Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Prosím o radu

evkam
2008-08-16 20:51:44+02
Dobrý deň.Potrebovala by som poradiť a neviem na koho sa obrátiť.V zahraničí som kúpila fotoaparát Canon PowerShot A75.Išiel v poriadku pár rokov.Začiatkom júna som bola na dovolenke a hneď prvý deň sa pokazil.Keď ho zapnem je všetko rozmazané, musím zaostrovať aby sa to vylepšilo,ak to náhodou pomôže tak fotky sú aj tak pruhované.Neviem v čom sa mohla stať chyba.Možno horúčava, alebo vlho.V obchodoch mi nezaručili či sa to bude dať opraviť. Nevie náhodou niekto či by sa s tým dalo ešte niečo robiť? ďakujem veľmi pekne za každu odpoveď.
 
Condor
2008-08-16 21:28:50+02
Evkam pravna poradna? a nazov ´prosim o radu´ :-(( Co takto napriklad dat nazov: Canon PowerShot A75 - oprava a zaradit to do O technike. Aaaaach... A teraz k veci: Tento aparat bol na svoju dobu dobry a urcite nie lacny no dnes asi jeho oprava by dost previsila jeho momentalnu hodnotu. Je na zvazenie ci by sa to oplatilo a ci vobec taky ´stary´ aparat by vobec vedeli opravit v servise. Nahradny diel (zvacsa cela doska alebo modul - uz nieto dnes opravarov len menicov) by bol drahsi ako novy aparat tejto kategorie. Je to spotrebna elektronika na 3-4,5 rokov. Takze je asi ten spravny cas si urobit radost novym fotakom :-)
 
zvonec
2008-08-16 21:28:57+02
evkam, zabudni na svojho stareho spolocnika, a zacni sa pozerat po novom pristroji. Napriklad Canon Powershot SX100 nieje problem zohnat za cenu priblizne 200 EUR (6000 SKK), cize cena opravy A75 by daleko prevysila cenu noveho aparatu...
 
zvonec
2008-08-16 21:30:13+02
condor, :-)))) tusim si ma predbehol... :-))))
 
Condor
2008-08-16 21:32:34+02
(((-: !!! BINGO !!! :-)))
 
evkam
2008-08-16 21:42:53+02
ďakujem za rady a prepáčte za zlé umiestnenie. Už mám nejaké foťáky vyhliadnuté ale neviem sa rozhodnúť. Ešte raz dík
 
dodislav
2008-10-19 13:42:09+02
potreboval by som poradit, že prečo, keď chcem cez den fotit s dlhsou uzavierkov je fotka len biela.
Ďakujem :)))
 
zeppelin
2008-10-19 20:04:27+02
no za A) ta otazka patri uplne inam... ale uplne.
za B) neviem cim fotis a v akom rezime, nenapisal si..., ale mozno je na to celkom jednoduche vysvetlenie. Skratka si to uuuplne preexponoval.
 
quintes
2008-10-19 21:15:03+02
a ja sa chcem opýtať prečo mám na každom režime fotenia pri exponovani tmu.. Mám canon eos 400d, tmavá fotka je aj pri tv, av, m, aj režime pre začiatočníkov. Skúšal som už všetko, iso hore dole, no všetko. Nenašiel som podobný problém na nete, a nechcem otvárať nové vlákno.
P.s. Mám objektív tamron 17-50 f2.8 a na prednej strane také čierne krúžko s nápisom tamron
 
BurGi
2008-10-19 21:19:48+02
fuuuha no to je dilema... no nemozem na to prijst...

two hours later....

jaaaj, musis si dole to kruzko s napisom tamron ;)

:DDDDDD
 
quintes
2008-10-19 21:54:56+02
príspevok od: BurGi
fuuuha no to je dilema... no nemozem na to prijst...

two hours later....

jaaaj, musis si dole to kruzko s napisom tamron ;)

:DDDDDD
no jasné, si rob srandu.. A nič nebudem robiť len čistiť to sklo čo je pod tým.. teraz som ho vyleštil so savom zmiešaným s riedidlom čo malo taký fialkovy nádych a nebudem ho zakrývať.. Na to ti nenaletím.. Dávajú k tomu to krúžko tak tam musí byť.
 
Ultra TXF
2008-10-19 22:18:11+02
príspevok od: quintes
no jasné, si rob srandu.. A nič nebudem robiť len čistiť to sklo čo je pod tým.. teraz som ho vyleštil so savom zmiešaným s riedidlom čo malo taký fialkovy nádych a nebudem ho zakrývať.. Na to ti nenaletím.. Dávajú k tomu to krúžko tak tam musí byť.
Jasne že tam musí byť,ale sa pozri či to nemáš napísané hore nohami ty magor.
Musíš mať ten nápis Tamron správne otočený inak to bude stále čierne.
Mám rád magorov čo si neprečítajú ani návod na objektív kua !
 
dmedia
2008-10-20 00:49:11+02
Evkam, viacero modelov od Canonu malo problem s chipom, ktory bezplatne vymienali-vyrobna vada u danej serie, ale to sa spytaj v servise-Prolaika.
 
quintes
2008-10-20 09:42:25+02
príspevok od: Ultra TXF
Jasne že tam musí byť,ale sa pozri či to nemáš napísané hore nohami ty magor.
Musíš mať ten nápis Tamron správne otočený inak to bude stále čierne.
Mám rád magorov čo si neprečítajú ani návod na objektív kua !
sa ti povie prečítaj si návod, vy mudrland, keď je v čínštine! Takých radcov by tu bolo.. Už som skúšal to obrátiť, aj som polarizačný filter za 4 tisícky koli tomu rozbil aby som ten čierny kruh mohol točiť a nič.. Idem písať výrobcovi.. Už nechcem reklamovať objektív, lebo už tam nemá kto pomaly predávať, keď furt fackam tých predavačov lebo mi nechcú zobrať veci na reklamáciu..
 
Ultra TXF
2008-10-20 10:03:15+02
príspevok od: quintes
sa ti povie prečítaj si návod, vy mudrland, keď je v čínštine! Takých radcov by tu bolo.. Už som skúšal to obrátiť, aj som polarizačný filter za 4 tisícky koli tomu rozbil aby som ten čierny kruh mohol točiť a nič.. Idem písať výrobcovi.. Už nechcem reklamovať objektív, lebo už tam nemá kto pomaly predávať, keď furt fackam tých predavačov lebo mi nechcú zobrať veci na reklamáciu..
Hm....tak to ano,s tým návodom to je problém.Ja viem len hovorovú sečuánštinu,takže ti nepomôžem.S tým polarizačným si to prehnal,stačilo to poriadne vyleštiť drsnou handrou,najlepšie žinkou na riad a potom to už nebude také tmavé.
 
stevonoz
2008-10-20 10:26:29+02
daj dole ten čierny krúžok a daj tam mikroténový sáčok a nebude to tak podexponované ale fotky nebudú ostré a čisté ale stále lepšie ako stým krúžkom.
mne to poradili v servise a funguje to a ani objektív nezašpiníš.
viď. foto
 
Ultra TXF
2008-10-20 10:31:45+02
No nie je to zlý nápad ,ale mne jeden známy fotograf na ochranu objektívu doporučil prezervatív.Keď je dostatočne veľký tak pri troche snahy do toho narveš celý fotoaparát a je to potom taký malý armor kryt.A máš do aj odolné proti vlhkosti.Inak sa s tým dajú fotiť také zasnené portréty,vieš čo myslím.
Ale neodporúčam použitý :)
 
quintes
2008-10-20 10:49:30+02
no konečne niekto kto vie poradiť. Skúsim ten sáčok, na prezervatívy zatiaľ nemám. Ďakujem za rady :-)
 
javelin
2008-10-20 10:53:11+02
To bud rád že ti ho odporučil na objektív....to ked som sa ja vytasil s problémom krúžku s nápisom Nikon, tak mi prezervatív odporúčali tiež.., ale na hlavu....To pomôže ????
 
javelin
2008-10-20 10:54:53+02
Nechcem zakladat nové vlakno ...tak prosím poradte...Mám Nikon D80...aký prezervatív....
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()