Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotoaparát pre dieťa

luboslav
luboslav 2020-12-03 10:34:48+01
Ahojte,
hľadám fotoaparát pre 7-ročnú dcérku. Sále mi berie telefón, natáča videá, fotí a vyzerá že ju to celkom baví.
Pozeral som čo je k dispozícii, ale obávam sa že klasický digitálny kompakt nebude to pravé pre 7-ročné dieťa. Ovládanie bude pre ňu určite komplikovanejšie ako ovládanie dotykového telefónu.
Taktiež aj rozmery a skladnosť bude horšia než telefón.
Tak mi z toho vychádza že lepšie bude kúpiť starší iPhone a bude to mať aj na hry. Otázka, či nieje pre 7-ročnu telefón skoro. Alebo čo odporúčate, asi nie som jediný rodič čo to riešil.

napr.
https://www.alza.sk/nikon-coolpix-w150-biely-backpack-kit-d5628257.htm
 
kacko
2020-12-06 10:47:38+01
príspevok od: z80
Prečo kupovať iPhone?
Množstvo lacnejších Android telefónov fotí lepšie ako porovnateľný iPhone.
Tak to urcite nefoti. Nie som zastanca iPhonu, mal som niekolko modelov ale presiel som na Samsung. iPhone je v niecom lepsi ako Samsung ale v tych naozaj dolezitych veciach je lepsi Samsung a ked sa o foteni bavime tak fotia rovnako.
 
z80
2020-12-06 11:01:37+01
príspevok od: kacko
Tak to urcite nefoti. Nie som zastanca iPhonu, mal som niekolko modelov ale presiel som na Samsung. iPhone je v niecom lepsi ako Samsung ale v tych naozaj dolezitych veciach je lepsi Samsung a ked sa o foteni bavime tak fotia rovnako.
Samsung už dávno nie je top Android z hľadiska kvality fotoaparátu. V posledných rokoch vedú Xiaomi a Huawei a tie fotia lepšie ako akýkoľvek iPhone:
https://www.dxomark.com/category/smartphone-reviews/
P.S: Primárne používam Xiaomi Mi 9 SE ale mám aj Samsung Galaxy Note 8 a iPhone SE.
 
kacko
2020-12-06 12:11:56+01
príspevok od: z80
Samsung už dávno nie je top Android z hľadiska kvality fotoaparátu. V posledných rokoch vedú Xiaomi a Huawei a tie fotia lepšie ako akýkoľvek iPhone:
https://www.dxomark.com/category/smartphone-reviews/
P.S: Primárne používam Xiaomi Mi 9 SE ale mám aj Samsung Galaxy Note 8 a iPhone SE.
Vobec ti nevadi, ze sem das odkaz na Cinsku stranku? Ty si jeden z tych komu ked povedia 100 krat, ze Huawei alebo hocijaka ina cinska znacka je najlepsia tak tomu uveria.
Asi je kazdemu jedno co primarne pouzivas ked medzi tym co tu pises a co ukazujes nie je ziadna zhoda a este dodam, ze ziadna cinska firma ktora ma nieco spolocne s fotografovanim nie je najpredavanejsia vo svete.
 
z80
2020-12-06 12:27:18+01
príspevok od: kacko
Vobec ti nevadi, ze sem das odkaz na Cinsku stranku? Ty si jeden z tych komu ked povedia 100 krat, ze Huawei alebo hocijaka ina cinska znacka je najlepsia tak tomu uveria.
Asi je kazdemu jedno co primarne pouzivas ked medzi tym co tu pises a co ukazujes nie je ziadna zhoda a este dodam, ze ziadna cinska firma ktora ma nieco spolocne s fotografovanim nie je najpredavanejsia vo svete.
Čínska stránka? Centrálu majú v Paríži a ich skóre používajú aj západné média:
https://en.wikipedia.org/wiki/DxOMark
Všetky telefóny sa dnes vyrábajú v Ázii a väčšina v Číne. Skúsenosti s výrobou fotoaparátov sú irelevantné, to je značne odlišná technológia. Alebo snáď poznáš "fotomobil" od Canonu, Nikonu alebo Leicy? Číňania urobili nesmierny pokrok v oblasti technológií a ako som písal vyššie, porovnávam aj na základe vlastných skúseností.
 
kacko
2020-12-06 12:39:04+01
príspevok od: z80
Čínska stránka? Centrálu majú v Paríži a ich skóre používajú aj západné média:
https://en.wikipedia.org/wiki/DxOMark
Všetky telefóny sa dnes vyrábajú v Ázii a väčšina v Číne. Skúsenosti s výrobou fotoaparátov sú irelevantné, to je značne odlišná technológia. Alebo snáď poznáš "fotomobil" od Canonu, Nikonu alebo Leicy? Číňania urobili nesmierny pokrok v oblasti technológií a ako som písal vyššie, porovnávam aj na základe vlastných skúseností.
Aky je v tom rozdiel cinska stranka v Parizi alebo v Cine??? Cina ma tisice central po celom svete na oblbovanie ludi.
V telefone Huawei je 40% suciastok z Ameriky, asi taky nesmierny pokrok spravila Cina v oblasti technologii. Ak sa vacsina telefonov vyraba v Cine este neznamena, ze ich vyrabaju cinske firmy alebo cinske technologie. Samotny Huawei alebo Xiaomi vyraba svoje telefony na zapadnych technologiach.
 
fatality
2020-12-06 13:05:27+01
príspevok od: kacko
Aky je v tom rozdiel cinska stranka v Parizi alebo v Cine??? Cina ma tisice central po celom svete na oblbovanie ludi.
V telefone Huawei je 40% suciastok z Ameriky, asi taky nesmierny pokrok spravila Cina v oblasti technologii. Ak sa vacsina telefonov vyraba v Cine este neznamena, ze ich vyrabaju cinske firmy alebo cinske technologie. Samotny Huawei alebo Xiaomi vyraba svoje telefony na zapadnych technologiach.
serus Photox
 
kacko
2020-12-06 14:38:07+01
príspevok od: z80
Čínska stránka? Centrálu majú v Paríži a ich skóre používajú aj západné média:
https://en.wikipedia.org/wiki/DxOMark
Všetky telefóny sa dnes vyrábajú v Ázii a väčšina v Číne. Skúsenosti s výrobou fotoaparátov sú irelevantné, to je značne odlišná technológia. Alebo snáď poznáš "fotomobil" od Canonu, Nikonu alebo Leicy? Číňania urobili nesmierny pokrok v oblasti technológií a ako som písal vyššie, porovnávam aj na základe vlastných skúseností.
Musim priznat mate tu divne signaly.
 
francesco
2020-12-06 16:09:15+01
príspevok od: fatality
serus Photox
Jak si ho rychlo dal . Nezamenitelny laskavy prejav.
 
fatality
2020-12-06 17:32:20+01
príspevok od: francesco
Jak si ho rychlo dal . Nezamenitelny laskavy prejav.
jj +kto iny by sa dnes regol a hned mal potrebu tu nakladat na viacerych frontoch
 
jozef84
2020-12-06 21:49:39+01
príspevok od: fatality
jj +kto iny by sa dnes regol a hned mal potrebu tu nakladat na viacerych frontoch
🙂Super postreh. Slovnik sedi.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-12-07 00:16:07+01
príspevok od: kacko
Musim priznat mate tu divne signaly.
Jeden mu zablokuje konto a o par tyzdnov zalozi nove. Nemoze bez ephota zit.
 
vd
2020-12-17 12:30:55+01
som riešil pred rokom, nakoniec to vyhral Fuji X10. Je pekný, lacný a má M. To bolo kritérium pre výber. V hre bol samozrejme aj sony rx, ale viac mi išlo o HW tlačidla a manual režim.
 
om1ci
2020-12-17 17:44:15+01
príspevok od: Karol Srnec
Jeden mu zablokuje konto a o par tyzdnov zalozi nove. Nemoze bez ephota zit.
ešte keby si s každým kontom aj predplatil ephotoPLUS.
 
MagickVamp
2020-12-18 15:34:09+01
príspevok od: fatality
jj +kto iny by sa dnes regol a hned mal potrebu tu nakladat na viacerych frontoch
Dobry psycholog by bol z teba.
 
fatality
2020-12-18 18:40:34+01
príspevok od: MagickVamp
Dobry psycholog by bol z teba.
noo trochu som..absolvent skoly zivota ale na druhu stranu,ten jeho prejav je nezamenitelny a skor ci neskor rozpoznatelny
 
MagickVamp
2020-12-18 22:49:03+01
príspevok od: fatality
noo trochu som..absolvent skoly zivota ale na druhu stranu,ten jeho prejav je nezamenitelny a skor ci neskor rozpoznatelny
To ano, zvlast ked na to poukazes. 😇
 
luboslav
2020-12-24 12:17:29+01
Tak dcérka nakoniec dostane mobil (zatiaľ bez sim), bude to len ako foťák. Je to pekne prepojené s ipadom, kde sa jej automaticky objavujú fotky a môže ich "upraviť" a dokresliť.
Cez instax tlačiareň si to aj vytlačí. Na jej vek a zručnosti nič viac nepotrebuje.

Keď som si predstavil, sťahovanie fotiek a následné nahrávanie niekam kde by ich sama videla a mohla sa s nimi hrať, z klasického "detského" fotoaparátu, ááách.
Keď ju to bude baviť a bude väčšia bude mať normálny foťák + notebook.
 
MaxGamut
2020-12-27 14:53:33+01
SIM nevkladat !!! Whatsapp neinstalovat !!! ( z vlastnej skusenosti ! )
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()