Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Rada pri vybere kompaktu cca 200€

Marek3
2016-07-09 16:38:55+02
Zdravim, uz dlhsiu dobu citam na fore rozne diskusie o tom, ktory fotoaparat je lepsi, horsi a pod. Od uvedenia fotoaparatov ktore mam vyhliadnute na trh uz ubehla nejaka ta doba, preto by ma zaujimal vas nazor, nakolko sa neviem stale rozhodnut.
Ide mi skor o street photo, a nejake vylety, kedze sa mi nechce vsade so sebou vlacit zrkadlovku, preto mi ide skor o nieco do "vrecka".
Vyber mam:
Canon G12
Nikon P7100
Oly e-pl3-5
Oly XZ-1
Oly e-pm1
Panasonic LUMIX LX3

Kazdy ma svoje pre a proti, preto mi dost pomoze vasa vlastna skusenost, pripadne ina alternativa.
Osobne, keby mam nato vacsi rozpocet nevaham a idem aspon do fuji x10, sony RX100,lumix dmc gf7 a pod... Dakujem za kazdu radu, nazor
 
vlados
2016-07-09 18:44:23+02
Hm, canon g12 nie je moc vreckovy.....
Inak , isiel by som do obchodu si ich nazivo omakat a ktory ti sadne, tak je najlepsi. Co sa tyka tech. parametrov, je ich plny internet.
 
Marek3
2016-07-09 19:20:28+02
ani P7100 preto som slovo vreckovy dal do" "...ibaze samotne technicke parametre su neni vsetko...Ked som si cital rozne clanky, niekto si canon a nikon pochvalovali, druha strana zase pindala, ze je to krabica za vela penazi.
A nechcem kupit nieco, co do tyzdna budem opatovne predavat. Samotne kompakty su uz nejaky rok stare, preto ich v predajni nenajdem na odskusanie
 
zvonec
2016-07-10 00:21:57+02
príspevok od: Marek3
ani P7100 preto som slovo vreckovy dal do" "...ibaze samotne technicke parametre su neni vsetko...Ked som si cital rozne clanky, niekto si canon a nikon pochvalovali, druha strana zase pindala, ze je to krabica za vela penazi.
A nechcem kupit nieco, co do tyzdna budem opatovne predavat. Samotne kompakty su uz nejaky rok stare, preto ich v predajni nenajdem na odskusanie
ten lf3 od pana je trocha mimo, aspon kvoli tomu, ze sa predava za 400EUR. Za taku cenu dostanej jazdeny G7X

Do 200 EUR to mas vzdy o kompromise. Bud bude maly senzor, alebo maly rozsah ohniska, alebo bude chybat hladacik, bla bla bla.

Aby som bol konstruktivny, tak svojho casu som kupil jazdeny Panasonic LF1 (za 130 EUR), vystup si mozes pozriet v prilohe. Prakticky treba jasne povedat, ze vsetky kompakty bez 1`` senzoru su na odstrel, pretoze ich casom plne nahradia telefony....
Moralne ponaucenie: LF1 pojde casom prec, a miesto neho prijde G7 X Marek 2...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()