Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotak pre blogerku

Dzafo
2019-07-24 13:00:44+02
Dobry den,

Moja zena ma poprosila nech jej vyberiem daky fotak na fotenie produktov a portretov (foti dake kozmeticke hovadiny, tvar, detaily oka atd), hlavne na blog, instagram atd krajinky fotit nebudeme asi nikdy ale mozno dceru par krat cvakneme. Cenovy strop tak 600€, zaujal ma olympus e-pl9 s objektivom M.ZUIKO DIGITAL 45mm f/1,8 silver ale vobec neviem ci sa na to hodi alebo ci sa da zohnat daco lepsie. Dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-07-24 13:19:06+02
Dolezitejsie ako technika je tu dat fotografiam styl a aby boli spravne nasvietene. Samozrejme ak mas taky objektiv ako 45/1,8 vies sa vyhrat s prirodzene rozostrenym pozadim. Toto je oblast, ktoru dnes zvladaju kvalitnejsie telefony.
 
fatality
2019-07-24 13:59:44+02
príspevok od: Dzafo
Dobry den,

Moja zena ma poprosila nech jej vyberiem daky fotak na fotenie produktov a portretov (foti dake kozmeticke hovadiny, tvar, detaily oka atd), hlavne na blog, instagram atd krajinky fotit nebudeme asi nikdy ale mozno dceru par krat cvakneme. Cenovy strop tak 600€, zaujal ma olympus e-pl9 s objektivom M.ZUIKO DIGITAL 45mm f/1,8 silver ale vobec neviem ci sa na to hodi alebo ci sa da zohnat daco lepsie. Dakujem
na to,co potrebuje(s) je nutny fotak s vyklopnym displejom o 180°(na blog) a objektiv so schopnostou fotit mensie detaily..nemusi byt makro,staci setak,zoom s vacsim zvacsenim,nez je standard..
 
martinmlm
2019-07-24 14:59:17+02
príspevok od: Dzafo
Dobry den,

Moja zena ma poprosila nech jej vyberiem daky fotak na fotenie produktov a portretov (foti dake kozmeticke hovadiny, tvar, detaily oka atd), hlavne na blog, instagram atd krajinky fotit nebudeme asi nikdy ale mozno dceru par krat cvakneme. Cenovy strop tak 600€, zaujal ma olympus e-pl9 s objektivom M.ZUIKO DIGITAL 45mm f/1,8 silver ale vobec neviem ci sa na to hodi alebo ci sa da zohnat daco lepsie. Dakujem
Možno by nebolo odveci sa pýtať, ktorý foták má dobré zobrazenie pleťovky a farieb.
 
tom-o
2019-07-24 15:41:08+02
príspevok od: fatality
na to,co potrebuje(s) je nutny fotak s vyklopnym displejom o 180°(na blog) a objektiv so schopnostou fotit mensie detaily..nemusi byt makro,staci setak,zoom s vacsim zvacsenim,nez je standard..
Vyklopny hadam netreba, podla popisu by to nemalo byt na vlogovanie, ale produkty a portrety - ak autoportrety tak jasne ze vyklopny
 
francesco
2019-07-24 15:56:13+02
Podla toho co pises je velka pravdepodobnost, ze to nebude dobre ani s drahym fotakom. Nasvietenie a zaklady fotenia, inak bude sklamana.
 
fatality
2019-07-24 16:39:50+02
príspevok od: tom-o
Vyklopny hadam netreba, podla popisu by to nemalo byt na vlogovanie, ale produkty a portrety - ak autoportrety tak jasne ze vyklopny
predpokladal som,ze blog mysli vlog..
 
Dzafo
2019-07-24 16:52:25+02
Nie pojde vyslovene o fotky, teda zatial aspon
 
fatality
2019-07-24 19:50:10+02
príspevok od: Dzafo
Nie pojde vyslovene o fotky, teda zatial aspon
panasonic gx80,gx9,lx100..sony a6000..olympus em10 II,epl9..fuji xt100,xa5..canon m50..
 
close
2019-07-25 15:58:53+02
Tá 45mm mi príde dosť dlhá...v malej miestnosti/interiéry by sa s ňou nemusela zmestiť...a čo takto kvalitný kompakt...napríklad taký Sony Cyber-Shot DSC-RX100III ... veľmi dobrý svetelný objektív s praktickým rozsahom, výklopným displayom (aj na vlogovanie ak by bolo) navyše tam je makro režim od 5cm čo môže byť pri fotení tych detailov fajn ...pri tom 45mm máš zaostrenie od pol metra čo je dosť na detail
 
blahoslav J B Art
2019-07-25 16:21:29+02
príspevok od: close
Tá 45mm mi príde dosť dlhá...v malej miestnosti/interiéry by sa s ňou nemusela zmestiť...a čo takto kvalitný kompakt...napríklad taký Sony Cyber-Shot DSC-RX100III ... veľmi dobrý svetelný objektív s praktickým rozsahom, výklopným displayom (aj na vlogovanie ak by bolo) navyše tam je makro režim od 5cm čo môže byť pri fotení tych detailov fajn ...pri tom 45mm máš zaostrenie od pol metra čo je dosť na detail
Fotiť oko z 5cm vzdialenosti asi nebude príjemné pre foteneho
 
marianr
2019-07-25 16:29:38+02
príspevok od: blahoslav J B Art
Fotiť oko z 5cm vzdialenosti asi nebude príjemné pre foteneho
deleted
 
fatality
2019-07-25 18:25:32+02
príspevok od: close
Tá 45mm mi príde dosť dlhá...v malej miestnosti/interiéry by sa s ňou nemusela zmestiť...a čo takto kvalitný kompakt...napríklad taký Sony Cyber-Shot DSC-RX100III ... veľmi dobrý svetelný objektív s praktickým rozsahom, výklopným displayom (aj na vlogovanie ak by bolo) navyše tam je makro režim od 5cm čo môže byť pri fotení tych detailov fajn ...pri tom 45mm máš zaostrenie od pol metra čo je dosť na detail
tieto 1" s malymi svetlymi objektivmi maju zle makro..dost neostre a prejavuje sa tam tzv.sfericka aberacia..
 
close
2019-07-25 18:43:32+02
príspevok od: fatality
tieto 1" s malymi svetlymi objektivmi maju zle makro..dost neostre a prejavuje sa tam tzv.sfericka aberacia..
jasné to bol len príklad čo je jeho maximum ktoré samozrejme nemusí byť v naj kvalite len aj pri klasickom režime je zaostrovanie od 20cm čo je stále polovičná vzdialenosť ako pri tej 45mm...ide o to že ak detail oka napr. líčenie aby bolo oko na celú fotku je polmetra veľa bez toho aby sa veľa rezalo....čiže ak aj ostať pri olym alebo panasonicu potom skor 17mm f1.8 viac ako tú 45ku
 
fatality
2019-07-25 21:19:28+02
príspevok od: close
jasné to bol len príklad čo je jeho maximum ktoré samozrejme nemusí byť v naj kvalite len aj pri klasickom režime je zaostrovanie od 20cm čo je stále polovičná vzdialenosť ako pri tej 45mm...ide o to že ak detail oka napr. líčenie aby bolo oko na celú fotku je polmetra veľa bez toho aby sa veľa rezalo....čiže ak aj ostať pri olym alebo panasonicu potom skor 17mm f1.8 viac ako tú 45ku
tak..medzi rx100 a epl9/45/1.8 je toho dost omnoho vhodnejsieho..to za prve..
za druhe,tie 1" krpce maju makke makro v akomkolvek rezime..
a za tretie,ta 17/1.8 ma este mensie zvacsenie,nez 45/1.8.. ..
takze tato rada ti moc nevysla.. ..
 
close
2019-07-25 22:06:03+02
príspevok od: fatality
tak..medzi rx100 a epl9/45/1.8 je toho dost omnoho vhodnejsieho..to za prve..
za druhe,tie 1" krpce maju makke makro v akomkolvek rezime..
a za tretie,ta 17/1.8 ma este mensie zvacsenie,nez 45/1.8.. ..
takze tato rada ti moc nevysla.. ..
Zaostrovacia vzdialenosť nienje miera zväčšenia
 
zlobath
2019-07-25 23:14:54+02
príspevok od: fatality
tieto 1" s malymi svetlymi objektivmi maju zle makro..dost neostre a prejavuje sa tam tzv.sfericka aberacia..
Toto bolo fotene v roku 2008 , ked som bol majitelom EFV Fujifilm 6500fd s cipom 1 / 1, 7 "Super CCD HR. Sklicko oprete o klinec a zaostrenie ako vyslo ( bol som velky amater, a aj teraz som)
(parametre fotky: F3.2,1/150s,ISO200,EV0,Ohniskova vzialenost 6mm a Priorita clony) s tym ze zaostrovanie bolo na asi na Makro, lebo na objektive hlasi Super Macro 1CM

Ale k zakladu preco davam tuto fotku a info , to mi chcete povedat, ze dnesne fotaky maju problem s takymto odfotenim, resp. ze je tam ta aberacia (neviem teda z tejto fotky urcit, ci tam je, ale to mi skorej vysvetlite a poucite ma, aby som neostal v omyle)
 
fatality
2019-07-25 23:56:32+02
príspevok od: close
Zaostrovacia vzdialenosť nienje miera zväčšenia
vsak to.. ..
 
fatality
2019-07-25 23:58:44+02
príspevok od: zlobath
Toto bolo fotene v roku 2008 , ked som bol majitelom EFV Fujifilm 6500fd s cipom 1 / 1, 7 "Super CCD HR. Sklicko oprete o klinec a zaostrenie ako vyslo ( bol som velky amater, a aj teraz som)
(parametre fotky: F3.2,1/150s,ISO200,EV0,Ohniskova vzialenost 6mm a Priorita clony) s tym ze zaostrovanie bolo na asi na Makro, lebo na objektive hlasi Super Macro 1CM

Ale k zakladu preco davam tuto fotku a info , to mi chcete povedat, ze dnesne fotaky maju problem s takymto odfotenim, resp. ze je tam ta aberacia (neviem teda z tejto fotky urcit, ci tam je, ale to mi skorej vysvetlite a poucite ma, aby som neostal v omyle)
tie 1/1.7 (1/2.3) mali (povacsinou) makro vyborne..
 
blahoslav J B Art
2019-07-26 00:17:53+02
príspevok od: zlobath
Toto bolo fotene v roku 2008 , ked som bol majitelom EFV Fujifilm 6500fd s cipom 1 / 1, 7 "Super CCD HR. Sklicko oprete o klinec a zaostrenie ako vyslo ( bol som velky amater, a aj teraz som)
(parametre fotky: F3.2,1/150s,ISO200,EV0,Ohniskova vzialenost 6mm a Priorita clony) s tym ze zaostrovanie bolo na asi na Makro, lebo na objektive hlasi Super Macro 1CM

Ale k zakladu preco davam tuto fotku a info , to mi chcete povedat, ze dnesne fotaky maju problem s takymto odfotenim, resp. ze je tam ta aberacia (neviem teda z tejto fotky urcit, ci tam je, ale to mi skorej vysvetlite a poucite ma, aby som neostal v omyle)
toto je teraz odfotene s objektivom Olympus 45/1.8 s maximalnym priblizenim ... zivy model nie je k dispozicii ... zalezi na vas, ci vam takyto detail bude stacit ... s orezom na internet by to mohlo stacit pri danom rozliseni ... je to portretny objektiv, takze na portrety vpohode
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()