Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

(bez)zrkadlo do 300-400eur?

nika147
nika147 2021-09-07 17:17:02+02
Zdravím, rada by som si prišla pre radu. Rada by som si rozšírila fotografické obzory aby som mohla fotiť to, čo telefón nezvládne. Chcela by som nejaký menší bazárový kúsok (oslovil ma canon 100D), ak by vedel robiť 60fps fullHD videá tak by to bol skvelý bonus, ale podmienka to nie je. Čo sa týka objektívov tak rozhodne chcem 50mm f1.8. Bola by som rada ak by sa do tej ceny zmestil aj nejaký "menší" zoom (55-200? 70-300). V mojej galérii je vidno čo ma baví fotiť najviac, čím viac bokeh tým viac adidas, príležitostne nejaký ten pohyb. Neplánujem sa foteniu venovať na profi úrovni a taktiež so sebou neplánujem na vylety ťahať 3kg foto vybavenia. Na značke mi nezáleží, skôr aby k telu bola dobrá dostupnosť objektívov.
 
fatality
2021-09-08 22:30:40+02
príspevok od: nika147
200D na ošahanie nemali, mali tam 2000D, D5600 a nejaké full-frame. Popravde, menšie telo ako sú 2000D a D5600 by bolo len výhodou.

Nad Canon 200D som tiež chvíľu uvažovala. S 50mm by bazárový nebol úplne mimo budget. Vyplatilo by sa novšie telo a 1 objektív alebo radšej staršie telo a k nemu 2 objektívy?
ja osobne by som uz do 100d nesiel prave koli tomu prehistorickemu snimacu a absencii
vyklopneho displeja..
200d je podstatne modernejsi a lepsi fotak..akurat ta 50/1.8 od canonu nic moc..
 
seifi
2021-09-09 08:40:32+02
príspevok od: fatality
neviem..tieto auto prirovnania nie su moc vhodne..a ked uz..tak
nieje jedno,ci predbiehas s Fabiou 1.2 HovnoToPojde alebo Golfom 1.6..
+ja by som ludi nepodcenoval..a pise si stredne pokrocila,tak snad o foteni
nieco vie..
tieto hlasky o tom,ako technika nieje dolezita,maju najcastejsie dva typy ludi..
ti, co na nu nemaju alebo paradoxne, ti co ju maju brut a potom jasne, ze uz na
nej nezalezi
ako píšem, tie rozdiely v prístrojoch, o ktorých pojednávate, neuvidí a ani ja by som neuvidel ... ešte tak DOF ... potom nech slečna napíše; a ten 50/1,8 je fabia 1,2 ,,, záverom osvedčené ... dobrý obsah, skvelý moment, dobrá kompozícia a a ešte ak prisvieti, nie je čo riešiť
 
gytheio
2021-09-09 08:56:48+02
príspevok od: seifi
ako píšem, tie rozdiely v prístrojoch, o ktorých pojednávate, neuvidí a ani ja by som neuvidel ... ešte tak DOF ... potom nech slečna napíše; a ten 50/1,8 je fabia 1,2 ,,, záverom osvedčené ... dobrý obsah, skvelý moment, dobrá kompozícia a a ešte ak prisvieti, nie je čo riešiť
Pokial fotografia nie je zarobkova cinnost je jedno aku techniku pouziva.
Co by som urcite nechcel je Olymous Fuji a Panasonic.
 
Paladin25
2021-09-09 09:41:57+02
príspevok od: gytheio
Je tu este jedna varianta, starsie telo a poriadny objektiv. Objektiv je dolezitejsi ako fotoaparat. 50mm by som nahradil 35 alebo 24mm.
Pokiaľ je požiadavka na bokeh a užívateľka chce hlavne iný záber ako dáva mobil (ktorý fotí širšie ako 50tka) tá 50tka je lepšia voľba povedzme pre portrét kde jej záleží na bokehu.
 
gytheio
2021-09-09 10:20:08+02
príspevok od: Paladin25
Pokiaľ je požiadavka na bokeh a užívateľka chce hlavne iný záber ako dáva mobil (ktorý fotí širšie ako 50tka) tá 50tka je lepšia voľba povedzme pre portrét kde jej záleží na bokehu.
Ja by som kludne prijal 35 ako zakladny objektiv. 50 sa hodi iba do fotostudia ako portretny objektiv ale na exterierny portret alebo svadobne akciove portretiky 35 alebo 24. Portret hocikde mimo studia bez zachytenia okolia je ako polovicna fotografia. Bokeh pre mna nie je vobec dolezity ale aj tak 35 ho nema zly.
Berte vsetko tak, ze tu otvore pisem moj nazor, nikoho nenahovaram aby sa podla toho riadil.
 
Paladin25
2021-09-09 14:14:46+02
príspevok od: gytheio
Ja by som kludne prijal 35 ako zakladny objektiv. 50 sa hodi iba do fotostudia ako portretny objektiv ale na exterierny portret alebo svadobne akciove portretiky 35 alebo 24. Portret hocikde mimo studia bez zachytenia okolia je ako polovicna fotografia. Bokeh pre mna nie je vobec dolezity ale aj tak 35 ho nema zly.
Berte vsetko tak, ze tu otvore pisem moj nazor, nikoho nenahovaram aby sa podla toho riadil.
Ale veď ja ťa chápem. Len pri tom čo chcela žiadateľka mi vyšla lepšie 50tka ako 35. Požiadavka na bokeh. To nerozporuje že ho 35 má zlý.

Čo sa týka interiéru 35tka je praktickejšia.

Čo sa týka exteriéru 50tka má krajší bokeh a lepšie odpichne pozadie.
 
gytheio
2021-09-09 15:12:45+02
príspevok od: Paladin25
Ale veď ja ťa chápem. Len pri tom čo chcela žiadateľka mi vyšla lepšie 50tka ako 35. Požiadavka na bokeh. To nerozporuje že ho 35 má zlý.

Čo sa týka interiéru 35tka je praktickejšia.

Čo sa týka exteriéru 50tka má krajší bokeh a lepšie odpichne pozadie.
Kazdý to ináč rád🙂 ja by som kludne aj 24 v exterieroch. Ten bokeh nie je tazke dorobit ale atmosferu zo sirokacu nijak nedorobis.
 
nika147
2021-09-09 16:43:12+02
príspevok od: fatality
neviem..tieto auto prirovnania nie su moc vhodne..a ked uz..tak
nieje jedno,ci predbiehas s Fabiou 1.2 HovnoToPojde alebo Golfom 1.6..
+ja by som ludi nepodcenoval..a pise si stredne pokrocila,tak snad o foteni
nieco vie..
tieto hlasky o tom,ako technika nieje dolezita,maju najcastejsie dva typy ludi..
ti, co na nu nemaju alebo paradoxne, ti co ju maju brut a potom jasne, ze uz na
nej nezalezi
Keď už sa tu vymýšľajú auto prirovnania, tak vec sa má takto:
Človek, ktorý sa po autoškole na normálnej ceste s normálnymi autami vyjazdil a chce trošku viac adrenalínu. Rozhodne sa že bude driftovať, nájde si okruh, kúpi k tomu staršiu 1.8 miatu so základnými úpravami. Tá mu nerozbije peňaženku, s rastúcim skillom ju dokáže do veľkej miery upravovať a zároveň to na začiatok není veľká obluda v ktorej sa zabije na prvej zatáčke. Do obchodu a do práce bude ale stále jazdiť na normálnom aute...
 
nika147
2021-09-09 16:50:30+02
príspevok od: Paladin25
Pokiaľ je požiadavka na bokeh a užívateľka chce hlavne iný záber ako dáva mobil (ktorý fotí širšie ako 50tka) tá 50tka je lepšia voľba povedzme pre portrét kde jej záleží na bokehu.
Čo sa týka pevných objektívov, tak som už dávnejšie strávila hodiny času nad prezeraním fotiek z rôznych objektívov a tá 50mm sa mi páči najviac. Na začiatok ju rozhodne chcem. Verím že časom keď sa do toho dostanem pri 1 objektíve rozhodne neostanem.
 
gytheio
2021-09-09 16:53:02+02
príspevok od: nika147
Keď už sa tu vymýšľajú auto prirovnania, tak vec sa má takto:
Človek, ktorý sa po autoškole na normálnej ceste s normálnymi autami vyjazdil a chce trošku viac adrenalínu. Rozhodne sa že bude driftovať, nájde si okruh, kúpi k tomu staršiu 1.8 miatu so základnými úpravami. Tá mu nerozbije peňaženku, s rastúcim skillom ju dokáže do veľkej miery upravovať a zároveň to na začiatok není veľká obluda v ktorej sa zabije na prvej zatáčke. Do obchodu a do práce bude ale stále jazdiť na normálnom aute...
Auto by som s fotografiou vobec nezrovnaval, fotografia je o kreativite co sa o jazdeni podla pravidiel neda povedat🙂
 
Paladin25
2021-09-09 19:55:43+02
príspevok od: gytheio
Kazdý to ináč rád🙂 ja by som kludne aj 24 v exterieroch. Ten bokeh nie je tazke dorobit ale atmosferu zo sirokacu nijak nedorobis.
Ale však jasné že každý inak len ako som čítal žiadaľka chcela o dosť iné ohniská ako jej poskytuje mobil. A foťák mobilu je bližšie k 24 mm ako k 50.
 
Paladin25
2021-09-09 19:58:11+02
príspevok od: nika147
Čo sa týka pevných objektívov, tak som už dávnejšie strávila hodiny času nad prezeraním fotiek z rôznych objektívov a tá 50mm sa mi páči najviac. Na začiatok ju rozhodne chcem. Verím že časom keď sa do toho dostanem pri 1 objektíve rozhodne neostanem.
Rozumná voľba bolo to moje 1 sklo k zrkadlovke. Slúžila dobre. Neskôr som ju nahradil kombináciou 35 a 85. Nezabúdaj však že budeš mať APSC snímač a teda 50tka bude mať po prepočte cca 75 mm. To len na okraj dúfam že si pozerala ukážky 50tky na apsc foťáku nie na FF.
 
nika147
2021-09-09 21:36:22+02
príspevok od: Paladin25
Rozumná voľba bolo to moje 1 sklo k zrkadlovke. Slúžila dobre. Neskôr som ju nahradil kombináciou 35 a 85. Nezabúdaj však že budeš mať APSC snímač a teda 50tka bude mať po prepočte cca 75 mm. To len na okraj dúfam že si pozerala ukážky 50tky na apsc foťáku nie na FF.
Pozerala som sa samozrejme aj na porovnania ohniskových vzdialeností medzi rôznými foťákmi, ale je to také, že si to úplne na živo neviem predstaviť. Budem musieť stáť 5 krokov ďaleko? 10? Takže vyskúšam a uvidím. Ono zas čo sa tak dívam tak tie pevné sklá nie sú ať tak drahé takže nevidím dôvod upnúť sa len na jedno. Možno mi nakoniec bude vyhovovať niečo iné...
 
belco
2021-09-10 10:33:46+02
Co takto nejaky bazarovy kusok Fujifilm X-T2 (X-T20) + Viltrox 23 mm f1,4 alebo Viltrox 56 mm f1,4?
 
zlobath
2021-09-10 23:16:16+02
príspevok od: gytheio
Auto by som s fotografiou vobec nezrovnaval, fotografia je o kreativite co sa o jazdeni podla pravidiel neda povedat🙂
Dam OT, ale da sa to porovnavat, lebo tam kde niekto mimo obec po okreskach, dajme tomu ci je to okolie BS,Sturec alebo hociktora "okreska" jazdi 60 so smrtou v ociach dajme tomu na RS, tak su ludia, ktory tam dokazu ist 90 s prstom v zadku na seriovom aute a dokonca s nevhodnym setupom Neraz som na oct2 1.6 4x4 musel odstavit a zapalit si, kym sa "umelci" v dvojlitroch dostali k cielu, kde som ich aj tak dobehol a nie rychlost som neprekrocil a nie neboli tam rychlostne obmedzenia len islo o to poznat limity stroja na ktorom jazdis Cize treba otvorit mysel aj pri tejto discipline
 
blahoslav J B Art
2021-09-10 23:57:13+02
príspevok od: zlobath
Dam OT, ale da sa to porovnavat, lebo tam kde niekto mimo obec po okreskach, dajme tomu ci je to okolie BS,Sturec alebo hociktora "okreska" jazdi 60 so smrtou v ociach dajme tomu na RS, tak su ludia, ktory tam dokazu ist 90 s prstom v zadku na seriovom aute a dokonca s nevhodnym setupom Neraz som na oct2 1.6 4x4 musel odstavit a zapalit si, kym sa "umelci" v dvojlitroch dostali k cielu, kde som ich aj tak dobehol a nie rychlost som neprekrocil a nie neboli tam rychlostne obmedzenia len islo o to poznat limity stroja na ktorom jazdis Cize treba otvorit mysel aj pri tejto discipline
nejako som sa v tom stratil ... ktore auto si teda ma kupit zakladatelka temy, ktore by splnalo jej poziadavky?
 
gytheio
2021-09-11 09:21:37+02
príspevok od: zlobath
Dam OT, ale da sa to porovnavat, lebo tam kde niekto mimo obec po okreskach, dajme tomu ci je to okolie BS,Sturec alebo hociktora "okreska" jazdi 60 so smrtou v ociach dajme tomu na RS, tak su ludia, ktory tam dokazu ist 90 s prstom v zadku na seriovom aute a dokonca s nevhodnym setupom Neraz som na oct2 1.6 4x4 musel odstavit a zapalit si, kym sa "umelci" v dvojlitroch dostali k cielu, kde som ich aj tak dobehol a nie rychlost som neprekrocil a nie neboli tam rychlostne obmedzenia len islo o to poznat limity stroja na ktorom jazdis Cize treba otvorit mysel aj pri tejto discipline
Treba na to kreativitu?
 
jozef84
2021-09-11 15:23:01+02
príspevok od: nika147
Pozerala som sa samozrejme aj na porovnania ohniskových vzdialeností medzi rôznými foťákmi, ale je to také, že si to úplne na živo neviem predstaviť. Budem musieť stáť 5 krokov ďaleko? 10? Takže vyskúšam a uvidím. Ono zas čo sa tak dívam tak tie pevné sklá nie sú ať tak drahé takže nevidím dôvod upnúť sa len na jedno. Možno mi nakoniec bude vyhovovať niečo iné...
Ak si to nevieš predstaviť, tak zober na vyskúšanie základný zoom objektív a tie kroky od objektívu si vyskúšaj. Vyjde ti ohnisko(ohniská), ktoré potrebuješ. Takto je to len taká lotéria. Možno budeš sama prekvapená, že s 50mm dáš na 5 krokov iba portréty a nanajvýš polocelky.
 
vlados
2021-09-14 08:23:14+02
príspevok od: zlobath
Dam OT, ale da sa to porovnavat, lebo tam kde niekto mimo obec po okreskach, dajme tomu ci je to okolie BS,Sturec alebo hociktora "okreska" jazdi 60 so smrtou v ociach dajme tomu na RS, tak su ludia, ktory tam dokazu ist 90 s prstom v zadku na seriovom aute a dokonca s nevhodnym setupom Neraz som na oct2 1.6 4x4 musel odstavit a zapalit si, kym sa "umelci" v dvojlitroch dostali k cielu, kde som ich aj tak dobehol a nie rychlost som neprekrocil a nie neboli tam rychlostne obmedzenia len islo o to poznat limity stroja na ktorom jazdis Cize treba otvorit mysel aj pri tejto discipline
Poznám veľa podpriemernych šoférov, ktorí si o sebe myslia, ze sú dobrí. Napr moja bývalka je odstrašujúci príklad kombinácie slabého vodiča a prerasteného ega..... Osobne považujem každého hobby šofèra čo jazdí len do roboty a obchodu s obcasným výjazdom niekam inam, za slabého .
 
jozef84
2021-09-14 11:04:05+02
príspevok od: vlados
Poznám veľa podpriemernych šoférov, ktorí si o sebe myslia, ze sú dobrí. Napr moja bývalka je odstrašujúci príklad kombinácie slabého vodiča a prerasteného ega..... Osobne považujem každého hobby šofèra čo jazdí len do roboty a obchodu s obcasným výjazdom niekam inam, za slabého .
Popísal si to presne. Nejakých 15 rokov dozadu sa dalo aj dobre a bezpečne zajazdiť.(napríklad na Šturec) Ale teraz veru nie a je to už aj veľmi nebezpečné. Keď vidím ako niektorí šoférujú a aké stroje majú v rukách, tak mi je z toho niekedy až nevoľno. Už sa niet kde ponáhľať. Len hore...
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()