Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

prosim o radu

angel1
2018-09-20 09:32:34+02
Prosim o radu s novym telom.
Fotil som doteraz viac "automatikou" - rodinne foto, sportove (turistika, bajk, lyze...) obcas nejake video...moj posledny model bol Panasonic Lumix FZ50 s ktorym som pokryl moje potreby a slusne fotil. Chcel by som vsak zacat fotit viac profesionalne avsak nie so zrkadlovkou (je velka ) a premyslam nad telom, ku ktoremu si by som dokupil pevny objektiv (24/1,8; 35/1,8; 50/1,8...)
Fujifilm X-E1, Lumix G7, Sony A5100. Ma to byt hlavne male a spratne aj do hor.

V praci pouzivam este velmi ospevovany Lumix LX100, tam nie je moznost menit objektivy a pravdupovediac, neviem s nim urobit az tak oslnuju fotografie, ako marketing ospevuje

Prosim, poradte mi, ktory z tych 3 menovanych by som mal zakupit, pripadne mi paradte typ/model mozno Olypmus, Canon....s cim by som mohol posunut svoje fotenie krajiny, ludi, miest .....

Dakujem
 
angel1
2018-09-20 09:35:03+02
amateri si este dost chvalia zrkadla Nikon D3300 a 3400, co neviem posudit, ci tieto zaklady maju kvalitnejsiu fotografiu ako dobra bezzrkadlovka, teda ci je tam pridana hodnota k vacsiemu telu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-09-20 10:39:56+02
Ostre fotky robi ostry objektiv.
 
jozef84
2018-09-20 10:44:28+02
príspevok od: Karol Srnec
Ostre fotky robi ostry objektiv.
... a postproces.
 
fatality
2018-09-20 11:49:44+02
príspevok od: angel1
Prosim o radu s novym telom.
Fotil som doteraz viac "automatikou" - rodinne foto, sportove (turistika, bajk, lyze...) obcas nejake video...moj posledny model bol Panasonic Lumix FZ50 s ktorym som pokryl moje potreby a slusne fotil. Chcel by som vsak zacat fotit viac profesionalne avsak nie so zrkadlovkou (je velka ) a premyslam nad telom, ku ktoremu si by som dokupil pevny objektiv (24/1,8; 35/1,8; 50/1,8...)
Fujifilm X-E1, Lumix G7, Sony A5100. Ma to byt hlavne male a spratne aj do hor.

V praci pouzivam este velmi ospevovany Lumix LX100, tam nie je moznost menit objektivy a pravdupovediac, neviem s nim urobit az tak oslnuju fotografie, ako marketing ospevuje

Prosim, poradte mi, ktory z tych 3 menovanych by som mal zakupit, pripadne mi paradte typ/model mozno Olypmus, Canon....s cim by som mohol posunut svoje fotenie krajiny, ludi, miest .....

Dakujem
ak nespravis "oslnujuce" fotografie s lx100,pravdepodobne ich nespravis ani s nicim vyssie menovanym a bude treba zapracovat na vzdelavani,zucastnit sa workshopu alebo si aspon pozriet zopar tutorialov(free na youtube)..
to samozrejme neznamena,ze by si si nemal kupit fotak lepsi ako fz50..
ako spravne pises,dnes si uz pre kvalitne foto nemusis kupovat zrkadlovku..najma ak ide
aj o velkost..
nizsie rady fuji by som vynechal,maju pomale ostrenie a ak chces fotit krajinu,asi by som fuji vynechal uplne(zlievanie detailov koli x-trans snimacu)..
ak by si si vybral model s 4/3 snimacom (lumix,olympus),vysledky by boli podobne,ako z lx100..takze bez primeraneho vzdelania najskor nie "oslnujuce" ale ako moznost velkost/cena/kvalita to nieje zla volba..
ak by ti nechybal hladacik,a5100 je fajn,ale tu by som isiel aspon do a6000..pri sony a apsc je trochu problem s objektivmi,ale pomaly sa to zlepsuje..
celkovo je pre amatera,co chce klasicky fotit "vsetko" na rozbeh lepsi "zoom" a k nemu hned,alebo casom,pevne sklo..
a mal by si nam prezradit fin.limit..
 
angel1
2018-09-20 12:14:25+02
kedze (mozno aj nie) ho casom vymenim, tak na zaciatok 600 EUR. Mozno viac, menej.....kym som nsiel svoj bajk, ktory mi sadol, skusil som 4 modely
Tie tela, ktore som zaradil su pouzivane a v cenach do 200 EUR, takze ak by mi aj "nesadlo" neutrpim velku stratu
 
angel1
2018-09-20 12:40:06+02
príspevok od: fatality
ak nespravis "oslnujuce" fotografie s lx100,pravdepodobne ich nespravis ani s nicim vyssie menovanym a bude treba zapracovat na vzdelavani,zucastnit sa workshopu alebo si aspon pozriet zopar tutorialov(free na youtube)..
to samozrejme neznamena,ze by si si nemal kupit fotak lepsi ako fz50..
ako spravne pises,dnes si uz pre kvalitne foto nemusis kupovat zrkadlovku..najma ak ide
aj o velkost..
nizsie rady fuji by som vynechal,maju pomale ostrenie a ak chces fotit krajinu,asi by som fuji vynechal uplne(zlievanie detailov koli x-trans snimacu)..
ak by si si vybral model s 4/3 snimacom (lumix,olympus),vysledky by boli podobne,ako z lx100..takze bez primeraneho vzdelania najskor nie "oslnujuce" ale ako moznost velkost/cena/kvalita to nieje zla volba..
ak by ti nechybal hladacik,a5100 je fajn,ale tu by som isiel aspon do a6000..pri sony a apsc je trochu problem s objektivmi,ale pomaly sa to zlepsuje..
celkovo je pre amatera,co chce klasicky fotit "vsetko" na rozbeh lepsi "zoom" a k nemu hned,alebo casom,pevne sklo..
a mal by si nam prezradit fin.limit..
ten kurz planujem ako som zistil, potrebujem ho
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-09-20 13:42:10+02
VYhodou LX100 je, ze je na nom namontovany nadstandardny objektiv. Bezne objektiv takych aprametrov v zaklade nesotanes. Je ale pravda, ze to nie je objektiv, ktory by varzil dych a ani snimac LX100 ie je to najlepsie, co Micro 43 system ponuka. To je aj dovod, preco tento fotak nemam, aj ked sa mi dizajnom a koncpciou velmi paci. Nadeje vkladam do Mark II.
 
fatality
2018-09-20 15:25:32+02
príspevok od: angel1
kedze (mozno aj nie) ho casom vymenim, tak na zaciatok 600 EUR. Mozno viac, menej.....kym som nsiel svoj bajk, ktory mi sadol, skusil som 4 modely
Tie tela, ktore som zaradil su pouzivane a v cenach do 200 EUR, takze ak by mi aj "nesadlo" neutrpim velku stratu
napr.toto a k tomu jedno sigma pevne sklo..
https://foto.bazos.sk/inzerat/89079492/Sony-Alpha-6000-cierny--objektiv-1650mm.php
https://foto.bazos.sk/inzerat/89635857/Sony-6000--objektiv-16-50mm.php

alebo aj toto,ako pise Karol Srnec,ani fotak s pevnym objektivom nemusi byt zly,
v zakladnej cene taky nezozenes:
https://foto.bazos.sk/inzerat/90041930/Canon-G1X-Mark-2.php

popr.toto a k tomu setaku jedno pevne sklicko..
https://foto.bazos.sk/inzerat/90052335/Olympus-PEN-E-PL6--14-42mm-35-56EZ.php
https://foto.bazos.sk/inzerat/89859814/Olympus-Pen-E-PL5.php

popr.ak by ti to pomalsie ostrenie nevadilo a zo zaberov netlacil velke printy,aj toto
nieje zla volba..aj vdaka vybornemu setaku..
https://foto.bazos.sk/inzerat/89979883/Fuji-X-E1--XF-1855mm--koza-komplet-v-krabici-TOP.php

alebo:
https://foto.bazos.sk/inzerat/89969785/Predam-fotoaparat-Canon-EOS-M6-s-objektivom-EF-M-15-45mm.php

alebo:
https://foto.bazos.sk/inzerat/89948512/Panasonic-Lumix-GX80--2-objektivy--brasna.php

to som tak frisko prebehol posledne bazosoviny.. ..
 
slavik74
2018-09-20 16:17:47+02
GX80 je fajn, len ta bazos cena nie je velmi dobra kedze ja som v juli za 450 eur kupil novy s 12-32 objektivom.
 
fatality
2018-09-20 18:06:02+02
príspevok od: slavik74
GX80 je fajn, len ta bazos cena nie je velmi dobra kedze ja som v juli za 450 eur kupil novy s 12-32 objektivom.
to som len vypichol par adeptov v limite..ako to je vyhodne,nech si uz porovna on,to sa mi nechcelo riesit..
 
angel1
2018-09-20 19:24:12+02
príspevok od: Karol Srnec
VYhodou LX100 je, ze je na nom namontovany nadstandardny objektiv. Bezne objektiv takych aprametrov v zaklade nesotanes. Je ale pravda, ze to nie je objektiv, ktory by varzil dych a ani snimac LX100 ie je to najlepsie, co Micro 43 system ponuka. To je aj dovod, preco tento fotak nemam, aj ked sa mi dizajnom a koncpciou velmi paci. Nadeje vkladam do Mark II.
tomu chapem, lebo ako som pisal ....ten vystup nie je taky, ako o nom basnia media....a to (priznavam, ze mam stale obrovske rezervy vo foteni) som nefotil len sam, ale i daleko skusenejsi kolegovia. V niektorych momentoch je super, hlavne pekne foti bez blesku v miestnosti, no exterier nic moc. JE pravda, ze niekto, kto ho ma dlhsie, vytazi z neho ovela viac. Aj svoj Pana FZ50 som pouzival 2 roky a az potom mi ludia zacali na fotky hovorit, ze wau, cim to je fotene?
 
francesco
2018-09-20 19:26:06+02
Ak by si na tu gx80ku nasadil 15mm 1.7 mohlo by to stat za to. Obavam sa, ze s tymi setakmi sa moc neposunies. Pevne sklo ta nauci aj inym veciam ako je bokeh na fotke.
 
angel1
2018-09-20 20:28:01+02
si mi domotal hlavu....sony A6000 je asi naj, len nema vstup na externy mikrofon, co je zle.....mam totiz dobry mikrofon od Rode a pri videu, ake dokaze A6000 by bola skoda nieco nenatocit.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()