Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Vyber mirrorless

kundas
2017-11-21 23:37:36+01
Ahojte, chcel by som prejst z mojej D5100 na nieco kompaktnejsie, lahsie (rychlejsie, s lepsim vystupom, utesnenim?)

Budget vysvetlim asi takto: vela muziky za malo penazi - jednoducho nechcem investovat oblicku, kedze sa fotenim nezivim, studujem.. X-T2,A7,a6500 nepripadaju do uvahy.. Fotim prevazne prirodu ako outdoorovy nadsenec, cestovatel, obcas rad sfotim ludi v meste, rodinne foto/oslavy.. Foto velkoplosne tlacit neplanujem.

Zatial som pozeral po X-E2+? a Sony a6000+?, ktora sa da zohnat vcelku lacno z druhej ruky, no docital som sa ze a6300 stoji za priplatok. Budem rad za dalsie mozne alternativy od vas. Preferovat budem kupu z druhej ruky. Dalej ma napada, ze k mojmu buducemu fotaciku budem velmi rad dokupovat stare manualne skla.

Snad som napisal vsetko podstatne, budem vdacny za kazdu radu.
 
lordsewen
2017-11-22 06:43:06+01
OMD E-M5 Mk II
 
lordsewen
2017-11-22 07:10:15+01
+ 14-150 a outdoorové a cestovateľské kombo ako lusk. Tiež som prešiel zo zrkadlovky na bezzrkadlo. Ergonómia, veľkosť, utesnenie a výstup paráda, ale hlavne tá radosť z fotenia je úplne niekde inde. A v prípade manuálnych skiel budeš mať stabilizáciu priamo vo fotoaparáte.
 
musicman
2017-11-22 09:12:43+01
Buď ten Olympus čo Ti vyššie poradili alebo Panasonic GX80 prip ešte lepší panas G80 (ale keďže ty chceš skôr kompaktnejší do vrecka tak GX80 jednoznačne,teraz sa veľmi oplatí aj cenovo v sete 12-32mm
Prip ešte novinka Olympus omd E-M10 mk III., Odporúčam eglobalcentral tam sú aj celkom fajn ceny
 
kundas
2017-11-22 22:27:41+01
M5 nepripada do uvahy, to je mimo budget. M10 a GX80 vyzeraju relativne OK, dnes som mal moznost si ich osahat, GX80 sa mi pozdavala viac ako oly, no neskusal som ich hladaciky, iba na a6000, ktory mi prisiel mizerny. Stale ma to taha k tej a6000, otazka znie, ci sa da momentalne zakupit niecos lepsim pomerom cena/kvalita. Tu mi ale chyba nejaky ten weather sealing..
 
Jan1
2017-11-22 23:45:07+01
A za koľko môžeš kúpiť ten a6000 a s akým objektívom? Respektíve, aký máš vlastne cenový limit?
 
lordsewen
2017-11-23 07:05:14+01
Ja by som sa ešte skúsil pozrieť aj na výber skiel pre Sony. Tiež som ho zvažoval ale vzhľadom na recenzie základných skiel som od toho upustil a tie "profi" sklá sú šialene drahé. U Olympusu/Panasonic skiel máš z čoho vyberať za relatívne prijateľný peniaz. A druhá vec je rozšírenie systému, z druhej ruky nájdeš na predaj množstvo objektívov.
 
atreylv
2017-11-23 08:00:58+01
Ja mám Pana LX100 a tiež som zvažoval prechod na A6000, ale bohužiaľ žiadny svetelný objektív s rozumným rozsahom nieje v normálnej cene. Takže skôr Pana GX80 a došetriť na 12-35/2,8 a 35-100/2,8. Cestou redukcii ísť nechcem.
 
PeCh
2017-11-24 09:51:39+01
Pri mirrorlesse má zmysel uvažovať prakticky len o Oly/Pana, Fuji a Sony.

Pokiaľ máš obmedzený rozpočet, tak Sony by som vylúčil, lebo má buď podpriemerné alebo drahé objektívy. Pokiaľ by si si vystačil so starým SEL1855, Sigmami 19/2.8, 30/2.8, 60/2.8 a prípadne niektorými hoc aj drahšími objektívmi, tak zase kľudne aj Sony. Len si pozri, či sa zmestíš do rozpočtu aj s dobrými objektívmi.

Fuji je super, ale tiež je to drahší systém. Ale seťáky má nadpriemerné, tak pokiaľ by si si vybral set, ktorý by ti stači a za dobrú cenu, tak kľudne do toho.

Oly/Pana sú vzhľadom na obmedzený rozpočet najlepšia voľba aj keď majú mierne menší senzor. Sú najlacnejšie a najkompaktnejšie a výstup je úplne v pohode.

Na utesnenie sa vykašli. Nie je to nič nevyhnutné. Ak je, je to fajn, ale keď nie je, tak to normálne nevadí. Chceš fotiť v daždi? Tak tam budeš mať problém nie s chýbajúcim utesnením, ale že budeš mať vodu na skle a nebude možné fotiť pokiaľ nebudeš aspoň pod dáždnikom alebo iným krytom. Osobne som fotil v padajúcej hmle (vlastne to bolo už skôr mrholenie) a bez ohľadu na to, ako som zakrýval fotoaparát, stále mi vietor nafúkal kvapky na sklo. Takže utesnenie je fajn, ale imho nie je nevyhnutné. Skôr pomôže na púšti a inde kde je veľa prachu.
 
kundas
2017-11-24 16:26:50+01
Pekne dakujem za vsetky reakcie.

Tak odhadujem to na max 500-600eur.

Prave sa bojim toho mensieho snimaca, ze by som prakticky downgradoval..

Skla by som tiez rozhodne bral z druhej ruky, neplanujem kupovat nic nove. Aj tak zrejme upustim od Sony, skoda, bol to moj asi najvacsi favorit :/
 
francesco
2017-11-24 19:58:46+01
Tak to mas toho vela na vyber.. kup omd e m10 II alebo GX80 a podla moznosti nie setovy objektiv. Ked som cital tutto temu mal som pocit, ze si nevies vybrat. Ale ty nemas dostatok financii tak travis cas teoretizovanim.
 
seifi
2017-11-24 20:47:31+01
Neblázni, a čo tomu Nikonu chýba ? ak máš predaj zoom a kúp si tam nejaký pancake 24mm a máš to v pohode. A hlavne študuj Tie bezzrkadlovky majú menu, nad ktorým budeš maturovať jeden semester a kým si to osvojíš, ubehne druhý. Vykašli sa na to. Hlavne foť. A ušetrené prachy by som strovil so spolužiačkami
 
kundas
2017-11-24 21:06:26+01
Nikonu nechyba absolutne nic, som s nim spokojny, len je to jednoducho velke. Vzdy ma odradi, ze to nemam kam strcit a nechavam ho doma.

Skocim ich este oprobuvat do obchodu, ktory mi lepsie padne
 
Jozef Macák
2017-11-24 23:18:05+01
príspevok od: kundas
Ahojte, chcel by som prejst z mojej D5100 na nieco kompaktnejsie, lahsie (rychlejsie, s lepsim vystupom, utesnenim?)

Budget vysvetlim asi takto: vela muziky za malo penazi - jednoducho nechcem investovat oblicku, kedze sa fotenim nezivim, studujem.. X-T2,A7,a6500 nepripadaju do uvahy.. Fotim prevazne prirodu ako outdoorovy nadsenec, cestovatel, obcas rad sfotim ludi v meste, rodinne foto/oslavy.. Foto velkoplosne tlacit neplanujem.

Zatial som pozeral po X-E2+? a Sony a6000+?, ktora sa da zohnat vcelku lacno z druhej ruky, no docital som sa ze a6300 stoji za priplatok. Budem rad za dalsie mozne alternativy od vas. Preferovat budem kupu z druhej ruky. Dalej ma napada, ze k mojmu buducemu fotaciku budem velmi rad dokupovat stare manualne skla.

Snad som napisal vsetko podstatne, budem vdacny za kazdu radu.
Ako uz viacero ludi pisalo, treba brat do uvahy aj objektivy. Musis si ale ujasnit co vlastne chces. Pises ze chces pouzivat stare manualne skla, diskusia sa vsak preklopila na regulerne objektivy. Ak chces teda primarne pouzivat stare filmove skla za par supov tak je a6000 myslim lepsia volba nez m43, kedze pouziva mensi crop. Na m43 len tazko pojdes "dosiroka" kedze napriklad nejaky 20mm objektiv bude po prepocte 40mm (so sony dostanes 30mm), plus vacsi senzor ti da lepsiu kontrolu nad hlbkou ostrosti. m43 by malo vyhodu ak by si chcel vacsi dosah, ale to z tebou spomenutych zanrov moc nevypliva.
Ak ale chces primarne regulerne AF objektivy tam teda jasne vedie m43, avsak tiez by si sa mal pozriet poriadne na ceny, lebo tie m43 objektivy tiez nie su zrovna zadarmo
Reci o podpriemernosti vsetkych lacnejsich sony objektivov ber s rezervou, najdu sa aj velmi dobre lacne pevne sklicka pre E mount. Ak vsak chces zoom, tak to mas so sony naozaj bohuzial smolu
 
JohnNewton
2017-11-25 12:51:23+01
príspevok od: kundas
Nikonu nechyba absolutne nic, som s nim spokojny, len je to jednoducho velke. Vzdy ma odradi, ze to nemam kam strcit a nechavam ho doma.

Skocim ich este oprobuvat do obchodu, ktory mi lepsie padne
Ja už dávno nestrkám
 
kundas
2017-11-26 21:39:15+01
Objektivy nejak neriesim, myslim, ze vzdy najdem nieco pouzitelne ku kazdemu systemu. Stare manualne skla chcem pouzivat povedzme len okrajovo.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()