Hore
Fórum » Právna poradňa
 

foto ako dôkaz

daginka
2011-12-06 22:50:35+01
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či je možné použiť fotografiu osoby, ktorá fajčí (v objekte, kde je zákaz fajčiť) ako dôkaz pri disciplinárnom konaní? Foto bola vyhotovená nespokojným obyvateľom objektu. Ďakujem.
 
jimmy_rs
2011-12-06 23:04:17+01
to sa asi opytaj skor pravnikov nie fotografov
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-12-06 23:09:09+01
za co sedis ? Pravnik to dodrbal ... Rozumies
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-12-06 23:14:06+01
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
za co sedis ? Pravnik to dodrbal ... Rozumies
A že predvianočný optimizmus
 
bonifacko
2011-12-07 06:40:06+01
a kmu ta osoba...oné....fajčila?
 
Heat22
2011-12-07 07:52:14+01
Skúste http://www.zoznam.sk/katalog/Financie-pravo-podnikanie/Advokatske-kancelarie/
 
JOK3R
2011-12-07 08:04:29+01
príspevok od: daginka
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či je možné použiť fotografiu osoby, ktorá fajčí (v objekte, kde je zákaz fajčiť) ako dôkaz pri disciplinárnom konaní? Foto bola vyhotovená nespokojným obyvateľom objektu. Ďakujem.
Nekazte niekomu vianoce, upozorniť a nechať tak
 
Paulie
2011-12-07 10:49:13+01
ak tam bola tabula so zákazom, tak průser http://goo.gl/E9fHv
 
bubu1687
2011-12-07 10:54:57+01
príspevok od: daginka
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či je možné použiť fotografiu osoby, ktorá fajčí (v objekte, kde je zákaz fajčiť) ako dôkaz pri disciplinárnom konaní? Foto bola vyhotovená nespokojným obyvateľom objektu. Ďakujem.
nemas fajcit kade chodis ale pockat kym aspon vyjdes von
 
tino8
2011-12-07 11:17:31+01
príspevok od: daginka
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či je možné použiť fotografiu osoby, ktorá fajčí (v objekte, kde je zákaz fajčiť) ako dôkaz pri disciplinárnom konaní? Foto bola vyhotovená nespokojným obyvateľom objektu. Ďakujem.
to chces za neaku zapalenu cigaretu teraz starostlivo zhromazdovat dokazy, pripravovat obzalobu, studovat zakony, chodit na sud, platit pravnika a mozno aj spravne poplatky pri odvolani.. ??

alebo niekto odfotil teba..??

 
kovacmj
2011-12-07 11:24:33+01
príspevok od: daginka
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či je možné použiť fotografiu osoby, ktorá fajčí (v objekte, kde je zákaz fajčiť) ako dôkaz pri disciplinárnom konaní? Foto bola vyhotovená nespokojným obyvateľom objektu. Ďakujem.
V podstate za dôkaz môže slúžiť všetko čo môže preukázať spáchanie disciplinárneho previnenia, alebo aj trestného činu. Pokiaľ ide o fotografiu, záleží od posúdenia toho, kto rozhoduje o previnení, či považuje takýto dôkaz za postačujúci. Ak je to jediný dôkaz, z praxe vyplýva, že spravidla sám o sebe nepostačuje, čo platí aj o filmovom zázname, ale väčší význam nadobúda v spojení so svedectvom toho, kto fotografiu vyhotovil, ktorý potvrdí, že fotografia odráža reálnu skutočnosť, s údajmi kde a kedy bola vyhotovená, prípadne v spojení s ďalšími dôkazmi. Napr. svedectvá ďalších osôb, stopy po fajčení zachytené bezprostredne po skutku (popol, ohorok a pod.) Avšak ani to nemusí tomu, kto o previnení stačiť, avšak čím viac je doplňujúcich dôkazov, tým je väčšia šanca na úspech.
 
Jastojan
2011-12-07 13:29:34+01
príspevok od: daginka
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či je možné použiť fotografiu osoby, ktorá fajčí (v objekte, kde je zákaz fajčiť) ako dôkaz pri disciplinárnom konaní? Foto bola vyhotovená nespokojným obyvateľom objektu. Ďakujem.
Otázka znie, či je možné ju použiť ako dôkaz?
Odpoveď, áno.
PS: Oprávnenie použiť fotografiu na konkrétny účel je zas iná otázka (viď autorský zákon)... No aj tak si myslím, že súhlas na toto použitie od autora fotografie získaš, keďže ju vyhotovil nespokojný obyvateľ objektu.
 
kovacmj
2011-12-07 15:08:30+01
príspevok od: Jastojan
Otázka znie, či je možné ju použiť ako dôkaz?
Odpoveď, áno.
PS: Oprávnenie použiť fotografiu na konkrétny účel je zas iná otázka (viď autorský zákon)... No aj tak si myslím, že súhlas na toto použitie od autora fotografie získaš, keďže ju vyhotovil nespokojný obyvateľ objektu.
Použitie fotografie ako dôkazu sa nespravuje Autorským zákonom.
 
kuslak
2011-12-07 15:11:23+01
Fotografiu je možné použiť ako dôkaz no nedá sa o ňu oprieť. Odporca s právnikom ju zmetú zo stola ako nič, pretože to nieje považované ako ako dôveryhodný materiál.
Svedok je viac ako fotografia. Proste fotka je len ako len taký ľahký dôkaz, ktorá sa založí ako taká príloha do spisu

Ospravedlňujem sa za laický opis, odpoveď.
 
Jastojan
2011-12-07 16:33:35+01
príspevok od: kovacmj
Použitie fotografie ako dôkazu sa nespravuje Autorským zákonom.
Myslel som použitie fotografie... v konkrétnom prípade... treba na si to dávať pozor.
 
kovacmj
2011-12-07 18:19:50+01
príspevok od: Jastojan
Myslel som použitie fotografie... v konkrétnom prípade... treba na si to dávať pozor.
Ja si dávam pozor. Celú dobu tu debatíme o použití fotografie ako dôkazu. O inom nie. Ak máš na mysli iný konkrétný prípad, tak je to v tejto diskusii irelevantné. Preto opakujem, že použitie fotografie ako dôkazu sa nespravuje Autorským zákonom. Aj v tomto konkrétnom prípade, takže nejaký súhlas od autora je (v tomto konkrétnom prípade ) druhoradý.
 
Jastojan
2011-12-07 18:38:43+01
príspevok od: kovacmj
Ja si dávam pozor. Celú dobu tu debatíme o použití fotografie ako dôkazu. O inom nie. Ak máš na mysli iný konkrétný prípad, tak je to v tejto diskusii irelevantné. Preto opakujem, že použitie fotografie ako dôkazu sa nespravuje Autorským zákonom. Aj v tomto konkrétnom prípade, takže nejaký súhlas od autora je (v tomto konkrétnom prípade ) druhoradý.
Pohoda otázku má autorka vlákna zodpovedanú, účel splnený.
PS: príspevok hore nebol určený pre Teba (že ty si dábvaj pozor a pod.) To nie! Len vo všeobecnosti.
 
kovacmj
2011-12-07 18:46:59+01
príspevok od: Jastojan
Pohoda otázku má autorka vlákna zodpovedanú, účel splnený.
PS: príspevok hore nebol určený pre Teba (že ty si dábvaj pozor a pod.) To nie! Len vo všeobecnosti.
O.K:
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()