Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Olympus om-d em-5 vs Sony A6000

dontfeedme
2015-03-27 18:02:04+01
Zdravím užívatelia ephoto,

Rozhodujem sa medzi kúpou v nadpise uvedených foťákov a rád by som dostal náhľad niekoho povolaného, resp. niekoho kto má s nimi vlastné skúsenosti.

Plánované využitie je fotografovanie:video 60:40, prevažne pri cestovaní, čiže rýchlosť a pohotovosť (AF) je dosť podstatná kategória.

Budget je aj s objektívmi do 1000€, pričom som donedávna uvažoval v podstate len nad soničkom s kitovým objektívom 16-50mm a v rámci rozpočtu vyhliadol objektív Sony SEL35F1.8. V prípade, že by sa mi podarilo vychytať chystaný soničkový cashback, tak do rozpočtu ešte vtesnať sigmu 19mm (inšpirácia článok: http://thewirecutter.com/reviews/first-sony-e-mount-lenses-to-buy/ ).

Nad EM5 som popravde pôvodne ani neuvažoval, ale vo svetle novej EM-5 mark II, klesla cena mark I na úroveň a6000. V prospech EM5 hovorí najmä vode/prachu odolnosť a 5-osá stabilizácia obrazu. V neprospech starší sensor a crop faktor. V objektívoch nemám prehľad, no hľadal by som ohniskovo a svetelnosťou niečo podobné ako som uviedol vyššie u sony.

Obstojí ešte kvalita obrazu/videa 3 roky starej EM5 (v kombinácii s objektívom s pevným sklom) v porovnaní so Sony? Je prípadný kvalitatívny rozdiel priepastný alebo sotva postrehnuteľný?

Ergonómia u mňa nehrá veľkú rolu, nakoľko nie som zvyknutý na žiadny mirrorless foťák a doteraz som fotil s Canonom 350D alebo na analóg s Prakticou a verím, že zvyknúť sa dá na všetko. S videom nemám pražiadne skúsenosti, preto sa asi budem spočiatku vo veľkej miere spoliehať na AF a prednastavené funkcie.

Odporúčate iné foťáky v danej cenovej a kvalitatívnej kategórii?
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2015-03-27 19:31:14+01
Ak mas pouzitie 6(video):4(foto), pozadujes rychly AF ber Sony a6000.
 
dontfeedme
2015-03-27 23:21:14+01
opačne - 6(foto):4(video)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()