Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

VÝBĚR BEZZRCADLOVKY

smilebug
2020-02-03 21:02:00+01
Ahoj,

aktuálně mám foťák canon 200D, ale z důvodu velikosti vybírám bezzrcadlovku, tahám foťák na kolo, na běžky, na skály na focení lezců, krajiny, takže potřebuju výměnný objektivy (min širokáč + něco delšího).

Neinklinuji k žádné značce, a jde pouze o focení, žádné video. Mám vlastně vybraný Sony A6400, fuji x-t20 (asi by mi stačila oproti dražší x-t30?), fuji x-t30, nebo menší fuji x-e3. Sony se mi líbí, že je trochu utěsněnej proti vlhku a prachu, z fuji prý lezou pěkný fotky, postprocesing dělám jen u fotek, který si chci nechat vytisknout, což je opravdu pár, s objektivy obou značek nemám zkušenosti.
Pokud by jste mi poradili, třeba z vlastní zkušenosti, budu velice rád při pomoci k rozhodnutí o nové technice.

Děkuji.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-02-04 10:46:47+01
Je hned niekeolko peknych malych bezzrkadloviek. Canonu EOS 200D sa obrazovo vyrovnaju aj tie s 4/3 snimacom. Hocico z tohto bude OK:
Canon EOS M6 Mark II, Nikon Z50, Fujifilm X-T20/X-T30/X-E3,X-T200. Sony A6XXX, Olympus OM-D E-M10 Mark II/III, E-M5 Mark II/III, Panasonic GX80, G9. CI budes spokojny, bude zalezat najma na objektive. Slusny moze byt drahsi ako fotak. Tym nemyslim nejaky profesionalny.
 
jozef84
2020-02-04 18:34:09+01
príspevok od: smilebug
Ahoj,

aktuálně mám foťák canon 200D, ale z důvodu velikosti vybírám bezzrcadlovku, tahám foťák na kolo, na běžky, na skály na focení lezců, krajiny, takže potřebuju výměnný objektivy (min širokáč + něco delšího).

Neinklinuji k žádné značce, a jde pouze o focení, žádné video. Mám vlastně vybraný Sony A6400, fuji x-t20 (asi by mi stačila oproti dražší x-t30?), fuji x-t30, nebo menší fuji x-e3. Sony se mi líbí, že je trochu utěsněnej proti vlhku a prachu, z fuji prý lezou pěkný fotky, postprocesing dělám jen u fotek, který si chci nechat vytisknout, což je opravdu pár, s objektivy obou značek nemám zkušenosti.
Pokud by jste mi poradili, třeba z vlastní zkušenosti, budu velice rád při pomoci k rozhodnutí o nové technice.

Děkuji.
Karol Srnec ti dobre poradil.Ak chceš aj niečo ešte spratnejšie, tak ja mám ako doplnok Sony RX100III ku Nikon 610 a 5100. Myslím, že na tvoj účel tiež bohate postačuje a ešte bonus dobré video, aj keď píšeš, že video nepotrebuješ. Ja Sony RX100 používam, keď idem behať, na bicykel a turistika na reportážne fotky. Dokúp si peak design clip na batoh a máš ho stále poruke.Rozsah má ako 24-70mm, čo na väčšinu fotiek postačuje, má slušnú svetelnosť objektívu(urobí aj aký-taký boukeh) a čo sa mi páči tiež, tak keď preklopíš display, tak dokážeš urobiť selfie a vidíš aj výsledný záber a odpočet do fotky.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()