Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fuji vs Olympus

Michalgasparek
2021-03-26 17:16:20+01
Ahojte, vzhľadom na momentálne akcie v obchodoch som sa rozhodol ze chcem troška postúpiť a kúpiť nový prístroj.
Mam 2 adeptov : Fuji xt-3 (18-55 2,8-4)
A Olympus OM-D EM1 ii (12-40 pro)

Mal by som 2 otázky na vás odborníkov :

1 :O koľko lepší je obrazový výstup z Fuji oproti Olympusu.
Zaujíma ma hlavne dynamický rozsah a správanie v horšom svetle...
2: Ako moc by mi chybala IBIS vo Fuji? ( normalne fotenie, nemam ambicie na extra divočinu a extra teleobjektívy)

Som amatér, foťák používam : 30 percent výlety do prirody, 30 percent psíky, mačičky, kvetinky a podobne somarinky, 30 percent "urban", 10 percent portréty.
Fotím len tak pre radosť, nie na kšeft.

Momentalne mám em10 mk2, seťáčik, plus 45mm 1,8.
Som s nim spokojný. Je to malé, šikovné , ale chcel by som niečo viac. Ostrenie je nič moc, (hlavne večer) a má dosť vysoký šum pri vyšom iso.

Čo vybrať? Apsc alebo Micro4/3?
Stojí za to kupiť fuji? Ma naozaj lepší obraz?
Alebo radšej extra fičurky od olympusu?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-03-26 17:51:43+01
Urob si zoznam pre a proti. Su tu zrecenzovane asi vsetky Olympusi aj Fujiny. A dost je popisaneho aj o ich funkciach.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-03-26 18:02:41+01
Ja by som odporúčal Fujifilm. Mám Fujifilm XT4 a nič lepšie vo svete bez full-frame snímačov som nepoznal. Fujifilm XT3 je určite dobrý stroj, ale kvalita stabilizácie u jeho nástupcu je na nezaplatenie. Objektív 18-55 2,8-4 je veľmi dobrý, ale oproti 16-55 f/2.8 sa to porovnať nedá, hlavne čo sa týka fotografovania v protisvetle.
 
Michalgasparek
2021-03-26 18:54:38+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Ja by som odporúčal Fujifilm. Mám Fujifilm XT4 a nič lepšie vo svete bez full-frame snímačov som nepoznal. Fujifilm XT3 je určite dobrý stroj, ale kvalita stabilizácie u jeho nástupcu je na nezaplatenie. Objektív 18-55 2,8-4 je veľmi dobrý, ale oproti 16-55 f/2.8 sa to porovnať nedá, hlavne čo sa týka fotografovania v protisvetle.
Ďakujem za radu. XT-4 plus 16-55 f 2,8 vychádza cez 2.5k. To už je mimo môj rozpočet. :/
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-03-26 19:32:28+01
príspevok od: Michalgasparek
Ďakujem za radu. XT-4 plus 16-55 f 2,8 vychádza cez 2.5k. To už je mimo môj rozpočet. :/
Áno, ja viem. Ale Fujifilm 18-55 f/2.8-4 je dobré sklo. Používal som ho a bol som s ním spokojný. Vymenil som ho za drahší model hlavne kvôli tomu, že som potreboval svetelnosť f/2.8 v celom rozsahu. Pozeral som a podľa parametrov Fujifilm XT3 vs. Olympus OM-D EM1 II je Fujifilm XT3 lepšia v zásadných parametroch: rozlíšenie elektronického hľadáčika, video, výdrž batérie, väčší snímač, vyššie rozlíšenie, počet zaostrovacích bodov. Čo sa týka AF, asi na tom bude lepšie Olympus, ale vzhľadom na druh fotografovania Vám bude autofokus vo Fujifilme určite postačovať.
 
fatality
2021-03-27 10:22:13+01
príspevok od: Michalgasparek
Ahojte, vzhľadom na momentálne akcie v obchodoch som sa rozhodol ze chcem troška postúpiť a kúpiť nový prístroj.
Mam 2 adeptov : Fuji xt-3 (18-55 2,8-4)
A Olympus OM-D EM1 ii (12-40 pro)

Mal by som 2 otázky na vás odborníkov :

1 :O koľko lepší je obrazový výstup z Fuji oproti Olympusu.
Zaujíma ma hlavne dynamický rozsah a správanie v horšom svetle...
2: Ako moc by mi chybala IBIS vo Fuji? ( normalne fotenie, nemam ambicie na extra divočinu a extra teleobjektívy)

Som amatér, foťák používam : 30 percent výlety do prirody, 30 percent psíky, mačičky, kvetinky a podobne somarinky, 30 percent "urban", 10 percent portréty.
Fotím len tak pre radosť, nie na kšeft.

Momentalne mám em10 mk2, seťáčik, plus 45mm 1,8.
Som s nim spokojný. Je to malé, šikovné , ale chcel by som niečo viac. Ostrenie je nič moc, (hlavne večer) a má dosť vysoký šum pri vyšom iso.

Čo vybrať? Apsc alebo Micro4/3?
Stojí za to kupiť fuji? Ma naozaj lepší obraz?
Alebo radšej extra fičurky od olympusu?
obidva su to dobre fotaky..
ak by islo o rozhodnutie cez budget,volil by som olympus,vzhladom
na to ze uz nejake objektivy mas a mal by si peknu zostavu dvoch tiel a
troch objektivov..
ak by islo o najma o kvalitu,volil by som fuji..a ak by ti chybala stabilizacia,
mrkni na x-s10..je to nieco medzi x-t30 a x-t4 v tele s PASM volicmi..
a inak aj sony a6xxx by nemusela byt zla volba..
popr. canon m50,m6(II)..
 
blahoslav J B Art
2021-03-27 11:10:21+01
Fuji 18-55/2.8-4 ma stabilizaciu ... ja by som pripadne este zvazil Fuji X-T30, alebo X-E3, ktory sa vypredaval za velmi dobru cenu, oba o dost mensie a lahsie ako X-T3
 
Scout
2021-03-28 08:55:49+02
Ja som nedávno prešiel z Canonu 6D na fuji XT3. Môžem povedať, že je to taký čerstvý závan oproti Canonu. samozrejme zázrak sa nekoná a pri vysokom ISO to je trochu patlanica, ale nič podstatné pokiaľ nebudeš tlačiť veľké plachty. Myslím si ale, že výstup na vysoké ISO pôjde priamo úmerne veľkosti snímača (FF-APSC-3/4). Ostrenie u FUJI veľmi dobré aj pri zlom svetle.
IBIS som zatiaľ nemal na žiadnom foťáku, ale za mňa to nestojí za tie peniaze navyše oproti XT4. Ak ale chceš stabilizáciu, tak v podobnej cene ako XT3 je X-S10. Ja som zvolil XT3 kvôli odolnejšej konštrukcii.
Vyberal by som podľa financií, ale systém by som zvolil APSC, čiže FUJI.

 
MagickVamp
2021-03-28 11:37:54+02
príspevok od: Scout
Ja som nedávno prešiel z Canonu 6D na fuji XT3. Môžem povedať, že je to taký čerstvý závan oproti Canonu. samozrejme zázrak sa nekoná a pri vysokom ISO to je trochu patlanica, ale nič podstatné pokiaľ nebudeš tlačiť veľké plachty. Myslím si ale, že výstup na vysoké ISO pôjde priamo úmerne veľkosti snímača (FF-APSC-3/4). Ostrenie u FUJI veľmi dobré aj pri zlom svetle.
IBIS som zatiaľ nemal na žiadnom foťáku, ale za mňa to nestojí za tie peniaze navyše oproti XT4. Ak ale chceš stabilizáciu, tak v podobnej cene ako XT3 je X-S10. Ja som zvolil XT3 kvôli odolnejšej konštrukcii.
Vyberal by som podľa financií, ale systém by som zvolil APSC, čiže FUJI.

Ono je to vzdy cerstvy zavan ked clovek kupi o 6 rokov novsi model. ,-)
 
Scout
2021-03-29 09:40:39+02
príspevok od: MagickVamp
Ono je to vzdy cerstvy zavan ked clovek kupi o 6 rokov novsi model. ,-)
To bez debaty. Ale zároveň ako som písal o vysokom ISO. Proste keď si tie fotky nazumujem a porovnávam ostrosť a detaily, keď sa 6D trafilo a správne zaostrilo, tak sa to nedá porovnať s FUJI. Proste tie z FF vyzerajú lepšie.

Ja som šiel na to každopádne tak, že som si povedal koľko ma bude stáť canon (napr. R6) a nejaké RF sklá a koľko Fuji. Zároveň som zvážil aj fakt, že netlačím 2m plachty a že nik okrem fajšmekrov nebude chodiť po fotke zoomnutej na 300% ako ja . Vyskúšal som nový systém, keď sa mi nebude páčiť zmením kľudne značku znovu.
 
Johnnny
2021-03-29 11:35:42+02
príspevok od: Michalgasparek
Ahojte, vzhľadom na momentálne akcie v obchodoch som sa rozhodol ze chcem troška postúpiť a kúpiť nový prístroj.
Mam 2 adeptov : Fuji xt-3 (18-55 2,8-4)
A Olympus OM-D EM1 ii (12-40 pro)

Mal by som 2 otázky na vás odborníkov :

1 :O koľko lepší je obrazový výstup z Fuji oproti Olympusu.
Zaujíma ma hlavne dynamický rozsah a správanie v horšom svetle...
2: Ako moc by mi chybala IBIS vo Fuji? ( normalne fotenie, nemam ambicie na extra divočinu a extra teleobjektívy)

Som amatér, foťák používam : 30 percent výlety do prirody, 30 percent psíky, mačičky, kvetinky a podobne somarinky, 30 percent "urban", 10 percent portréty.
Fotím len tak pre radosť, nie na kšeft.

Momentalne mám em10 mk2, seťáčik, plus 45mm 1,8.
Som s nim spokojný. Je to malé, šikovné , ale chcel by som niečo viac. Ostrenie je nič moc, (hlavne večer) a má dosť vysoký šum pri vyšom iso.

Čo vybrať? Apsc alebo Micro4/3?
Stojí za to kupiť fuji? Ma naozaj lepší obraz?
Alebo radšej extra fičurky od olympusu?
Musis si rozhodnut, ako velmi je pre Teba dolezite vysoke ISO. Tie Olympusy su celkom zabavne fotaky a cez rozne zlavy je mozne casto ziskat velmi kvalitne objektivy za velmi vyhodne ceny, ale pokial si zvyknuty fotit s ISOm 1600+, asi by som sa na to vyprdol.

Samozrejme, ten mensi snimac vies do nejakej miery kompenzovat lepsim objektivom, takze je dolezite premysliet si, ake objektivy potrebujes a kolko si ochotny do toho investovat teraz, alebo v buducnosti.

Jedna vec je totiz samotne telo, ale druha moznosti a nakladnost systemu ako takeho.
 
MagickVamp
2021-03-29 11:39:18+02
príspevok od: Scout
To bez debaty. Ale zároveň ako som písal o vysokom ISO. Proste keď si tie fotky nazumujem a porovnávam ostrosť a detaily, keď sa 6D trafilo a správne zaostrilo, tak sa to nedá porovnať s FUJI. Proste tie z FF vyzerajú lepšie.

Ja som šiel na to každopádne tak, že som si povedal koľko ma bude stáť canon (napr. R6) a nejaké RF sklá a koľko Fuji. Zároveň som zvážil aj fakt, že netlačím 2m plachty a že nik okrem fajšmekrov nebude chodiť po fotke zoomnutej na 300% ako ja . Vyskúšal som nový systém, keď sa mi nebude páčiť zmením kľudne značku znovu.
Njn, rozumne. Fuji ma zaujimave stroje v pomere cena/kvalita.
 
vetinari
2021-03-30 11:55:27+02
ano, fuji bude lepsie vo vysokom ISO, zase Oly moze v rovnakom svetle vyuzit vybornu stabilizaciu. v konecnom dosledku by som riesil tuto situaciu z pohladu rozpoctu. co ma vyjde menej (aj s buducimi nakladmi) do toho som siel. pre bezneho uzivatela su oba tie fotaky skvele. a mozno by som sa este pozrel na vyslednu velkost zostavy, vaha a rozmery. inak je to ozaj jedno. sam mam FF Xpro2 a bohato mi staci. jedine, co mi chyba je stabilizacia. mam skusenosti aj s oly EM1 MkII a sklom 12-100 a to je genialna zostava. a malickost... sum a ostrost fotiek sa neodporuca kontrolovat na plne nezoomovanie na monitore. nikto sa nepozera na vutlacene foto v rozmeroch cca 1x1,5metra z par centimetrov aby tam hladal sum. asi tolko
 
Michalgasparek
2021-05-14 12:06:27+02
Ďakujem všetkým za rady. Nakoniec som došetril a rozhodol sa ore FF od Nikonu
Poprosim o zmazanie vlákna
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()