym v podstate nafotit vsetko vo velmi dobrej kvalite, isto lepsie nez kompakt ci UZ
 
Daniel.U
2010-09-01 11:21:43+02
toto je otazka konzumno-komercno-spotrebitelskeho typu bez naznaku zaujmu o fotografiu, ktoru treba adresovat predavacovi v Nay, pripadne nejakej inej problematiky neznalej osobe hladiacej na fotoaparat len ako na kus spotrebnej elektroniky ludmi vyberanej len podla toho ktory je mensi a krajsi
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-09-01 11:23:56+02
Tvojej otazke vyhovuje asi 100 roznych pristrojov. Postupne sa tu vymenuju vsetky slusnejsie kompakty, ultrazoomy, mirrorless a zrkadlovky do 500€. Rozumnejsie nez zalozit takuto vseobecnu temu je precitat si najprv clanky vo fotoskole o vybere techniky a potom sa aspon rozhodnut z akej skupiny chces vyberat. Ked to budes vediet, staci pozriet temy vo fore, pretoze kazdy tyden je tu aspon jedna nova. Zaroven odporucam pozriet aj recenzie fotoaparatov, tam najdes odborny nazor na konkretny pristroj vratane ukazkovych zaberov.
 
viking81
2010-09-01 12:22:19+02
jaaaaj boze....dalsia taka otazka...spytam sa kolko si tu registrovany ? kolko clankov vo fotoskole si precital ? kolko recenzii si si prestudoval ? kolko obchodov si navstivil kde si si ich realne chytil a porovnal ? kolko predavacov v elektrach si sa pytal ? podla toho ze mas profil prazdny tak si sem prisiel len na to aby si polozil tuto otazku...my tu vytiahneme vestecke gule a ideme si domyslat a tahat jeden lepsi model za druhym....ako povedal karol srnec tvojim poziadavkam a cene vyhovuje mrte fotakov a kazdy ti poradi to co pouziva alebo osobne preferuje...a teraz cakam z sa tu do mna obujes ze si cakal od profikov fungovanu odpoved alebo nieco podobne...a dodaj este nieco o urovni slovenskeho fora kde neochotne radia ;-) ja len tak na okrej....prebehni si forum...za posledny tyzden tu boli minimalne tri taketo temy...precitaj si ich a hlavne si nieco nastuduj a potom zistis ze si aj sam dokazes vybrat...a odpoved ze si tu podobnu temu nenasiel neberiem....pouzi rozsirene vyhladavanie ;-)
 
wayne
2010-09-01 12:46:24+02
Canon S95. je sice trosku hrubsi, ale do vrecka sa vojde. alebo Panasonic Lumix ZX1. Inak, kazdy fotoaparat aj zrkadlovka funguje tak ze dotlacis spust na dvakrat, prvy pre zaostrenie a druhy pre cvak. jedine zeby si mal nejaky filmovy manualny pristroj.
 
conan7
2010-09-01 14:58:44+02
canon s90, panasonic lx3
 
pufko
2010-09-01 15:52:14+02
Najlacnejšia alternatíva s pomedzi kvalitných kompaktov je Samsung EX1, potom sú to konkurenti ktorý tu boli spomenutý, Panasonic LX3 , Canon rada G
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-09-01 17:35:33+02
´ Prosim poradte mi niejaky fotak co mi bude robit pekne foto a kde nemusim nastavovat milion veci. ´

Fotografia je remeslo, kde treba zvladnut urcite dovednosti, ktorych vysledkom je dobra fotografia. Ak nie si ochotny podstupit proces ucenia sa fotografii, kup si radsej na dovolenke sadu pohladnic. Ti co vedia fotit, nemaju nadarmo fotoaparaty s pokrocilimi funkciami, aby mohli frajerovat, ze vedia co je cas a clona.
 
gastor
2010-09-01 18:54:54+02
Dakujem tym co mi napisali konkretny typ. Kludne sa do mna davajte, nemam cas na citanie recenzii a prehrabavani sa medzi 500 ks fotoaparotov ako tu niekto napisal, preto som sa spytal ludi co su od fachu ale kolko ludi tolko chuti, zaregistroval som sa len kvoli tejto otazke a dakujem tym co mi odporucili konkretny typ. Nejsom fajnsmeker ani profesionalny fotograf len presne kvoli tym 500 typom som potreboval poradit od ludi z fachu a nie predavaca z nay, ktory mi odporuci vypradajovy model alebo model z ktoreho ma najvysiu proviziu preto odporucanie predavaca v nay som nebral v uvahu, ale aj tak diky za postrehy a odporucania.
 
gastor
2010-09-01 18:58:47+02
príspevok od: Daniel.U
toto je otazka konzumno-komercno-spotrebitelskeho typu bez naznaku zaujmu o fotografiu, ktoru treba adresovat predavacovi v Nay, pripadne nejakej inej problematiky neznalej osobe hladiacej na fotoaparat len ako na kus spotrebnej elektroniky ludmi vyberanej len podla toho ktory je mensi a krajsi
Daniel diky presne si mi poradil, tvojou odpovedou si presne vystihol problem veci. Si frajer ktory tomu rozumie, uznavam ta.
 
Daniel.U
2010-09-01 19:06:07+02
príspevok od: gastor
Daniel diky presne si mi poradil, tvojou odpovedou si presne vystihol problem veci. Si frajer ktory tomu rozumie, uznavam ta.
Nemas za co, bolo mi potesenim. Ale mozem ti predat moj Canon S90, uz ma prestal bavit ,-)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-09-01 19:07:19+02
O 5 dni tu bude 20 typov fotoaparatov vsetkeho druhu. Kazdy z nich vyhovuje inemu uzivatelovi. Ides si kupit fotak, co je kreativne zariadenie, nie topinkovac a ty si lenivy si pozbierat informacie a nastudovat si problematiku?
Ktoremu z uzivatelovi veris natolko, ze si bez rozmyslania kupis to, co ti odporucil?
Skoda namahy pisat nieco niekomu, kto to chce na zlatom podnose, miesto toho, aby si sam presiel cestu a na konci sa tesil z toho, ze sam musel urobit nieco pre to, aby nieco dostal. Chces byt fotograf alebo konzument? Nemusis mi odpovedat, z tvojho vyjadrenia to uz viem.
 
viking81
2010-09-01 21:14:45+02
aby som nebol len za hnusneho tak ti tu hodim aj ja nejaky model :) canon sx200is alebo panasonic tz7 mozno panasonic tz10 :) alebo este panasonic lx3...G od canonu by som vzhladom na tvoju nulovu sancu cokolvek sa naucit nebral :) a vyber si :)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()