Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Pomoc začiatočnikovi

Erinoo
Erinoo 2016-11-25 16:24:49+01
Zdravim. Začinam s fotografovaním/natáčaním a chcel by som od vás odborné radi týkajuce sa vyberom fotoaparatu. Moje očakavania od fotoaparatu su fotky na dobrej urovni a taktieť video. Fotoapart by som rad použil na cesty bicykllom, cestovanie po EU len z priručnou batožinou. Taktiež by som rád natočenie vyroby jedla a fotky jedla.
Moje možnosti su okolo 500libier(nakoľko žijem v UK) neskor by som si dokupil aj nejaké objektivy.
Zatial môj vyber padol na Canon 700D - Nikon 5300 - Sony A6000.
Rád si vypočujem vaše názory. Nakoľko čim viac zistujem tym som zmätenješi.
Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-12-29 06:32:50+01
príspevok od: gahan
co mat treba za objektiv aby sa to tam dalo nasadait?
KUp si objektiv s vacsim rozsahom a TC nepotrebujes. Napr. Tamron 150-600.
 
Lukáš Podracký
2016-12-29 17:19:14+01
príspevok od: Erinoo
Ktory objektiv by si mi ako prvy na cestovanie? Fotky, ak by sa dalo aj video
Ja mam A6000 a nemenil by som ho za nic na svete, pre mna vyborny fotak na cestovanie, turistiku, skvely obrazovy vystup. Na 99% vyuzivam sirokac Samyang 12 F2.0 (super sklo za malo penazi. Este by sa mi zisiel ku nemu objektiv Sony 16-70 F4 zeiss ale cena strasne premrstena...
 
jagi11
2016-12-30 06:25:01+01
Ja osobne mám nikon D5300. Najväčší nedostatok je zrnitosť pri ISO, ale do 1600 sa to dá ešte zvládnuť pri editovaní fotiek. D5300 má wifi a GPS, čo je zdanlivo výhodné, ale prakticky nepoužiteľlné. Veľlmi rýchlo vybíjajú baterku. Použitie je nepraktické. Wifi som využil iba raz, keď som to skúšal a GPS radšej ani raz. Ak ti ide o GPS, tak radšej dokúpiť GPS jednotku ku foťáku. Ak by som si mal vyberať teraz, vzal by som D5400, ktorá má už dotykový displej, keďže na live view to ide na nervy čakať, kým sa zaostrovací štvorček pohne tam, kam chceš. A čo sa týka objektívov, ak rozmýšľaš už teraz o presedlaní na fullframe v budúcnosti, tak by som asi volil značku canon. Ja mám totiž pocit, že cena objektívov (aj tých profesionálnych) je nižšia ako cena nikonov. Čo sa týka Sony, neviem. Želám šťastnú ruku pri výbere.
 
Erinoo
2017-01-19 22:45:50+01
Zdravim, tak nakoiec som spokojny zo Sony teraz riešim prvy objektiv a rozmyšlam nad nejakmy F1,8 len neviem či 35a či 50. Vlela ludi trdi ze 35ka je univerzalnejšia plsu odkoho ju zobrať. Zatial rozmyšlam že bud od SONY alebo Sigma. Možte mi k tomu povedat niečo viac? Chem to aj na vedieo aj na foto.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()