Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Náhrada Sony A700

lapajda
2017-12-18 21:02:57+01
Dobrý den, sem lehce poučený amatér fotící na cestách dopravní prostředky (tramvaje, trolejbusy, lodě, letadla). Mám A700 s 18-135. Protože se zas chystám an cesty napadlo mne zda by nestálo za úvahu pořídit nějalé lepší tělo. Po přečetení mnoha recenzí sem zjistil, že s tímto sklem padá do úvahy bud nová A68 nebo použitá A77II.
Dovolím si dotaz, myslíte že to za ty peníze (v zásadě cena letenky do Hong kongu nebo New Yorku) stojí. A700 trpí na šum ve stínu a občas dost dlouho trvá než zaostří.
Dovolím si přiložit jeden snímek s šumem (pravděpodobně to asi bude rukama) a předem děkuji za Vaše názory a rady zda se bud něco naučit nebo něco koupit.
Zdeněk
 
M41
2017-12-19 20:41:56+01
príspevok od: lapajda
Dobrý den, sem lehce poučený amatér fotící na cestách dopravní prostředky (tramvaje, trolejbusy, lodě, letadla). Mám A700 s 18-135. Protože se zas chystám an cesty napadlo mne zda by nestálo za úvahu pořídit nějalé lepší tělo. Po přečetení mnoha recenzí sem zjistil, že s tímto sklem padá do úvahy bud nová A68 nebo použitá A77II.
Dovolím si dotaz, myslíte že to za ty peníze (v zásadě cena letenky do Hong kongu nebo New Yorku) stojí. A700 trpí na šum ve stínu a občas dost dlouho trvá než zaostří.
Dovolím si přiložit jeden snímek s šumem (pravděpodobně to asi bude rukama) a předem děkuji za Vaše názory a rady zda se bud něco naučit nebo něco koupit.
Zdeněk
A68 a A77II Maju vraj rovnaky senzor.
Obrazova kvalita by mala byt lepsia ako u tvojho fotaku.
Aj ked A700 bol vtedy vraj vyborny. (semi-pro)
Rychle su oba nove modely. Ci uz fokus alebo seriove snimanie. Fokus zalezi od nasadeneho
objektivu.
A68 ma oproti A77II slaby display, neni kovova, nema joystick a neni utesnena.
Co sa tyka sumu, necakaj zazraky. Aj ked mam pocit ze toto tema vnima kazdy trocha inak.
Vsetko sa docitas na nete..
Najlepsie je pozicat si fotak, nasadit svoj objektiv a odskusat sam.
Malokto to bude dnes vediet naozaj porovnat s A700 a vlastnymi skusenostami.
Ten prikladny obrazok si mohol aj lepsi vybrat..
 
lapajda
2017-12-19 21:50:00+01
príspevok od: M41
A68 a A77II Maju vraj rovnaky senzor.
Obrazova kvalita by mala byt lepsia ako u tvojho fotaku.
Aj ked A700 bol vtedy vraj vyborny. (semi-pro)
Rychle su oba nove modely. Ci uz fokus alebo seriove snimanie. Fokus zalezi od nasadeneho
objektivu.
A68 ma oproti A77II slaby display, neni kovova, nema joystick a neni utesnena.
Co sa tyka sumu, necakaj zazraky. Aj ked mam pocit ze toto tema vnima kazdy trocha inak.
Vsetko sa docitas na nete..
Najlepsie je pozicat si fotak, nasadit svoj objektiv a odskusat sam.
Malokto to bude dnes vediet naozaj porovnat s A700 a vlastnymi skusenostami.
Ten prikladny obrazok si mohol aj lepsi vybrat..
Příkladný obrázek je přesně to co mi vadí, šum na spodní straně trupu díky čemu mi odmítnou fotku na serveru kam bych chtěl fotky posílat. Jinak pro svoje potřeby mi to vyhovuje.
 
lapajda
2017-12-20 08:57:49+01
Už sem pochopil co je na přiloženém obrázku špatně. Omlouvám se za chybu mezi židlí a klávesnicí.
 
aesace
2017-12-20 09:27:33+01
Inak ten sum je fuska na niektorych portaloch, ale riesenie nie su az tak lepsie fotaky, ako skor odsumovacie softy a techniky...takze potom aj ISO 3200 nemusi byt problem..
 
lapajda
2017-12-20 11:03:40+01
príspevok od: aesace
Inak ten sum je fuska na niektorych portaloch, ale riesenie nie su az tak lepsie fotaky, ako skor odsumovacie softy a techniky...takze potom aj ISO 3200 nemusi byt problem..
chcete tím napsat že by se z tohodle dala vytáhnout ostrá fotka bez šumu?
 
M41
2017-12-22 09:02:21+01
Tu by ti mohli skusenejsi lepsie poradit. To je fotene s tou 18-135?
Je to vyrez z originalu?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-12-22 09:53:10+01
príspevok od: lapajda
chcete tím napsat že by se z tohodle dala vytáhnout ostrá fotka bez šumu?
Problem nemusi byt vo fotoaparate. Svoje sposobi aj svetlo. Sum sa moze objavit pri takomto nekontrastnom svetle. Vylezie casto aj pri uprave podexpozicie, ci pridavani kontrastu pri foteni v miernom opare. MAs tu tmave lietadlo na svetlej oblohe. Treba vyskusat korigovat expoziciu do plusu, co to spravi so sumom.
 
aesace
2018-01-05 08:29:04+01
príspevok od: lapajda
chcete tím napsat že by se z tohodle dala vytáhnout ostrá fotka bez šumu?
Nehovorim, ze toto je nejaky zazracny vysledok, ale aspon to lietadlo je o kvapku lepsie na tom.. Oblohu by bolo treba odsumit trochu inak, ale vsetko sa da..
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()