Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Mirrorless na sport + motovylety

Mmo11
2021-03-12 12:00:08+01
Ludia, poradte. Chcem si kupit nejaky spratnejsi fotak na fotenie sportu /prevazne dedinsky futbal, zimne sportx s kamosmi/ + fotenie na motovyletoch. Nechcem nic velke, nech si na motorku neberem zbytocne vela. Premxslam nad: fuji x-s10, sony a7iii alebo sony a7c... vdaka za rady
 
drummer54
2021-03-12 12:23:07+01
Budem mat na predaj Sony A6000. Sikovny, dobry. Ale ty zrejme mieris vyssie - Sony A7.
 
blahoslav J B Art
2021-03-12 12:52:41+01
príspevok od: Mmo11
Ludia, poradte. Chcem si kupit nejaky spratnejsi fotak na fotenie sportu /prevazne dedinsky futbal, zimne sportx s kamosmi/ + fotenie na motovyletoch. Nechcem nic velke, nech si na motorku neberem zbytocne vela. Premxslam nad: fuji x-s10, sony a7iii alebo sony a7c... vdaka za rady
treba sucasne premyslat aj nad objektivmi, ake ohniska potrebujes ... lebo telo moze byt spratne, ale objektiv moze byt dokonca vacsi a tazsi ako telo
 
fatality
2021-03-12 14:25:16+01
príspevok od: Mmo11
Ludia, poradte. Chcem si kupit nejaky spratnejsi fotak na fotenie sportu /prevazne dedinsky futbal, zimne sportx s kamosmi/ + fotenie na motovyletoch. Nechcem nic velke, nech si na motorku neberem zbytocne vela. Premxslam nad: fuji x-s10, sony a7iii alebo sony a7c... vdaka za rady
ostrenie ma naj a7c a x-s10..ale ako uz bolo spomenute,treba porozmyslat aj nad objektivmi,aj nad velkostou aj nad rychlostou..
 
doks
2021-03-12 14:50:59+01
príspevok od: drummer54
Budem mat na predaj Sony A6000. Sikovny, dobry. Ale ty zrejme mieris vyssie - Sony A7.
kolko by si chcel za A6000? mam A6400 a koli stabilizovanemu cipu by som mozno presiel na A6000
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-03-12 15:52:17+01
Na sport a pohyb vseobecne by som bral Canon EOS R6. Ponuka rovnaky vykon ako neporovnatelne drahsi EOS 1Dx Mark III.
 
Mmo11
2021-03-13 10:16:45+01
príspevok od: Karol Srnec
Na sport a pohyb vseobecne by som bral Canon EOS R6. Ponuka rovnaky vykon ako neporovnatelne drahsi EOS 1Dx Mark III.
Karol, hladam nieco mensie..... momentalne mam nikon d7100 a chcem nieco mensie hlavne koli tomu prenasaniu na motovyletoch.
 
Mmo11
2021-03-13 10:19:53+01
príspevok od: blahoslav J B Art
treba sucasne premyslat aj nad objektivmi, ake ohniska potrebujes ... lebo telo moze byt spratne, ale objektiv moze byt dokonca vacsi a tazsi ako telo
Jasne jasne. Tak premyslal som nad tym, ze x-s10 by som vzal v kite s 18-55 f2.8-4, alebo 16-80f4, casom by som skla nejake dokupoval. K sony som zatial objektivy nesledoval.... teraz ma skor zaujima, ci ist do fullframe alebo do apsc, paci sa mi dizajn fuji
 
gytheio
2021-03-13 10:29:25+01
príspevok od: Mmo11
Jasne jasne. Tak premyslal som nad tym, ze x-s10 by som vzal v kite s 18-55 f2.8-4, alebo 16-80f4, casom by som skla nejake dokupoval. K sony som zatial objektivy nesledoval.... teraz ma skor zaujima, ci ist do fullframe alebo do apsc, paci sa mi dizajn fuji
Ked neupravujes fotografie v editore a ani sa nechces ucit PP tak ti je uplne zbytocne kupovat hocico ine ako kompakt.
 
Mmo11
2021-03-13 10:56:07+01
príspevok od: gytheio
Ked neupravujes fotografie v editore a ani sa nechces ucit PP tak ti je uplne zbytocne kupovat hocico ine ako kompakt.
Ale ja som nikde nepovedal, ze si fotky neupravujem a ze sa neucim postproces doteraz som fotil na nikon d7100, vsetko mi na nom vyhovuje okrem velkosti. Chcem nieco mensie
 
gytheio
2021-03-13 11:05:54+01
príspevok od: Mmo11
Ale ja som nikde nepovedal, ze si fotky neupravujem a ze sa neucim postproces doteraz som fotil na nikon d7100, vsetko mi na nom vyhovuje okrem velkosti. Chcem nieco mensie
Podla mna kazdy kto tu chce poradit by sem mal vlozit aspom 3 fotografie alebo by tu mal mat nejake portfolio. Tu nie je ani jeden univerzal ktory by ti spravne poradil, skoro kazdy foti na nieco ine a podla toho aj radi.
Moj osobny nazor, ked si uz fotil predtym mal by si nieco o tom aj vediet a keby si to fotenie bral vazne nepotreboval by si poradit. Kup si kompakt, tie vedia robit velmi dobry jpeg, pocitam, ze potrebujes fotografie na Instagram. Naozaj nebudes robit lepsie fotografie s FF ani apsc.
 
Mmo11
2021-03-13 11:14:49+01
príspevok od: gytheio
Podla mna kazdy kto tu chce poradit by sem mal vlozit aspom 3 fotografie alebo by tu mal mat nejake portfolio. Tu nie je ani jeden univerzal ktory by ti spravne poradil, skoro kazdy foti na nieco ine a podla toho aj radi.
Moj osobny nazor, ked si uz fotil predtym mal by si nieco o tom aj vediet a keby si to fotenie bral vazne nepotreboval by si poradit. Kup si kompakt, tie vedia robit velmi dobry jpeg, pocitam, ze potrebujes fotografie na Instagram. Naozaj nebudes robit lepsie fotografie s FF ani apsc.
Tak este raz. Nechcem kompakt, nie, nepotrebujem fotky na instagram, ani ho nemam, nie, nepotrebujem mat ani tu ziadne portfolio. A ano, nieco o tom aj viem, ako som spominal, foti, na d7100 co je apsc, mam 50mmf1.8 a tamron 70-300ku, chcem nieco mensie. Keby to ma byt tak ako vravis, tak ziadne forum neexistuje, lebo by nikto nepotreboval poradit, lebo podla teba kazdy kto foti tak vsetko vie....cize este raz, ked mas pre mna nejaku radu, sem s nou, ak nie, tak dakujem a prajem pekny zvysok dna
 
gytheio
2021-03-13 11:20:57+01
príspevok od: Mmo11
Tak este raz. Nechcem kompakt, nie, nepotrebujem fotky na instagram, ani ho nemam, nie, nepotrebujem mat ani tu ziadne portfolio. A ano, nieco o tom aj viem, ako som spominal, foti, na d7100 co je apsc, mam 50mmf1.8 a tamron 70-300ku, chcem nieco mensie. Keby to ma byt tak ako vravis, tak ziadne forum neexistuje, lebo by nikto nepotreboval poradit, lebo podla teba kazdy kto foti tak vsetko vie....cize este raz, ked mas pre mna nejaku radu, sem s nou, ak nie, tak dakujem a prajem pekny zvysok dna
Len som tym chcel povedat, ze ked niekto kto sa v tom vyzna vidi fotografie lepsie sa orientuje. Nikto nevie ako fotis ani ako ovladas PP... vsetci ti radia naslepo.
A ak chces naozaj poradit Karol dobre napisal, ak ti nezalezi na peniazoch... tak ta ta sranda vyjde minimalne na 5-6000 eur. A to vobec nevieme aka je tvoja uroven PP.
 
gytheio
2021-03-13 11:23:44+01
Este k tomu aku mas optiku, ani jeden z tych objektivov nie je na sport, alebo da sa s tym aj sport ale v biednej kvalite.
 
Fuser
2021-03-13 18:42:41+01
Ked uz tu radite - jazdil niekto ZVAS na motorke s fotovybavou?

Ak ANO, tak by ste sa spýtali aj to na akej moto a kde chce jazdit - dovod? Vibrácie posobiace na foto vybavu t.j. aby bol odolnejsi, "maly",univerzalnejsi, taktiez mat k fotaku aj dobru "izolaciu".

Univerzalnost - rychle vytiahnut a nafotit, kamosom sa prilis dlho nechce casto zastavovat.
Pekne foto z futbalu - to chce +200mm co je velke pri FF.

Osvedčil sa Olympus OM-D ale ten nieje pre teba....
 
Mmo11
2021-03-13 20:16:36+01
príspevok od: Fuser
Ked uz tu radite - jazdil niekto ZVAS na motorke s fotovybavou?

Ak ANO, tak by ste sa spýtali aj to na akej moto a kde chce jazdit - dovod? Vibrácie posobiace na foto vybavu t.j. aby bol odolnejsi, "maly",univerzalnejsi, taktiez mat k fotaku aj dobru "izolaciu".

Univerzalnost - rychle vytiahnut a nafotit, kamosom sa prilis dlho nechce casto zastavovat.
Pekne foto z futbalu - to chce +200mm co je velke pri FF.

Osvedčil sa Olympus OM-D ale ten nieje pre teba....
Dik za odpoved. Vidim ze si porozumel mojej otazke. A preco myslis ze om-d cko neni pre mna? Jedine co ma trosku odradza je ten snimac. Inak si presne trafil to o co mi ide. Chcem mat nieco spratne na cesty, co si dam do pevneho tankvaku, zastavim, vytiahnem, pofotim a idem dalej. Aby som zvysok partie nezdrzoval
 
Fuser
2021-03-13 21:27:26+01
príspevok od: Mmo11
Dik za odpoved. Vidim ze si porozumel mojej otazke. A preco myslis ze om-d cko neni pre mna? Jedine co ma trosku odradza je ten snimac. Inak si presne trafil to o co mi ide. Chcem mat nieco spratne na cesty, co si dam do pevneho tankvaku, zastavim, vytiahnem, pofotim a idem dalej. Aby som zvysok partie nezdrzoval
Preco: lebo pisal si ze chces FF ... a casto sa na M4/3 pozerajú skrz prsty
Ak vies limit M4/3 a pocitas snim je to v pohode. Sony ma male FF + objektiv bude trochu vacsi ale ...asi nie moc ako Oly.
Hlavne aby bolo utesnene telo/objektiv - moze sa ti nieco vyliat, prach v tankvaku, ...
Motovylet - najcastejsie pouzitie objektivu do 80mm FF (ludia/moto/krajina), t.j. 1 dobry zoom objektiv.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-03-15 10:05:56+01
Pre APS-C snímač jednoznačne Fujifilm XT4. Pre Full-frame snímač Nikon Z6II. Obidva fotoaparáty sú rozmerovo podobné veľké. Ja som fotografoval na veľkých zrkadlovkách, ale veľkosť mi bola príťažou. Výhoda malého fotoaparátu je neoceniteľná a pokiaľ ku týmto bezzrkadlovkách nasadí fotograf battery grip tak aj s veľkými objektívmi sa dobre držia v ruke. Ja by som sa nebránil ani Sony A7 III. Je zo všetkých mnou spomínaných bezzrkadloviek najmenší a jeho kvalita je overená rokmi no nie je tak dobre utesnený ako konkurencia. Opatrní by som bol u bezzrkadlovky Canon R6 je to síce veľmi dobrý prístroj, ale oproti konkurencií rozmerovo je najväčší a na môj vkus predražený.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()