Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

CSC výber

MatoG
MatoG 2020-12-28 22:34:43+01
Dobrý večer,
Doteraz som používal digitálne fotoaparáty od Canon a Panasonic, no chcem Vás poprosiť o radu pri výbere CSC. Chcem sa posunúť trošku ďalej. Veľmi ma láka fotiť systémovým fotoaparátom a motiváciu mám.
Prečítal som si viacero recenzií a najviac sa mi pozdávajú, aj páčia CSC od Olympus. Ako viacerí píšete, hlavne si niečo vyber a začni fotiť.
Moju prioritou by bolo fotenie dieťaťa v pohybe, keďže naše živé striebro neposedí, nepostojí. Potom možno nejaká krajinka s ľuďmi, príp. trošku video.
Ako som písal vyššie, rád by som začal s Olympus OM-D E-M10. Postačí Mark II alebo už radšej Mark IV? Hľadám slušnú kvalitu (max800€). Olympus je moja predstava o fotoaparáte, no nebránim sa ani inej značke (Canon EOS M50? Panasonic GX9? G80? Sony Alpha A6...?)
Čím viac čítam recenzie fotoaparátov, tým viac mám neporiadok vo výbere. Keby som sa vyznal, tak nepíšem.
Prosím pomôžte. Odporúčajte. Poúčajte.
Ak chcete.

Ďakujem
 
fatality
2020-12-30 12:25:28+01
príspevok od: patrac00
Fuji 27mm vies zohnat za cca 200€ jazdenu...
tak jazdeneho by bolo..aj skiel aj tiel,ale predpokladam,ze chce nove..
a 27ka je f2.8..to az take terno na indoor fotky nieje..
to uz skor xc 35/f2 za 200€,na ktoru som si teraz spomenul,len to je konstrukciou plastacik..
sam fotim s fuji,ale koli slabsiemu ostreniu nizsich rad a cenam objektivov by som ho na fotenie
deti v 800€ univerzal zostave(telo,setak,svetle sklo) neodporucal..
 
MatoG
2020-12-30 18:26:17+01
Nový je nový. Pre mňa záruka funkčnosti. Jazdenku nechcem. Keďže sa do fototechniky veľmi nevyznám, neviem čo by som mal pri jazdenke kontrolovať. Zatiaľ ostávam pri a6000 a objektívoch aké odporučil fatality.
Pozeral som aj M50 no chýba pri ňom stabilizátor, ktorý ale pri a6000 je.
 
fatality
2020-12-30 19:21:09+01
príspevok od: MatoG
Nový je nový. Pre mňa záruka funkčnosti. Jazdenku nechcem. Keďže sa do fototechniky veľmi nevyznám, neviem čo by som mal pri jazdenke kontrolovať. Zatiaľ ostávam pri a6000 a objektívoch aké odporučil fatality.
Pozeral som aj M50 no chýba pri ňom stabilizátor, ktorý ale pri a6000 je.
Ani a6000 ani m50 nema stabilizovany snimac..ale to pri kratkych ohniskach a foteni
pohybu vobec nevadi..
a ak by si si nahodou vybral m50,asi bude lepsie
kupit k nemu a setaku tu sigmu 30/1.4..vyraba sa aj pre Canon M bajonet,na to som vcera zabudol..
 
Fuser
2020-12-31 09:08:40+01
Breboha ved je to zaciatocnik, odporucate mu tu objektivi ako pre pokrocileho. Nebude to cloveka bavit vymiet jeden objektiv za druhym a vlacit to zo sebou.

iPhone 12 mam tiez maly snimac a ake ma “pekne fotky”, tak mi tu nerozpravajte ze sa nedaju s Olympusom fotit deti v interieri. Ked bude porovnavat FullFrame vs m4/3, tak nove snimac FF bude lepsie...ale o to tu nejde. A pekne video bez stabilizacie z ruky nenatoci. V zivote ste Olympusom nefotili asi ani s fotakmi o ktorych tu pisete.

Kde byvas?
 
vilkoo
2020-12-31 09:51:46+01
len je tu paradox ze chcel rady na olyho jazdenku a poto to uz nechce musi si uvedomit ,nastudovat co vlastne chce osahat masinky v obchode a potom sa rozhodnut,casto tu pisu ludia o radu a nakoniec kupia nieco ine ,ale spatna odozva uz nie je .nic v zlom som tu nechcel napisat
 
fatality
2020-12-31 10:39:02+01
príspevok od: Fuser
Breboha ved je to zaciatocnik, odporucate mu tu objektivi ako pre pokrocileho. Nebude to cloveka bavit vymiet jeden objektiv za druhym a vlacit to zo sebou.

iPhone 12 mam tiez maly snimac a ake ma “pekne fotky”, tak mi tu nerozpravajte ze sa nedaju s Olympusom fotit deti v interieri. Ked bude porovnavat FullFrame vs m4/3, tak nove snimac FF bude lepsie...ale o to tu nejde. A pekne video bez stabilizacie z ruky nenatoci. V zivote ste Olympusom nefotili asi ani s fotakmi o ktorych tu pisete.

Kde byvas?
objektivy pre pokrocileho? 150 rokov ludia fotili len pevnymi sklami a
zrazu su to objektivy pre pokrocilych?
iPhone 12 spaja niekolko zaberov do jedneho a pouziva
vypoctovu fotografiu,co Olympus nie,takze tento argument je uplne
od veci(nevraviac co stoji a ako tie fotky vyzeraju inde nez na displeji phonu)..
nikto netvrdi,ze sa s Olympusom neda fotit v interieri,ale ked mozem mat za tie
iste prachy lepsie vsetko(ostrenie,snimac,svetelnost),preco si kupovat horsie?
a o to tu ide..
(btw.na to pozadovane "trosku video" mu ta stabilizovana 16-50 bohate postaci)..
 
MatoG
2020-12-31 13:12:05+01
Pri posledných príspevkoch som sa presvedčil že stále platí 100ľudí, 100 chutí.
Som z KE. Som začiatočník, čo s týka CSC. Môj posledný fotoaparát bol Panasonic Lumix DMC TZ8.
Takže ešte raz.
Chcem:
- najčastejšie fotiť dieťa, staticky aj v pohybe
- potom rodinné oslavy
- výlety
- príležitostné video. Som zastánca videa do 60 sek., nie kameraman
- chcem nový CSC s objektívom, aj staršej triedy no čo najlepší ako sa dá (800€) pre začiatočníka

Najväčší problém u mňa je, že nepoznám nikoho s CSC foťákom, nemal som teda čo vyskúšať. Teda aj v obchode to bude iba na odporúčaní predajcu.
Preto som prišiel sem, aby som si prečítal vaše názory a odporúčania.
Nechcem najnovšie CSC za x k €. Ja chcem začať. Začať fotiť s CSC.

Olympus sa mi páči pre jeho retro dizajn ale aj pre recenzie na neho. Problém je ale v tom, že každý tu píše o jeho predaji atď.
Nemám problém so žiadnou značkou fototechniky.
Beriem, že väčší senzor je lepší. Beriem, že stabilizácia je super. Moja cena je ale stále 800€. A tej sa ja žiaľ musím na začiatok prispôsobiť.
Dnes je ťažká doba, hlavne keď má človek zamestnanie ako ja. No stále chcem začať fotiť s CSC.
Študujem príspevky na fotoškole, pozerám videá po internete. Momentálne toho viac bez fotoaparátu nedokážem. Môžem si iba prečítať vaše, verím najlepšie odporúčania a sám sa rozhodnúť.

Sony RX100 MK 3+ je posledná voľba, ku ktorej by som sa ale nerád dopracoval.

 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-12-31 13:33:23+01
príspevok od: MatoG
Pri posledných príspevkoch som sa presvedčil že stále platí 100ľudí, 100 chutí.
Som z KE. Som začiatočník, čo s týka CSC. Môj posledný fotoaparát bol Panasonic Lumix DMC TZ8.
Takže ešte raz.
Chcem:
- najčastejšie fotiť dieťa, staticky aj v pohybe
- potom rodinné oslavy
- výlety
- príležitostné video. Som zastánca videa do 60 sek., nie kameraman
- chcem nový CSC s objektívom, aj staršej triedy no čo najlepší ako sa dá (800€) pre začiatočníka

Najväčší problém u mňa je, že nepoznám nikoho s CSC foťákom, nemal som teda čo vyskúšať. Teda aj v obchode to bude iba na odporúčaní predajcu.
Preto som prišiel sem, aby som si prečítal vaše názory a odporúčania.
Nechcem najnovšie CSC za x k €. Ja chcem začať. Začať fotiť s CSC.

Olympus sa mi páči pre jeho retro dizajn ale aj pre recenzie na neho. Problém je ale v tom, že každý tu píše o jeho predaji atď.
Nemám problém so žiadnou značkou fototechniky.
Beriem, že väčší senzor je lepší. Beriem, že stabilizácia je super. Moja cena je ale stále 800€. A tej sa ja žiaľ musím na začiatok prispôsobiť.
Dnes je ťažká doba, hlavne keď má človek zamestnanie ako ja. No stále chcem začať fotiť s CSC.
Študujem príspevky na fotoškole, pozerám videá po internete. Momentálne toho viac bez fotoaparátu nedokážem. Môžem si iba prečítať vaše, verím najlepšie odporúčania a sám sa rozhodnúť.

Sony RX100 MK 3+ je posledná voľba, ku ktorej by som sa ale nerád dopracoval.

Skvela kupa: https://www.olympusobchod.sk/katalog/om-d/om-d-e-m10-mark-iii-206239/olympus-o-md-e-m10-mark-iii-14-42-ez-kit-cierny-objetiv-45-mm-zadarmo-ART17142
 
blahoslav J B Art
2020-12-31 14:14:37+01
a k tomu Olympusu, co sem Karol dal, dokupit externy blesk Gogox TT350o a daju sa fotit aj rodinne oslavy v interieri, aj deti
 
fatality
2020-12-31 15:24:44+01
príspevok od: blahoslav J B Art
a k tomu Olympusu, co sem Karol dal, dokupit externy blesk Gogox TT350o a daju sa fotit aj rodinne oslavy v interieri, aj deti
asi nemas deti,ze.. ..fotit deti bleskom.. ..
 
Fuser
2020-12-31 16:30:27+01
príspevok od: fatality
asi nemas deti,ze.. ..fotit deti bleskom.. ..
Blesk: a co tak pouzit odraz od stropu? alebo softbox - asi deti nefotis :-P
MatoG: - keby si nebol na opacnom konci tak ti poukazujem/vyskusas OM-D fotaky
- Karol Srnec nasiel naozaj dobre riesenie a este ostane na pivo, a ten 45mm je super na decka
http://www.lessgearmorephotos.com/olympus-45mm-f1-8-lens-review/

 
blahoslav J B Art
2020-12-31 17:03:24+01
príspevok od: fatality
asi nemas deti,ze.. ..fotit deti bleskom.. ..
Olympus vyraba fotaky, s ktorymi sa daju fotit nielen vlastne deti, ale aj rodinnych prislusnikov, ci uplne cudzie deti, napriklad na svadbach ... mozno fotaky inych znaciek, ako Fuji, Canon, ci Nikon take nevedia
 
fatality
2020-12-31 17:47:26+01
príspevok od: Fuser
Blesk: a co tak pouzit odraz od stropu? alebo softbox - asi deti nefotis :-P
MatoG: - keby si nebol na opacnom konci tak ti poukazujem/vyskusas OM-D fotaky
- Karol Srnec nasiel naozaj dobre riesenie a este ostane na pivo, a ten 45mm je super na decka
http://www.lessgearmorephotos.com/olympus-45mm-f1-8-lens-review/

lebo to uz nebude zablesk,ze.. ..a radit softbox zaciatocnikovi,pre ktoreho je podla teba pevne sklo prilis "pokrocile" je fakt rozumne
aha,uz chapem..dalsi urazeny majitel techniky,ktoremu siahli na svaty gral
a ano vyborne riesenie,ked bude chciet odfotit decku oko..alebo nos..ale bude musiet
byt v kuchyni..a dieta v obyvacke
dakujem ti za fakt veseleho Silvestra a prajem stastny Novy rok.. ..
 
fatality
2020-12-31 17:49:03+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Olympus vyraba fotaky, s ktorymi sa daju fotit nielen vlastne deti, ale aj rodinnych prislusnikov, ci uplne cudzie deti, napriklad na svadbach ... mozno fotaky inych znaciek, ako Fuji, Canon, ci Nikon take nevedia
prepac,zabudol som ze ty si v prvom rade troll.. ..
aj tebe veseleho Silvestra.. ..
 
blahoslav J B Art
2020-12-31 18:49:02+01
príspevok od: fatality
prepac,zabudol som ze ty si v prvom rade troll.. ..
aj tebe veseleho Silvestra.. ..
aj hlavnemu nalepkovacovi Ephota prajem veseleho lockdownoveho Silvestra
 
blahoslav J B Art
2020-12-31 19:04:39+01
príspevok od: fatality
lebo to uz nebude zablesk,ze.. ..a radit softbox zaciatocnikovi,pre ktoreho je podla teba pevne sklo prilis "pokrocile" je fakt rozumne
aha,uz chapem..dalsi urazeny majitel techniky,ktoremu siahli na svaty gral
a ano vyborne riesenie,ked bude chciet odfotit decku oko..alebo nos..ale bude musiet
byt v kuchyni..a dieta v obyvacke
dakujem ti za fakt veseleho Silvestra a prajem stastny Novy rok.. ..
to si fakt okrem kvetin a motylov nikdy nefotil ziadnu oslavu s ludmi v interieri s pouzitim ext.besku?

inak zakladatel temy nepisal, ze zije v panelovej kralikarni ... mozno mu bude ekv. 90mm tak akurat v jeho rodinnom dome
 
robertondrejovic
2020-12-31 19:28:23+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Olympus vyraba fotaky, s ktorymi sa daju fotit nielen vlastne deti, ale aj rodinnych prislusnikov, ci uplne cudzie deti, napriklad na svadbach ... mozno fotaky inych znaciek, ako Fuji, Canon, ci Nikon take nevedia
Ja tvojej irónii rozumiem.Pýtať sa akú značku na fotenie detí alebo čohokoľvek iného je totálny nezmysel. Existuje niekto kto pri pohľade na fotku bez pozretia do EXIF-u dokáže určiť aká značka to odfotila? Na to aby bola fotka dobrá je potrebné len jedno jediné vedieť fotiť.
 
MatoG
2020-12-31 20:31:29+01
Páni, páni. Začína sa to trošku strhávať na slovnú prestrelku, o ktorú nemám(e) záujem. Je koniec roka, tak ho dožime, dožite v pokoji.

Bývam v RD. A zatiaľ sa nechystám meniť.

Ohniskové vzdialenosti ešte naštudované nemám, teda ak sa bavíte o nich. Ako píše blahoslav J B Art - ekv.90mm. Doštudujem aby som sa vedel dobre rozhodnúť. Bez ostrenia vidieť viac je asi +, či?
Požiadavky sú napísané vyššie o nejakých 11 príspevkov a o značke som tam nepísal nič. To len pre upresnenie.

CSC je kopec (800€ je môj súčasný strop).
Až sa po kúpe môjho prvého CSC samoučbou a snáď aj dobrými radami od vás niečomu priučím, možno kúpim niečo lepšie a drahšie.

Navždy však budem iba amatérom.

Prajem Vám pekný zvyšok Silvestra a do nového roku iba tie najlepšie fotografie!
 
robertondrejovic
2020-12-31 21:58:03+01
príspevok od: MatoG
Páni, páni. Začína sa to trošku strhávať na slovnú prestrelku, o ktorú nemám(e) záujem. Je koniec roka, tak ho dožime, dožite v pokoji.

Bývam v RD. A zatiaľ sa nechystám meniť.

Ohniskové vzdialenosti ešte naštudované nemám, teda ak sa bavíte o nich. Ako píše blahoslav J B Art - ekv.90mm. Doštudujem aby som sa vedel dobre rozhodnúť. Bez ostrenia vidieť viac je asi +, či?
Požiadavky sú napísané vyššie o nejakých 11 príspevkov a o značke som tam nepísal nič. To len pre upresnenie.

CSC je kopec (800€ je môj súčasný strop).
Až sa po kúpe môjho prvého CSC samoučbou a snáď aj dobrými radami od vás niečomu priučím, možno kúpim niečo lepšie a drahšie.

Navždy však budem iba amatérom.

Prajem Vám pekný zvyšok Silvestra a do nového roku iba tie najlepšie fotografie!
Ja ako používateľ značky Nikon ti môžem len o Nikone písať radiť lebo ten poznám. Za 800 euro sa dá kúpiť Nikon Z50 je to skvelý prístroj a dá sa s ním odfotiť úplne všetko. Rád si sním zafotím a to vlastním aj vyššie modely ako d500 a Z7. Rád fotím mačky ktorých mám plný dvor a tie sa pohybujú rýchlejšie ako deti a v pohode aj s Nikonom Z50 to ide ak sa vie čo ako nadstaviť , ale nie automatiku. Pri Nikone d500 je postup a výsledok rovnaký len odpadu je 10 krát menej myslím tým pri pohybujúcich mačkách pri statických a málo sa hýbajúcich záberoch je to jedno. Sám som kedysi trpel predstavou že drahšie modely robia lepšie fotky, nie nerobia ,len majú viac technických možností , nadstavení a sú odolnejšie na tvrdšie zaobchádzanie a tým zvyšujú pravdepodobnosť úspešnej snímky čo je kľúčové pre tých čo sa tým živia alebo pre nadšených amatérov ktorí sa radi ihrajú z nastaveniami fotoaparátu nepoužívajú plnú automatiku a ku ktorým patrím aj ja.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()