Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon 7D alebo 7D Mark II

Istnk
Istnk 2018-11-06 21:19:05+01
Som amatérsky fotograf, fotím rok na Canon 1300D a chcel by som prejsť na vyššiu triedu hlavne kvôli autofokusu a rýchlosti sekvenčného snímania. Mojím zameraním je zver a šport. Dilemou pre mňa je cena. Oplatí sa priplatiť si za Mark II alebo stačí originálna 7D-čka? Do full-frame zatiaľ nechcem investovať. Ďakujem za rady
 
karolsch
2018-11-07 15:45:39+01
nejaky extra odbornik nie som, ale predpokladam, ze tu ide o to, mat co nalepsi celkovy vykon za co najlepsiu cenu...

takze na porovnanie:

80D + sigma 70-200 2.8 stabilizovana = cca 2180 eur
https://www.faxcopy.sk/foto-video/fotoaparaty/canon-eos-80d-telo-100-cashback-+-kavovar-zadarmo-pri-kupe-s-objektivom-az-1000-spat

https://www.faxcopy.sk/foto-video/objektivy/sigma-70-200-28-ex-dg-os-hsm-canon-zaruka-4-roky

7D mkII so "setakom" 18-138 = cca 2100 eur
https://www.faxcopy.sk/foto-video/fotoaparaty/canon-eos-7d-mark-ii--ef-s-18-135mm-f-35-56-is-stm--35-spat

Teda cena oboch setov porovnatelna. Ja osobne si myslim, ze 80D s tou sigmou 70-200 ti da lepsie vysledky na sport a zver ako 7D mkII s akymkolek sklom ktore sa zmesti do porovnatelnej celkovej ceny.
 
Johnnny
2018-11-07 19:27:02+01
príspevok od: acton
vobec som nepisal o tom co ty pises.
Mozes mat objektiv rychly ako chces, ak fotak nestiha tie data vyhodnotit, jednoducho to bude pomale. Rozdiely v telach su znacne aj pri ne Lkovych objektivoch.
 
acton
2018-11-07 20:55:49+01
príspevok od: Johnnny
Mozes mat objektiv rychly ako chces, ak fotak nestiha tie data vyhodnotit, jednoducho to bude pomale. Rozdiely v telach su znacne aj pri ne Lkovych objektivoch.
Ved uz konecne nesrandujte, nepisal som aby ten Lkovy objektiv nasadil na ten stary fotoaparat ale ten 5D m3 je neporovnatelne lepsi ako 80D alebo 7D a je lacnejsi. Nepisal som to tak len tak medzi recou? Ta 80d alebo 7d je hadr v porovnani s 5d m3.
 
shagy2301
2018-11-07 23:28:22+01
príspevok od: acton
Ved uz konecne nesrandujte, nepisal som aby ten Lkovy objektiv nasadil na ten stary fotoaparat ale ten 5D m3 je neporovnatelne lepsi ako 80D alebo 7D a je lacnejsi. Nepisal som to tak len tak medzi recou? Ta 80d alebo 7d je hadr v porovnani s 5d m3.
5dMk3 lacnejší ako 80D? alebo aj 7dMK2? V akom vesmíre? V akej dimenzii? (Porovnávajte prosím foťáky v rovnakom stave nie jeden nový a druhý na pokraji životnosti). Medzi 5dMk3 a 80D v rovnakom stave je rozdiel kľudne aj 500€ tak sa prosím spamätajte.
A navyše v prvom príspevku je napísané "Do full-frame zatiaľ nechcem investovať".
Myslím si že prechod z 1300D na 5dMk3 by bol až príliš. Najprv sa treba zoznámiť poloprofi modelom ako je 80D a až vtedy môže vedieť či potrebuje niečo viac alebo nie

Proste skúste občas myslieť aj na to, že nie každý potrebuje rovno to najlepšie a stačí aj niečo slabšie a lacnejšie. Nie každý máme zvyšné peniaze na Canon EF 800mm f/5.6L IS USM v spojení s 1DX Mark II. Niektorým nám stačí aj 7D alebo 80D
 
PeCh
2018-11-07 23:31:30+01
príspevok od: acton
Ved uz konecne nesrandujte, nepisal som aby ten Lkovy objektiv nasadil na ten stary fotoaparat ale ten 5D m3 je neporovnatelne lepsi ako 80D alebo 7D a je lacnejsi. Nepisal som to tak len tak medzi recou? Ta 80d alebo 7d je hadr v porovnani s 5d m3.
Nemyslím si, že nájde 5DM3 lacnejšiu ako 7D (a asi ani ako 7DM2). Nehovoriac o tom, že práve na šport a wildlife je výhodnejší crop (lebo ohnisková vzdialenosť ×1,6 mu proste zlepší dosah využívaný v týchto žánroch).
 
acton
2018-11-07 23:50:55+01
príspevok od: PeCh
Nemyslím si, že nájde 5DM3 lacnejšiu ako 7D (a asi ani ako 7DM2). Nehovoriac o tom, že práve na šport a wildlife je výhodnejší crop (lebo ohnisková vzdialenosť ×1,6 mu proste zlepší dosah využívaný v týchto žánroch).
Mal som na mysli 7dm2 len sa mi to tam uz nechcelo vypisovat, skus sa pozriet na ebay...
 
Johnnny
2018-11-08 06:42:33+01
príspevok od: acton
Ved uz konecne nesrandujte, nepisal som aby ten Lkovy objektiv nasadil na ten stary fotoaparat ale ten 5D m3 je neporovnatelne lepsi ako 80D alebo 7D a je lacnejsi. Nepisal som to tak len tak medzi recou? Ta 80d alebo 7d je hadr v porovnani s 5d m3.
Hadr v akom zmysle ? 7D MK II ma horsi vystup na vysoke ISO, ale z hladiska vykonu AF tu 5D MK III roztrha v zuboch. A je lacnejsi.
 
acton
2018-11-08 08:13:35+01
príspevok od: Johnnny
Hadr v akom zmysle ? 7D MK II ma horsi vystup na vysoke ISO, ale z hladiska vykonu AF tu 5D MK III roztrha v zuboch. A je lacnejsi.
Toto su vase klasicke nazory na techniku, podobne ako ked si pisal, ze vo svete fotografom diktuju s cim musia fotit.
 
shagy2301
2018-11-08 09:19:23+01
Zaujímavé porovnanie: 7dMk2 vs 6D vs 5dMk3
https://www.youtube.com/watch?v=FUqIu4V9KWI
Možno pomôže pri výbere
 
Johnnny
2018-11-10 09:15:40+01
príspevok od: acton
Toto su vase klasicke nazory na techniku, podobne ako ked si pisal, ze vo svete fotografom diktuju s cim musia fotit.
Pisal som, ze podmienky za akych sa fotograf dostane k technike su rozne a ano, niektori musia fotit aj tym co dostanu.

Tema je navyse o niecom inom. 5D MK III je rozhodne skvely fotak, ale jednak je mimo zadania, jednak mimo rozpoctu a jednak ma AF jednoducho horsi nez 7D MK II alebo 80D. Mozes sa postavit na hlavu, ale s tymto nic neurobis. A ze si zatazeny na FF a vsetko mimo FF je pre Teba odpad je len a len tvoj problem.
 
acton
2018-11-10 10:01:26+01
príspevok od: Johnnny
Pisal som, ze podmienky za akych sa fotograf dostane k technike su rozne a ano, niektori musia fotit aj tym co dostanu.

Tema je navyse o niecom inom. 5D MK III je rozhodne skvely fotak, ale jednak je mimo zadania, jednak mimo rozpoctu a jednak ma AF jednoducho horsi nez 7D MK II alebo 80D. Mozes sa postavit na hlavu, ale s tymto nic neurobis. A ze si zatazeny na FF a vsetko mimo FF je pre Teba odpad je len a len tvoj problem.
Zase zavadzas, fotim uplne vsetkym co mi pride pod ruku a je to uplne transparentne v mojej galerii a uplne najjednoduchsie sa mi vzdy fotilo s GOPRO, to je genialny fotoaparat ale ma jednu chybicku, na to aby spravil super fotografiu potrebuje plny slnecny svit.
FF preferujem z doodu toho, ze ked mi preslo cez ruky tolko fotoaparatov, mozem na 100 percent povedat, ze ostatne su hadr oproti nemu. Co ty mozes vyvracat iba tym co si cital na internete
A to iste plati aj o tom za kolko sa da zohnat 5dm3.
 
Johnnny
2018-11-10 10:17:31+01
príspevok od: acton
Zase zavadzas, fotim uplne vsetkym co mi pride pod ruku a je to uplne transparentne v mojej galerii a uplne najjednoduchsie sa mi vzdy fotilo s GOPRO, to je genialny fotoaparat ale ma jednu chybicku, na to aby spravil super fotografiu potrebuje plny slnecny svit.
FF preferujem z doodu toho, ze ked mi preslo cez ruky tolko fotoaparatov, mozem na 100 percent povedat, ze ostatne su hadr oproti nemu. Co ty mozes vyvracat iba tym co si cital na internete
A to iste plati aj o tom za kolko sa da zohnat 5dm3.
Chapem. Takze zavadzam ked tvrdim ze podla je teba je vsetko okrem FF odpad a tyhned nato napises, ze vsetko okrem FF je hadr

S tebou je kazda debata marna. Fotky mas pekne, ale radit od Teba by som si naozaj nenechal
7D MK II sa da zohnat v normalnom stave za 700€, 80D lacnejsie a 5D Mk III pred vymenov zavierky mas za cca 900. Plus toe objektivy na FF nebudu lacnejsie a navyse potrebujes dlhsi dosah. Tak pocitaj
 
acton
2018-11-10 10:44:06+01
príspevok od: Johnnny
Chapem. Takze zavadzam ked tvrdim ze podla je teba je vsetko okrem FF odpad a tyhned nato napises, ze vsetko okrem FF je hadr

S tebou je kazda debata marna. Fotky mas pekne, ale radit od Teba by som si naozaj nenechal
7D MK II sa da zohnat v normalnom stave za 700€, 80D lacnejsie a 5D Mk III pred vymenov zavierky mas za cca 900. Plus toe objektivy na FF nebudu lacnejsie a navyse potrebujes dlhsi dosah. Tak pocitaj
Ty si naozaj nepochopil? Ja milujem fotografiu a je mi jedno cim fotim a aj naozaj fotim tym co mam prave po ruke. To ked napisem, ze oproti FF je vsetko ostatne hadr nezhadzujem nijaky iny system, skratke ten FF je ovela lepsi ako vsetko ostatne... ty to chapes tak, ze to nejak agresivne tvrdim?
Ked nie si schopny pochopit ako to pisem aspom to nezavadzaj niekam inam.
A napisem ti aj k tym co o nich tvrdis, ze im niekto diktuje cim maju fotit, kazde periodikum ktore vo svete nieco znamena si velmi zakladaju na tom o com aj pisu, ked nejaky fotograf povie pri podpise zmluvy, ze foti s nikonom tak mu ten nikon zabezpecia alebo hocijaku inu znacku, tam kde nikdy nebol komunizmus nikto nikomu nic neprikazuje.
Ja ambasadorov neuznavam lebo vsetko maju dopredu zaplatene, nemusia sa vobec tak snazit ako ten ktory musi spravit perfektnu pracu aby ju potom mohol spenazit.
 
JohnNewton
2018-11-10 11:01:00+01
príspevok od: acton
Toto su vase klasicke nazory na techniku, podobne ako ked si pisal, ze vo svete fotografom diktuju s cim musia fotit.
Sa upokoj, prd tomu rozumieš.Neide o diktovanie, ale pri nákupe techniky vo veľkom o najlepšie podmienky.
 
acton
2018-11-10 11:30:13+01
príspevok od: JohnNewton
Sa upokoj, prd tomu rozumieš.Neide o diktovanie, ale pri nákupe techniky vo veľkom o najlepšie podmienky.
Prd tomu rozumiem? Pracoval som pre nich, SKY TV, , The Guardian Observer, BBC, NBC News, World News, Evening Standart, AlJazeera...
Tehotnu upratovacku vozia taxikom do prace aj z prace aby sa jej nic nestalo, tam sa na nicom nesetri a kazdy je pre nich osobnost.
Zaujimalo by ma na akom zaklade ty tvrdis to co tvrdis.
 
michaldudik
2018-11-10 12:32:55+01
príspevok od: acton
Prd tomu rozumiem? Pracoval som pre nich, SKY TV, , The Guardian Observer, BBC, NBC News, World News, Evening Standart, AlJazeera...
Tehotnu upratovacku vozia taxikom do prace aj z prace aby sa jej nic nestalo, tam sa na nicom nesetri a kazdy je pre nich osobnost.
Zaujimalo by ma na akom zaklade ty tvrdis to co tvrdis.
Ak si pre nich pracoval stylom ako tu trepes okolo techniky, tak typujem ze si dlho nevydrzal
 
acton
2018-11-10 12:40:52+01
Mozno sa tu najde niekto kto pochopil co tym bolo myslene, mozem ti sem pridat aj ine...

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/631557/nieco-skoro-nazivo/?s=photos
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/624451/motorest-na-donbase/?s=photos

Je tam kopa dalsich, ale ked nieto srnky tak ste bezradny... no money no funny.
 
Johnnny
2018-11-10 12:53:41+01
príspevok od: acton
Ty si naozaj nepochopil? Ja milujem fotografiu a je mi jedno cim fotim a aj naozaj fotim tym co mam prave po ruke. To ked napisem, ze oproti FF je vsetko ostatne hadr nezhadzujem nijaky iny system, skratke ten FF je ovela lepsi ako vsetko ostatne... ty to chapes tak, ze to nejak agresivne tvrdim?
Ked nie si schopny pochopit ako to pisem aspom to nezavadzaj niekam inam.
A napisem ti aj k tym co o nich tvrdis, ze im niekto diktuje cim maju fotit, kazde periodikum ktore vo svete nieco znamena si velmi zakladaju na tom o com aj pisu, ked nejaky fotograf povie pri podpise zmluvy, ze foti s nikonom tak mu ten nikon zabezpecia alebo hocijaku inu znacku, tam kde nikdy nebol komunizmus nikto nikomu nic neprikazuje.
Ja ambasadorov neuznavam lebo vsetko maju dopredu zaplatene, nemusia sa vobec tak snazit ako ten ktory musi spravit perfektnu pracu aby ju potom mohol spenazit.
Ty si zase nepochopil ze tema nie je o tvojej laske k fotografii ale o tom co je pre autora nalepsie. To ze ty kazdemu radis FF aj ked kupuje fotomobil je ako som uz pisal tvoj problem. FF ma nespochybnitelne vyhody, ale v tomto pripade urcite ostrit rychlejsie a ani lepsie nebude (navyse je to s nim tazsie)

K tomu dalsiemu sa nevyjadrujem, pretoze mam fakt dojem ze ty si z nejakej inej planety. Svet nefunguje tak ako si ty myslis ze by mal, takze sice ano, urcite si casto techniku vybrat mozes, ale casto naopak nie.
 
acton
2018-11-10 13:04:32+01
príspevok od: Johnnny
Ty si zase nepochopil ze tema nie je o tvojej laske k fotografii ale o tom co je pre autora nalepsie. To ze ty kazdemu radis FF aj ked kupuje fotomobil je ako som uz pisal tvoj problem. FF ma nespochybnitelne vyhody, ale v tomto pripade urcite ostrit rychlejsie a ani lepsie nebude (navyse je to s nim tazsie)

K tomu dalsiemu sa nevyjadrujem, pretoze mam fakt dojem ze ty si z nejakej inej planety. Svet nefunguje tak ako si ty myslis ze by mal, takze sice ano, urcite si casto techniku vybrat mozes, ale casto naopak nie.
No vidis Johhhny, keby si nebol zaujaty vedel by si, ze tu ani zdaleka neradim kazdemu FF, tu 5dm3 som radil z jedineho dovodu a to, ze je cenovo najvyhodnejsi, ale to je zbytocne sa dalej o tom bavit.

Skus si zacitat v historii, co ja preferujem je objektiv a nie fotoaparat. J preferujem canon 600d a Lkovy objektiv, to som velakrat pisal.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()