Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fullframe bezzrkadlovka pre amatera

2021-06-07 22:43:15+02
Zdravim,chcel by som poprosit o radu pri vybere FF bezzrkadlovky...Kedysi davnejsie som mal Canon 5D mark II ale predal som vsetko vratane skiel...
Fotak by som vyuzival na fotenie rodina-deti,cestovanie...
Kedze zacinam s cistym stitom (nemam ziadne skla) moja prva velka dilema je Sony alebo Canon.Co sa objektivov tyka zo zaciatku by som isiel do 35mm+85mm co si myslim by mi malo bohate stacit..
Co sa tiel tyka tak uvazujem nad Canon EOS RP a Sony A7RII...
Najviac som momentalne nakloneny k A7RII kvoli 40 megapixelom,dynamickemu rozsahu..Ale vraj je tam pomaly autofocus a zla colorscience?Z dlhodobeho hladiska zasa uvazujem ze ak kupim Canon RP plus nejake objektivy tak casom mozem RP predat a kupit napriklad pouzitu R6 alebo tak nejak..Este okrajovo zvazujem Sony A7III a ako posledneho favorita mam EOS R...TO EOS R mi ale pride ako najhorsia mozna investicia z dlhodobejsieho hladiska kedze EOS R je stale relativne novy, takze sa tazko zhana bazarovo a 1600-1700 eur za R mi pride momentalne ako najhorsia mozna alternativa zo vsetkych spomenutych co sa pomeru cena-vykon tyka...
Prosim poradte!
 
robertondrejovic
2021-06-13 08:44:51+02
príspevok od:
Gythelo-tak ked podla teba robi mobil lepsie fotky ako objektiv za par supov- Canon EF 50mm 1,8 tak potom uz neviem...Mal som aj 70-200mm a mam z neho krasne fotky,na mile vzdialene od toho co odfotim z Iphonu..A to napriek tomu ze nemam sajnu co znamena skratka PP...Ale ked som pozeral na 32 palcovom monitore fotky z toho Canonackeho kompaktu tak az taky rozdiel medzi nim a Iphonom to nebol..
robertondrejovic-Ty FF nevlastnis a mas len stredoformat?
Chlapče ak nevieš čo je PP tak akýkoľvek foťák ti je úplne zbytočný všetky tie nádherné fotky ktoré vidíš z FF sú skoro všetky po PP . Ale ty nevieš vôbec nič a šajnu nemáš o ničom to by bolo v poriadku ak si nováčik na to je diskusia, ale čo je zlé ani nechceš nič vedieť. Obrázok vždy kreslí objektív a lacný objektív FF objektív na tele FF je tá istá kombinácia ako Ferrari ale s motorom z Trabantu. Radi by sme ti poradili, ale Gytheio ťa odhalil tvoje záujmy sú úplne iné a úplne niečo iné ako radu od tejto diskusie očakávaš.Gytheio ti to kamarátsky objasnil hneď na začiatku a bola do dobrá profesionálna rada.
0
1
 
gytheio
2021-06-13 09:09:06+02
príspevok od: robertondrejovic
Chlapče ak nevieš čo je PP tak akýkoľvek foťák ti je úplne zbytočný všetky tie nádherné fotky ktoré vidíš z FF sú skoro všetky po PP . Ale ty nevieš vôbec nič a šajnu nemáš o ničom to by bolo v poriadku ak si nováčik na to je diskusia, ale čo je zlé ani nechceš nič vedieť. Obrázok vždy kreslí objektív a lacný objektív FF objektív na tele FF je tá istá kombinácia ako Ferrari ale s motorom z Trabantu. Radi by sme ti poradili, ale Gytheio ťa odhalil tvoje záujmy sú úplne iné a úplne niečo iné ako radu od tejto diskusie očakávaš.Gytheio ti to kamarátsky objasnil hneď na začiatku a bola do dobrá profesionálna rada.
Ten zrazu vedel co som sem pisal pred dvoma mesiacmi, ake fotografie som sem daval pred dvoma rokmi...
Viem o dvoch ktori su tu uz roky a maju viac profilov.
0
1
 
2021-06-13 12:32:58+02
príspevok od: robertondrejovic
Chlapče ak nevieš čo je PP tak akýkoľvek foťák ti je úplne zbytočný všetky tie nádherné fotky ktoré vidíš z FF sú skoro všetky po PP . Ale ty nevieš vôbec nič a šajnu nemáš o ničom to by bolo v poriadku ak si nováčik na to je diskusia, ale čo je zlé ani nechceš nič vedieť. Obrázok vždy kreslí objektív a lacný objektív FF objektív na tele FF je tá istá kombinácia ako Ferrari ale s motorom z Trabantu. Radi by sme ti poradili, ale Gytheio ťa odhalil tvoje záujmy sú úplne iné a úplne niečo iné ako radu od tejto diskusie očakávaš.Gytheio ti to kamarátsky objasnil hneď na začiatku a bola do dobrá profesionálna rada.
Pocuj chlapce, tak povedz co znamena skratka PP? Predpokladam ze to neznamena post-production lebo o tom som prave pisal ze ma bavi...Urcite by to tebe ani paranoikovi neuniklo,je to hned na zaciatku 6 prispevok...
0
0
 
2021-06-13 12:44:13+02
príspevok od: gytheio
Ten zrazu vedel co som sem pisal pred dvoma mesiacmi, ake fotografie som sem daval pred dvoma rokmi...
Viem o dvoch ktori su tu uz roky a maju viac profilov.
Ty fakt veris tomu ze by si niekto pamatal tvoje prispevky- fotky z pred 2 rokov?Co si ty nejaky Elon Musk alebo Bill Clinton?
0
0
 
robertondrejovic
2021-06-13 16:44:42+02
príspevok od:
Pocuj chlapce, tak povedz co znamena skratka PP? Predpokladam ze to neznamena post-production lebo o tom som prave pisal ze ma bavi...Urcite by to tebe ani paranoikovi neuniklo,je to hned na zaciatku 6 prispevok...
/nemam sajnu co znamena skratka PP/ toto je skopírované z tvojho príspevku .Už aj mne svitá už sme sa tu stretli pod iným menom si provokoval aby som zverejnil foto z nudapláže raz si písal že si začínajúci mladý fotograf a potom že si ešte tak ako ja za Husáka chodil na nudu do Rusoviec a to by znamenalo že si už hodne starší.Gytheio ťa odhalil prvý ja to len potvrdzujem si úbohý troll štýl hejtovania ťa prezrádza nuž každý si svoje depresie liečime inak ja fotografovaním,športom,sexom...
0
5
 
ciernykocur9
2021-06-17 09:07:19+02
Naozaj divná diskusia... aký foťák si máš kupiť ti neporadím, ale na rady že začiatočník nemôže mať fullframe alebo toľko a toľko mpx sa vykašli. S učením sa to nemá nič spoločné, to závisí len od teba. Len tie veľké súbory dosť žerú miesto, to potom treba investovať aj do nejakého úložiska. Niekedy si už fotil, tak úplný začiatočník asi nie si a vieš, čo chceš fotiť a akým spôsobom. Ak máš rád pekný bokeh a chceš rezať, do it. Dobrí fotografi si nakomponujú fotku presne pri fotení, tí ešte lepší si pridávajú rezervu na crop, ktorý potom doladia v pc a nepovažujú to za žiadnu tragédiu
0
3
 
patrac00
2021-06-17 11:10:06+02
Paradoxne, my, čo sme začínali na analógu tak sme sa učili s FF a pevnou 50-kou Dnes mám po dlhých rokoch s A-PSC, m43 a zoomami zas FF a znovu objavujem čaro pevnej 50-ky....
0
4
 
vaclav.pavelek
2021-06-22 07:26:18+02
Celkom vtipné to tu čítať 😃
0
0
 
admin
redakcia ephoto.sk 2021-06-22 10:26:23+02
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()