Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prechod na FUJI

martinmik
2017-03-24 22:11:05+01
Dobrý večer
Zvažujem prechod na fuji XT-2 +pevné sklá . Momentálne mám Nikon D750+35+50+85mm Sigma 35mm ART ostatné nikon. Na fuji by som chcel 23mm f1.4+56mm f1.2
A o čo ide rád fotím portréty+reportáž, či mi dokáže Fuji poskytnúť dostatočný dynamický rozsah.
Pri prechode s APSC na FF som si na ten rozdiel dosť zvykol. Hlavný dôvod je že mi Nikon moc nesedí farba pleťovky atď...+veľmi by som uvítal elektronický hľadáčik a samozrejme rozmer.
Aké obmedzenie ste pri prechode postrehli a čo vás zasa baví. Všade vidím na svadbách hlavne čb.fotky. A ešte sa chcem spýtať ako to je pri LR+PS čítal som že sa tažko v tom upravuje výstup s fuji, čo je na tom pravda? Rád by som postrehol aj rady od majiteľov Fuji.
Ďakujem
 
Jastojan
2017-03-24 23:27:55+01
Ahoj,
asi ti moc neporadím, ale byť na tvojom mieste... je to dosť zásadný krok. S technikou čo máš je to naozaj veľmi vážne rozhodnutie. Skôr ako by som prešiel na ten druhý systém, skúsil by som nájsť niekoho, kto by mal tie FUJI veci, čo chceš a bol by ochotný stráviť so mnou deň, možno aj viac, aby som si to dostačujúco vyskúšal. Nemusí byť ani z okolia, tú cestu by som obetoval.
Ja mám len FUJI x-e1 a 35/1.4 a 55-230 (skúšal som síce ešte 56/1.2, 35/2, 90/2, ale len cca pol dňa, sú to poctivé sklá) takže relevantné info ti asi neposkytnem. Asi len to, že aj samotné fotenie ma s Fuji proste viac baví ako s ostatnou technikou čo mám (Pentax k5iis a Canon EoS 5D).
 
roland.g76
2017-03-25 01:26:51+01
Podobne ako ty tiež špekulujem nad prechodom na Fuji. Sledujem Fuji od kedy sa objavila X100. Osobne skúsenosti nemám ale napr. farba pleťovky je u fuji jedna s naj medzi fotoaparátmi. Fuji je tiež dobre na to čo fotíš portréty a reportáž. Čo sa týka spracovania RAF z Fuji v LR+PS je teraz k dispozícii jeden skvelý raf converter Iridient X-Transformer do DNG pre LR+PS. link: http://iridientdigital.com/products/xtransformer_download.html Sám som si ho vyskúšal. ( je tam free verzia,inak stoji to cca 30 éčok ) Stiahol som si par X-T2 RAF z netu a prekonvertoval do DNG. Ten rozdiel je perfektný žiaden aquarel efekt, viac detailov atd. najlepšie vyskúšať si to sám a porovnať. Ešte by som chcel niekde nafotiť niečo s Fuji a potom skúsiť cez ten Iridient X-Transformer ako to bude vyzerať v LR.
Ale najlepšie bude si to osobne osahať a vyskúšať, uvidíš ako ti to sadne a či to bude to pravé pre teba. Tu ti dám ešte jeden link na Fuji skupinu na FB. https://www.facebook.com/groups/fujiclub/
Sú tam skvelí chlapíci a ochotní poradiť. Je tam aj veľa fotografov čo prešli z Canon, Nikon na fuji a väčšina z nich fotí portréty, reportáž a svadby.
 
lennyl
2017-03-25 03:31:35+01
príspevok od: martinmik
Dobrý večer
Zvažujem prechod na fuji XT-2 +pevné sklá . Momentálne mám Nikon D750+35+50+85mm Sigma 35mm ART ostatné nikon. Na fuji by som chcel 23mm f1.4+56mm f1.2
A o čo ide rád fotím portréty+reportáž, či mi dokáže Fuji poskytnúť dostatočný dynamický rozsah.
Pri prechode s APSC na FF som si na ten rozdiel dosť zvykol. Hlavný dôvod je že mi Nikon moc nesedí farba pleťovky atď...+veľmi by som uvítal elektronický hľadáčik a samozrejme rozmer.
Aké obmedzenie ste pri prechode postrehli a čo vás zasa baví. Všade vidím na svadbách hlavne čb.fotky. A ešte sa chcem spýtať ako to je pri LR+PS čítal som že sa tažko v tom upravuje výstup s fuji, čo je na tom pravda? Rád by som postrehol aj rady od majiteľov Fuji.
Ďakujem
mal som tiez D750 + 20/1,8G + 35ART + 58/1,4G + 135/2DC a isiel som spat k Pentaxu K-1. nepacila sa mi pletovka u Nikonu, vacinou isla do oranzova.
Si si isty, ze ti bude vyhovovat pletovka u Fuji ? ta ide zasa akosi do zltkasta-oranzova-obcas zelenkasta. kamos foti s X-T1, fotime vedla seba to iste, tak to vidim.
inak ostrenie je skoro "ultimatne" aj s 56/1,2, zaostri na mihalnice pri portrete a je to presne.
pruznost RAF je v pohode, kazdopadne full frame snimac dovoli este viac (to ja ale vyuzivam skor pri krajine)
 
berci
2017-03-25 07:46:23+01
Na Slovensku sa asi nenájde veľa fotografov , ktorí zmenili Nikon na Fujifilm a asi ešte menej fotografov , ktorí by mali skúsenosti s obidvomi kamerami. Reálne informácie si treba vyhľadať inde. Na YouTube je nesmierne veľa informácií od aj profesionálnych fotografov , ktorý používajú obidva systémy. Ich skúsenosti , postrehy a podobne.Treba si pozrieť ich skúsenosti a hodnotenia. Obiddve kamery sú vynikajúce o tom nepochybujem. Ja som mal Canon a dnes mám viacej kamier od Fujifilm. Treba hľadať informácie na YouTube tu žiadne nezískaš
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-03-25 09:19:27+01
príspevok od: berci
Na Slovensku sa asi nenájde veľa fotografov , ktorí zmenili Nikon na Fujifilm a asi ešte menej fotografov , ktorí by mali skúsenosti s obidvomi kamerami. Reálne informácie si treba vyhľadať inde. Na YouTube je nesmierne veľa informácií od aj profesionálnych fotografov , ktorý používajú obidva systémy. Ich skúsenosti , postrehy a podobne.Treba si pozrieť ich skúsenosti a hodnotenia. Obiddve kamery sú vynikajúce o tom nepochybujem. Ja som mal Canon a dnes mám viacej kamier od Fujifilm. Treba hľadať informácie na YouTube tu žiadne nezískaš
Takych je ajajaj, i exredaktorov. Jozko Peniak, Julo Kotus (dostal ponuku od Nikonu, tak sa vratil z Fuji na Nikon), Martin Farka (aktualne ambasador Fuji).
 
Jastojan
2017-03-25 10:33:06+01
Napr. toto možno pomôže, ale myslím, že aj tak nie je nad osobnú skúsenosť
https://petapixel.com/2016/10/04/sold-nikon-d5-fujifilm-x-t2/
 
jerzi45
2017-03-25 11:33:27+01
prešiel som z nikonu /D90,Df/ na fuji, definitívne pred 4 rokmi...fotil som s X100, X-Pro1, X-T1 a teraz s X-T2...mám odžité APSC,FF,CSC...používam všetky sklá ktoré si spomenul + pevnú 16-ku, pevnu 35, pevnú 90-ku, zoom 55-200, zoom 10-24, všetko fuji samozrejme...a skúseností je veeeľa...svadby nefotím, portréty len pre známych a rodinu, inak všetko ostatné...kukni portfolio, ak budeš chcieť odpovede na konkrétne otázky daj do pošty, odpíšem...kedysi som vykrikoval, že fuji by som už nemenil...dnes je to asi trochu zložitejšie...kludne napíš...
 
Jastojan
2017-03-25 13:38:16+01
príspevok od: jerzi45
prešiel som z nikonu /D90,Df/ na fuji, definitívne pred 4 rokmi...fotil som s X100, X-Pro1, X-T1 a teraz s X-T2...mám odžité APSC,FF,CSC...používam všetky sklá ktoré si spomenul + pevnú 16-ku, pevnu 35, pevnú 90-ku, zoom 55-200, zoom 10-24, všetko fuji samozrejme...a skúseností je veeeľa...svadby nefotím, portréty len pre známych a rodinu, inak všetko ostatné...kukni portfolio, ak budeš chcieť odpovede na konkrétne otázky daj do pošty, odpíšem...kedysi som vykrikoval, že fuji by som už nemenil...dnes je to asi trochu zložitejšie...kludne napíš...
Ahoj, snáď si na tie Fujiny nezanevrel, či? Ja som tiež uvažoval len o jednom systéme (konkrétne skôr fuji, ale tá mi príde viac vhodná na portréty a zátišia, bokehovky ako na krajinu, neviem prečo, ale detialy na príliš členitých struktúrach, ako skaly, mi prídu trochu divné, neviem to popísať presne, možno je to tým Xtrans sensorom). Momentálne mám 3 systémy a to je dosť nafigu Ale stále váham.
 
jerzi45
2017-03-25 14:48:08+01
príspevok od: Jastojan
Ahoj, snáď si na tie Fujiny nezanevrel, či? Ja som tiež uvažoval len o jednom systéme (konkrétne skôr fuji, ale tá mi príde viac vhodná na portréty a zátišia, bokehovky ako na krajinu, neviem prečo, ale detialy na príliš členitých struktúrach, ako skaly, mi prídu trochu divné, neviem to popísať presne, možno je to tým Xtrans sensorom). Momentálne mám 3 systémy a to je dosť nafigu Ale stále váham.
ahoj, viac ako o jednom systéme určite neuvažujem, pri fuji zatiaľ zostanem, hoci už celkom reálne rozmýšlam nad návratom späť k zrkadlovkám...alebo prestanem fotiť krajinu...cítim to stále intenzívnejšie, fuji má svoje tvrdé obmedzenia, na ktoré stále častejšie narážam, a nie je to len rýchlosť ostrenia /tá je pri T2-ke naopak celkom slušná/,a tá pri fotení krajiny nevadí, skôr dynamický rozsah, detaily, krásne ale žial niekedy limitujúce podanie farieb, akvarelový nádych aj tam kde by naozaj nemusel byť...je to na dlhšiu debatu...uvidíme...
 
Jastojan
2017-03-25 15:09:17+01
príspevok od: jerzi45
ahoj, viac ako o jednom systéme určite neuvažujem, pri fuji zatiaľ zostanem, hoci už celkom reálne rozmýšlam nad návratom späť k zrkadlovkám...alebo prestanem fotiť krajinu...cítim to stále intenzívnejšie, fuji má svoje tvrdé obmedzenia, na ktoré stále častejšie narážam, a nie je to len rýchlosť ostrenia /tá je pri T2-ke naopak celkom slušná/,a tá pri fotení krajiny nevadí, skôr dynamický rozsah, detaily, krásne ale žial niekedy limitujúce podanie farieb, akvarelový nádych aj tam kde by naozaj nemusel byť...je to na dlhšiu debatu...uvidíme...
Tak snáď čas ukáže po toľkých rokoch, by bola škoda na krajinu zanevrieť Ale celkovo mi Fuji na krajinu tiež nejak proste nepasuje. Portréty sú peckové, no na detaily v krajine ma to nejak nepresvedčilo, no zrejme nie som sám A díky za info.
 
PeCh
2017-03-26 22:15:39+02
Na to spracovanie v LR nie je nič jednoduchšie ako si dopredu stiahnuť nejaké RAWy a pozrieť, či ich vieš vyvolať k svojej spokojnosti.

Čo sa týka farieb Fuji, tak Fuji je nimi charakteristické. Treba to však správne chápať. Nie sú 100% realistické ale ani úplne mimo. Sú však príjemné pozerateľné a väčšinou páčivé. Nájdu sa však aj ľudia, ktorým nesedia. Pozri pár fotiek, či sedia teba. Ak áno, tak ich dosiahneš bez námahy . A tá pleťovka je super za normálneho svetla ale v umelom/zmiešanom osvetlení ide dosť do žlta a treba ju korigovať (pokiaľ nechávaš WB na automatiku).
 
jozef84
2017-03-27 10:44:19+02
príspevok od: Jastojan
Tak snáď čas ukáže po toľkých rokoch, by bola škoda na krajinu zanevrieť Ale celkovo mi Fuji na krajinu tiež nejak proste nepasuje. Portréty sú peckové, no na detaily v krajine ma to nejak nepresvedčilo, no zrejme nie som sám A díky za info.
Súhlasím s tebou, že JPEGy z Fuji na krajinu sú občas mimo. Hlavne podanie oblohy do zelenkavo-modrej. A nedá sa sa dobre vykompenzovať ani z RAW. Ak ale použiješ polarizák alebo prechoďák na oblohu, tak sa to dá už v pohode. Fuji je super na fotenie vody, vodopádov. Nastavenie bielej je presné. Len keď sa už šerí, tak zasa má problém s farbami do divných odtieňo, ktoré sa aj RAWu ťažko korigujú.. Musím pochváliť fotenie do čiernobielej. Tak je fakt použiteľný aj JPEG. Problém je skôr podpora prevodu RAW. Nie vždy je podporovaný ten model, ktorý človek kúpi a je problém.Toto si treba pred kúpou najprv preveriť, lebo mať najnovší foťák a fotiť len do JPEGu, to by ma fakt dojalo...vyhodené peniaze navyše...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()