Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotografovanie zvierat

Dean
2016-12-26 17:57:27+01
Zdravím. Mám asi 5 ročnú zrkadlovku Nikon D3100 + 18-105 mm. Využívam ju na bežné fotografie rodiny, výlety s rodinou či dovolenky. No posledný rok fotím dosť často práve naše psi a často detailné fotky. Začínam mať dosť veľký problém so zaostrením. Dlho trvá zaostrenie zrkadlovke a veľa krát mi ujdu práve kvôli tomuto rôzne detaili, ktoré by som chcel zachytiť.
Rozmýšľam, či nie je chyba aj v objektíve a práve na takéto fotenie by bol lepší iný objektív. Nejedná sa o profesionálne fotenie, no na internete som čítal, že dokonca klasický 18-55 vie zachytiť lepšie detaili. Je to pravda?
Pýtam sa čisto teoreticky, polepšil by som si keby zoberiem napríklad nový D3300 alebo D5500 z 18-55 objektívom? Poprípade nejaký Canon? Už dosť dlho uvažujem o výmene zrkadlovky. Alebo mi viete poradiť inú alternatívu, u ktorej by som pocítil rozdiel k lepšiemu? Za každú radu Ďakujem
 
MagickVamp
2016-12-26 18:19:11+01
príspevok od: Dean
Zdravím. Mám asi 5 ročnú zrkadlovku Nikon D3100 + 18-105 mm. Využívam ju na bežné fotografie rodiny, výlety s rodinou či dovolenky. No posledný rok fotím dosť často práve naše psi a často detailné fotky. Začínam mať dosť veľký problém so zaostrením. Dlho trvá zaostrenie zrkadlovke a veľa krát mi ujdu práve kvôli tomuto rôzne detaili, ktoré by som chcel zachytiť.
Rozmýšľam, či nie je chyba aj v objektíve a práve na takéto fotenie by bol lepší iný objektív. Nejedná sa o profesionálne fotenie, no na internete som čítal, že dokonca klasický 18-55 vie zachytiť lepšie detaili. Je to pravda?
Pýtam sa čisto teoreticky, polepšil by som si keby zoberiem napríklad nový D3300 alebo D5500 z 18-55 objektívom? Poprípade nejaký Canon? Už dosť dlho uvažujem o výmene zrkadlovky. Alebo mi viete poradiť inú alternatívu, u ktorej by som pocítil rozdiel k lepšiemu? Za každú radu Ďakujem
Mno toto je zaner na techniku narocny, hlane na jeden aspekt a tym je rychlost. Psy fotim casto aj ja, potrebujes rychly objektiv s obstojnym telom . tu by som ti doporucil urcite canon. Staci uplne 750d/760d + nova 18-135 ka nano. Budes spokojny. V ziadnej znacke za tie prachy nekupis nic co by rychlostou mohlo konkurovat.
 
martinmlm
2016-12-27 10:54:59+01
príspevok od: MagickVamp
Mno toto je zaner na techniku narocny, hlane na jeden aspekt a tym je rychlost. Psy fotim casto aj ja, potrebujes rychly objektiv s obstojnym telom . tu by som ti doporucil urcite canon. Staci uplne 750d/760d + nova 18-135 ka nano. Budes spokojny. V ziadnej znacke za tie prachy nekupis nic co by rychlostou mohlo konkurovat.
Nikon1 urobí na jedno stlačenie 20 RAW alebo 60 JPG fotiek a k tomu zachytí momenty pol sekundy pred stlačenim. A objektív 1nikkor 32mm f1,2....Nevýhoda menší snímač
 
blahoslav J B Art
2016-12-27 11:31:37+01
príspevok od: Dean
Zdravím. Mám asi 5 ročnú zrkadlovku Nikon D3100 + 18-105 mm. Využívam ju na bežné fotografie rodiny, výlety s rodinou či dovolenky. No posledný rok fotím dosť často práve naše psi a často detailné fotky. Začínam mať dosť veľký problém so zaostrením. Dlho trvá zaostrenie zrkadlovke a veľa krát mi ujdu práve kvôli tomuto rôzne detaili, ktoré by som chcel zachytiť.
Rozmýšľam, či nie je chyba aj v objektíve a práve na takéto fotenie by bol lepší iný objektív. Nejedná sa o profesionálne fotenie, no na internete som čítal, že dokonca klasický 18-55 vie zachytiť lepšie detaili. Je to pravda?
Pýtam sa čisto teoreticky, polepšil by som si keby zoberiem napríklad nový D3300 alebo D5500 z 18-55 objektívom? Poprípade nejaký Canon? Už dosť dlho uvažujem o výmene zrkadlovky. Alebo mi viete poradiť inú alternatívu, u ktorej by som pocítil rozdiel k lepšiemu? Za každú radu Ďakujem
mozes fotit s tym co mas ... len pridaj psom do zradla pred fotenim nieco na ukludnenie, aby neboli take akcne
 
fatality
2016-12-27 11:41:38+01
príspevok od: Dean
Zdravím. Mám asi 5 ročnú zrkadlovku Nikon D3100 + 18-105 mm. Využívam ju na bežné fotografie rodiny, výlety s rodinou či dovolenky. No posledný rok fotím dosť často práve naše psi a často detailné fotky. Začínam mať dosť veľký problém so zaostrením. Dlho trvá zaostrenie zrkadlovke a veľa krát mi ujdu práve kvôli tomuto rôzne detaili, ktoré by som chcel zachytiť.
Rozmýšľam, či nie je chyba aj v objektíve a práve na takéto fotenie by bol lepší iný objektív. Nejedná sa o profesionálne fotenie, no na internete som čítal, že dokonca klasický 18-55 vie zachytiť lepšie detaili. Je to pravda?
Pýtam sa čisto teoreticky, polepšil by som si keby zoberiem napríklad nový D3300 alebo D5500 z 18-55 objektívom? Poprípade nejaký Canon? Už dosť dlho uvažujem o výmene zrkadlovky. Alebo mi viete poradiť inú alternatívu, u ktorej by som pocítil rozdiel k lepšiemu? Za každú radu Ďakujem
schopnost fotit akciu=rychlost ostrenia tela+rychlost ostrenia objektivu..
v tvojom pripade je najslabsim clankom telo..je v nom najslabsi Nikonacky ostriaci modul..
uz v d5200 a viac je lepsi..ale na psov by to chcelo aspon D7100..
 
MagickVamp
2016-12-27 21:24:26+01
príspevok od: martinmlm
Nikon1 urobí na jedno stlačenie 20 RAW alebo 60 JPG fotiek a k tomu zachytí momenty pol sekundy pred stlačenim. A objektív 1nikkor 32mm f1,2....Nevýhoda menší snímač
Presne na psy som svojho casu kupil nikon 1 ale ten nerobi foto, on maluje. Takze som to predal. Pri foteni psov sa hrozne zle komponuje, lebo vzdialenosti sa rychlo menia, nikon 1 nema dost detailov na vyrezy so ziadnym sklom. Lepsie foto spravis s hocjakou zrkadlovkou. Fps staci aj 5 ale potrebujes aby to bolo ostre a dalo sa rezat.
 
MagickVamp
2016-12-27 21:30:51+01
príspevok od: fatality
schopnost fotit akciu=rychlost ostrenia tela+rychlost ostrenia objektivu..
v tvojom pripade je najslabsim clankom telo..je v nom najslabsi Nikonacky ostriaci modul..
uz v d5200 a viac je lepsi..ale na psov by to chcelo aspon D7100..
D7100 + 18-×y bude ostrit pomalsie ako 760d + 18-135 nano. Kamoska ma d7100 a ked sli psy oproti nej tak nestihal. Limitou bol samozrejme objektiv. Nikon ma tak rychle objektivy v inych cenovkach...
 
MagickVamp
2016-12-27 21:38:56+01
príspevok od: blahoslav J B Art
mozes fotit s tym co mas ... len pridaj psom do zradla pred fotenim nieco na ukludnenie, aby neboli take akcne
Si ma nechcel sklamat co?
 
Dean
2016-12-27 21:50:49+01
príspevok od: MagickVamp
Presne na psy som svojho casu kupil nikon 1 ale ten nerobi foto, on maluje. Takze som to predal. Pri foteni psov sa hrozne zle komponuje, lebo vzdialenosti sa rychlo menia, nikon 1 nema dost detailov na vyrezy so ziadnym sklom. Lepsie foto spravis s hocjakou zrkadlovkou. Fps staci aj 5 ale potrebujes aby to bolo ostre a dalo sa rezat.
V tomto mas uplnu pravdu. Mam aj Nikon 1, no porovnat so zrkadlovkou sa to neda. Darno to vie spravit neviem presne ake cislo fotiek na jedno stlacenie.
Ale inak to je fajn sikovny fotacik na vylety.
 
jeffe2
2016-12-28 08:30:21+01
príspevok od: Dean
Zdravím. Mám asi 5 ročnú zrkadlovku Nikon D3100 + 18-105 mm. Využívam ju na bežné fotografie rodiny, výlety s rodinou či dovolenky. No posledný rok fotím dosť často práve naše psi a často detailné fotky. Začínam mať dosť veľký problém so zaostrením. Dlho trvá zaostrenie zrkadlovke a veľa krát mi ujdu práve kvôli tomuto rôzne detaili, ktoré by som chcel zachytiť.
Rozmýšľam, či nie je chyba aj v objektíve a práve na takéto fotenie by bol lepší iný objektív. Nejedná sa o profesionálne fotenie, no na internete som čítal, že dokonca klasický 18-55 vie zachytiť lepšie detaili. Je to pravda?
Pýtam sa čisto teoreticky, polepšil by som si keby zoberiem napríklad nový D3300 alebo D5500 z 18-55 objektívom? Poprípade nejaký Canon? Už dosť dlho uvažujem o výmene zrkadlovky. Alebo mi viete poradiť inú alternatívu, u ktorej by som pocítil rozdiel k lepšiemu? Za každú radu Ďakujem
Mám jednu známu, čo sa venuje foteniu psov. Fotí tuším Nikon-om D5100 a pevnými sklami s MANUÁLNYM ostrením... stačí fotiť tak, že sa "predostrí" na určitú vzdialenosť a potom sa počká, až tam pes dobehne. Predpokladom je samozrejme cvičený pes, ktorý počúva majiteľa Pri tomto spôsobe nie je až tak dôležitá technika.... samozrejme aj postproces je dôležitý.

PS: Nikon 1 J1 mám tiež, je to super foťáčik, ale nie na fotenie psov...
 
martinmlm
2016-12-28 10:12:54+01
Dost rečí...toto je havo z nikon1 j4...a rád by som videl snímky z vašich zrkadloviek
 
fatality
2016-12-28 11:08:01+01
príspevok od: martinmlm
Dost rečí...toto je havo z nikon1 j4...a rád by som videl snímky z vašich zrkadloviek
toto by si odfotil aj blahoslavovou dierkovou komorou... ..
 
martinmlm
2016-12-28 11:33:16+01
príspevok od: fatality
toto by si odfotil aj blahoslavovou dierkovou komorou... ..
...som sa nechválil, si chcem porovnat rozdiel, lebo v galérii som zatial nenašiek foto kvality o ktorej hovoríte. Nie som zarytý nadšenec nikonu...som FUJI
 
M41
2016-12-28 12:51:11+01
príspevok od: martinmlm
Dost rečí...toto je havo z nikon1 j4...a rád by som videl snímky z vašich zrkadloviek
Mne sa pozdava ze autorovi tu slo hlavne o fotenie psa za pohybu.
Leziaceho vyfotis s hociakou kamerou a netreba super rychly AF.
Alebo som otazke neporozumel.

Snad nechcete tvrdit ze 5 rocny zrkadlovy Nikon neni schopny vyfotit leziaceho psa.
To by bol trapas..
 
jeffe2
2016-12-28 13:07:51+01
príspevok od: martinmlm
Dost rečí...toto je havo z nikon1 j4...a rád by som videl snímky z vašich zrkadloviek
Jááááj, takéto čosi sa dá odfotiť aj mobilom Ja som mal na mysli fotky hlavne v pohybe.... pôvodne som nechcel robiť reklamu, ale ak chcete vidieť, ako si ja predstavujem fotky psov, pošlem Vám niečo, čo fotila známa , ktorú som spomínal, že sa venuje foteniu psov...

https://500px.com/nikaurbanov
 
lucc
2016-12-28 14:52:30+01
Aj ja by som sa rada pridala do tejto témy. Ja som sa tak rekreačne (amatérsky) snažila fotiť zvieratá (psy, kone, mačky,..) s tým, čo bolo po ruke, dlho dlho tam bol ešte staručičký model Olympus C-4000, čo boli moje začiatky, neskôr som upgrade-la na Olympus E-420 s objektívmi Olympus Zuiko 14-42mm f/3.5-5.6 ED Digital, Olympus Zuiko 40-150mm f/4-5.6 Digital a najnovšie aj Olympus ED 70-300mm F4.0-5.6. Ale teraz je už bohužiaľ viditeľné, že toto telo je už veľmi staručičké a má problémy so zaostrovaním. Nuž keď nie je nič iné po kope, aj s teraz smiečnymi 10 mpix sa dajú robiť zázraky. Pridám pár mojich fotiek na ukážku.

A aby som odpovedala na pôvodnú otázku, áno, aj telo aj objektívy sú veľmi dôležité, dokážu ovplyvňovať jeden druhého. Mala som možnosť na to prísť aj sama - aj keď mám veľmi staré telo, novší objektív (Olympus ED 70-300mm F4.0-5.6) mi ho pomohol trošku prebrať k životu (viď foto)

Čo som sa však chcela opýtať, z časti aj k téme je, či sa oplatí kupovať zrkadlovku Nikon D750, chcela by som presedlať už na niečo lepšie a výkonnejšie. Čítala som nejaké recenzie a našla som aj veľa pre, ale aj nejakté proti. Nevedeli by ste mi poradiť, či už od vtedy nevyšlo niečo lepšie a cenovo približne rovnaké alebo podobné tomuto modelu? Alebo sa ešte stále oplatí investovať do modelu D750? Ďakujem za vaše odpovede, veľmi pomôžu, keďže viete, že to nebude malá investícia.
 
martinmlm
2016-12-28 14:54:37+01
príspevok od: jeffe2
Jááááj, takéto čosi sa dá odfotiť aj mobilom Ja som mal na mysli fotky hlavne v pohybe.... pôvodne som nechcel robiť reklamu, ale ak chcete vidieť, ako si ja predstavujem fotky psov, pošlem Vám niečo, čo fotila známa , ktorú som spomínal, že sa venuje foteniu psov...

https://500px.com/nikaurbanov
niesom profik, čo má plný šuplík fotiek psov, tak som dal to čo mám. Prvé foto bolo o tom, že aj s nikon1 sa dá urobit foto kde vidno každý chlp a séria fotiek je o rýchlosti snímania a zachitení okamihu, ktorý zrkadlovke unikne....Tak este raz:
Nikon1 má horší výstup koli menšiemu snímaču, ale má funkciu, čo zaznamená udalost ešte pred stlačením spúšte v počte 20 až 60 snímkov za sekundu. Teraz túto funkciu dali do najnovšieho myslim SONY za vela vela penazí. Okrem toho nikon1 J1 je už dávno deduško.....najlepší je aj tak.....FUUUJJJííííííí
 
jeffe2
2016-12-28 15:32:23+01
príspevok od: martinmlm
niesom profik, čo má plný šuplík fotiek psov, tak som dal to čo mám. Prvé foto bolo o tom, že aj s nikon1 sa dá urobit foto kde vidno každý chlp a séria fotiek je o rýchlosti snímania a zachitení okamihu, ktorý zrkadlovke unikne....Tak este raz:
Nikon1 má horší výstup koli menšiemu snímaču, ale má funkciu, čo zaznamená udalost ešte pred stlačením spúšte v počte 20 až 60 snímkov za sekundu. Teraz túto funkciu dali do najnovšieho myslim SONY za vela vela penazí. Okrem toho nikon1 J1 je už dávno deduško.....najlepší je aj tak.....FUUUJJJííííííí
Ani ja nie som profík a ani moja známa ktorej fotky som poslal na ukážku nie je profík Ja som pôvodnú otázku tejto témy pochopil tak, že "Dean" má problém odfotiť psov so svojou starou zrkadlovkou kvôli rýchlosti autofokusu a pýta sa či má prejsť na vyšší model. Sériové snímanie Nikon 1 problém nerieši, pretože nestíha autofokus a tam nepomôže rýchle sériové snímanie. Ak pes sedí a je kľudný, tak na to zase netreba sériové snímanie, to sa dá cvaknúť aj jedným záberom. Ak by sme chceli Nikonom 1 fotiť tak, ako som popisoval (manuálne ostrenie a predostriť na bod, kam pes pribehne) tak je to otrava, pretože objektív nemá ostriaci prstenec a ostriť cez menu s náhľadom na display-i nie je to "pravé orechové". Tu jednoznačne vedie akákoľvek zrkadlovka. Ak zrkadlovku prepneme na manuálne ostrenie a ideálne aj na manuálne nastavenie clony a času, nič nás už nezdržiava (meranie expozície a autofokus) a tá už len cvaká tak rýchlo ako to dokáže... Ja neviem ktorá značka je lepšia, používam Canon aj Nikon a viem si predstaviť aj Olympus, Fuji, Pentax, Sony, Phase One......
 
martinmlm
2016-12-28 16:26:41+01
príspevok od: jeffe2
Ani ja nie som profík a ani moja známa ktorej fotky som poslal na ukážku nie je profík Ja som pôvodnú otázku tejto témy pochopil tak, že "Dean" má problém odfotiť psov so svojou starou zrkadlovkou kvôli rýchlosti autofokusu a pýta sa či má prejsť na vyšší model. Sériové snímanie Nikon 1 problém nerieši, pretože nestíha autofokus a tam nepomôže rýchle sériové snímanie. Ak pes sedí a je kľudný, tak na to zase netreba sériové snímanie, to sa dá cvaknúť aj jedným záberom. Ak by sme chceli Nikonom 1 fotiť tak, ako som popisoval (manuálne ostrenie a predostriť na bod, kam pes pribehne) tak je to otrava, pretože objektív nemá ostriaci prstenec a ostriť cez menu s náhľadom na display-i nie je to "pravé orechové". Tu jednoznačne vedie akákoľvek zrkadlovka. Ak zrkadlovku prepneme na manuálne ostrenie a ideálne aj na manuálne nastavenie clony a času, nič nás už nezdržiava (meranie expozície a autofokus) a tá už len cvaká tak rýchlo ako to dokáže... Ja neviem ktorá značka je lepšia, používam Canon aj Nikon a viem si predstaviť aj Olympus, Fuji, Pentax, Sony, Phase One......
1nikkor 32mm f1,2. ostriaci prst. má, len ho ešte nikdy nikto nekúpil a nevyskúšal....Ale si šetrím a ešte niesom rozhodnutý, či si kúpim henten alebo nejaký na fuji
 
jeffe2
2016-12-28 16:40:03+01
príspevok od: martinmlm
1nikkor 32mm f1,2. ostriaci prst. má, len ho ešte nikdy nikto nekúpil a nevyskúšal....Ale si šetrím a ešte niesom rozhodnutý, či si kúpim henten alebo nejaký na fuji
Uff, 900$ za takýto objektív, viem si predstaviť aj lepšie investované peniaze
To už radšej redukciu FT1 a normálny Nikon objektív s F bajonetom...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()