Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prosím poraďte

Simonša
2019-12-26 13:35:49+01
Ahoj zdravím. Chcem sa poradiť mam zaujem o kupu analogoveho fotoaparatu pre zaciatocnika. Viete mi poradit ci je tato alternativa vhodna ? https://foto.bazos.cz/inzerat/111815129/yashica-fr.php
 
seifi
2019-12-26 21:01:21+01
načo vhodná ? ak si nefotila, tak nad analógom z hľadiska finančných nákladov na 1 fotografiu ani neuvažuj; to si chceš kupovať filmy , 36 obrázkov za 5,- € ? zasielať ich na vyvolanie ? a potom si to dáš naskenovať a tápať čo ďalej ? a koľko políčok bude k upotrebeniu ? foť na mobil alebo si kúp digitál kompakt ; myslím si, že by si sa mala s niekym znalým stretnúť a pokecať o tom čo potrebuješ a ako na to ...
 
jozef84
2019-12-26 22:51:38+01
príspevok od: Simonša
Ahoj zdravím. Chcem sa poradiť mam zaujem o kupu analogoveho fotoaparatu pre zaciatocnika. Viete mi poradit ci je tato alternativa vhodna ? https://foto.bazos.cz/inzerat/111815129/yashica-fr.php
Keby to bolo cca 20 rokov dozadu, tak ti poviem áno. Teraz to pokladám za dosť uletené kupovať pre začiatočníka. Infraštruktúra od od fotenia po hotovú fotku je v súčasnosti už dosť zložitá, drahá a sú už efektívnejšie cesty k hotovej fotografií. Zvlášť u začiatočníka.
 
martinmlm
2019-12-26 23:56:52+01
Prečo by si nemohol/nemohla kúpiť analog a cvakať len tak bez filmu...ako keď poľovník pôjde na poľovačku bez nábojov. Alebo ako antistresovú hračku.
 
poqy
2019-12-27 08:32:45+01
Toľko odrádzania a povýšenosti. 1. rada, nadšencov do analógu nájdeš na temnakomora.cz.
Kúp si foťák, na fome čb film a chémiu na negatívny proces za 15€, hotový negatív naskenuješ aj skenerom z mobilu a uvidíš čo ti to dá. Tunajší borci radšej vyvalia 1000ce € za objektívy a menia ich ako ponožky kvôli drobnostiam, ale dať pár 10tok € za celkom nový svet je zrazu náročné.
 
mirosz
2019-12-27 08:48:04+01
príspevok od: Simonša
Ahoj zdravím. Chcem sa poradiť mam zaujem o kupu analogoveho fotoaparatu pre zaciatocnika. Viete mi poradit ci je tato alternativa vhodna ? https://foto.bazos.cz/inzerat/111815129/yashica-fr.php
zalezi aky mas rozpocet. Ta yashica ma contax/yashica bajonet. Mozno by stala za zvazenie nejaka Praktica, napr MTL5, MTL50 a podobne. Daju sa kupit dost lacno, maju M42 bajonet a take objektivy su tiez dost rozsirene a relativne lacne...
Ja som kupil Prakticu MTL50 za 19 eur v super stave, doteraz v pohode funkcna, k tomu nejaky Pentacon 50mm F/1.8 sa da tiez za 30 eur zohnat...
 
jozef84
2019-12-27 09:32:21+01
Skús dať inzerát a možno ti niekto daruje za odvoz komplet zostavu foťák, zväčšovák, tanky na vyvíjanie filmu, žehličku na fotky. Ja som to asi pred piatimi rokmi daroval za odvoz. Flexaret mám doteraz. Používam ho už len ako rekvizitu. Malo to niečo do seba. Človek si musel rozmyslieť, čo odfotí a chcelo to aj kopec času, trpezlivosti , niekedy s neistým výsledkom.(hlavne, keď som vyberal nafotený film v skrini a zakladal do vývojky...)
 
z80
2019-12-27 13:33:19+01
príspevok od: jozef84
Skús dať inzerát a možno ti niekto daruje za odvoz komplet zostavu foťák, zväčšovák, tanky na vyvíjanie filmu, žehličku na fotky. Ja som to asi pred piatimi rokmi daroval za odvoz. Flexaret mám doteraz. Používam ho už len ako rekvizitu. Malo to niečo do seba. Človek si musel rozmyslieť, čo odfotí a chcelo to aj kopec času, trpezlivosti , niekedy s neistým výsledkom.(hlavne, keď som vyberal nafotený film v skrini a zakladal do vývojky...)
Obavam sa, ze dnes uz asi nie. To bolo mozne pred par rokmi, ked sa vela ludi zbavovalo analogu a digitalna fotografia bola IN, ale v dnesnej "retro" dobe, ked vyrastla generacia ludi, co analogovu fotografiu nikdy nezazila na vlastnej kozi, je o analogovu vybavu znovu zaujem.
 
JohnNewton
2019-12-27 13:56:16+01
príspevok od: poqy
Toľko odrádzania a povýšenosti. 1. rada, nadšencov do analógu nájdeš na temnakomora.cz.
Kúp si foťák, na fome čb film a chémiu na negatívny proces za 15€, hotový negatív naskenuješ aj skenerom z mobilu a uvidíš čo ti to dá. Tunajší borci radšej vyvalia 1000ce € za objektívy a menia ich ako ponožky kvôli drobnostiam, ale dať pár 10tok € za celkom nový svet je zrazu náročné.
Ale no, dnes to nemá zmysel, hlavne keď má byť negatív zdigitalizovaný. Ešte by som to pochopil, keby ste celý mokrý proces absolvovali vrátane zväčšovania až do finálnej foto. To ešte má nejaké kúzlo okamihu v tmavej komore, ale vyvolávanie filmu v tanku ? A na čo, aby skončil naskenovaný na sociálnej sieti alebo foto urobené vo fotolabe ? To je vážne v dnešnej dobe masochizmus.
A nie je to celé žiadna veda, ako 10 ročné deti sme to zvládali.
 
seifi
2019-12-27 14:48:05+01
príspevok od: poqy
Toľko odrádzania a povýšenosti. 1. rada, nadšencov do analógu nájdeš na temnakomora.cz.
Kúp si foťák, na fome čb film a chémiu na negatívny proces za 15€, hotový negatív naskenuješ aj skenerom z mobilu a uvidíš čo ti to dá. Tunajší borci radšej vyvalia 1000ce € za objektívy a menia ich ako ponožky kvôli drobnostiam, ale dať pár 10tok € za celkom nový svet je zrazu náročné.
Skôr to cítim u teba spolu. Mám pocit, že ti chýba skúsenosť odhadnúť človeka. Položiť takú otázku znamená si alebo robiť srandu alebo nemať elementárne znalosti o fotení. K tomu nick je z kontaktov vymazaný. Nerobí si niekto na nás prieskum na diplomovku ?
 
martinmlm
2019-12-27 15:44:23+01
príspevok od: JohnNewton
Ale no, dnes to nemá zmysel, hlavne keď má byť negatív zdigitalizovaný. Ešte by som to pochopil, keby ste celý mokrý proces absolvovali vrátane zväčšovania až do finálnej foto. To ešte má nejaké kúzlo okamihu v tmavej komore, ale vyvolávanie filmu v tanku ? A na čo, aby skončil naskenovaný na sociálnej sieti alebo foto urobené vo fotolabe ? To je vážne v dnešnej dobe masochizmus.
A nie je to celé žiadna veda, ako 10 ročné deti sme to zvládali.
Analogové foťaky si tiež kupujú študenti do školy. V Košiciach som dal na predajňu do komisu 2ks Zenit, a len sa za nimi zaprášilo.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-12-27 16:39:35+01
Treba si vybrat spolahlivy model, ku ktoremu su k dispozicii aj objektivy, takze nejaka Praktica, Nikon, Minolta, Canon... Potom uz len zalezi na tom ci plny manual, alebo nieco modernejsie.
 
fatality
2019-12-27 21:43:52+01
toto su temy na rozprudenie ephota?
lebo zatial sa dotycna neozvala,kvakaju tu len stari ephotaci
inak..suhlasim s vyssie napisanym..ak ma byt vysledok sken/digital,
nevidim velmi v hrani sa s analogom zmysel..
to uz by som radsej na nejaku staru fujinu nasadil stare sklicko,
nahodil tam emulaciu klinovej matnice a hw emulaciu stareho filmu
a mal analogovy feel s digitalnym vysledkom
 
poqy
2019-12-28 07:17:48+01
Nerozumiem tomu pohoršeniu nad skenovaním negatívu. Vyvolanie negatívu je finančne a hlavne časovo násobne jednoduchší proces. Oskenujem negatív, hoc aj v malom rozlíšení, pozriem v pc a uvidím či to má ďalej význam.

Hádam si nemá začiatočník hneď domov dotrepať zvečovák, budíky, misky, ďalšiu chémiu, keď ani nevie či mu nefučí do foťáku. Ja som si negatívy oskenoval a na papier som vyvolával len konkrétne kusy, keď sa ich počet nazbieral, že bolo rozumné rozbaliť celý cirkus.

Pre vás, čo ste nemali inú možnosť a strávili ste v komore mesiace, je to možno, vďakabohu prekonaná nevyhnutnosť, ale pre mňa bolo vyvolanie prvého negatívu ako kúzlo. Celý ten rituál okolo, navíjanie v tmr, preklápanie, stopky. No a keď sa objavili prvé kontúry obrazu na papieri pod červeným svetlom bol to pre mňa obrovský zážitok.

Nezáležalo mi na kvalite tej fotky ale na tom, že som to vyrobil rukami, toto dnes ľuďom chýba. Je to ako agroturistika, moja prastará mama z Bratkovice by si klepala po čele, že ľudia platia za možnosť pohladkať kozu(zviera, koho napadlo iné v tento sviatočný čas je tiež zviera)
 
mirosz
2019-12-28 07:59:13+01
príspevok od: fatality
toto su temy na rozprudenie ephota?
lebo zatial sa dotycna neozvala,kvakaju tu len stari ephotaci
inak..suhlasim s vyssie napisanym..ak ma byt vysledok sken/digital,
nevidim velmi v hrani sa s analogom zmysel..
to uz by som radsej na nejaku staru fujinu nasadil stare sklicko,
nahodil tam emulaciu klinovej matnice a hw emulaciu stareho filmu
a mal analogovy feel s digitalnym vysledkom
Dotycnej konto uz ani neexistuje. Asi sme ju dostatocne odradili a kvakame tu len medzi sebou
 
fatality
2019-12-28 08:55:08+01
príspevok od: poqy
Nerozumiem tomu pohoršeniu nad skenovaním negatívu. Vyvolanie negatívu je finančne a hlavne časovo násobne jednoduchší proces. Oskenujem negatív, hoc aj v malom rozlíšení, pozriem v pc a uvidím či to má ďalej význam.

Hádam si nemá začiatočník hneď domov dotrepať zvečovák, budíky, misky, ďalšiu chémiu, keď ani nevie či mu nefučí do foťáku. Ja som si negatívy oskenoval a na papier som vyvolával len konkrétne kusy, keď sa ich počet nazbieral, že bolo rozumné rozbaliť celý cirkus.

Pre vás, čo ste nemali inú možnosť a strávili ste v komore mesiace, je to možno, vďakabohu prekonaná nevyhnutnosť, ale pre mňa bolo vyvolanie prvého negatívu ako kúzlo. Celý ten rituál okolo, navíjanie v tmr, preklápanie, stopky. No a keď sa objavili prvé kontúry obrazu na papieri pod červeným svetlom bol to pre mňa obrovský zážitok.

Nezáležalo mi na kvalite tej fotky ale na tom, že som to vyrobil rukami, toto dnes ľuďom chýba. Je to ako agroturistika, moja prastará mama z Bratkovice by si klepala po čele, že ľudia platia za možnosť pohladkať kozu(zviera, koho napadlo iné v tento sviatočný čas je tiež zviera)
myslim ze to "pohorsovanie" bolo koli tomu,ze naco sa hrat cely cas analogovo,ked vysledok je nakoniec digitalny..a vlastne si nemozes vychutnat vsetky tie "odtiene",koli ktorym si to cele robil..
pre mna to je ako pustit si vinyl na gramci,s lampovym predzosilovacom a nakoniec signal prehnat prevodnikom zvukovky a prehravat ho na bedniach compu..
a nakoniec.. aj ty sam tie fotky vyvolavas,sken pouzivas iba na zorientovanie sa..
(+samozrejme nevravim,ze v urcitych pripadoch nema sken vyznam,len mi pride srandovne to
caste ochkanie nad kvalitou a nuansami analogovej fotografie,prezeranej na monitoroch
 
JohnNewton
2019-12-28 10:20:02+01
príspevok od: poqy
Nerozumiem tomu pohoršeniu nad skenovaním negatívu. Vyvolanie negatívu je finančne a hlavne časovo násobne jednoduchší proces. Oskenujem negatív, hoc aj v malom rozlíšení, pozriem v pc a uvidím či to má ďalej význam.

Hádam si nemá začiatočník hneď domov dotrepať zvečovák, budíky, misky, ďalšiu chémiu, keď ani nevie či mu nefučí do foťáku. Ja som si negatívy oskenoval a na papier som vyvolával len konkrétne kusy, keď sa ich počet nazbieral, že bolo rozumné rozbaliť celý cirkus.

Pre vás, čo ste nemali inú možnosť a strávili ste v komore mesiace, je to možno, vďakabohu prekonaná nevyhnutnosť, ale pre mňa bolo vyvolanie prvého negatívu ako kúzlo. Celý ten rituál okolo, navíjanie v tmr, preklápanie, stopky. No a keď sa objavili prvé kontúry obrazu na papieri pod červeným svetlom bol to pre mňa obrovský zážitok.

Nezáležalo mi na kvalite tej fotky ale na tom, že som to vyrobil rukami, toto dnes ľuďom chýba. Je to ako agroturistika, moja prastará mama z Bratkovice by si klepala po čele, že ľudia platia za možnosť pohladkať kozu(zviera, koho napadlo iné v tento sviatočný čas je tiež zviera)
Nerozumieš tomu pre to, že pre nás to bola nutnosť, pre Vás je to voľba Nijako Ti nechcem kaziť radosť, to je v poriadku. A dýchať tie výpary v tmavej komore by som aj tak už nikomu neodporúčal. Možno aj pre to netrpím nostalgiou za filmom.
 
hrdzza
2019-12-28 15:57:20+01
mňa zas vôňa tmavej komory, teda kúpelne priťahovala. Ak by bol záujem tak Minolta Dynax 500si Super + obj.Minolta 35-70 + blesk Minolta Program 3500xi je u mňa v ponuke.
 
seifi
2019-12-28 17:08:36+01
príspevok od: JohnNewton
Nerozumieš tomu pre to, že pre nás to bola nutnosť, pre Vás je to voľba Nijako Ti nechcem kaziť radosť, to je v poriadku. A dýchať tie výpary v tmavej komore by som aj tak už nikomu neodporúčal. Možno aj pre to netrpím nostalgiou za filmom.
tak tak, a potom, hrozba, a) že poškodíš email či kachličky roztokmi b) môžeš to robiť, len keď celá rodina zaľahne ... a zaľahnúť s manželkou je lepšia voľba ako stráviť čas v kúpelke
 
seifi
2019-12-28 17:33:30+01
pri tejto príležitosti ponúkam axomat 4 color komplet s príslušenstvom aj sušičkou + s fotoaparátom Zenitom ET s objektívom Helios 44M-4 58mm/f/2 veľmi pekný stav ... aj osve, cena dohodou, doveziem do BB či na trase do BA
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()