Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Ako si fotenim privyrobit?

roben
roben 2008-08-07 14:24:36+02
ahojte viete mi povedat ako sa da nejako fotkami co nafotim a podaria sa privyrobit? niekto sa tym aj zivy tak chcem vediet nejake moznosti
 
Ronn
2008-08-24 01:31:07+02
Slavo s tym tvojim PS si ma velmi nepotesil :))) Kvalitne sklo teda bude musiet na mna par mozno desiatok rokov pockat :D
 
cizy
2010-01-16 18:17:00+01
trochu oprasim tuto temu, aj ked s trocha inym zamerom

po 4 a pol roku stalej brigady som zostal po zatvoreni prevadzky bez prijmu a tak si hladam vsetkymi moznymi sposobmi nejaku brigadu v BA (nemusi to mat nic spolocne s fotenim).

ak by niekto o niecom vedel, popr. je sam zamestnavatel tak nech sa ozve v ss.

dakujem
 
Seto
2010-01-16 19:53:28+01
no takych by nas bolo viac a ne len v blave :DDD
 
valec86
2010-02-27 23:23:51+01
ja fotim pre szene1.sk
popritom fotim toho viac. v ociach plno ludi tuna asi niesom fotograf, no pani, kto s vas si fotenim vyrobim na 5d, 40d a Lkove skla ? nikdy sa tym nechcem zivit profesionalne, nato nechodim na vysku, no popri skole je to velmi fajn job. a ties nie najlahsi.
 
2010-02-28 09:29:22+01
Kristepaneboze! ;)
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-02-28 09:43:37+01
nechce s ami čítať všetky príspevky ale asi takto:
profesionálny prístup vo všetkých ohľadoch,
spokojní vracajúci sa zákazníci (je jedno či produkty svadba alebo čo)
môže pomôcť aj web na prezentaciu portfolia (aj ked u mna a väčšiny známych funguje skor osobne jednanie u klientov.)

stock photo - ja neviem, ja robím len na objednávku alebo pre seba.
to mám akože zaplatiť modelku vizáž aťas a MOŽNO to niekto kupi? to u mna nefunguje.Rovnako mikrofotobanky.

a treba ratať s tým že vážnejšie peniaze zarobíš možno po roku- dvoch profi fotenia:)
 
milos
2010-02-28 09:46:25+01
Predal ste niekto niekedy niečo cez www.shot.sk?
Mne to tam pripadá ako opustená loď.Alebo cez nejakú inú fotobanku?Funguje vôbec nejaká solídna firma týmto spôsobom?
Máte niekto osobné skúsenosti s týmto?
 
Linda Von Bergeraque
2010-03-01 14:52:44+01
Ahojte!:) rada by som hned z fleku povedala co si myslim: toto je forum pre fotografov, ak si chcete (doslova) pokvakat o blbostiach, chodte na Pokec. takze spat k teme:) Pocas strednej skoly som si privyrabala v jednej pizzerii v petrzalke a tam sa nam menili obrazy na stenach raz do mesiaca prave z toho dovodu, ze majitel podporil umelcov v ich tvorbe. Obrazy sa dali zakupit priamo v pizzerke. Je to vsak pizzeria na urovni s dobrou lokalitou. Ostatne co by som este dodala uz pisal Karol Srnec. Amen.
 
delfinmsvk
2010-03-01 16:35:52+01
veľmi zaujímavé čítanie a poučné musím napísať.Dobre sa to číta,ťažšie realizuje ale hlavne všade sa tam stále pchajú peniaze či z prava alebo z ľava :-/ .
Ale to som nechcel mno.Ja to vidím asi tak a to z realu že: vyrobím neakú súčiastku na cnc sústruhu v časovej rezerve a dosť kvalitne, a potom príde tzv. ´garážová´ výroba a ja to mám po nich trebárs opravovat a pritom majú na to 2 x viac času a nevyrobia to aj tak tak kvalitne lebo to robia na starých strojoch -herkách( oni sa tím chcú živiť ale ja sa tím z profesného hladiska živím).Toť vsio.Všetkým GL.
 
jareso
2010-03-02 21:11:15+01
Ja mám celkom dobré (amatérske) skúsenosti s predajom cez mikrofotobanky.
Kto chce nech pozrie môj článok v blogu, kde som to zhrnul:
http://blog.hladacik.sk/index.php?id=273
 
insomnium
2010-04-06 21:29:39+02
dnes uz nema ani akim smerom vsade mas to iste ako u fotografie veim to zvlastnej skusenosti :(
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-04-06 22:12:16+02
príspevok od: Linda Von Bergeraque
Ahojte!:) rada by som hned z fleku povedala co si myslim: toto je forum pre fotografov, ak si chcete (doslova) pokvakat o blbostiach, chodte na Pokec. takze spat k teme:) Pocas strednej skoly som si privyrabala v jednej pizzerii v petrzalke a tam sa nam menili obrazy na stenach raz do mesiaca prave z toho dovodu, ze majitel podporil umelcov v ich tvorbe. Obrazy sa dali zakupit priamo v pizzerke. Je to vsak pizzeria na urovni s dobrou lokalitou. Ostatne co by som este dodala uz pisal Karol Srnec. Amen.
ale vsak na ephoto su radi ze tu trkoceme maju - aspon kliky a navstevnost:D
 
immortal20
2010-04-07 07:12:20+02
ja fotim svadby stuzkove oslavy firemne akcie a produktovu fotografiu ... privirobil som si s tym trosku ale este ani zdaleka mi to nezaplatilo naklady vlozene do toho
 
Linda Von Bergeraque
2010-04-07 12:49:32+02
Hm...podla toho co mas na mysli pod pojmom ,,nejakymi fotografiami´. Ak to myslis seriozne a mas zameranie, treba hladat sposoby ako sa zviditelnit co je podla mna polovica uspechu. Mozes byt aj najlepsi fotograf na svete ale ak nemas dobry marketing, nikto ta nenajde a neponukne ti spolupracu. No toto je velmi dlhodoby proces vcetne vzdelavania sa, vcetne velkych investicii do equipments a vela vela vlozeneho casu na propagaciu a zhananie zakazok. Druhou moznostou pre teba mozu byt fotobanky. Miesto toho aby ti fotky zapadali prachom na hardisku, mozes sa ich pokusit predat. To je vsak tiez dlhodoby proces. Musis si vytvorit velke a silne portfolio a trpezlivo cakat az ti budu fotky prinasat kde tu nejake bubaky, no necakaj to hned. Ovocie zacina prinasat niekedy aj o peknych par mesiacov. Nehovoriac o tom ze ju musis pravidelne doplnat a pridat este troska marketingu napr blogovackami webstrankou atd. A hlavne to chce studie o tom o ake fotky vo fotobankach je zaujem a na co su primarne pouzite. Fotobanky su urcite neni miestom kde prezentujes umelecku tvorbu, to by si daleko nedotiahol. Ak chces predavat umelecku tvorbu, skus ebay, ta ma sekciu pre umelcov. Tak vela zdaru:) BTW ked uz sme pri marketingu, pripajam obrazok svojej novej fotomanipulacie s malovanymi prvkami:)
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()