Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Dslr do 1000e

Steeve_v
Steeve_v 2019-10-30 13:02:30+01
Zdravim, chcel by som sa spytat aku masinu by ste mi odporucili na amaterske fotenie pre zacinajuceho fotografa..Na objasnenie situacie: prevazne by som chcel fotit portrety alebo cestovatelske fotky - rozne pripravene ale aj sponatnne momentky + fotky prirody/krajiny takze aj na landscape..Bolo by fajn keby to vedelo aj nieco natocit kedze sem tam rad robim aj videa, ale preferencne samozrejme na fotenie. Co sa tyka zakladneho typu fotaku, mam preferenciu dslr, ale ak by mi niekto odporucil nieco ine (mirrorless/kompakt) a vysvetlil preco, tak rad prijmem aj taku radu...Preferovana znacka v pripade dslr asi canon, budget tak do 1000 eur a v pripade dslr/mirroless telo ani objektiv nemusia byt nove, nemam problem kupovat aj z bazaru...
Nejaky cas som pouzival sony dsc -rx100 kompakt, preto by som mozno aj rad siel do zrkadlovky. Rozmyslam zoskladat nejaku zostavu z bazaru ze Canon 80D + Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM ...to by sa malo zmestit do budgetu..

Za vsetky rady a typy vopred dakujem
 
Deane
2019-10-31 18:55:32+01
Ja som sa v inom vlákne pýtal na porovnanie s Canon EOS M200, nikto neodpovedal. Bol som teraz napríklad na Bachledke a v Tatrách, síce len taká ľahšia túra, no asi by som uvítal niečo ľahšie aj keď zase plast. Je to fakt o kompromisoch.
 
fatality
2019-10-31 21:32:04+01
príspevok od: Steeve_v
Skúsim preformulovať otázku vzhľadom nato ako sa to celé začalo vyvíjať Mám ísť vôbec do dslr alebo mirrorless-u? Podľa toho ako som si na nete porovnaval tieto 2 typy fotakov vo všeobecnosti tak mi vyšlo že mirrorless je lepšie pre začínajúceho + vzhľadom na to že to chcem používať najmä pri cestovani tak aj rozmery a hmotnosť su v prospech Mirrorlessu..jedine nevýhody oproti klasickej zrkadlovke som tam zbadal slabšiu vydrž batérie čo sa da ale poriešiť náhradnými a mensi vyber objektívov čo si myslím že aj tak nejaký čas nebudem riešiť a budem dlhšie fičať a ucit sa na tom jednom ktorý by som kúpil spolu s telom. Tak neviem to len nahlas rozmýšľam ale opäť som sem napísal lebo viem že je tu kopec skúsenejších ľudí ktorí mi budú vedieť lepšie poradiť.
ja by som ti poradil:
fuji xt20 + napr.18-55/2.8-4(pokukaj aj ine)..
sony a6xxx + napr.16-70/4(pokukaj aj ine)..
canon m50 + tu je to skromnejsie,ale nieco sa da vybrat..
 
marekking1
2019-10-31 21:32:50+01
predam ti moj nikon d7500 +18-105 s kartou a brasnou a mozes zacat fotit
 
Steeve_v
2019-11-07 13:58:39+01
Okej pani, po dlhsom radeni sa, porovnavani a studovani x clankov a recenzii som sa nakoniec rozhodol pre tu fuji x-t30. Vdaka za vsetky rady a typy!
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()