Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Pokazený objektýv?

majlomajlo
majlomajlo 2011-05-04 16:06:37+02
Prajem príjemný deň!
Pred necelým týždňom som si kúpil nový fotoaparát, je to samsung wb600, fotí pekne a som s ním celkom spokojný len včera som si všimol jednu nepatrnú chybu na jeho fotkách, keď fotím makro alebo aj portréty (alebo aj hocičo iné) objaví sa na fotke v pravom hornom rohu tmavý fľak, je to iba keď nezoomujem keď priblížim fotku ten fľak tam už nie je (a ešte nie je to tam vždy iba asi pri 4 fotkách z 10) nerozumiem tomu, čo to tam môže byť či je to nejaká závada objektívu, alebo nebodaj čipu a či je to dôvod na reklamáciu? (Ospravedlňujem sa za moje neodborné vyjadrovanie ale som ešte len začiatočník)
Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
 
FLASH-FOTO
2011-05-04 23:04:30+02
príspevok od: gaspi
co ma zoolog so slivkou??
napríklad slivovicu...
 
FLASH-FOTO
2011-05-04 23:08:23+02
príspevok od: majlomajlo
Ja čo som kukal recenzie na tento foťák, tak nevydel som to ani na jednej fotke, takže to je asi závada môjho kusu. Ale tento jav som ešte nevydel na žiadnom foťáku (kompakte) ani na lacnejších. Nechápem
nič v zlom, ale je to taký problém s tou gramatikou?

objektýv..., nevydel...
 
keko
2011-05-05 00:59:10+02
príspevok od: gaspi
co ma zoolog so slivkou??
Ze pije slivovicu. Aspon myslim, lebo nas zverolekar ju pije
 
xmartankox
2011-05-05 08:15:45+02
príspevok od: majlomajlo
Zo začiatku som si to aj ja myslel, preto som tomu nevenoval pozornosť. Ale neskôr som si všimol, že to je asi niečo iné, ale ja myslím, že na foktách s takým istým širokým objektívom teda bez toho aby som to priblížíl (že raz to tam je raz nie (na čo do toho teda dávali 24mm objektív, keď to zachytáva aj kraj objektívu?))
Neries tu blbosti, zbal fotak, zanes ho do servisu, priloz ukazkove fotky. Toto tu naozaj nikto nevyriesi, pokial to nebol prst alebo ina cast cohokolvek.
Finito, utrum
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()