Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Dan + DPH pri kupe pouzitej foto techniky?

alank0
2011-05-27 10:08:32+02
Ahojte,

neviete nahodou niekto ci sa plati clo a DPH pri kupe pouzitej foto techniky? (objektiv?) mimo EU?

dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-27 10:20:35+02
príspevok od: alank0
Ahojte,

neviete nahodou niekto ci sa plati clo a DPH pri kupe pouzitej foto techniky? (objektiv?) mimo EU?

dakujem
Plati! A este aj z postovneho!!!
 
bear
- moderator
2011-05-27 10:23:53+02
oficialne pouzitu techniku dovazat nemozes, aspon mi to tvrdil colnik, tak som ho presvedcil, ze je to zberatelsky exponat. Ak budes trvat na tom, ze je to pouzita technika bude poslana naspat, alebo komisionalne zosrotovana. DPH sa nevyhnes tym, ze to oznacis za nieco ine ako to v skutocnosti je, mozno to mierne ovplyvni clo.
 
alank0
2011-05-27 10:52:45+02
príspevok od: bear
oficialne pouzitu techniku dovazat nemozes, aspon mi to tvrdil colnik, tak som ho presvedcil, ze je to zberatelsky exponat. Ak budes trvat na tom, ze je to pouzita technika bude poslana naspat, alebo komisionalne zosrotovana. DPH sa nevyhnes tym, ze to oznacis za nieco ine ako to v skutocnosti je, mozno to mierne ovplyvni clo.
vyhnut sa nechcem...len chcem vediet ako je to v skutocnosti... a jedna sa o skutocne pouzite sklo... myslel som ze sa to plati len na nove veci.. dakujem
 
1970
2011-05-27 11:21:45+02
príspevok od: bear
oficialne pouzitu techniku dovazat nemozes, aspon mi to tvrdil colnik, tak som ho presvedcil, ze je to zberatelsky exponat. Ak budes trvat na tom, ze je to pouzita technika bude poslana naspat, alebo komisionalne zosrotovana. DPH sa nevyhnes tym, ze to oznacis za nieco ine ako to v skutocnosti je, mozno to mierne ovplyvni clo.
Toto je neuveritelne. Tato xxx statna byrokracia si este co vymysli? Povedali ti aj dovod preco sa pouzita technika neda dovazat? Maju aj nejaku oporu v zakone alebo si to colnik vycucal z prsta a cakal ze mu zalepis oci baksisom?
 
bear
- moderator
2011-05-27 21:59:15+02
príspevok od: 1970
Toto je neuveritelne. Tato xxx statna byrokracia si este co vymysli? Povedali ti aj dovod preco sa pouzita technika neda dovazat? Maju aj nejaku oporu v zakone alebo si to colnik vycucal z prsta a cakal ze mu zalepis oci baksisom?
predpokladam, ze je to koli tomu aby sa sem nedovazalo zbytocne vela elektronickeho odpadu
 
Kaiman81
2011-05-27 22:16:42+02
príspevok od: bear
predpokladam, ze je to koli tomu aby sa sem nedovazalo zbytocne vela elektronickeho odpadu
Podla Teba sú staré sklá alebo fotoaparát elektro odpad? mne príde to platenie cla dosť scestné,vlastná skúsenosť pri kúpe Olympusu OM2SP aj keď starého 30r čo teda určite nieje elektroodpad.... čloívek sa snaží si zohnať niečo čo na SK zohnať ťažko a aj to mu zdania...
 
Crazy41
2011-05-27 22:26:23+02
neviete niekto ci aj v CR vyravaju dph aj z postovneho? mam moznost dat si poslat neco aj tam,ci by mi to pomohlo
 
bear
- moderator
2011-05-27 22:35:32+02
príspevok od: Kaiman81
Podla Teba sú staré sklá alebo fotoaparát elektro odpad? mne príde to platenie cla dosť scestné,vlastná skúsenosť pri kúpe Olympusu OM2SP aj keď starého 30r čo teda určite nieje elektroodpad.... čloívek sa snaží si zohnať niečo čo na SK zohnať ťažko a aj to mu zdania...
U objektivov je situacia ina, ale pri 99% elektroniky ide o odpad (pocitace, TV, monitory, videa, chladnicky, ....). Takmer v kazdej oblasti su aj vynimky, co su zaujimave pre zberatelov, ale zakon tazko osetri jednotlive pripady a tak to radsej zakazu globalne.
 
Kaiman81
2011-05-27 22:36:30+02
http://www.nakupujvusa.cz/jak-nakupovat/dalsi-dulezite-informace/
 
Crazy41
2011-05-27 22:49:07+02
príspevok od: Kaiman81
http://www.nakupujvusa.cz/jak-nakupovat/dalsi-dulezite-informace/
ten limit 150e uz zase znizili na 22,ale asi si odpoviem sam lebo pominam ze som kupoval fotak a dph z postovneho mi neratali,inac by to prekrocilo tych 150e keby to ratali spolu, skoda ze som si teraz nechal poslat veci na SR, ma osklbu spiny jedny
 
Kaiman81
2011-05-27 23:12:09+02
príspevok od: bear
U objektivov je situacia ina, ale pri 99% elektroniky ide o odpad (pocitace, TV, monitory, videa, chladnicky, ....). Takmer v kazdej oblasti su aj vynimky, co su zaujimave pre zberatelov, ale zakon tazko osetri jednotlive pripady a tak to radsej zakazu globalne.
chcel by som vidieť toho kto zbiera chladničky...
 
Kaiman81
2011-05-27 23:14:09+02
príspevok od: Crazy41
ten limit 150e uz zase znizili na 22,ale asi si odpoviem sam lebo pominam ze som kupoval fotak a dph z postovneho mi neratali,inac by to prekrocilo tych 150e keby to ratali spolu, skoda ze som si teraz nechal poslat veci na SR, ma osklbu spiny jedny
vždy sa plati s komplet ceny, poviem Ti to takto,záží ako sa colník vyspí, už som nakupoval cez ebay aj drahšie veci ako je foták a zatial som nikdy clo neplatil,len raz....
 
marian
2011-05-28 11:05:36+02
Nazov temy DAN+DPH Vies dph je dan.
Ak polozis otazku ako si polozil tak sa nediv ze ti sem napisu blbosti.Never vsetkemu co citas na fore .Spytaj sa na najblizsom colnom urade ale musis vediec cenu tovaru a cenu postovneho a povedia ti presne kolko by ta to stalo.
Zakaz dovozu pouzitych veci sice existuje ale pokial ten tvoj objektiv neni plneny freonom tak sa nemas coho bat.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()