Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon 80D aps-c alebo full frame Canon 6D

erinzeey
2018-01-06 18:57:37+01
Zdravím , potrebovala by som poradiť. Momentálne používam Nikon D3100 , no chcem prejsť pravdepodobne na Canon... rozmýšľala som nad Canonom 80D , veľmi dobrý fotoaparát podľa toho čo som čítala , len ma hnevá že to je aps snímač ... chcem začať fotiť portréty a módnu fotografiu a chcela som si k nemu kúpiť 50mm 1.8 alebo 1.4 ... no ten crop ma štve že sa mi to zobrazí ako 80mm ... a čo sa týka 6D , zistila som veľa nevýhod aj ked je to full frame ... veľmi rada by som si nechala poradiť , čo by bolo najvýhodnejšie. ďakujem za názory a za rady
 
seifi
2018-01-06 19:31:24+01
ak ťa tlačí že z 50 to bude 80, tak, hrubo povedané, si na 80D kúp 35/2/IS a máš to vyriešené; ak "chceš začať" fotiť , tak nedostatky 6D zistíš o 2-3 roky; nejdeš fotiť šport ani streetfoto, úplne v pohode si to 6D kúp;
 
MagickVamp
2018-01-06 19:52:12+01
ked ti vadi crop ber 6D, krasne podanie farieb, typicka Canonacka plasticita. Vacsia hlbka. Na to co pises je 6D fajn.
 
blahoslav J B Art
2018-01-06 20:57:47+01
mozes zacat aj s tym co mas a kupit nejaky Nikon 35mm/1.8 ... portret je aj tak podla mna viac o svetle, poze, stajlingu, vyraze, PP a objektive ... ako o tele
 
ferguson
2018-01-06 20:59:03+01
Tiez som za fullframe.
 
psykora2
2018-01-06 21:28:30+01
pri canonoch co si tak vsimam fotografie je dost velky rozdiel v plasticite, sume a vysledom looku fotiek a to hlavne pri portretoch medzi apsc-c a FF cipom, takze jednoznacne FF, potvrdil mi to nejeden canonista co presiel na FF z aps-c a vidim to aj na vytlackoch na velke formaty co tlacim pre zakaznikov (na mobile alebo na zmensenej fotke velky rozdiel nehladaj), ak chces robit snove portrety s malou hlbkou ostrosti tak idelna kombinacia je FF + objektiv s clonou okolo 1.4, samozrejme zalezi aj od ohniska, inak pozri si galerku tohto fotografa pre inspiraciu, foti prevazne s 6D-ckom a jeho fotky su stabilne v top 5 na tomto serveri: https://500px.com/seanarcher
 
mrkva
2018-01-06 23:56:33+01
príspevok od: psykora2
pri canonoch co si tak vsimam fotografie je dost velky rozdiel v plasticite, sume a vysledom looku fotiek a to hlavne pri portretoch medzi apsc-c a FF cipom, takze jednoznacne FF, potvrdil mi to nejeden canonista co presiel na FF z aps-c a vidim to aj na vytlackoch na velke formaty co tlacim pre zakaznikov (na mobile alebo na zmensenej fotke velky rozdiel nehladaj), ak chces robit snove portrety s malou hlbkou ostrosti tak idelna kombinacia je FF + objektiv s clonou okolo 1.4, samozrejme zalezi aj od ohniska, inak pozri si galerku tohto fotografa pre inspiraciu, foti prevazne s 6D-ckom a jeho fotky su stabilne v top 5 na tomto serveri: https://500px.com/seanarcher
http://www.mujolympus.cz/blog/lide/2146/rozhovor-s-famoznim-portretistou

je to čistý olympusák, len krátke obdobie fotil canonom
 
psykora2
2018-01-07 01:36:48+01
príspevok od: mrkva
http://www.mujolympus.cz/blog/lide/2146/rozhovor-s-famoznim-portretistou

je to čistý olympusák, len krátke obdobie fotil canonom
foti na striedacku olympusom aj 6D, pozri si posledne foto od neho je nafotene 6d-ckom, olympus mu ponukol spolupracu, takze musi fotit aj nim obcas
 
gemini222
2018-01-07 06:58:09+01
Ak si kreativna dusa a necakas, ze za Teba spravi vsetko fotoaparat, 6D Ta urcite nesklame
 
blahoslav J B Art
2018-01-07 16:03:33+01
príspevok od: erinzeey
Zdravím , potrebovala by som poradiť. Momentálne používam Nikon D3100 , no chcem prejsť pravdepodobne na Canon... rozmýšľala som nad Canonom 80D , veľmi dobrý fotoaparát podľa toho čo som čítala , len ma hnevá že to je aps snímač ... chcem začať fotiť portréty a módnu fotografiu a chcela som si k nemu kúpiť 50mm 1.8 alebo 1.4 ... no ten crop ma štve že sa mi to zobrazí ako 80mm ... a čo sa týka 6D , zistila som veľa nevýhod aj ked je to full frame ... veľmi rada by som si nechala poradiť , čo by bolo najvýhodnejšie. ďakujem za názory a za rady
bolo by dobré dať sem na ukážku aspoň 1 portrét, nech máme predstavu, ako si na tomto v súčasnosti
 
MagickVamp
2018-01-07 16:45:03+01
príspevok od: blahoslav J B Art
bolo by dobré dať sem na ukážku aspoň 1 portrét, nech máme predstavu, ako si na tomto v súčasnosti
Blahoslav ty daj svoj nejaky
 
blahoslav J B Art
2018-01-07 19:40:34+01
príspevok od: MagickVamp
Blahoslav ty daj svoj nejaky
 
fatality
2018-01-07 21:14:11+01
príspevok od: gemini222
Ak si kreativna dusa a necakas, ze za Teba spravi vsetko fotoaparat, 6D Ta urcite nesklame
ak je kreativna dusa a necaka,ze za nu spravi vsetko fotoaparat,nesklame ju takmer ziadny fotoaparat,vratane tej d3100ky.. ...
 
MagickVamp
2018-01-08 06:36:50+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Mal by si viac fotit a menej po forach behat ,-) Clovek viac rozmaze foto, pripadne to buchne do ciernobiela a uz je umelec? Na takyto zaner ti bude fakt navzdy stacit aj D3100, len maz a maz...ak si ta vsimne dakto prachaty tak to predas za par milionov, jak ten zemiak. Tu sa hocico prida a hned sa to skritizuje, lebo sa tu kombinuje milion videni na fotografiu. Vec sa ma ale tak, ze ked niekto foti bezne portrety pre kamosky ci dokonca svadby, su naroky na kvalitu a foto musi vyzerat pekne - prijemne a v Canone je stym najmensia piplacka. Ked niekto prida machlanicu ako ty a povie ale ja som umelec....tak pre bezneho cloveka ak nemas meno je to len machlanica, umelec budes az ked to budes predavat za velke prachy, ako ten pan co odfotil a predal zemiak.

Mrzi ma ze nemozem pridavat svoje posledne fotenia, ale ak ta zaujimaju nejake portrety canon 6D tak napriklad: www.ephoto.sk/uzivatel/jarmilav/ a urcite by si krasne portrety nasiel aj na nete. Ale ja viem ty sledujes len ludi co presli z Canonu a Nikonu a potom sa stanu hned tvoji oblubeni.
 
blahoslav J B Art
2018-01-08 08:26:23+01
príspevok od: MagickVamp
Mal by si viac fotit a menej po forach behat ,-) Clovek viac rozmaze foto, pripadne to buchne do ciernobiela a uz je umelec? Na takyto zaner ti bude fakt navzdy stacit aj D3100, len maz a maz...ak si ta vsimne dakto prachaty tak to predas za par milionov, jak ten zemiak. Tu sa hocico prida a hned sa to skritizuje, lebo sa tu kombinuje milion videni na fotografiu. Vec sa ma ale tak, ze ked niekto foti bezne portrety pre kamosky ci dokonca svadby, su naroky na kvalitu a foto musi vyzerat pekne - prijemne a v Canone je stym najmensia piplacka. Ked niekto prida machlanicu ako ty a povie ale ja som umelec....tak pre bezneho cloveka ak nemas meno je to len machlanica, umelec budes az ked to budes predavat za velke prachy, ako ten pan co odfotil a predal zemiak.

Mrzi ma ze nemozem pridavat svoje posledne fotenia, ale ak ta zaujimaju nejake portrety canon 6D tak napriklad: www.ephoto.sk/uzivatel/jarmilav/ a urcite by si krasne portrety nasiel aj na nete. Ale ja viem ty sledujes len ludi co presli z Canonu a Nikonu a potom sa stanu hned tvoji oblubeni.
erinzeey
06. 01. 2018
Zdravím , potrebovala by som poradiť. Momentálne používam Nikon D3100 , no chcem prejsť pravdepodobne na Canon... rozmýšľala som nad Canonom 80D , veľmi dobrý fotoaparát podľa toho čo som čítala , len ma hnevá že to je aps snímač ... chcem začať fotiť portréty a módnu fotografiu a chcela som si k nemu kúpiť 50mm 1.8 alebo 1.4 ... no ten crop ma štve že sa mi to zobrazí ako 80mm ... a čo sa týka 6D , zistila som veľa nevýhod aj ked je to full frame ... veľmi rada by som si nechala poradiť , čo by bolo najvýhodnejšie. ďakujem za názory a za rady
 
MagickVamp
2018-01-08 09:31:30+01
príspevok od: blahoslav J B Art
erinzeey
06. 01. 2018
Zdravím , potrebovala by som poradiť. Momentálne používam Nikon D3100 , no chcem prejsť pravdepodobne na Canon... rozmýšľala som nad Canonom 80D , veľmi dobrý fotoaparát podľa toho čo som čítala , len ma hnevá že to je aps snímač ... chcem začať fotiť portréty a módnu fotografiu a chcela som si k nemu kúpiť 50mm 1.8 alebo 1.4 ... no ten crop ma štve že sa mi to zobrazí ako 80mm ... a čo sa týka 6D , zistila som veľa nevýhod aj ked je to full frame ... veľmi rada by som si nechala poradiť , čo by bolo najvýhodnejšie. ďakujem za názory a za rady
A? Blahoslav nech ktokolvek cokolvek prida ty napises: treba investovat do kurzov a literatury a nie do fotakov.... naco teda tento medzi krok, ze ukaz nam nejaky portret?
 
JohnNewton
2018-01-08 10:27:56+01
Kúzlo vlákna " čo si mám kúpiť " tkvie v tom, že zadávateľ bude tam na jeho konci rovnako ako aj na začiatku, čo ale nie je chyba prispievateľov, ale v jeho nerozhodnosti . Ak niekto nevie pre čo FF, tak ho nepotrebuje.
 
blahoslav J B Art
2018-01-08 10:36:22+01
príspevok od: MagickVamp
A? Blahoslav nech ktokolvek cokolvek prida ty napises: treba investovat do kurzov a literatury a nie do fotakov.... naco teda tento medzi krok, ze ukaz nam nejaky portret?
mozes zacat aj s tym co mas a kupit nejaky Nikon 35mm/1.8 ... portret je aj tak podla mna viac o svetle, poze, stajlingu, vyraze, PP a objektive ... ako o tele

bolo by dobré dať sem na ukážku aspoň 1 portrét, nech máme predstavu, ako si na tomto v súčasnosti

 
MagickVamp
2018-01-08 11:36:45+01
príspevok od: blahoslav J B Art
mozes zacat aj s tym co mas a kupit nejaky Nikon 35mm/1.8 ... portret je aj tak podla mna viac o svetle, poze, stajlingu, vyraze, PP a objektive ... ako o tele

bolo by dobré dať sem na ukážku aspoň 1 portrét, nech máme predstavu, ako si na tomto v súčasnosti

Tak velmi ta zaujimam? ked budem dakedy zas svoju fotit tak tebe poslem oki? A stym 35mm/1,8 mas pravdu, vacsinu casu fotim so 100D aj ked mam uz 5DmkIV, lebo viem ze je to o okamihu hlavne. Ale su situacie ked by som so 100D spokojny nebol, lebo by som chcel kvalitny ostry obraz s maximom detailov aj za blbych podmienok, ked chcem krasne plasticky obraz s velkou hlbkou....kde budem mat priestor v postprocese na co najvacsie opravy nedostatkov, ktore vzniknu obcas z objektivnych aj neobjektivnych dovodov. Bol som u kamosa nedavno a ked som pozeral na vystup z D750..tak som si vravel, ze uz som aj zabudol o kolko menej prace mi to da v postprocese ked mi ten fotak tie pletovky spravi paradne sam.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()