Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotoaparát a objektív

d8Z78
d8Z78 2019-02-01 20:52:04+01
Ahojte. Záčínam sa foteniu venovať viac, nakoľko to patrí medzi moje študijné zameranie, a tak si plánujem zaobstarať svoj prvý fotoaparát a k nemu objektív. Najlepšie bezzrkadlovku. Fotiť budem hlavne portréty a street photography. Bola by som rada, keby bol fotoaparát vhodný aj pre pokročilejších, aby som sa s ním mohla učiť dlhšie a nemusela skoro meniť. Veľkým plusom by bolo, keby bol v retro dizajne. Samozrejme budem potrebovať kvalitný objektív vhodný môjmu zameraniu. Budem rada pre vaše typy a rady ohľadom výberu.
Ďakujem
 
fatality
2019-02-09 09:50:01+01
príspevok od: kamikzi
ak zrkadlovka tak d7200 ..za tú cenu (669€ plus objektívy) nemá konkurenciu.. ak CSC tak fuji x-t2 v sete s 18-55 f2.8-4 (nový 1300-1400€) ..alebo aj bazárový d610 s 24-70 by nemusel byť zlý..závisí aj aká je očakávaná ergonomia napr.
ako..holka uz plavala v dobrych vodach,co sa tyka vyberu a potom,vyzera to tak,stretla niekoho,kto jej "vysvetlil" ze len a len zrkadlovka je ta prava kvalita.. ..
pre bezzrkadlo(okrem ineho) hovori aj street,co chce fotit..vlacit kravku zrkadlovku a zneistovat nou ludi = kazit hadam najcennejsiu devizu streetfoto - prirodzeny vyraz..
 
kamikzi
2019-02-09 11:26:46+01
príspevok od: fatality
ako..holka uz plavala v dobrych vodach,co sa tyka vyberu a potom,vyzera to tak,stretla niekoho,kto jej "vysvetlil" ze len a len zrkadlovka je ta prava kvalita.. ..
pre bezzrkadlo(okrem ineho) hovori aj street,co chce fotit..vlacit kravku zrkadlovku a zneistovat nou ludi = kazit hadam najcennejsiu devizu streetfoto - prirodzeny vyraz..
v poho ja to beriem tak isto ako aj predtým na začiatku témy len som dal príklady do čoho ísť keby chcela zrkadlo
 
marianr
2019-02-09 21:27:08+01
príspevok od: Karol Srnec
Nikon D7200 napriek ukonceniu vyroby zostava jednou z najlepsich APS-C zrkadloviek vobec a neviem, ci este dostane plnohodnotneho nastupcu. Aktualne je to fotoapart s najlepsim pomerom cena/vykon.
Lepší než Pentax k-3II?
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()