Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Začiatočník

ejzy
2018-02-19 19:20:27+01
Ahoj všetci,

Som úplný amatér, premýšľam nad kúpou zrkadlovky. Fotím prevažne prírodu, možno portréty, neplánujem fotiť nič veľké, všetko len pre osobné účely, teda ako hobby. Chcem mať po ruke niečo lepšie ako mobil s hd rozlíšením a ideálne aj s kamerou. Môj favorit je D3400, podľa toho, čo som sa dočítal, je pre začiatočníkov fajn, tiež cenovo asi strop pre mňa.
Absolútne sa ale strácam, čo sa týka objektívu, chcel by som niečo základné, od čoho sa môžem odraziť, vlastne mám problém o tom nájsť poriadny článok. Nejaké výhrady? Vedeli by ste mi akokoľvek poradiť?

Ďakujem.
 
pittoo
2018-02-19 19:39:07+01
Ďalší dnes založený užívateľ
 
fatality
2018-02-19 21:17:33+01
príspevok od: pittoo
Ďalší dnes založený užívateľ
no a?
niekto potrebuje poradit,najde ephoto,zisti ze bez uctu sa tu nespyta,zalozi
ucet a pyta sa.. ..
ps.tym nechcem povedat ze sa tu obcas nenajdu nejake vesele provokacne kopy..☺..
 
ejzy
2018-02-19 21:47:34+01
príspevok od: pittoo
Ďalší dnes založený užívateľ
No hej, ked tam pisem, ze som zaciatocnik, tak asi nemam rok ucet na ephoto

Neviem, ako to tu u vas chodi, ak je to problem, tak sa ospravedlnujem.
 
M41
2018-02-20 00:03:54+01
príspevok od: ejzy
No hej, ked tam pisem, ze som zaciatocnik, tak asi nemam rok ucet na ephoto

Neviem, ako to tu u vas chodi, ak je to problem, tak sa ospravedlnujem.
To asi že táto téma sa tu omiela pocitovo tak 2 krát do týždňa. Prejdi si fórum, tam by si mal nájsť odpovede.
Téma: vyberáme fotoaparát
Prajem veľa zdaru.
 
mongi
2018-02-20 15:29:10+01
Ja si myslím že tým foťákom nič nepokazíš. Budeš naopak veľmi spokojný. Objektív by som na začiatku moc neriešil. Teda ten základný bude isto stačiť. Pevné objektívy sú vždy ostrejšie a svetelnejšie ale na začiatok je lepšie taký záklaďák (ideálne 18-105) pri takom prídeš časom na to aké ohnisko využívaš najčastejšie a podľa toho neskôr vymeníš za objektív s pevným ohniskom (bez zoomu) Neviem aký máš cenový strop ale: nikon D3400 + 18-105 + 35/1.8 je dobrý základ. Ono dôležitejšie než samotná technika je veľa sa vzdelávať. Nie len po technickej stránke (na to stačí jediná kniha od Romana Pihana - Mistrovství práce s DSLR) ale hlavne po tej myšlienkovej (tam je toho hrozne veľa len začať)
 
JakubH
2018-02-20 16:04:06+01
príspevok od: ejzy
Ahoj všetci,

Som úplný amatér, premýšľam nad kúpou zrkadlovky. Fotím prevažne prírodu, možno portréty, neplánujem fotiť nič veľké, všetko len pre osobné účely, teda ako hobby. Chcem mať po ruke niečo lepšie ako mobil s hd rozlíšením a ideálne aj s kamerou. Môj favorit je D3400, podľa toho, čo som sa dočítal, je pre začiatočníkov fajn, tiež cenovo asi strop pre mňa.
Absolútne sa ale strácam, čo sa týka objektívu, chcel by som niečo základné, od čoho sa môžem odraziť, vlastne mám problém o tom nájsť poriadny článok. Nejaké výhrady? Vedeli by ste mi akokoľvek poradiť?

Ďakujem.
Pozeral si aj po použitej technike? Ja by som na začiatok odporúčal niečo menšie napr olympus/fuji, poznám veľa ľudí čo ich odradilo fotenie pretože sa im nechcelo všade ťahať veľké telo. Napr. starší Fuji x-e2 sa dá nájsť v bazáre, je to malé telo, hodíš do batohu a ideš, setový objektív vraj taktiež nie je špatný.
 
Luboss7
2018-02-20 18:28:10+01
Mne naopak vyhovuje väčší fotoaparát, lepšie sa mi drží v rukách. Určite si pred kúpou vyskúšaj ako sa ti foťák drží a ovláda. Počítaj s tým že na krajinu budeš potrebovať aj statív. Samozrejme budeš musieť kúpiť aj brašňu alebo fotobatoh.
 
Daniel Leitman
2018-02-20 21:06:23+01
d3400 je vyborny fotak k nemu dokup 18-105ku a 35/1.8 je sice sklo dobre za ten peniaz ale do interieru (kde realne tu svetelnost vyuzijes) bude trosku dlhy. zatial si nehaj 18-105 a nikon ma vyhodu ze mozes namontovat aj starsie sklicka na to (POZOR bez autofokusu) nepoznam nikon objektivy ale urcite sa najde starsie manulane sklicko okolo ohniska 24 az 28 so svetelnostou 2.8 (prip lepsou ak bude za dobry peniaz) a na portrety zakladna 50tka 1.8 bude fajn (pripadne 85ka 1.8 ak penazenka pusti)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()