Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon 7100 + FF objektivy

ixoption
2013-06-07 18:16:21+02
Dobry den

Rad bych vas, zkusenejsi, pozadal o nazor na moji myslenku. Chci si poridit svoji prvni zrcadlovku a puvodne jsem se rozhodl pro FF nikon d600, ale vim o problemech s prachem a olejem. Navic dlouhodobe pobyvam v asii, kde je teplo - coz udajne muze tento problem eskalovat.

Na druhou stranu - ve fotografovani se chci posouvat a FF je finalni cil - nechci tedy investovat do levnejsi vybavy - zejmena v oblasti objektivu. Mam tedy myslenku, ze bych si poridil 7100 a k ni zacal nakupovat FF objektivy. Je tato kombinace navzajem rozumna ? I s ohledem do budoucna ?

Dekuji za nazory
 
roakmorg
2013-06-07 18:21:35+02
príspevok od: ixoption
Dobry den

Rad bych vas, zkusenejsi, pozadal o nazor na moji myslenku. Chci si poridit svoji prvni zrcadlovku a puvodne jsem se rozhodl pro FF nikon d600, ale vim o problemech s prachem a olejem. Navic dlouhodobe pobyvam v asii, kde je teplo - coz udajne muze tento problem eskalovat.

Na druhou stranu - ve fotografovani se chci posouvat a FF je finalni cil - nechci tedy investovat do levnejsi vybavy - zejmena v oblasti objektivu. Mam tedy myslenku, ze bych si poridil 7100 a k ni zacal nakupovat FF objektivy. Je tato kombinace navzajem rozumna ? I s ohledem do budoucna ?

Dekuji za nazory
Jasne ze je, presne to iste robim aj ja. Mal som D5100 a som chcel ist tiez do D600 a predtym kupovat profi FF skla. Lenze nastali zmeny ktore boli nutne a kupil som FF a skla dokupujem teraz. Ak kupis 7100 tak mas najlepsie DX a ked si splasis FF tak mas skvelu kombinasiu (+zalozne telo).
 
ixoption
2013-06-14 16:31:31+02
Tak jsem si myslel, ze zustanu u FF objektivu, ale tomuto za tu cenu asi neodolam


http://www.dpreview.com/news/2013/06/14/Sigma-gives-price-and-availability-for-18-35mm-f1p8-DC-HSM
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-06-14 16:44:30+02
Ziaden problem. Len sirokouhlejsie a standardne zoomy nemaju taky prakticky rozsah a supersirokac nedajdes v FF vobec (teda po prepocte na APSC). Par mesiacov som tak fungoval s profi sklami na D90, kym som sa nevybavil s D800E. Teraz som si kupil D3100 infrared a budem musiet k nemu kupit nejaky DX supersirokac.
 
marcus_labeo
2013-06-14 16:53:30+02
príspevok od: ixoption
Tak jsem si myslel, ze zustanu u FF objektivu, ale tomuto za tu cenu asi neodolam


http://www.dpreview.com/news/2013/06/14/Sigma-gives-price-and-availability-for-18-35mm-f1p8-DC-HSM
Tiež som bol šokovaný z ceny tejto Sigmy; čakal som cenu tak 1300-1500 eur a oni chcú len 800 USD za f1,8 zoom! To nutne vedie k otázke, či Sigma predáva ten objektív so stratou, alebo nás ostatní výrobcovia pekne ošklbávajú.
 
ixoption
2013-06-14 17:00:01+02
Jeste to zvazim, protoze d7100 je moje prvni zrcadlovka a mam k ni sigmu 35 1.4. Prakticky si zatim neumim predstavit (nemam dostatek zkusenosti) jak velkou vyuzitelnost pro me tato nova sigma muze mit. Ja jsem zatim fotil jen s iphonem a neco malo se sony 100. A zase na druhou stranu kupovat si dalsi objektiv jen abych neco koupil to opravdu nedelavam. Fotim spis fotky reportazniho stylu ze zivota v thajsku. Takze mozna spis naopak neco delsiho ?

http://www.flickr.com/photos/83990713@N08/

 
Neschopko
2013-06-14 17:25:04+02
príspevok od: marcus_labeo
Tiež som bol šokovaný z ceny tejto Sigmy; čakal som cenu tak 1300-1500 eur a oni chcú len 800 USD za f1,8 zoom! To nutne vedie k otázke, či Sigma predáva ten objektív so stratou, alebo nás ostatní výrobcovia pekne ošklbávajú.
Ak sa nemýlim, tak cena tam bola 800 USD, alebo pre nás 1000 EUR ... myslím, že aj Sigma nás od.báva ...
 
roakmorg
2013-06-14 17:42:03+02
príspevok od: Neschopko
Ak sa nemýlim, tak cena tam bola 800 USD, alebo pre nás 1000 EUR ... myslím, že aj Sigma nás od.báva ...
Dneska asi kazdy a predsa vynimky potvrdzuju obcas pravidlo. Napr cena za 35mm 1.4 mi pride sice vela ale polovicna ako u konkurencie, pricom dosahuje vsetky kvality ktore treba. Taktiez technologicky postup vyroby KVALITNYCH skiel a PRESNYCH motorov nieje zadarmo. Ak to niekto chce, nech kupi. Ak nato niekto ma nech si kupi. Ak nato niekto nema tak nech foti s niecim lacnejsim a menej svetelnym.
 
Neschopko
2013-06-14 17:49:34+02
príspevok od: roakmorg
Dneska asi kazdy a predsa vynimky potvrdzuju obcas pravidlo. Napr cena za 35mm 1.4 mi pride sice vela ale polovicna ako u konkurencie, pricom dosahuje vsetky kvality ktore treba. Taktiez technologicky postup vyroby KVALITNYCH skiel a PRESNYCH motorov nieje zadarmo. Ak to niekto chce, nech kupi. Ak nato niekto ma nech si kupi. Ak nato niekto nema tak nech foti s niecim lacnejsim a menej svetelnym.
Jasom nemyslel, že tá cena je zlá. Ja som poukazoval, že nevidím dôvod, prečo za niečo, čo stojí v USA 800 USD, tak v Európe za to pýtajú 1000 EUR, keď podľa kurzu by to malo byť presne naopak. Niektoré značky to riešia aspoň kurzom 1:1, no pýtať viac EUR, ako USD sa mi zdá neférové. Myslíš, že v USA používajú menej KVALITNÉ sklá a PRESNÉ motory?
 
roakmorg
2013-06-14 18:26:37+02
príspevok od: Neschopko
Jasom nemyslel, že tá cena je zlá. Ja som poukazoval, že nevidím dôvod, prečo za niečo, čo stojí v USA 800 USD, tak v Európe za to pýtajú 1000 EUR, keď podľa kurzu by to malo byť presne naopak. Niektoré značky to riešia aspoň kurzom 1:1, no pýtať viac EUR, ako USD sa mi zdá neférové. Myslíš, že v USA používajú menej KVALITNÉ sklá a PRESNÉ motory?
Mal som na mysli vyrobu. Neviem odkial je Sigma (na spodku objektivu pise Made in Japan), ale treba to na europsky trh aj doviezt. Nevyznam sa v takych veciach to sa priznam. .)
 
lubomirzvolensky
2013-06-14 18:41:35+02
aj na americky trh to treba doviezt ak sa to vyraba v Japonsku. V linkovanom clanku su uvedene tieto dovody prilis rozlicnej ceny:

a) americka cena neobsahuje tzv. sales tax, oni samozrejme vzdy uvadzaju mensiu cenu ako realne na pulte zaplatis kreditkou. Nieco akokeby sme my uvadzali vsetky ceny bez dph i ked ten rozdiel nie je 20% ako je u nas.
b) europske zakony vyzaduju dva roky zaruku natvrdo co v Amerike nemas. Tam mas polrocne pripadne rocne limitovane zaruky a koniec, samozrejme takyto pocin zvysuje realne naklady vyrobcu na dany produkt co sa musi niekde prejavit.
c) v neposlednom rade i ked zase minimalny rozdiel je to rozdielne clo na takuto techniku co plati za oceanom aj u nas, podobne ako napriklad aj auta maju rozdielne cla.

Plus samozrejme klasicke vnimanie "americky trh je najdolezitejsi na svete a blablabla ideme sa z toho posrat".

Mimochodom, samozrejme ze aj Sigma aj Canon zarobia OBROVSKE peniaze na kazdom objektive. Nemysli si ze ked ti Canon preda 70-200mm/f2.8IS II za 1900,-eur, ze na tom zarobi sotva stovku - zabudni na to. Velka firma tohoto rangu co nema aspon 50% marzu skrachuje do dvoch rokov, to ti garantujem - castokrat su tie marze na urovni 200% cize vyrobne naklady objektivu (vyskum, vyvoj, material, brusenie skla, budovy kde sa to robi, amortizacia strojov, platy zamestnancov a v neposlednom rade managerov (technologicka IT firma vyplati rocne stovky milionov eur len rade riaditelov, cize PAR LUDOM, nieze celemu managementu - pozri si napriklad cisla IBM, HP, Deloitte, Apple...), leasingy technologii a ostatne obrovske financne naklady na uvery a tieto sracky, atd, atd, atd, cize toto vsetko ich podla mna dohromady stoji okolo 400eur na presne tento objektiv a predajna cena je potom 1900,-eur. Nesmies zabudnut ze ked sklicko opusti fabriku, tak to mas jednu cenovku (tipujem 1200eur FAB) a pokial sa dostane z Japonska do Europy to mas uz inu cenovku a pokial sa od europskej filialky Canon dostane k slovenskemu distributorovi to uz mas tretiu cenovku a odtial ked to napriamo ide do obchodu v ktorom to kupis to uz je dalsia, minimalne stvrta cenovka v rade. Ked si kazdy z nich nahodi len stovku na sklicku, mas to 400 navrch len tak fikne - a coze je to pre slovensky kamenny obchod 100,-eur zarobit na takomto objektive pri nakupnej cene cojaviem 1700 je predaj za 1800 velmi slaby, velmi velmi slaby business..

Dobre hovorim ? Takze realna vyrobna cena objektivu co mas na pulte za 1900,- je podla mna 400,-eur MAX.

Kontrolna otazka : mam ti zratat realnu vyrobnu cenovku auta ? Chces napriklad taku Octaviu ? Mam informaciu, sice od cloveka extremne blizko zdroju - ale samozrejme neoverenu - ze Polo s konkretnou vybavou co si mohol vidiet pred par rokmi v predajni za 400.000SKK stalo na vyrobu 70.000SKK. Zdoraznujem ze ten clovek nerobil vratnika v danej fabrike. Bol to jeden z vrcholovych managerov na Slovensku, uz dnes robi v inom priemysle.
 
lubomirzvolensky
2013-06-14 18:53:24+02
len tak pre srandu :

deloitte senior manager naklady : $180.000 rocne, zdroj: http://www.glassdoor.com/Salary/Deloitte-Senior-Manager-Salaries-E2763_D_KO9,23.htm

pocet senior managerov v USA ? Neviem to zistit lebo sa mi nechce hladat, ale napriklad : http://www.deloitte.com/view/en_US/us/press/Facts-Figures

56827 zamestnancov za rok 2012 v USA
Partners, Principals and Directors 4,703 (partnerov, ti zarabaju nekonecne viac penazi ako 180.000$ rocne, oni maju takyto plat daleko skor ako za mesiac, plati aj pre Slovensko !!! )

cize skoro kazdy desiaty je riaditel, partner alebo podobne sialene zviera (to je daleko predaleko viac ako senior manager !!!!)

teraz si zober len ze 4703 * 180.000 = 847 milionov dolarov rocne. Len na platy direktoríkov, ziadny vyskum, ziadne budovy, ziadne auta, ziadny material absolutne nic.

Deloitte ako taky vyvali do vzduchu miliardu dolarov rocne len nato, aby uzivil svoje najvacsie kravaty. Co este tak tie mensie kravaty a ostatnych zamestnancov, ze ?

A takto funguje aj Canon aj Nikon. Tomu ver. Moj skromny odhad : materialove a technologicke naklady na vyrobu najlepsich objektivov su okolo 200eur na kus - ano to su tie objektivy co poznate za 2000eur alebo viac - a ostatne su taketo veci. Pozor na zmetkovosť výroby a kvalitativne standardy, tie su samozrejme trosicku ine pri 18-55mm kit a pri 500mm/f4 IS.

Sorry ale na nejakom sprostom ohnutom brusenom sklicku nema čo stáť tisice eur.
 
gven
2014-06-15 20:29:34+02
Ma niekto skusenosti s tymto objektivom? chem ho k 7100 Nikon...
 
gven
2014-06-15 20:37:56+02
Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8G ED.........v predoslej sprave som nepridala o aky objektiv ide...
 
novacik111
2014-06-29 06:47:12+02
Zdravím kolegovci, keď je tu načatá téma nikon d7100, tak by som sa chcel opýtať, že či má niekto skúsenosti týkajúce sa kombinácie tamron 17-50 f2.8 bez VC a nikona d7100 ... aká je tam kompatibilita? Vlastním nikon d90 a nastal čas upgradenúť ... mám objektívy tamron 17-50 bez VC, nikkor 50 1.8 G, tamron 70-200 2.8 ... rozmýšľal som aj o prechode na nikon d610, ale je tam až taký veľký rozdiel medzi nikonom d7100 a d610? Som trochu na vážkach, či ísť do FX tela, lebo tým pádom mi nebude pasovať tamron 17-50. Čo by ste vy robili na mojom mieste? Fotím prevažne ľudí a reportážne foto. Vďaka za odpovede.
 
fokso
2014-06-30 13:14:51+02
príspevok od: novacik111
Zdravím kolegovci, keď je tu načatá téma nikon d7100, tak by som sa chcel opýtať, že či má niekto skúsenosti týkajúce sa kombinácie tamron 17-50 f2.8 bez VC a nikona d7100 ... aká je tam kompatibilita? Vlastním nikon d90 a nastal čas upgradenúť ... mám objektívy tamron 17-50 bez VC, nikkor 50 1.8 G, tamron 70-200 2.8 ... rozmýšľal som aj o prechode na nikon d610, ale je tam až taký veľký rozdiel medzi nikonom d7100 a d610? Som trochu na vážkach, či ísť do FX tela, lebo tým pádom mi nebude pasovať tamron 17-50. Čo by ste vy robili na mojom mieste? Fotím prevažne ľudí a reportážne foto. Vďaka za odpovede.
Pouzivam D7100 s Tamronom 17-50 f2.8 bez VC a zatial som nenarazil na ziadny problem s kompatibilitou.
 
Michal Lukáč
2014-06-30 18:05:38+02
Použivam D7100 s Nikonom 85 1.8G a Sigmou 35 Art. Žiaden problém
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()