Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Vymeniť D7200 za D750?

engineer
2018-12-30 11:32:00+01
Ahojte, nejaký ten rok vlastním Nikon D7200 spolu s objektívmi Nikon 50 f/1.8, Nikon 85 f/1.8 a Sigma 18-35 f/1.8 a bleskom Nikon SB-700. Fotím prevažne oslavy a portréty. Svadbu som sa odvážil nafotiť len raz (nemám záložné telo), i keď s výsledkom boli všetci nadšení.

Ale k veci - momentálne sa dá kúpiť D750 s cashbackom za slušnú cenu cca 1 279 EUR. Preto ma láka posunúť latku vyššie a kúpiť si FF. Nie som si však istý či to má zmysel, pretože D750 je už starý model (i keď o nástupcovi ešte nepočuť) a výmena objektívov by bola asi tiež veľmi nákladná (Tamron 24-70 stojí taktiež cca 1300 EUR).

Prípadne, existuje ešte nejaká iná alternatíva? Keď stojím pred takýmto vážnym (finančným) rozhodnutím, tak mi napadá aj kacírska myšlienka prejsť na FF bezzrkadlovku.

Rád by som však počul názor skúsenejších, prípadne nejaké rady na to, akým smerom by ste sa vy v mojej situácií vydali.
Ďakujem.
 
roka222
2018-12-30 13:45:43+01
A čo ta počkať na Z6
https://www.e-infin.com/eu/item/3781/nikon_z6_mirrorless_digital_camera_with_24-70mm_lens_+_ftz_mount_adapter
 
WildSammy
2018-12-30 13:47:13+01
ja by som sa v tvojej situácii vydal smerom, po ktorom Ti srdce ráči, ak niečo chceš a môžeš si to dovoliť, tak si to kúp a mysli na to, že nemusíš mať všetko hneď D750 je dobré telo aj dnes, nevidím dôvod prečo by sa malo označiť za zastarané a ak bude niečo novšie, určite to bude aj drahšie Podľa objektívov, máš min. 2 pre FF, blesk OK, svetelný zoom na FF je síce fajn mať, ale nie povinnosť, aspoň ja zoomy ťahám so sebou, čo najmenej Môj osobný názor je taký, že telo je menej dôležitejšie ako optika, lebo mám skúsenosť, že ak nasadím aj na telo z histórie dobrú optiku, tak s nim nie je problém spraviť kvalitnú fotografiu. Ver, či never, ale priložená fotografia bola spravená Nikonom D40 a 50/1.8. Ak toto dokáže D40, čo potom dokáže D750?
 
flico.sk
2018-12-30 16:56:08+01
Na svadby buď D750 alebo Sony A7 III .
D7200 + Sigma 18-35 f/1.8 ponechať ako zálohu ...
Z6 prípadne nástupcu D750 by som zvažoval (podľa "kvality" prvých vyrobených kusov D600, D610 a D750) až po cca 2 - 3 rokoch, kým sa "vyladia" všetky neduhy
 
WildSammy
2018-12-30 17:08:25+01
príspevok od: flico.sk
Na svadby buď D750 alebo Sony A7 III .
D7200 + Sigma 18-35 f/1.8 ponechať ako zálohu ...
Z6 prípadne nástupcu D750 by som zvažoval (podľa "kvality" prvých vyrobených kusov D600, D610 a D750) až po cca 2 - 3 rokoch, kým sa "vyladia" všetky neduhy
celkom mozem suhlasit, ale subjektivne by som Z6 nezvazoval.. a skor by som sa drzal prvych dvoch bodov, co si odporucil.. staci mu d750, na tu skla ma a d7200 s tou sigmou a je v pohode..
 
JakubH
2018-12-30 20:03:22+01
príspevok od: engineer
Ahojte, nejaký ten rok vlastním Nikon D7200 spolu s objektívmi Nikon 50 f/1.8, Nikon 85 f/1.8 a Sigma 18-35 f/1.8 a bleskom Nikon SB-700. Fotím prevažne oslavy a portréty. Svadbu som sa odvážil nafotiť len raz (nemám záložné telo), i keď s výsledkom boli všetci nadšení.

Ale k veci - momentálne sa dá kúpiť D750 s cashbackom za slušnú cenu cca 1 279 EUR. Preto ma láka posunúť latku vyššie a kúpiť si FF. Nie som si však istý či to má zmysel, pretože D750 je už starý model (i keď o nástupcovi ešte nepočuť) a výmena objektívov by bola asi tiež veľmi nákladná (Tamron 24-70 stojí taktiež cca 1300 EUR).

Prípadne, existuje ešte nejaká iná alternatíva? Keď stojím pred takýmto vážnym (finančným) rozhodnutím, tak mi napadá aj kacírska myšlienka prejsť na FF bezzrkadlovku.

Rád by som však počul názor skúsenejších, prípadne nejaké rady na to, akým smerom by ste sa vy v mojej situácií vydali.
Ďakujem.
Nepovedal by som, že starý model... jeden mám dva roky, keď tento rok odišla uzávierka rovno som kupoval ďalšiu d750ku než príde zo servisu oprevená, za tú cenu, čo sa teraz predáva nie je o čom, high ISO zvláda bravúrne, ostrenie je taktiež perfektné, o kvalite fotky ani nehovoriac, drží sa dobre a batéria taktiež vydrží. Takže momentálne mám dve a som maximálne spokojný ... max by som uvažoval o 2x A7III a to len kvôli Eye AF, ale to ma nejako netlačí, keďže predpokladám, že kvalitou by som sa nikde neposunul, len by to bol finančne náročnejší prechod.
Niekde v kútiku duše čakám, že príde Z-ko s vlastnosťami d750 (2 sloty, výdrž, a rozumný eye af), to by som asi viac uvažoval
 
WildSammy
2018-12-30 20:32:17+01
príspevok od: JakubH
Nepovedal by som, že starý model... jeden mám dva roky, keď tento rok odišla uzávierka rovno som kupoval ďalšiu d750ku než príde zo servisu oprevená, za tú cenu, čo sa teraz predáva nie je o čom, high ISO zvláda bravúrne, ostrenie je taktiež perfektné, o kvalite fotky ani nehovoriac, drží sa dobre a batéria taktiež vydrží. Takže momentálne mám dve a som maximálne spokojný ... max by som uvažoval o 2x A7III a to len kvôli Eye AF, ale to ma nejako netlačí, keďže predpokladám, že kvalitou by som sa nikde neposunul, len by to bol finančne náročnejší prechod.
Niekde v kútiku duše čakám, že príde Z-ko s vlastnosťami d750 (2 sloty, výdrž, a rozumný eye af), to by som asi viac uvažoval
..neviem síce aké je eye af, ale mal som možnosť fotiť zo Z7 a joystick na výber AF mi prišiel celkom fajn a aj sa dal bod rýchlo vybrať alebo tiež dotykom na display.. tiež som skúšal ftz adaptér s 58/1.4 a bol som milo prekvapený ako to s ním rýchlo ostrilo.. osobne som zo Z7 mal veľmi dobrý pocit, ba až ma ten foťák prekvapil, nečakal som také pohotové reakcie od bezzrkadlovky. Jediné, čo zatiaľ musia dohnať je čas, ktorý je potrebný na zapnutie foťáku. Ten nie je až taký rýchli ako pri zrkadlovke, kde prakticky môžeš fotiť hneď a tu máš nábeh cca. 2s. Uvidíme ako bude Z6, ale myslím si, že v tomto dosť podobne a ostatné možno bude viac prispôsobené na akciu. Keby to nebolo cenovo úplne mimo, aj keď mám len Fkové objektívy a nemal by som záujem investovať do Ztkových, vedel by som si predstaviť bežne to používať s FTZ adaptérom bez nejakých obmedzení. Každopádne je to budúcnosť digitálnej fotografie, ale ešte je čas, čo to vylepšiť oproti bežným zrkadlovkám. Najviac sa mi páčil live histogram v hľadáčiku, ale aj napriek tomu, že hľadáčik je na Z7 výborný, stále ten optický sa mi zdá lepší, ináč ergonómia super, zvykol som si prakticky hneď, ale zatiaľ si myslím, že zrkadlovky aj tak majú trocha navrch, môj skromný názor D750 je super, autor diskusie nemá nad čím uvažovať.
 
engineer
2018-12-30 20:53:43+01
Budúcnosť digitálnej fotografie je v bezzrkadlovkách. To som tvrdil už pri kúpe D7200 pred 4 rokmi. Akurát, že tá budúcnosť je stále pred nami a podľa mňa majú zrkadlovky ešte stále navrch.

Len pre upresnenie - svadbu som už fotil, a celkom úspešne, ale stále mám pred nimi rešpekt a ešte chcem nazbierať niekoľko skúseností kým sa do nich pustím. Preto v súčasnosti nerozmýšľam nad záložným telom a plánujem D7200 naozaj vymeniť za D750 resp. Sigmu a D7200 predať (držať zbytočne zálohu v hodnote cca 1000 EUR je pre mňa zbytočný luxus).
 
sharkyyy
2018-12-31 09:44:10+01
príspevok od: engineer
Budúcnosť digitálnej fotografie je v bezzrkadlovkách. To som tvrdil už pri kúpe D7200 pred 4 rokmi. Akurát, že tá budúcnosť je stále pred nami a podľa mňa majú zrkadlovky ešte stále navrch.

Len pre upresnenie - svadbu som už fotil, a celkom úspešne, ale stále mám pred nimi rešpekt a ešte chcem nazbierať niekoľko skúseností kým sa do nich pustím. Preto v súčasnosti nerozmýšľam nad záložným telom a plánujem D7200 naozaj vymeniť za D750 resp. Sigmu a D7200 predať (držať zbytočne zálohu v hodnote cca 1000 EUR je pre mňa zbytočný luxus).
Ak si nechces ulahcit fotenie a nevyuzit ele.hladacik, kde vidis realne ako fotka bude vyzerat. Ak chces mat problemy s front focusom a backfocusom pri istych kombinaciach skiel a tela u zrkadiel. Ak chces mat tazsie telo, nevyuzivas tichy rezim a moznost elektroncikej uzavierky s casmi az do 1/32000- tak to zrkadlo bude dobra volba.
Osobne by som do zrkadla v dnesnej dobe nesiel, nevidim tam uz ziadny vyhodu okrem ceny.
 
engineer
2018-12-31 10:32:29+01
príspevok od: sharkyyy
Ak si nechces ulahcit fotenie a nevyuzit ele.hladacik, kde vidis realne ako fotka bude vyzerat. Ak chces mat problemy s front focusom a backfocusom pri istych kombinaciach skiel a tela u zrkadiel. Ak chces mat tazsie telo, nevyuzivas tichy rezim a moznost elektroncikej uzavierky s casmi az do 1/32000- tak to zrkadlo bude dobra volba.
Osobne by som do zrkadla v dnesnej dobe nesiel, nevidim tam uz ziadny vyhodu okrem ceny.
A akú bezzrkadlovku by si odporúčal ako alternatívu?
 
francesco
2018-12-31 10:43:42+01
príspevok od: engineer
A akú bezzrkadlovku by si odporúčal ako alternatívu?
V kazdom pripade ta o bude stat ovela viac penazi, ked chces bezzrkadlo s parametrami D750.
 
tom-o
2018-12-31 11:24:07+01
príspevok od: sharkyyy
Ak si nechces ulahcit fotenie a nevyuzit ele.hladacik, kde vidis realne ako fotka bude vyzerat. Ak chces mat problemy s front focusom a backfocusom pri istych kombinaciach skiel a tela u zrkadiel. Ak chces mat tazsie telo, nevyuzivas tichy rezim a moznost elektroncikej uzavierky s casmi az do 1/32000- tak to zrkadlo bude dobra volba.
Osobne by som do zrkadla v dnesnej dobe nesiel, nevidim tam uz ziadny vyhodu okrem ceny.
Povedal by som ze cena je jeden z najvacsich dovodov. Na druhej strane nechapem, preco je tak dolezite vidiet, ako bude fotka vyzerar po odfoteni. Ako, je to pohodlnejsie, ako pozerat dodatocne, ale skor staci histogram (ktory zrkadlovka tiez v hladaciku sice nema), ale skutocne si myslim, ze na 90% fotaky exponuju v poriadku, resp. O par destin EV korekcia v pc nie je problem
 
engineer
2018-12-31 13:07:16+01
Alebo počkať na D760 Ale tam bude cena tiež úplne inde...
 
sharkyyy
2018-12-31 15:14:28+01
Fotim s fuji x-t2 a pevne objektivy xf 14 f2.8, xf 23 f1.4 a xf 56 f1.2 mm.
Keby som zacinal od znova, a vhcel by som fullframe-zvazoval by som aj system sony.
Objektiv tamron 28-75 f2.8.
Alebo pevne objektivy zeiss 55f1.8 a nieco sirsie.
Zavisi co chces fotit, ci budes potrebovat zalozne telo, povedz si ake objektivy si chces kupit povedzme v najblizsich 5 rokoch- a podla toho si budovat system.
 
Guma
2018-12-31 18:58:01+01
D750 bola pred 4 rokmi TOP zrkadlovka. Nafotis s nou teraz presne tak isto ako pred 4 rokmi ked nebolo lepsej...
 
engineer
2019-01-01 10:43:54+01
To áno, akurát, že telo by som si chcel nechať aspoň 4 roky a to už bude v tej dobe dávno za zenitom.
 
fatality
2019-01-01 12:53:11+01
príspevok od: engineer
To áno, akurát, že telo by som si chcel nechať aspoň 4 roky a to už bude v tej dobe dávno za zenitom.
v com? 😊 ked sa s nou da vyborne fotit dnes,bude sa aj o 4 roky..
dnes nieje rok 2008,ze zmeny v snimacoch,ostreni atd su revolucne..
su skor evolucne a mnoho krat len kozmeticke,aj ked konzumny marketing(stare,funkcne zahod a kup nove) sa nam snazi nahovorit opak..
rozlisenie,iso,dr,farebna hlbka je u d750 vyborna,takisto ostrenie a skiel je a bude stale dostatok..
neviem, s cim by mohol byt o 4roky problem..
 
francesco
2019-01-01 13:41:27+01
príspevok od: fatality
v com? 😊 ked sa s nou da vyborne fotit dnes,bude sa aj o 4 roky..
dnes nieje rok 2008,ze zmeny v snimacoch,ostreni atd su revolucne..
su skor evolucne a mnoho krat len kozmeticke,aj ked konzumny marketing(stare,funkcne zahod a kup nove) sa nam snazi nahovorit opak..
rozlisenie,iso,dr,farebna hlbka je u d750 vyborna,takisto ostrenie a skiel je a bude stale dostatok..
neviem, s cim by mohol byt o 4roky problem..
Presne tak, mame prisroje, ktore zvacsa prevysuju nase potreby. A mame dost penazi, preto nas masiruju marketingom. Alebo potom cakaj 4 roky a uvidis .
 
DenisBede
2019-01-02 09:30:42+01
príspevok od: engineer
Budúcnosť digitálnej fotografie je v bezzrkadlovkách. To som tvrdil už pri kúpe D7200 pred 4 rokmi. Akurát, že tá budúcnosť je stále pred nami a podľa mňa majú zrkadlovky ešte stále navrch.

Len pre upresnenie - svadbu som už fotil, a celkom úspešne, ale stále mám pred nimi rešpekt a ešte chcem nazbierať niekoľko skúseností kým sa do nich pustím. Preto v súčasnosti nerozmýšľam nad záložným telom a plánujem D7200 naozaj vymeniť za D750 resp. Sigmu a D7200 predať (držať zbytočne zálohu v hodnote cca 1000 EUR je pre mňa zbytočný luxus).
D750 za tú cenu čo sa predáva teraz je vynikajúca voľba, veľa ľudí čo poznám a čakali na FF tak teraz kupujú práve D750, takže určite by som do nej šiel.
Čo sa týka D7200 tak tú si určite tiež nechaj ako záložné telo, predať sa ti ju už neoplatí, cena teraz padla z 1100 EUR na 650 EUR takže za viac ako 500 ju nepredáš a to je škoda, lebo je to super stroj! S D7200 + S 18-35 si pomôžeš na širokom konci pri širších záberoch a s D750 + 50mm pofotíš prakticky všetko ostatné, aspoň kým sa dostaneš k novému sklu na FF.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()