Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fujifilm xt30 vs xt2 hľadáčik a rýchlosť af

sipocka
2020-08-25 08:16:44+02
Ahojte všetci
Potreboval by som poradiť od tých čo majú reálnu skúsenosť s týmito foťákmi. Ide mi o porovnanie dvoch vecí: hľadáčik a rýchlosť ostrenia pri pohybe (šport / wildlife). Špecifikácie oboch aparátov poznám, ale rad by som počul ako tieto rozdiely cítia reálni užívatelia.
Je hľadáčik v xt30 naozaj príliš malý?
Je rýchlosť ostrenia v xt2 na šport naozaj pomalá?
Mojim posledným foťákom bol Olympus em5 ii, kde som bol v pohode s hľadáčikom ale nie s rýchlosťou hlavne kontinuálneho ostrenia. Chcem sa začať venovať viac foteniu pohybu a rozhodujem sa medzi týmito dvomi aparátmi.
Vďaka za názory a rady.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-08-25 09:12:04+02
X-T2 skutocne nie je AF-C rychlik. A bohuzial ani X-T30. Fujifilm sa v tomto stale zlepsuje, ale este ma na com pracovat, dokonca aj u X-T4. Lepsie je na to Olympus OM-D E-M1 Mark II/III, E-M5 Mark III. Zvazil by som aj nejaky novy APS-C Sony.
 
sipocka
2020-08-25 11:54:32+02
Vďaka Karol. Viem, že ani jeden z týchto dvoch nie je extra rýchlik, ale pre Fujifilm som sa rozhodol aj z iných dôvodov. Ide mi preto skôr o rozhodnutie medzi nimi navzájom. V princípe ide o to či ma bude viac limitovať / iritovať menší hľadáčik (nosím okuliare), alebo pomalšie ostrenie.
 
fatality
2020-08-25 12:42:09+02
príspevok od: sipocka
Vďaka Karol. Viem, že ani jeden z týchto dvoch nie je extra rýchlik, ale pre Fujifilm som sa rozhodol aj z iných dôvodov. Ide mi preto skôr o rozhodnutie medzi nimi navzájom. V princípe ide o to či ma bude viac limitovať / iritovať menší hľadáčik (nosím okuliare), alebo pomalšie ostrenie.
isiel by som do xt30,alebo do xt4,ale na ten asi nemas lofka..
(mam xt20,ktory ma vlastne ostrenie z xt2 a hladacik z xt30,urcite
nestiha rychlejsiu akciu, ale hladacik ujde,pritom tiez uz nevidim najlepsie)..
 
sipocka
2020-08-25 13:51:55+02
príspevok od: fatality
isiel by som do xt30,alebo do xt4,ale na ten asi nemas lofka..
(mam xt20,ktory ma vlastne ostrenie z xt2 a hladacik z xt30,urcite
nestiha rychlejsiu akciu, ale hladacik ujde,pritom tiez uz nevidim najlepsie)..
Vďaka, xt4 je pre mňa naozaj cenovo vysoko a mám možnosť kúpiť za dobrú a približne rovnakú cenu xt2 + 18-55mm alebo xt30 + 15-45mm. Samozrejme že 18-55mm ma láka viac, ale prioritné je pre mňa sa rozhozhodnúť pre telo, lebo aj tak k nemu chcem kúpiť 50-140mm 2.8
 
fatality
2020-08-25 18:48:38+02
príspevok od: sipocka
Vďaka, xt4 je pre mňa naozaj cenovo vysoko a mám možnosť kúpiť za dobrú a približne rovnakú cenu xt2 + 18-55mm alebo xt30 + 15-45mm. Samozrejme že 18-55mm ma láka viac, ale prioritné je pre mňa sa rozhozhodnúť pre telo, lebo aj tak k nemu chcem kúpiť 50-140mm 2.8
ak sa jedna o pohyb,treba co najlepsie kontinualne ostrenie..darmo budes lepsie vidiet v hladaciku xt2,ked budes mat vela odpadu..
radsej mat mensi hladacik,ale spolahnut sa na af-c a mat viac ostrych fotiek..
 
sipocka
2020-08-26 12:33:57+02
príspevok od: fatality
ak sa jedna o pohyb,treba co najlepsie kontinualne ostrenie..darmo budes lepsie vidiet v hladaciku xt2,ked budes mat vela odpadu..
radsej mat mensi hladacik,ale spolahnut sa na af-c a mat viac ostrych fotiek..
Vďaka za tvoj pohľad, to dáva zmysel.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()