Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Neviem si vybrať!

dejvidPhotography
dejvidPhotography 2019-06-09 21:07:09+02
Zdravím, dlhšiu dobu fotím krajinu cez mobil na začiatok, a chcel by som si zakúpiť svoj prvý Foťák.

Tu je pár vecí ktoré potrebujem prebrať so skúsenejšími a preto som si vybral toto fórum
1. Budget
2. Ktorý Fotoaparát si vybrať
3. A aký objektív zvoliť

BUDGET
Mám daný budget na Foťák s objektívom asi 400€ tu je prvá otázka mam si ho navýšiť alebo sa uspokojiť? Viem že 400€ je fakt málo ale verím že sa dá nájsť niečo dobre za tu sumu

FOŤAK
Dlhšiu dobu sa dívam na modely ako Canon EOS M100, Nikon D5300, Sony A5100 alebo Lumix GX800
Rozhodne by som chcel nejaký model s APS-C čipom lebo si myslím že na krajinu je 4/3 čip docela slabota, hlavne pri slabom osvetlení ako sú západy alebo východy slnka
Canon EOS M100 sa mi zdá ako najlepšia voľba ale neviem sa rozhodnúť proste, Sony má zase podľa môjho vkusu strašne retardovaný výber Objektivov a setový sa absolutné nehodí podla recenzií. Nikon D5300 je zase veľmi hlúpy pri Focuse a celkovo je taký divný chýba tam tlačitko na zmenu ISO hodnoty.
Rád by som fotil krajinu, točil cinematic videa, timelapse videa atď
4K video nepotrebujem, vystačím si z 1080p 50/60fps
Ale uvítal by som vstavaný TimeLapse

OBJEKTÍV
Osobne by som si vystačil so setovým objektívom na začiatok ale počul som už hrozne moc krát že setové objektivy sa proste nehodia, Ja to osobne chcem spraviť tak že na začiatok si kupím Fotak+Setový objektív a potom prejdem na iné len nechcem dať cez 600€ na foťák na jednú šupu..

A jo a ešte jedná vec neviem či isť do mirrorless alebo zrkadlovky

Ďakujem predom za odpovede!
 
Porubo
2019-06-17 18:39:26+02
príspevok od: dejvidPhotography
Ako amatér ti v tomto dosť verím pretože, hlava si zo začiatku myslí že je všetko jednoduché, lacnejšie ale priviesť myšlienku na svet je potom tažšie.

Ja osobne nechcem davať veľa peňazí len z toho dôvodu že neviem ako ma to bude dlho baviť.
Pre mňa je aj tých 400€ veľa. Napozeral som toľko videií o fotení, technike atď, najviac som pozeral na YouTube fotografov menom Nigel Danson a Mark Denney, ale havne ten Nigel ma veľmi zaujal s jeho prístupom k fotografovaniu a tam som si povedal že wau toto je nádhera proste len tak si zobrať veci (foťák atd) a ísť do prírody niekam. Kedže cestovanie pre mňa je teraz docela ešte problematické (škola) tak sa chcem venovať foteniu v tejto lokalite kde bývam kedže bývam na kysuciach, tak je to tu dost nádherne. V lete by som sa rád vydal niekde to tatier alebo na ine miesta.

Kedže som fotil s mobilom tak ako vravíš sere ma tam rád týchto somarín čo si vymenoval (zoom,ISO,focus) a áno je pravda že s novými mobilmi sa dá to čo s polovicou zrkadloviek atd ale to su nové mobily ktore väčšinou stoja cez 500€ a vyššie až k tisícke a to sa mi za mobil dávať naozaj nechce (kedže taký budget ani nemám) osobne by som chcel P30 Pro ale ako hovorím je to drahý mobil podla môjho názoru to radšej dám menej do zrkadlovky aby som mal skúsenosti aj niečím iným ako mobilom.

BTW: Idem asi kupovať Nikon D3500 podľa môjho názoru (podla recenzí) ma obrazovú kvalitu lepšiu ako X-T100 a je o niečo lacnejší takže není dôvod ísť do drahšého foťáka, kedže Nikon ma setáky tiež docelá slušné, možno trocha horší autofocus na videu ale to nejak prežijem

Ale jednoznačne Ďakujem, za tvoj koment,rady a že nemusím čítať to čo som čítal hore tých pár komentov ktoré ma fakt nasrali.
A ktore Ta asi tak nasr...?
Mas problemy so sebaovladanim emocii?
Tak skus sa zamysliet nad jednoduchou vecou, technika bokom:
Ako si predstavujes pracovny postup krajinkara?
Co tak, ako a preco robi?
Snazim sa byt len kamaratsky a pomoct Ti.
 
MaxGamut
2019-06-18 01:57:12+02
Ze vas to bavi... Ved uz v povodnom prispevku bolo jasne, ze autor otazky je velky interneteoretik, zato s malou gramatikou.

Po tomto:" Ja absolutne neviem čo ty tam príde zmätené.", ale najneskor po tomto: "Konečne niečo normálne čo sa tu dá aj prečítať a nebuchať si hlavu o stôl.." uz to muselo byt jasne kazdemu.

david, jedna rada - ked chces od niekoho skusenejsieho poradit, skus nepisat ako 13-rocny, co sa tvari, ze je 18-rocny. Proste to napis ako 18-rocny, t.j. na urovni. Ked napr. nezvladas gramatiku, tak pis uplne bez. Tieto nepodarene pokusy o "civilizovany prejav" su vesele...
 
dejvidPhotography
2019-06-26 11:01:03+02
príspevok od: Porubo
A ktore Ta asi tak nasr...?
Mas problemy so sebaovladanim emocii?
Tak skus sa zamysliet nad jednoduchou vecou, technika bokom:
Ako si predstavujes pracovny postup krajinkara?
Co tak, ako a preco robi?
Snazim sa byt len kamaratsky a pomoct Ti.
Nechcel som tu už odpovedať ale nech to tu neni úplne bez odpovede tak odpoviem...
Ano nasral som sa troška pri tvojích odpovediach. Ja viem že sa len snažíš radiť a ja to rešpektujem ale keď si vyberám foťák tak mi prosím ta nepíš, aký je statív najpotrebnejšia vec atď. Ja nevravím že není, len ja som sa na statív v príspevku nepýtal, to ale neznamená že ho nebudem potrebovať, statív a ostatne veci som si chcel poriešiť sám a inokedy.. Cieľom príspevku bolo len získať nejaké poznatky a reálne informácie o fotákoch z iného zdroja než videá a recenzie..

Proste mi išlo len o odpoveď na moje otázky nie na niečo iné, ale rešpektujem to chcel si len poradiť...
 
Marcel Rebro
2019-06-26 14:04:08+02
príspevok od: dejvidPhotography
Nechcel som tu už odpovedať ale nech to tu neni úplne bez odpovede tak odpoviem...
Ano nasral som sa troška pri tvojích odpovediach. Ja viem že sa len snažíš radiť a ja to rešpektujem ale keď si vyberám foťák tak mi prosím ta nepíš, aký je statív najpotrebnejšia vec atď. Ja nevravím že není, len ja som sa na statív v príspevku nepýtal, to ale neznamená že ho nebudem potrebovať, statív a ostatne veci som si chcel poriešiť sám a inokedy.. Cieľom príspevku bolo len získať nejaké poznatky a reálne informácie o fotákoch z iného zdroja než videá a recenzie..

Proste mi išlo len o odpoveď na moje otázky nie na niečo iné, ale rešpektujem to chcel si len poradiť...
Na niektoré odpovede skrátka neexistujú otázky
 
PeCh
2019-06-26 16:31:04+02
Ahoj, len pár stručných poznámok:
* Ak nevieš akú fototechniky kúpiť, nekupujte žiadnu. Zbytočne vyhodíš peniaze.
* Keď už chceš niečo kúpiť, ber bezrkadlovku, nie ten Nikon. Je vhodnejšia najmä pre začiatočníkov a má väčšiu perspektívu do budúcnosti.
* Never tomu že 4/3 by bolo pre teba zlé. Naopak na tvoje žánre je skôr výhodou. Ber Olympus. Sám používam Fuji a je super, ale pre teba sa mi Oly zdá vhodnejší (cena, IS, žánre ktoré chcela fotiť...).
* Pozri si tu Karolove články, viacej pochopíš čo potrebuješ ako z YouTube videí.
 
JanM
2019-06-27 14:07:08+02
príspevok od: Marcel Rebro
Na niektoré odpovede skrátka neexistujú otázky
Alebo ako jeden môj kamo hovorí: na tento liek ešte nie je choroba.
 
Jozi Mačutek
2019-06-30 09:09:08+02
Tiež som študent, chápem nižší rozpočet. Za tých 400-450 sa dá kúpiť fakt dobrá výbava na krajinky. Nemusí to byť CSC aj ked js ho osobne odporúčam. Nekupuj však D3500, mal som daný foťák požičaný a viem že práca s nim je utrpenie to už radšej kúp bazárovu D7000 ktorá ma stale skvelý výstup ideálne s objektívom 18-105.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()