Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon D750

Monisska
2020-07-05 23:01:37+02
Ahoj. Rozmýšľam nad kúpou Nikon D750, len som čítala, že objektívy s DX formátom sa moc nehodí na túto zrkadlovku keďže je už FX. Že vraj dôjde k orezaniu fotiek a pod. A tak som sa chcela spýtať, či náhodou nemáte s týmto skúsenosti. Ďakujem krásne za odpoveď 😇
 
francesco
2020-07-05 23:13:29+02
príspevok od: Monisska
Ahoj. Rozmýšľam nad kúpou Nikon D750, len som čítala, že objektívy s DX formátom sa moc nehodí na túto zrkadlovku keďže je už FX. Že vraj dôjde k orezaniu fotiek a pod. A tak som sa chcela spýtať, či náhodou nemáte s týmto skúsenosti. Ďakujem krásne za odpoveď 😇
Ano je to tak. Na D750 su potrebne fx objektivy. Inak ked v tom nemas jasno, takyto fotak je mozno aj nad tvoje sily.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-07-06 07:38:40+02
To plati pre kazdy FF fotoaparat, ze APS-C objektivy sa nan nehodia, pretoze nevykresla cely snimac. Cest vynimkam.FF fotoaparat = FF objektivy. Niet o com diskutovat.
 
jozef84
2020-07-06 09:06:37+02
príspevok od: Karol Srnec
To plati pre kazdy FF fotoaparat, ze APS-C objektivy sa nan nehodia, pretoze nevykresla cely snimac. Cest vynimkam.FF fotoaparat = FF objektivy. Niet o com diskutovat.
Súhlasím s Karolom. Jednou s výnimiek je Tokina 11-16mm, ktorá je použiteľná na 16mm ohnisku bez cropu(orezania). Výhodou je možnosť použitia filtra 77mm. Treba akceptovať miernu vinetáciu(ľahko odstrániteľné), a na rozdiel voči DX obmedzená použiteľnosť clony 2,8. Treba viac pricloniť a skontrolovať si zaostrovanie na nekonečno. Okraje sú mäkšie na D610. Je to kompromis a mne osobne sa javili ostrejšie fotky z Nikonu D5100 ako pri Nikonu D610 pri použití 16mm ohniska. Pre hlbšiu analýzu by to chcelo ešte upraviť fotky z D610 na 16Mpix a tak porovnať znova.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()