Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Produktová fotografia

MatoGalby
2020-08-11 10:19:28+02
ahojte, potreboval by som poradiť fotoaparát na produktovú fotografiu ak sa to dá tak nazvať (aby bola téma lepsie pochopená môžte pozrieť instagram SomPivo) ide mi o zlepšenie výslednej kvality. Samozrejme foto budem používať aj na iné účely no to však okrajovo (portrét, reportážna foto). Všetko teraz robím s iPhone 11 Pro, rozmýšlam o Sony Alpha A7 + Sony FE 28-70mm f/3.5-5.6 OSS, ktorý sa dá kúpiť za výbornú cenu. Do tých 750€ je zhruba môj rozpočet, ak to bude menej nebudem sa samozrejme hnevať a nebránim sa ani bazáru. Ďakujem krásne za pomoc.
 
francesco
2020-08-11 10:34:37+02
príspevok od: MatoGalby
ahojte, potreboval by som poradiť fotoaparát na produktovú fotografiu ak sa to dá tak nazvať (aby bola téma lepsie pochopená môžte pozrieť instagram SomPivo) ide mi o zlepšenie výslednej kvality. Samozrejme foto budem používať aj na iné účely no to však okrajovo (portrét, reportážna foto). Všetko teraz robím s iPhone 11 Pro, rozmýšlam o Sony Alpha A7 + Sony FE 28-70mm f/3.5-5.6 OSS, ktorý sa dá kúpiť za výbornú cenu. Do tých 750€ je zhruba môj rozpočet, ak to bude menej nebudem sa samozrejme hnevať a nebránim sa ani bazáru. Ďakujem krásne za pomoc.
Taky fotak vobec neporebujes. Da sa to aj iphonom (alebo takmer hociktory fotak, A7 je starina, pre teba nevyuzitelny). Praca so svetlom, aranzovanie, pokrocile ovladanie fotaku (telefonu), postproces.Je toho plny YT
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-08-11 11:14:09+02
A7 je zastaraly fotak a 28-70 podprioemerny objektiv. Pokial tie piva nezacnes fotit poriadne, ziadnu inu techniku ako telefon nepotrebujes. Investuj do pripravy lepsej sceny.
 
MatoGalby
2020-08-11 11:27:08+02
príspevok od: Karol Srnec
A7 je zastaraly fotak a 28-70 podprioemerny objektiv. Pokial tie piva nezacnes fotit poriadne, ziadnu inu techniku ako telefon nepotrebujes. Investuj do pripravy lepsej sceny.
ďakujem za pomoc....ono scénu meniť na profile nebudem už len kvôli celému konceptu, že je feed v podstate rovnaký. Plánujem pridávať druhú foto, kde bude vidieť už aj pivo v pohári atd. a foto bude v interiéri preto riešim foťák plus druhá vec mám rozrobené veci, návšteva pivovaru a reportáž kde bude horšie svetlo/podmienky a tam predpokladám, že iPhonu bude dochádzať dych.

Čo sa týka fotiek na profile pri použitý fotoaparátu očakávam len väčší odpich od pozadia.
A7 teda nebudem ďalej riešiť.... na aký sa tea zamerať?
 
fatality
2020-08-11 12:03:35+02
príspevok od: MatoGalby
ďakujem za pomoc....ono scénu meniť na profile nebudem už len kvôli celému konceptu, že je feed v podstate rovnaký. Plánujem pridávať druhú foto, kde bude vidieť už aj pivo v pohári atd. a foto bude v interiéri preto riešim foťák plus druhá vec mám rozrobené veci, návšteva pivovaru a reportáž kde bude horšie svetlo/podmienky a tam predpokladám, že iPhonu bude dochádzať dych.

Čo sa týka fotiek na profile pri použitý fotoaparátu očakávam len väčší odpich od pozadia.
A7 teda nebudem ďalej riešiť.... na aký sa tea zamerať?
hmm..750 je dost malo na dobru zostavu do interieru..
ja by som isiel do niecoho ako :
canon m50 + canon 23mm/f2..
sony a6000 + sigma 30mm/f1.4 dc dn..
 
photox
2020-08-12 11:38:20+02
príspevok od: MatoGalby
ďakujem za pomoc....ono scénu meniť na profile nebudem už len kvôli celému konceptu, že je feed v podstate rovnaký. Plánujem pridávať druhú foto, kde bude vidieť už aj pivo v pohári atd. a foto bude v interiéri preto riešim foťák plus druhá vec mám rozrobené veci, návšteva pivovaru a reportáž kde bude horšie svetlo/podmienky a tam predpokladám, že iPhonu bude dochádzať dych.

Čo sa týka fotiek na profile pri použitý fotoaparátu očakávam len väčší odpich od pozadia.
A7 teda nebudem ďalej riešiť.... na aký sa tea zamerať?
V horsich svetelnych podmienkach ti fotoaparat nepomoze, tam si skor myslim, ze bude mat navrch kvalitny mobil.
Uplne najdolezitejsie je svetlo a dolezitejsie ako sa zaujimat o fotak je zohnat si prenosny softbox, kludne aj v cene toho fotaku, ten ti spravy vacsiu sluzbu ako kvalitny fotak. Neviem ako ovladas post-processing ale z toho fotaku budes musiet upravovat foto ale neviem ci to dokazes tak ako to dokaze ten mobil.
 
JohnNewton
2020-08-12 13:54:51+02
Mobil, hovoríš ? No ja Ti nevím Karle

Trochu nech pozrie ako sa to robí...

https://magazin.aqt.sk/?s=produktová
 
photox
2020-08-12 22:38:24+02
príspevok od: JohnNewton
Mobil, hovoríš ? No ja Ti nevím Karle

Trochu nech pozrie ako sa to robí...

https://magazin.aqt.sk/?s=produktová
Da sa to na milion sposobov fotit. Tak ci tak softbox bude potrebovat ked chce priamo vo vyrobe fotit a nosit so sebou vzdy celu vybavu... prestane ho to bavit. Ked nebude fotit na plagaty vobec mu fotovybava netreba, nevidim dovod ked to iste ako fotak mu odfoti aj mobil.
 
Rofo
2020-08-13 00:55:16+02
Však zaplať si fotografa, načo sa s tým sereš sám Ušetríš si čas a nemusíš hneď míňať taký veľký rozpočet a budeš to mať aj lepšie urobené.
 
Janush
2021-02-23 16:42:44+01
Vitajte.Chcem robiť 360° produktové fotografie .Poradil by my prosím niekto,ako na to? Ako nafotiť... aký program... atď
 
marianr
2021-02-24 07:59:32+01
Ricoh Theta
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()