Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Pomoc s vyberom mirrorless

kristina_27
2015-06-12 09:15:37+02
Dobry den,

Chcela by som Vas poprosit o radu s vyberom CSC fotoaparatu.
Rozhodla som sa ako fotograf-zaciatocnik si kupit mirrorless s cenou do cca 350 Eur. Fotak budem vyuzivat najma na cestovatelsku a "street" fotografiu a tiez na bezne fotenie rodiny, prirody atd.
Asi najdolezitejsim kriteriom pri vybere fotaku bola "value for money" a kvalita vystupu. Rovnako som chcela fotak, ktory bude dostatocne jednoduchy aby ho mohol pouzivat zaciatocnik, ale zaroven sa na nom bude dat progresivne ucit ako robit lepsie snimky.

Po precitani nespocetne mnohych recenzii a diskusii (aj tu na stranke) som zuzila vyber na dvoch kandidatov: Samsung NX3000 a Olympus E-PL5. Samsung stoji 280 aj s verziou Adobe Lightroom k tomu, Olympus stoji 380, ale cena zahrna 2 objektivy.

Chcela by som sa spytat, ktory z nich by ste mi skor odporucili, resp. ci nemate s niektorym z nich skusenosti. Za kazdu radu alebo nazor vopred dakujem!!
Kristina
 
z80
2015-06-12 09:51:06+02
príspevok od: kristina_27
Dobry den,

Chcela by som Vas poprosit o radu s vyberom CSC fotoaparatu.
Rozhodla som sa ako fotograf-zaciatocnik si kupit mirrorless s cenou do cca 350 Eur. Fotak budem vyuzivat najma na cestovatelsku a "street" fotografiu a tiez na bezne fotenie rodiny, prirody atd.
Asi najdolezitejsim kriteriom pri vybere fotaku bola "value for money" a kvalita vystupu. Rovnako som chcela fotak, ktory bude dostatocne jednoduchy aby ho mohol pouzivat zaciatocnik, ale zaroven sa na nom bude dat progresivne ucit ako robit lepsie snimky.

Po precitani nespocetne mnohych recenzii a diskusii (aj tu na stranke) som zuzila vyber na dvoch kandidatov: Samsung NX3000 a Olympus E-PL5. Samsung stoji 280 aj s verziou Adobe Lightroom k tomu, Olympus stoji 380, ale cena zahrna 2 objektivy.

Chcela by som sa spytat, ktory z nich by ste mi skor odporucili, resp. ci nemate s niektorym z nich skusenosti. Za kazdu radu alebo nazor vopred dakujem!!
Kristina
Mam velmi podobne fotaky (starsi model Samsung NX2000, ktory ma ale rovnaky senzor ako NX3000 a Olympus E-PM2 ktory tiez ma rovnaky senzor ako E-PL5) takze viem porovnat na zaklade praktickych skusenosti.
Kvalita fotiek je velmi podobna, Olympus rychlejsie ostri, pre Samsung sa daju kupit lacnejsie objektivy, ktore su velmi kvalitne (napriklad 30mm f/2) a kedze ma vacsi senzor, lepsie sa "hra" s hlbou ostrosti. NX3000 nema dotykovy displej (paradoxne starsia NX2000 ho ma) co by mna osobne uz obmedzovalo, na vyber ostriaceho bodu dotykom som si zvykol. Takisto sa k NX3000 neda pripojit externy hladacik (k E-PL5 sa da) a fotit treba teda vzdy cez displej, neviem aky ma displej NX3000, ale ten na NX2000 je na slnku tazko pouzitelny (nevidim co fotim).
Teda ja osobne by som odporucal tu E-PL5.
 
badboy
2015-06-12 15:47:05+02
Neviem sa vyjadrit k obom, ale pred kupou som mal skoro totozne poziadavky a skoncil som pri NX3000. Ak by som vyberal teraz, tak si nie som celkom isty, ci by som pri nej taktiez skoncil, ale mal som svoj rozpocet a tak bud to alebo nic. A preco si nie som isty? Lebo idealne by bolo mat APS-C s vyklapacim a dotykovym displayom a EVF ... lenze tie zacinaju az niekde na 500+ . Pri dalsom fotaku uz budem na to pozerat. Teraz k NX3000 ... fotky su vyborne, lightroom som ja osobne ako vyhodu nebral, kedze sa s fotkami nebavim Chyba mi za slnecneho pocasia EVF lebo vo vela fotkach mam kade tade nejake trciace haluzky alebo ine nezelane "predmety" ktore na display fotaku kvoli svetlu nepostrehnes, avsak ciastocne sa odlesky na displayi daju obmedzit naklapanim displaya. Dotykovy display by bol fajn, ale ide to aj bez neho, vecsinou sa fotak chyta (zaostruje) na to co mam namysli aj ja Tieto neduhy sa daju eliminovat po spojeni s telefonom, ale fotit takto s mobilom v jednej ruke a drzat fotak v druhej je ... "trosku" nekomfortne, navyse v mojom 4 rocnom smartfone ta samsungovska aplikacia nejde zrovna najplynulejsie. Neviem ako je na tom s hlbkou ostrosti Olympus (kedze ma mensi cip) , ale asi to nebude az tak horsie od samsungu... ak ti teda nerobi problem doplatit este za EVF, tak asi by som siel aj ja do E-PL5.
 
fatality
2015-06-12 16:33:52+02
sice to nieje csc,ale splna vsetky ostatne poziadavky(:
http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/sony-ilce-3000k/
 
shaggy
2015-06-12 17:16:28+02
Ja som začal s PENmi, potom prešiel na OM-D a stále som s týmto systémom spokojný. Preto za mňa budem odporúčať mirrorless z rodiny Olympus/Panasonic.
Dôvody?
- veľký výber objektívov, v konzorciu m4/3 je veľa výrobcov,
- rozšírený systém, ľahšie sa dostaneš k bazárovým objektívom,
- možnosť dokúpiť EVF (ak budeš mať potrebu). Mal som ho k PENu a bol to dobrý doplnok.
 
blahoslav J B Art
2015-06-12 17:33:36+02
mal som Oly E-PL5 aj pridavny hladacik VF-3 (teraz mam OM-D M10) kvalita fotiek pre mna uplne vyhovujuca, v protisvetle staci vyklopit displej nahor a fotit z podhladu 'od pasa' a odpalovat dotykom, ostrenie rychle ... tento system som si vybral prave pre male rozmefy a hmotnost objektivov a tela
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-06-12 19:29:10+02
príspevok od: fatality
sice to nieje csc,ale splna vsetky ostatne poziadavky(:
http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/sony-ilce-3000k/
Je to CSC a to 100%-ne. Len v dizajne zrkadlovky. Mimikry.
 
fatality
2015-06-12 20:03:14+02
príspevok od: Karol Srnec
Je to CSC a to 100%-ne. Len v dizajne zrkadlovky. Mimikry.
aha..vlastne hej
 
j.matrix
2015-06-12 22:37:50+02
a3000 ma asi najlepsi pomer/vykon a clovek ma pocit ze drzi zrkadlovku
 
shaggy
2015-06-13 10:28:36+02
príspevok od: j.matrix
a3000 ma asi najlepsi pomer/vykon a clovek ma pocit ze drzi zrkadlovku
A načo je to dobré? Keď kupujem mirrorless, tak mi asi ide aj o veľkosť a nechcem mať pocit, že držím zrkadlovku.
 
fatality
2015-06-13 12:17:21+02
príspevok od: shaggy
A načo je to dobré? Keď kupujem mirrorless, tak mi asi ide aj o veľkosť a nechcem mať pocit, že držím zrkadlovku.
ak ti ide o velkost,tak samozrejme na nic..ak o peniaze/vykon,je to zaujimava masinka..asi najlacnejsi fotak s apsc senzorom a vymennymi objektivmi..
 
j.matrix
2015-06-14 07:58:03+02
mirrorless ma aj ine vyhody ako je len to ze vacsinou je maly

napr. je pre tych co nadavaju na ergonomiu. ma normalny grip a aj lepsie ovladanie napriklad.

plus za tu cenu..
 
kristina_27
2015-06-14 19:08:27+02
Chcela by som sa VELMI PEKNE podakovat vsetkym za rady, doporucenia a postrehy. Vdaka nim som sa rozhodla pre Olympus . Uvidim, ako sa mi s nim bude fotit na slnku, a ak to nebude idealne, investujem v buducnosti do EVF.

A3000-cka bola tiez v mojom prvotnom vybere, ale do "finale" nepostupila, prave kvoli tomu ze vyzera viac ako zrkadlovka (a teda vacsia vaha/velkost). Mirrorless som chcela aj preto, ze sa designom podoba viac kompaktom. A dalsie minus bolo to, ze nema ohybnu LCD. Nie som ziadny selfie junkie, ale budem sama sest tyzdnov cestovat po azii a tam sa to proste zide.

Takze este raz dakujem!
 
Lukáš Podracký
2015-06-14 19:48:46+02
príspevok od: kristina_27
Chcela by som sa VELMI PEKNE podakovat vsetkym za rady, doporucenia a postrehy. Vdaka nim som sa rozhodla pre Olympus . Uvidim, ako sa mi s nim bude fotit na slnku, a ak to nebude idealne, investujem v buducnosti do EVF.

A3000-cka bola tiez v mojom prvotnom vybere, ale do "finale" nepostupila, prave kvoli tomu ze vyzera viac ako zrkadlovka (a teda vacsia vaha/velkost). Mirrorless som chcela aj preto, ze sa designom podoba viac kompaktom. A dalsie minus bolo to, ze nema ohybnu LCD. Nie som ziadny selfie junkie, ale budem sama sest tyzdnov cestovat po azii a tam sa to proste zide.

Takze este raz dakujem!
Prípadne je tu možnosť ešte mirrorless Sony A5000 k tým selfie -> má vyklopný displej o 180 stupnov
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()