Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Zrkadlovka do 1600e help :)

roman61
roman61 2019-08-15 11:59:24+02
Dobry den prajem .
Zvazujem kupu nejakej zrkadlovky ale najvecsi problem je v tom ze som z toho absolutny jelen , preto ak niekto ma realne skusenosti a je ochotny poradit budem vdacny za kazdu reakciu.
vyuzitie fotoapartu na dovolenkach sem tam nieco na nejakej oslave alebo vylete .
cize realne fotak vyuzity tak 4x do mesiaca ...
skusenosti ohladom fotenia zo zrkadlovkou 0,0% cize je to prva zrkadlovka ...
co by som privital tak otocny dsp na zadnej casti fotaku ale nieje podmienkou.

zvazoval som Canon 6d mark II , Nikon D7500, pripadne nejaky pentax.
ale netreba sa uplne opierat o moj vyber , necham si poradit ... niesom odbornikom na fotaky.
jo este aby som nezabudol bolo by fajn aby to vedelo zaostrit napriklad ludi alebo zvierata v pohybe , aby vysledny obrazok nebol jednou machulou ....

Dakujem vam za kazdu radu resp. skusenost.

S pozdravom Roman
 
Willi
2019-08-16 11:14:37+02
Pre človeka bez skúseností je určite lepšia bezzrkadlovka, už len kvôli live-view náhľadu v hľadáčiku. DLSR každopádne vymierajú, ako prvý fotoaparát nemajú zmysel.

Ja odporúčam spomínaný Fuji X-T30. Ten má vynikajúci výstup a veľmi dobré ostrenie + v celku jednoduché ovládanie. 18-55mm F2.8-4 je tiež veľmi slušný kitový objektív s dobrou stabilizáciou.

Dobrá alternatíva je Sony A6400. Ten má výklopný displej, najlepšie zaostrovanie a 18-135mm je tiež dobrý univerzálny objektív.
 
fatality
2019-08-16 12:04:25+02
príspevok od: roman61
co som zbezne pozeral tak celkom sa mi pozdava Canon EOS RP
podla mna fullframe je pre teba zbytocnost..apsc je dobry kompromis velkost/kvalita/cena..
a rp? nieje to zly fotak..ale..je to ako keby si si kupil auto so super motorom,ale lacnou karoseriou a chudobnou vybavou..
 
close
2019-08-16 12:16:51+02
príspevok od: fatality
podla mna fullframe je pre teba zbytocnost..apsc je dobry kompromis velkost/kvalita/cena..
a rp? nieje to zly fotak..ale..je to ako keby si si kupil auto so super motorom,ale lacnou karoseriou a chudobnou vybavou..
Moja reč obzeraj sa po Fuji alebo A6xxx z hľadiska kompaktnosti a tým aj šance že to nebudeš nechávať doma ležať a zapadať prachom najlepšia varianta
 
roman61
2019-08-16 15:16:39+02
príspevok od: jozef84
Myslím, že si mu poradil najlepšie. . S nulovými skúsenosťami ísť do foťákov, kde to "samé" neurobí dobrú fotku, ale treba mať aspoň základné skúsenosti s fotením, kompozíciou, atď. a aspoň základné skúsenosti s postprocesom, tak to sú vyhodené fakt peniaze. Súčasné "blbuvzdorné" mobily by mu dali "lepšiu" fotku na internet a bez trápenia sa a ešte by ušetril a medzitým by sa niečo naučil a zistil, čo vlastne naozaj potrebuje.Takto môžem len poradiť tým, ktorí sa rýchlo potrebujú zbaviť svojej výbavy, tak rýchlo na to. Tu majú klienta, ktorý evidentne je fakt schopný štedro zaplatiť za foťák a bežné fotenie a nemá o tom "asi" ani páru. Na druhej strane je to príliš veľká "rarita" natrafiť na takého neznalého, moc tomu neverím...Ale možno sa fakt mýlim... . Lebo na to, čo napísal, mu bohate stačí aj 1" foťáčik, za zlomok ceny, ktorú je ochotný obetovať.
no nieco na tom bude co si napisal ale sklamem asi vsetkych v sekcii bazar , nekupim a ani nechcem pouzitu vec to si radsej kupim nizsiu radu ale novu. ohladom fotenia nieco som uz skusal no tazko posudit kolko ludi tolko chuti ... ta bezrkadlovka sa mi celkom pozdava ale zas na druhej strane zrkadlovka ma urcite nieco do seba preto ich robia a investuju do vyvoja .idealne by bolo s niekym sadnut na cafe kto ma bezzrkadlovku a zrkadlovku ochytat si to skusit nieco cvaknut atd atd ... je fakt tazko nieco kupit ak ani sam neviem co vlastne chcem a hlavne aku optiku na telo ake rozpetie atd ... je tu niekto z vychodu co ma bezzrkadlo a zrkadlo aby som to vedel chytit do ruky skusit si to napriklad atd atd ?
 
zvonec
2019-08-16 15:27:49+02
príspevok od: roman61
no nieco na tom bude co si napisal ale sklamem asi vsetkych v sekcii bazar , nekupim a ani nechcem pouzitu vec to si radsej kupim nizsiu radu ale novu. ohladom fotenia nieco som uz skusal no tazko posudit kolko ludi tolko chuti ... ta bezrkadlovka sa mi celkom pozdava ale zas na druhej strane zrkadlovka ma urcite nieco do seba preto ich robia a investuju do vyvoja .idealne by bolo s niekym sadnut na cafe kto ma bezzrkadlovku a zrkadlovku ochytat si to skusit nieco cvaknut atd atd ... je fakt tazko nieco kupit ak ani sam neviem co vlastne chcem a hlavne aku optiku na telo ake rozpetie atd ... je tu niekto z vychodu co ma bezzrkadlo a zrkadlo aby som to vedel chytit do ruky skusit si to napriklad atd atd ?
Ono tie bezzrkadla su momentalne trend, a vsetci vyrobci viacmenej opustaju zrkadlo a prechadzaju na mirrorless.... A potom to je bajonete. Na stary bajonet vzdy sa najde adapter ale z noveho na stary nejde....
Napriklad pri Canone konci vyvoj na bajonet EF a zameriavaju sa na RF. (napriklad ohlaseny objektiv 200-500mm L bude uz iba na RF bajonet a nie na EF...)
 
jozef84
2019-08-16 16:36:50+02
príspevok od: roman61
no nieco na tom bude co si napisal ale sklamem asi vsetkych v sekcii bazar , nekupim a ani nechcem pouzitu vec to si radsej kupim nizsiu radu ale novu. ohladom fotenia nieco som uz skusal no tazko posudit kolko ludi tolko chuti ... ta bezrkadlovka sa mi celkom pozdava ale zas na druhej strane zrkadlovka ma urcite nieco do seba preto ich robia a investuju do vyvoja .idealne by bolo s niekym sadnut na cafe kto ma bezzrkadlovku a zrkadlovku ochytat si to skusit nieco cvaknut atd atd ... je fakt tazko nieco kupit ak ani sam neviem co vlastne chcem a hlavne aku optiku na telo ake rozpetie atd ... je tu niekto z vychodu co ma bezzrkadlo a zrkadlo aby som to vedel chytit do ruky skusit si to napriklad atd atd ?
Na, ta ne?To ti trvalo prísť na rozumný záver. Tu by ťa každý opil rožkom.
 
roman61
2019-08-16 17:26:06+02
príspevok od: jozef84
Na, ta ne?To ti trvalo prísť na rozumný záver. Tu by ťa každý opil rožkom.
no ked tie opticke veci so dost chulostive a boh vie kolko to komu krat prdlo s brasnou na zem pripadne bey nej preto chcem len nove a nie jazdenku.
 
roman61
2019-08-16 17:36:16+02
príspevok od: shagy2301
Takéto fádne zadanie je ťažko vyhodnotiť. Do danej ceny sa vojde bez problémov kombinácia 80D + EF-S 18-200mm čo je jedna z najuniverzálenjších kombinácii. Presne túto som mal ešte tak 2 roky späť, potom som objektív nahradil dvomi (Sigma Art 18-35/1,8 a Tamron 70-200/2,8 G2). Prípadne miesto 18-200 zobrať 18-135.

V cene má byť len telo alebo aj objektív?
Aký kompakt máte teraz? Aké ohniská tam sú (v prepočte na FF)? Vyhovuje Vám to?

Alebo potom ako tu píšu, tak Fuji XT sériu pozrieť, tá čo som zatiaľ zaznamenal má aj pekné výstupy rovno do JPG, to Canon nemá
ideal ak by v cene bol objektiv pripadne este nejaku tu stovku dve tri prihodil. len na zaciatok nechcem nejako extremne investovat .... momentalne mam taky destky Nikon Coolpix B500
ale co ja viem take je to ako lizat zmrzlinu cez sklo .
ta 80D + EF-S 18-200mm nieje uz starsi model ktory realtivne sa da nahradit niecim novsim ?
 
shagy2301
2019-08-16 18:52:49+02
príspevok od: roman61
ideal ak by v cene bol objektiv pripadne este nejaku tu stovku dve tri prihodil. len na zaciatok nechcem nejako extremne investovat .... momentalne mam taky destky Nikon Coolpix B500
ale co ja viem take je to ako lizat zmrzlinu cez sklo .
ta 80D + EF-S 18-200mm nieje uz starsi model ktory realtivne sa da nahradit niecim novsim ?
Novší model od 80D Canon aktuálne nemá, cca o mesiac by mala ísť vonku 90D ak to nesúri. Ale tú kombináciu som používal viac ako rok, aktuálne má moja 80D už 3 roky a je to stále fotoaparát ktorý poskytuje veľmi kvalitný výstup. Dokonca by som povedal že pre mňa pocitovo trochu lepší ako M50 ktorý je o 2 roky novší model a podobným snímačom. Navyše poznám obrovské množstvo ľudí čo fotia s modelmi ďaleko staršími (Canon 600D, Nikon D90, Nikon D3,,,) a na výstupe to nie je cítiť, lebo vedia ako spracovať tie fotky.
Ak nákup nesúri, počkal by som na vydanie 90D a podľa recenzií, buď šiel do 80D alebo 90D.
Ak je potrebné dostať už použíteľné fotky v JPEG rovno z foťáku tak by som určite šiel do Fuji. Ja si ale svoje fotky upravujem, takže mne Canon vyhovuje.
 
Bpali
2019-08-16 19:43:31+02
ak by si mal zaujem o bezzrkadlovku, mal by som na predaj olympus om-d e-m10 mark ii, plus objektiv 12-40mm f2.8 Pro a 60mm f2.8 Macro...plus filtre Cokin, taska a druha baterka...na cene by sme sa vedeli dohodnut... napis tu,alebo na Bpali@azet.sk
 
marianr
2019-08-16 20:34:18+02
Pentax KP a dve limetky.
 
DenisBede
2019-08-16 21:40:46+02
príspevok od: blahoslav J B Art
Na tvojom mieste by som si kúpil poriadny fotomobil. Mal som malé ľahké bezzrkadlovky, ale aj tak sa mi ich nechcelo nosiť a keď som ju aj mal so sebou, radšej som vytiahol mobil a fotil mobilom.
Ide o to, či chceš meniť objektívy, vláčiť statív, filtre a podobné veci, blískať bleskami a potom to všetko importovať do PC a upravovať a zasa exportovať a potom optimalizovať pre sociálne siete?

Ak nie, tak ako píše blahoslav kúp fotomobil (huawei P30, samsung galaxy S10, iPhone XS) a máš vystarané.

Ja mám Fuji X-T3 aktuálne, fotím do jpeg s využitím kreatívnych filtrov vo foťáku a cez aplikáciu si sťahujem foto rovno do mobilu odkiaľ s nimi pracujem... aj tak sa ešte dá.
Ale skutočný význam to má až keď nasadím 50-140 f/2.8 lebo tam si viem rozstriť pozadie pri portrétoch, fotiť detaily aj rýchlu akciu... inak čo cvaknem základným objektívom viem spraviť aj na mobile...
 
roman61
2019-08-16 23:29:50+02
príspevok od: DenisBede
Ide o to, či chceš meniť objektívy, vláčiť statív, filtre a podobné veci, blískať bleskami a potom to všetko importovať do PC a upravovať a zasa exportovať a potom optimalizovať pre sociálne siete?

Ak nie, tak ako píše blahoslav kúp fotomobil (huawei P30, samsung galaxy S10, iPhone XS) a máš vystarané.

Ja mám Fuji X-T3 aktuálne, fotím do jpeg s využitím kreatívnych filtrov vo foťáku a cez aplikáciu si sťahujem foto rovno do mobilu odkiaľ s nimi pracujem... aj tak sa ešte dá.
Ale skutočný význam to má až keď nasadím 50-140 f/2.8 lebo tam si viem rozstriť pozadie pri portrétoch, fotiť detaily aj rýchlu akciu... inak čo cvaknem základným objektívom viem spraviť aj na mobile...
urcite co nechcem mat vystroj ako horolezec na everest , cize nejaky objektiv mozno dva plus brasna tam nejaka ta bateria dve naviac plus mozno nejaky filter .... zatial moja predbezna predstava . mozno mi sadne nejaky objektiv od do a ten bude zvecsa na fotaku ale to fakt v tomto momente neviem najako urcit kedze sa bavime cisto teoreticky o niecom co nemam nejako odskusane ...
 
roman61
2019-08-17 00:13:55+02
príspevok od: Bpali
ak by si mal zaujem o bezzrkadlovku, mal by som na predaj olympus om-d e-m10 mark ii, plus objektiv 12-40mm f2.8 Pro a 60mm f2.8 Macro...plus filtre Cokin, taska a druha baterka...na cene by sme sa vedeli dohodnut... napis tu,alebo na Bpali@azet.sk
dakujem za ponuku no nechcem pouzivany stroj.
 
roman61
2019-08-17 00:28:59+02
co tak sledujem tak da sa RAW + JPG či ? cize v tomto rezime to uklada v oboch formatoch na kartu ? ak ano tak je to vyriesene .... ak budem chciet tak viem sa stym pohrat v nejakom softe ....
 
roka222
2019-08-17 14:19:04+02
Ja keď viem odpísať z ceny DPH , tak kupujem Nikon z 6 !
 
jozef84
2019-08-19 09:16:25+02
príspevok od: roman61
co tak sledujem tak da sa RAW + JPG či ? cize v tomto rezime to uklada v oboch formatoch na kartu ? ak ano tak je to vyriesene .... ak budem chciet tak viem sa stym pohrat v nejakom softe ....
Ukladať do RAW a Jpeg si nastavíš vo foťáku a ukladá ti to na kartu pod rovnakým názvom, ale s inou príponou. Kvalitu JPEG(kompresiu) si taktiež nastavíš vo foťáku. Ak zatiaľ nebudeš robiť s RAW, tak daj najvyššiu.
 
zvonec
2019-08-20 15:06:39+02
tuto ta canonia 90D ktoru som spominal....
https://www.youtube.com/watch?v=739dRwYnfck

A tuto prirastok do canonieho APSC mirrorlessu....
https://www.youtube.com/watch?v=6CrCD2Fv93A

Pokial by si investoval do EF skla, tak ho vies v buducnosti vyuzit cez adapter na eos RF.

Mne sa nechcelo cakat, kym canon vypustil RF a presiel som na FUJi ....
 
roman61
2019-08-21 09:56:45+02
zhrnutie v rychlosti pockam cca mesiac ake budu ceny na tie nove canony a uvidi sa zatial sa mi celkom pozdava 90D , Nikon Z 6 + Nikkor Z 24-70mm f/4 S, Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4 L IS USM + Mount Adapter EF-EOS R , Fujifilm X-Pro 2 . ale kazdopadne pockam na cenu tej 90 tky a uvidime ....
 
zvonec
2019-08-21 11:56:29+02
príspevok od: roman61
zhrnutie v rychlosti pockam cca mesiac ake budu ceny na tie nove canony a uvidi sa zatial sa mi celkom pozdava 90D , Nikon Z 6 + Nikkor Z 24-70mm f/4 S, Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4 L IS USM + Mount Adapter EF-EOS R , Fujifilm X-Pro 2 . ale kazdopadne pockam na cenu tej 90 tky a uvidime ....
Tela rychlo zastaravaju X-Pro 2 je velmi speficky fotoaparat, ako pokial ti sadne tak prajem vela zabavy ale kedze to je vysoka investicia spojena s nakupom hlavne skla, tak
na jesen bude X-Pro 3 s dost vyraznymi vylepseniami....
https://www.fujirumors.com/fujifilm-x-pro3-coming-with-tilt-screen/
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()