Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon 250D vs EOS RP

juryno
2020-02-10 06:03:14+01
Ahojte

Som amatersky fotograf, ale zalezi mi na kvalite snimku. Nedavno som kupil Canon 250D, neplanujem ho predat. No ale chcel by som plnoformatovu bezzrkadlovku Canon EOS RP. Kedze som si za posledne mesiace kupil 1"kompakt,P900 a 250D nechcem.uz viac investovat do fotakov a hlavne objektivou. No chcem full frame..takze otazka. Ak budem pouzivat na EOS RP objektivy ef-s z 250D: 18-135 f3,5 + 24mm f2,4 + 35mm macro a dokupim si ef 50mm f1,8 tak na tom EOS RP bude kvalita fotiek vyssia a vseobecne stoji to za kupu noveho EOS-RP?
 
Johnnny
2020-02-10 06:43:32+01
Nie, pokial na tom chces pouzivat APS-C skla, je Ti FF k nicomu. Ta 50tkabude v pohode.

Otazne je preco chces FF.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-02-10 06:54:50+01
Canone EOS RP ma mimochodom o dost horsi dynamicky rozsah, ako EOS 250D. Takze napr. pre krajinarsku fotkua vsetky zanre fotene na nizsom ISO je lepsi EOS 250D. EOS RP je ale lepsi pri vysokych citlivostiach. Je tu samozrejme mensia hlbka ostrosti, vyuzitelna napr. pri portretoch. Bez FF objektivov, ale prechod na RP straca akykolvek zmysel.
 
juryno
2020-02-10 09:50:43+01
príspevok od: Johnnny
Nie, pokial na tom chces pouzivat APS-C skla, je Ti FF k nicomu. Ta 50tkabude v pohode.

Otazne je preco chces FF.
Chcem FF kvoli vacsej kvalite fotiek, ako som amater tak sa pytam.

Tak casom by som si kupil urcite FF objektiv. ale teraz nechcem byt saleny a mamonarsky a furt kupovat len foto techniku..

Ide mi hlavne o krajinu a makro. Kupil by som len daky zoom napr.
Canon 24-105mm f/3,5-5,6 IS STM ci zhruba v tejto cene daco zoom na FF. Plus tu 50mm 1,8 plus nejake pevne FF sklo do 300 eur casom. Takze neviem ci sa oplati investovat alebo staci 250D
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-02-10 10:17:43+01
príspevok od: juryno
Chcem FF kvoli vacsej kvalite fotiek, ako som amater tak sa pytam.

Tak casom by som si kupil urcite FF objektiv. ale teraz nechcem byt saleny a mamonarsky a furt kupovat len foto techniku..

Ide mi hlavne o krajinu a makro. Kupil by som len daky zoom napr.
Canon 24-105mm f/3,5-5,6 IS STM ci zhruba v tejto cene daco zoom na FF. Plus tu 50mm 1,8 plus nejake pevne FF sklo do 300 eur casom. Takze neviem ci sa oplati investovat alebo staci 250D
Prave v krajinarskej fotke ti prechod na FF nic neprinesie. Obzvlast model EOS RP. Ma horsi DR a rozlisenie je rovnake. Pokial na neho nedas vyrazne lepsie objektivy ako mas, budu fotky horsie ako z tvoejho fotoaparatu.
Momentalne mas vlastne moznost prejst n akukolvek inu znacku, pretoze tvoje objektivy aj tak nevyuzijes. Vsetko predaj a kup si napr. Nikon Z6, alebo Sony A7III.
 
juryno
2020-02-10 10:35:39+01
Diky taku zhruba radu som potreboval

Predavat ale nechcem, maju vsetky max 4 mesiace a chcem mini kompakt aj mega zoom. Mozno o rok predam 250D a kupim EOS RP s nejakym lepsim objektivom. To tie fotaky zeru love vac jak zeny mehehe
 
Scout
2020-02-10 14:49:42+01
príspevok od: juryno
Diky taku zhruba radu som potreboval

Predavat ale nechcem, maju vsetky max 4 mesiace a chcem mini kompakt aj mega zoom. Mozno o rok predam 250D a kupim EOS RP s nejakym lepsim objektivom. To tie fotaky zeru love vac jak zeny mehehe
A to ešte ideš low cost. Lebo profi objektívy stoja jak celá tvoja výbava dokopy ...
 
Johnnny
2020-02-11 06:33:57+01
príspevok od: juryno
Diky taku zhruba radu som potreboval

Predavat ale nechcem, maju vsetky max 4 mesiace a chcem mini kompakt aj mega zoom. Mozno o rok predam 250D a kupim EOS RP s nejakym lepsim objektivom. To tie fotaky zeru love vac jak zeny mehehe
FF Ti zasadne vyssiu kvalitu fotiek neprinesie, ak vobec. Riesi konkretne problemy ako praca s HO, alebo fotenie pri nizsom osvetleni. Pokial nic z toho nepotrebujes, ries skor skla.ak uz mas 250D, na FF by som sa vykaslal kym nevies presne co Ti ma priniest.
 
fatality
2020-02-11 11:00:38+01
príspevok od: juryno
Chcem FF kvoli vacsej kvalite fotiek, ako som amater tak sa pytam.

Tak casom by som si kupil urcite FF objektiv. ale teraz nechcem byt saleny a mamonarsky a furt kupovat len foto techniku..

Ide mi hlavne o krajinu a makro. Kupil by som len daky zoom napr.
Canon 24-105mm f/3,5-5,6 IS STM ci zhruba v tejto cene daco zoom na FF. Plus tu 50mm 1,8 plus nejake pevne FF sklo do 300 eur casom. Takze neviem ci sa oplati investovat alebo staci 250D
tu si pozri,co sa da nafotit s 10rocnym apsc snimacom a este starsou tokinou:
www.ephoto.sk/uzivatel/ninjaninaj/
a mozno pochopis,ze to co potrebujes,nieje novy fotak,ale workshop.. ..
mimochodom,tento pan ich aj robi..a da ti to,co ti ziaden fullframe(bez uprav) neda..
 
jan.zitniak
2020-02-11 11:51:55+01
príspevok od: fatality
tu si pozri,co sa da nafotit s 10rocnym apsc snimacom a este starsou tokinou:
www.ephoto.sk/uzivatel/ninjaninaj/
a mozno pochopis,ze to co potrebujes,nieje novy fotak,ale workshop.. ..
mimochodom,tento pan ich aj robi..a da ti to,co ti ziaden fullframe(bez uprav) neda..
Na túto myšlienku by malo pamätať 99% z nás ...
 
marianr
2020-02-11 12:08:21+01
príspevok od: fatality
tu si pozri,co sa da nafotit s 10rocnym apsc snimacom a este starsou tokinou:
www.ephoto.sk/uzivatel/ninjaninaj/
a mozno pochopis,ze to co potrebujes,nieje novy fotak,ale workshop.. ..
mimochodom,tento pan ich aj robi..a da ti to,co ti ziaden fullframe(bez uprav) neda..
Sory ale to je o fotošope, nie o starej tokine
 
oldbas
2020-02-11 12:17:53+01
príspevok od: juryno
Ahojte

Som amatersky fotograf, ale zalezi mi na kvalite snimku. Nedavno som kupil Canon 250D, neplanujem ho predat. No ale chcel by som plnoformatovu bezzrkadlovku Canon EOS RP. Kedze som si za posledne mesiace kupil 1"kompakt,P900 a 250D nechcem.uz viac investovat do fotakov a hlavne objektivou. No chcem full frame..takze otazka. Ak budem pouzivat na EOS RP objektivy ef-s z 250D: 18-135 f3,5 + 24mm f2,4 + 35mm macro a dokupim si ef 50mm f1,8 tak na tom EOS RP bude kvalita fotiek vyssia a vseobecne stoji to za kupu noveho EOS-RP?
Přešel jsem z APSC Canon na FF RP. Chvíli jsem používal EF-S skla Canon na RP, konkrétně 10-18, 15-85, 24stm. Fungují úplně normálně. Ale na RP budeš využívat díky crop faktoru jen část čipu, caa.10MPX. Po zmenšení fotky z APSC z 24MPX na 10MPX, je výsledek lepší. Takže, pokud nepotřebuješ fotit na ISO 1600 a víc, nemá přechod na RP s EF-S objektivy smysl.
V případě krajiny a makra bych se pro začátek držel toho, co máš a učil se fotit. Tady je odkaz na zajímavé články https://www.fotoradce.cz/krajinarska-fotografie-vybirame-vybaveni
 
juryno
2020-02-11 21:34:42+01
ziskal som tu pre mna cenne rady, tak som sa rozhodol radsej sa naucit dobre fotit ako kupovat drahsi fotak. aj ked sa uz poznam je len otázkou casu kedy FF bude

ocenujem aj ludi tu v tejto teme. fora nech uz maju rozne zamerania, sa tam ludia hadaju len a kazdy si mysli ze je mudrejsi ako druhy, no sme ludia zaseknuti v sebe, preto je aj taky svet sebecky. a tak to ja som svet potom he. ja inak fotim krajinu ci zvierata a hore a dole dam taku kratucku filozoficko/zivotnu myslienku, ktora sa rymuje. potom z toho urobim cewe knihu najlepsie by bolo ale fotit dake zenske krivky v prirode so zvieratom a nemyslim bobra, mehehe.

toto ma tiez zaujalo:
https://www.fotoradce.cz/krajinarska-fotografie-proc-nepouzivam-fotoaparat-za-100-tisic
 
juryno
2020-02-11 21:58:09+01
príspevok od: juryno
ziskal som tu pre mna cenne rady, tak som sa rozhodol radsej sa naucit dobre fotit ako kupovat drahsi fotak. aj ked sa uz poznam je len otázkou casu kedy FF bude

ocenujem aj ludi tu v tejto teme. fora nech uz maju rozne zamerania, sa tam ludia hadaju len a kazdy si mysli ze je mudrejsi ako druhy, no sme ludia zaseknuti v sebe, preto je aj taky svet sebecky. a tak to ja som svet potom he. ja inak fotim krajinu ci zvierata a hore a dole dam taku kratucku filozoficko/zivotnu myslienku, ktora sa rymuje. potom z toho urobim cewe knihu najlepsie by bolo ale fotit dake zenske krivky v prirode so zvieratom a nemyslim bobra, mehehe.

toto ma tiez zaujalo:
https://www.fotoradce.cz/krajinarska-fotografie-proc-nepouzivam-fotoaparat-za-100-tisic
pahltného bobra
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()