Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Výber nového zariadenia.

Ján Žilla
2021-03-09 11:29:39+01
Ahojte. Potreboval by som radu od skúsenejších fotografov.

Mám doma Canon 70D + Sigma 17-50. Fotím prevažne krajinu, budovy a pod ( viac v mojej galérii pre inšpiráciu)
Rozmýšľam ale o zmene a chcel by som prejsť na SONY. Vždy má lákalo vyskúšať tieto zariadenie.
Pokukoval som tak po nich a zaujal ma Sony Sony A7 II. Myslíte si že je to zmena k lepšiemu? Alebo ak máte nejakú lepšiu alternatívu v podonej cenovej kategórii, rád si nechám poradiť.
Chcem nový, bazárom moc neverím.

Ďakujem za každú radu,
 
fatality
2021-03-09 12:37:00+01
príspevok od: Ján Žilla
Ahojte. Potreboval by som radu od skúsenejších fotografov.

Mám doma Canon 70D + Sigma 17-50. Fotím prevažne krajinu, budovy a pod ( viac v mojej galérii pre inšpiráciu)
Rozmýšľam ale o zmene a chcel by som prejsť na SONY. Vždy má lákalo vyskúšať tieto zariadenie.
Pokukoval som tak po nich a zaujal ma Sony Sony A7 II. Myslíte si že je to zmena k lepšiemu? Alebo ak máte nejakú lepšiu alternatívu v podonej cenovej kategórii, rád si nechám poradiť.
Chcem nový, bazárom moc neverím.

Ďakujem za každú radu,
urcite by si si v mnohych aspektoch polepsil(vystup,je to ff,aj ked nie najlepsi,len musi byt nakrmeny dobrym sklom)..
ale aj pohorsil..ergonomiou..ak mas vacsie ruky a zvykol si si na kvalitny uchop canon dslr..
 
fatality
2021-03-09 14:15:55+01
príspevok od: Ján Žilla
Ahojte. Potreboval by som radu od skúsenejších fotografov.

Mám doma Canon 70D + Sigma 17-50. Fotím prevažne krajinu, budovy a pod ( viac v mojej galérii pre inšpiráciu)
Rozmýšľam ale o zmene a chcel by som prejsť na SONY. Vždy má lákalo vyskúšať tieto zariadenie.
Pokukoval som tak po nich a zaujal ma Sony Sony A7 II. Myslíte si že je to zmena k lepšiemu? Alebo ak máte nejakú lepšiu alternatívu v podonej cenovej kategórii, rád si nechám poradiť.
Chcem nový, bazárom moc neverím.

Ďakujem za každú radu,
+samozrejme A7II je stabilizovana..
ale ak vyslovene nepotrebujes nieco z vyhod bezzrkadla,nepotrebujes stabilizaciu,
mensie telo,mozno by bolo lepsie kupit k 70D nejake dobre sklo..
ta zostava ti da lepsie vysledky,nez a7II s priemernym alebo podpriemernym sklom..
 
jozef84
2021-03-09 14:47:58+01
Niektoré fotky máš veľmi pekné. Podľa tvojho portfólia by som zatiaľ doplnil objektív Tokina 11-16mm, 2,8mm. Fotil som s ním aj ja a tu čo viem Radoceno. Myslím, že mal aj fotku dňa s tým objektívom. Na bazoši idú od 230Eur.
 
gytheio
2021-03-09 14:56:44+01
príspevok od: Ján Žilla
Ahojte. Potreboval by som radu od skúsenejších fotografov.

Mám doma Canon 70D + Sigma 17-50. Fotím prevažne krajinu, budovy a pod ( viac v mojej galérii pre inšpiráciu)
Rozmýšľam ale o zmene a chcel by som prejsť na SONY. Vždy má lákalo vyskúšať tieto zariadenie.
Pokukoval som tak po nich a zaujal ma Sony Sony A7 II. Myslíte si že je to zmena k lepšiemu? Alebo ak máte nejakú lepšiu alternatívu v podonej cenovej kategórii, rád si nechám poradiť.
Chcem nový, bazárom moc neverím.

Ďakujem za každú radu,
Vymena fotoaparatu ti vobec nepomoze, Ked ti na cene az tam moc nezalezi podaruj tvojmu 70D poriadny objektiv.
 
jozef84
2021-03-09 15:28:02+01
príspevok od: jozef84
Niektoré fotky máš veľmi pekné. Podľa tvojho portfólia by som zatiaľ doplnil objektív Tokina 11-16mm, 2,8mm. Fotil som s ním aj ja a tu čo viem Radoceno. Myslím, že mal aj fotku dňa s tým objektívom. Na bazoši idú od 230Eur.
Pozriri mu do portfólia, fotí to fakt pekne. www.ephoto.sk/uzivatel/radoceno/
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-03-09 15:43:08+01
príspevok od: Ján Žilla
Ahojte. Potreboval by som radu od skúsenejších fotografov.

Mám doma Canon 70D + Sigma 17-50. Fotím prevažne krajinu, budovy a pod ( viac v mojej galérii pre inšpiráciu)
Rozmýšľam ale o zmene a chcel by som prejsť na SONY. Vždy má lákalo vyskúšať tieto zariadenie.
Pokukoval som tak po nich a zaujal ma Sony Sony A7 II. Myslíte si že je to zmena k lepšiemu? Alebo ak máte nejakú lepšiu alternatívu v podonej cenovej kategórii, rád si nechám poradiť.
Chcem nový, bazárom moc neverím.

Ďakujem za každú radu,
Myslím, že kľudne môžeš prejsť na Sony A7II i keď ja by som osobne odporúčal došetriť na Sony A7III a máš na niekoľko rokov postarané. Potom už stačí iba postupne dokupovať skla. Výhoda bezzrkadloviek Sony je v tom, že je kompatibilný s objektívmi Tamron, ktorých nova generácia ma kvalitné obrazové výstupy za prijateľnú cenu. Ak užívateľ chce presedlať na full-frame, tak Sony mi príde ako dobrá voľba. Ja som 14 rokov fotografoval zo zrkadlovkami Canon a Nikon no poslední rok fotografujem s bezzrkadlovkami a myslím, že už by som nemenil. Na Cewe Fotolabe je pekná recenzia, ktorá ti určite pomôže sa rozhodnúť! https://www.fotolab.cz/blog/sony-a7ii-recenze/
 
Ján Žilla
2021-03-09 16:03:16+01
Ďakujem každému za radu. Každopádne práve som dostal super ponuku na Sony Sony A7CL, 28-60mm

Čo poviete na tento model? Objektív sa samozrejme vymení hneď ako bude možné.
 
fatality
2021-03-09 16:46:44+01
príspevok od: Ján Žilla
Ďakujem každému za radu. Každopádne práve som dostal super ponuku na Sony Sony A7CL, 28-60mm

Čo poviete na tento model? Objektív sa samozrejme vymení hneď ako bude možné.
lepsie ostrenie a video,nez a7III..ale menej funkcnych tlacidiel a mensi hladacik..
ak uz,ja by som,aj vzhladom na nizsiu cenu,isiel do A7III..
 
jozo99
2021-03-09 18:36:19+01
Hovoris, ze fotis krajinu, budovy. Tak potom by som isiel po megapixeloch lebo na krajinu a architekturu nepotrebujes ziadny super rychly fotak s mnozstvom funkcii. Najlacnejsie by ta asi vysiel Canon M6 II (32 Mp). K nemu dokupis hladacik, redukciu na objektiv a mozes pouzivat aj svoju Sigmu 17-50. Ak chces este viac tak fullframe Sony a7R II (42 Mp). Potom este z bazaru fullframi ako Sony a7R, Nikon 800, 800E, 810, Pentax K-1 (vsetko 36Mp) by mohli byt za dobre ceny. Len k Sony, Nikonu, Pentaxu musis kupit aj nejaky objektiv.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-03-09 20:20:30+01
príspevok od: Ján Žilla
Ďakujem každému za radu. Každopádne práve som dostal super ponuku na Sony Sony A7CL, 28-60mm

Čo poviete na tento model? Objektív sa samozrejme vymení hneď ako bude možné.
Tiež by som sa priklonil k názoru užívateľa fatalily a odporučil by som Sony A7III. Ak ti však nevadí menši hľadáčik a najkratší čas uzávierky 1/4000s tak kľudne aj Sony A7CL. Na Sony A7CL sú celkom dobre recenzie hlavne čo sa týka AF. Mne osobne príde ako veľmi sympatická mašinka. Recenzia na fotolab.cz: https://www.fotolab.cz/blog/sony-a7c-recenze/
 
jozo99
2021-03-10 12:36:24+01
príspevok od: jozo99
Hovoris, ze fotis krajinu, budovy. Tak potom by som isiel po megapixeloch lebo na krajinu a architekturu nepotrebujes ziadny super rychly fotak s mnozstvom funkcii. Najlacnejsie by ta asi vysiel Canon M6 II (32 Mp). K nemu dokupis hladacik, redukciu na objektiv a mozes pouzivat aj svoju Sigmu 17-50. Ak chces este viac tak fullframe Sony a7R II (42 Mp). Potom este z bazaru fullframi ako Sony a7R, Nikon 800, 800E, 810, Pentax K-1 (vsetko 36Mp) by mohli byt za dobre ceny. Len k Sony, Nikonu, Pentaxu musis kupit aj nejaky objektiv.
Vlastne este som zabudol na zrkadlovku Canon 90D. Ta ma tiez 32 Mp, navyse joystik na rychly vyber ostriaceho bodu. Cena bude podobna ako Canon M6 II + hladacik + redukcia. Na bezne fotenie krajiny a architektury je mozno zrkadlovka stale vhodnejsia ako bezzrkadlovka. Hocikedy ju mozes prilozit k oku a bez minania baterie pozriet kompoziciu.
 
Pepa112
2021-09-30 19:17:00+02
príspevok od: jozo99
Vlastne este som zabudol na zrkadlovku Canon 90D. Ta ma tiez 32 Mp, navyse joystik na rychly vyber ostriaceho bodu. Cena bude podobna ako Canon M6 II + hladacik + redukcia. Na bezne fotenie krajiny a architektury je mozno zrkadlovka stale vhodnejsia ako bezzrkadlovka. Hocikedy ju mozes prilozit k oku a bez minania baterie pozriet kompoziciu.
Ale na rozdil od Mark ma APS-C ...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()