Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fuji X-S10 IR sim+adv

juryno
2021-12-23 11:46:42+01
Zdravim, nenasiel som na nete info ci ma Fujifilm X-S10 advance filter monochrome nir. Ide o filter blizko infra fotky

A tiez som videl ze fujifilm X100V ma filmovu simulaciu black&white infrared. Neviete prosim ci ma aj X S10 tuto simulaciu. Diky moc
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-12-23 12:35:39+01
To su len efekty. Momochrome ti zvysi kontrast a predpokladam, ze zelenu zoibrazi ako svetlo sedu a modeu ako tmavosedu. S pravou IR fotkou to nema nic spolocne. Na to treba prerobeny fotoaparat.
 
bonifacko
2021-12-25 13:36:34+01
Fuji modely maju skvely vystup v IR, teda po prerabke samozrejme.
 
gytheio
2021-12-25 13:59:32+01
príspevok od: bonifacko
Fuji modely maju skvely vystup v IR, teda po prerabke samozrejme.
Myslim, ze pri IR fotografii je dolezitejsi objektiv ako fotoaparat, vlastne vzdy je dolezitejsi objektiv.
Mal som sice FF IR fotoaparat ktory si mi ty prerobil ale na Samyang 14mm f2,8 sa nechytal ani jeden objektiv.
 
blahoslav J B Art
2021-12-25 19:13:26+01
príspevok od: gytheio
Myslim, ze pri IR fotografii je dolezitejsi objektiv ako fotoaparat, vlastne vzdy je dolezitejsi objektiv.
Mal som sice FF IR fotoaparat ktory si mi ty prerobil ale na Samyang 14mm f2,8 sa nechytal ani jeden objektiv.
mysli zena, chlap rozmysla ... hovorieval moj spoluziak
 
gytheio
2021-12-25 19:17:59+01
príspevok od: blahoslav J B Art
mysli zena, chlap rozmysla ... hovorieval moj spoluziak
Rozmyslam, ze pri IR fotografii je dolezitejsi objektiv ako fotoaparat, vlastne vzdy je dolezitejsi objektiv.
Mal som sice FF IR fotoaparat ktory si mi ty prerobil ale na Samyang 14mm f2,8 sa nechytal ani jeden objektiv.
Teraz je to spravne
 
Fuser
2021-12-25 21:10:27+01
príspevok od: gytheio
Rozmyslam, ze pri IR fotografii je dolezitejsi objektiv ako fotoaparat, vlastne vzdy je dolezitejsi objektiv.
Mal som sice FF IR fotoaparat ktory si mi ty prerobil ale na Samyang 14mm f2,8 sa nechytal ani jeden objektiv.
Teraz je to spravne
Klobuk dole ze si mu nezacal nadavat a takto pekne si to opravil ...
 
gytheio
2021-12-25 21:25:25+01
príspevok od: Fuser
Klobuk dole ze si mu nezacal nadavat a takto pekne si to opravil ...
Ako vzdy si to nepochopil. A bol som to ja kto tu nadava do trollov?
 
blahoslav J B Art
2021-12-25 22:39:25+01
príspevok od: Fuser
Klobuk dole ze si mu nezacal nadavat a takto pekne si to opravil ...
su Vianoce, sviatky pokoja, lasky a stedrosti ... uvidime ako bude po sviatkoch

ale ine som myslel ... teda rozmyslal

ja som s IR filtrom fotil s tym istym objektivom, ale raz nasadenym na Olympuse, potom na Panasonicu a fotka z Olyho bola pekne pouzitelna na kontrastny CB obrazok, ale z Panaku nie ... takze asi zalezi aj na fotaku , ale mozno po IR konverzii by to bolo OK aj s Panakom

to su fotky s Olympusom a IR filtrom
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/602385/v-imaginarnom-lese/?s=photos
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/585767/bajk-spirit/?s=photos
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/585290/duna-dvojhrba-stetinata/?s=photos
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/584641/pri-jazierku/?s=photos
 
gytheio
2021-12-26 09:04:43+01
Vzdy sa tu najde niekto kto zacne rypat, vylezie z toho hniezda z ktoreho vyliezlo uz par psychov, vybuchne ako sopka a zhasne.
Naj slovenska vlastnost zakernost a udavanie.
 
Juvi
2021-12-27 15:25:58+01
Z toho hniezda vyliezajú ľudia ako Ty. Nebudem nadávať do "psychopatov" všetkým ľuďom čo majú iný názor na fotografiu ako Ty.Zamysli sa nad sebou lebo na tejto stránke neexistuje zákernosť a udávanie.Už by bolo na čase aby si konečne "vybuchol a zhasol" na prospech všetkých sledovateľov tejto stránky. Prajem Ti aby si v Novom roku bol fotografom ,nepochybujem človekom "od fachu" čo nebude len šíriť síru ale aj pomôže svojim pohľadom na fotografie ktoré sa objavia v galérii.Ako sa hovorí "Tak Ti Boh pomáhaj.
 
gytheio
2021-12-27 16:19:55+01
príspevok od: Juvi
Z toho hniezda vyliezajú ľudia ako Ty. Nebudem nadávať do "psychopatov" všetkým ľuďom čo majú iný názor na fotografiu ako Ty.Zamysli sa nad sebou lebo na tejto stránke neexistuje zákernosť a udávanie.Už by bolo na čase aby si konečne "vybuchol a zhasol" na prospech všetkých sledovateľov tejto stránky. Prajem Ti aby si v Novom roku bol fotografom ,nepochybujem človekom "od fachu" čo nebude len šíriť síru ale aj pomôže svojim pohľadom na fotografie ktoré sa objavia v galérii.Ako sa hovorí "Tak Ti Boh pomáhaj.
😎dalsi...
 
Juvi
2021-12-27 16:52:10+01
Nie som ďalší už som na Teba reagoval čo tebe robí veľký problém aby si vyjadril svoj pohľad na foto ľudí čo na fotografiách nezarábajú.Potrebujú poradiť ako ďalej ale ty k tým ľuďom nikdy patriť nebudeš.Čím skôr tu skončíš tým lepšie.Fotografi čo túto stránku opustili asi vedeli prečo,možno Ti to dôjde.
 
gytheio
2021-12-27 17:03:17+01
príspevok od: Juvi
Nie som ďalší už som na Teba reagoval čo tebe robí veľký problém aby si vyjadril svoj pohľad na foto ľudí čo na fotografiách nezarábajú.Potrebujú poradiť ako ďalej ale ty k tým ľuďom nikdy patriť nebudeš.Čím skôr tu skončíš tým lepšie.Fotografi čo túto stránku opustili asi vedeli prečo,možno Ti to dôjde.
No tak pozri sa, to dalsie znamena dalsi psych co si zaumienil, ze bude rypat. Napisal som sem komentar ktory by mozno niekoho zaujimal kto foti s IR kamerou a nie filtrom, zaregistroval si co sa potom zacalo diat? Skratka vyleteli z hniezda a ty si sa k nim pridal. Chcel som iba poradit ale vobec netusim ake radenie mas ty na mysli. Vela krat tu radim pri fotografiach ale niektorych sa to dotkne az tak, ze zacnu vysilovat ako napriklad ty. Niektori by ste sa mali v prvom rade naucit komunikovat o fotografii, vecne a pravdivo a nie zase tou prizemnou formulkou, ze konstruktivna kritika...
Precitaj poslednu debatu ktora sa tu tocila o ISO, napisalsom moj nazor bez utocenia a co prislo? Zase psych ktory ma v galerii tie iste kozace bobky ako ty tu zase vysumel ako sopka, pritom vobec nevedel o com je rec.
A tak to je vzdy, napisem komentar a zacnu na mna utocit... no a ty si sa k nim pridal to je cele, dalsi...
 
Fuser
2021-12-27 18:00:45+01
gytheio napisal: "Precitaj poslednu debatu ktora sa tu tocila o ISO, .......a zacnu na mna utocit..."
... presne tak precitaj gytheio este raz. Na moje otazky si ma nazval "analfabetom"

Takze nakoniec si TY ta OBET, ktorej vsetci ublizuju a utocia nanu!

TROLL:

...účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který začíná hádky, provokuje čtenáře na internetu a rozsévá neshody tím, že zveřejňuje záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní příspěvky... Jeho cílem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě....[

ZDROJ: https://cs.wikipedia.org/wiki/Troll_(internet)
 
Juvi
2021-12-27 18:19:59+01
Nespochybnil som nikdy Tvoju profesionalitu,to dúfam uznáš.Nie každý tu má galériu už veľa super fotografov na ktorých fotografie bola radosť pozerať ju zrušilo .Prečo galérie zrušili to vedia len oni.Konštruktívna kritika či sa Ti to páči alebo nie je možnou cestou aby si neodradil hneď ľudí od možno ich jedinej záľuby.Pokiaľ sa pristupuje citlivo každý si uvedomí chýb ktoré spôsobil a"možno"ich už nebude opakovať?Nikdy som sa nevysiloval a tie kozacie bobky si odpusť len to dehonestuje Tvoje slová o profesionalite.Už nebudem na Teba reagovať,želám len lepší Nový rok ako bol tento a hlavne zdravie nech Ti to fotí.
 
gytheio
2021-12-27 18:24:52+01
príspevok od: Fuser
gytheio napisal: "Precitaj poslednu debatu ktora sa tu tocila o ISO, .......a zacnu na mna utocit..."
... presne tak precitaj gytheio este raz. Na moje otazky si ma nazval "analfabetom"

Takze nakoniec si TY ta OBET, ktorej vsetci ublizuju a utocia nanu!

TROLL:

...účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který začíná hádky, provokuje čtenáře na internetu a rozsévá neshody tím, že zveřejňuje záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní příspěvky... Jeho cílem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě....[

ZDROJ: https://cs.wikipedia.org/wiki/Troll_(internet)
Vidim, ze to stale nechapes a cudujes sa, ze som ta nazval analfabet. Nezacal si ty nahodou utocit ked si mimo ine napisal, ze kde publikovali moje fotografie... si naozaj taky trafeny? Nevies tu debatu precitat od vrchu nadol? Nevies ani tuto debatu precitat? Napisal som uplne nestranny nazor a bolo to nestranne kym si sa do toho nezapojil ty, tak ako v kazdej debate. Este sem aj troll poucku das.
Psycho je este mierne pomenovanie teba sameho.
Vobec sa necudujem preco mas v galerii to co tam mas, uz som ti raz napisal daj sa dokopy a zaplat niekomu nech ta nauci drzat fotoaparat a vysvetli ti co to to ISO je.
Prave som sa vratil z tretej vakcinacie, takze kozace bobky
 
gytheio
2021-12-27 18:32:39+01
príspevok od: Juvi
Nespochybnil som nikdy Tvoju profesionalitu,to dúfam uznáš.Nie každý tu má galériu už veľa super fotografov na ktorých fotografie bola radosť pozerať ju zrušilo .Prečo galérie zrušili to vedia len oni.Konštruktívna kritika či sa Ti to páči alebo nie je možnou cestou aby si neodradil hneď ľudí od možno ich jedinej záľuby.Pokiaľ sa pristupuje citlivo každý si uvedomí chýb ktoré spôsobil a"možno"ich už nebude opakovať?Nikdy som sa nevysiloval a tie kozacie bobky si odpusť len to dehonestuje Tvoje slová o profesionalite.Už nebudem na Teba reagovať,želám len lepší Nový rok ako bol tento a hlavne zdravie nech Ti to fotí.
A ty tu prestan omielat kolko ludi tu zrusilo profil, myslim, ze sam nevies preco niektori ten profil zmazali. Jednym sa nepacila politika redakcie, druhym moje vecne komentare k fotografiam a vermi, ze boli aj taki ktorym sa nepacilo vyvadzanie psychopatov.
 
Fuser
2021-12-27 18:36:41+01
... a teraz si co napisal? Nakydal si na mna ako na ...

Preco radsej nenapises, ze NAUCIS ma co je ISO? hm
Este stale si mi ale neodpovedal ci mas vobec kamaratov?
 
gytheio
2021-12-27 18:41:56+01
príspevok od: Juvi
Nespochybnil som nikdy Tvoju profesionalitu,to dúfam uznáš.Nie každý tu má galériu už veľa super fotografov na ktorých fotografie bola radosť pozerať ju zrušilo .Prečo galérie zrušili to vedia len oni.Konštruktívna kritika či sa Ti to páči alebo nie je možnou cestou aby si neodradil hneď ľudí od možno ich jedinej záľuby.Pokiaľ sa pristupuje citlivo každý si uvedomí chýb ktoré spôsobil a"možno"ich už nebude opakovať?Nikdy som sa nevysiloval a tie kozacie bobky si odpusť len to dehonestuje Tvoje slová o profesionalite.Už nebudem na Teba reagovať,želám len lepší Nový rok ako bol tento a hlavne zdravie nech Ti to fotí.
A este nieco, vacsinou som naozaj pisal mierne kritiku. Neviem ale ty si tu asi nie dlho, ked pisem kritiku tak na fotografa, ten je zodpovedny ako odfoti toho kto je na fotografii a vzapati tu na mna vyletel krdel psychopatov, ze urazam modelku, ze ju zhovadzujem... Nikdy som nezhovadil ziadnu modelku ani modela, vytykam to ze tu modelku zhovadil fotograf co sa tu vela ludi dotklo a zacali na mna utocit.
Zopakujem co som uz pisal, 90% ludi sa tu hra na fotografov, nevedia ani fotit a uz vobec nie prijmat kritiku ani rozpravat o fotografii.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()