Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prechod z Canon eos 6dmark2

Luden
Luden 2023-11-26 09:14:42+01
Vedeli by ste mi poradiť lepšiu variantu z Canon Eos 6dmark2 ?
Fotím hlavne portréty,svadby ale venujem sa už aj točeniu,takže by som zrkadlovku využívala aj na tvorbu videa,často v tmavých podmienkach .Pokukávam po Sony Alphe vyššie rady, ale neviem či by som urobila správny krok. Za každý typ ďakujem
 
gytheio
2023-11-27 18:05:08+01
príspevok od: jozef84
Keď fotíš do RAWu, ako na tom záleží? Mne osobne je to jedno, či je najvernejší. JPEG mám len na náhľad.Upravím si to z RAWu ako som to videl, alebo ako to chcem mať.
Ale ak porovnávaš JPEG, tam môj postreh je že pri neutrálnom nastavení má Canon o niečo teplejší odtieň, Nikon viac do studena(do modrých odtieňov), Sony ako ktorý(prvé podobné ako Nikon, potom sa mi odtiene páčili viac -pozerateľnejšie), Fuji niekedy viac do zelenomodra(hlavne v šere). Ale JPEg nastavenia máš, ako si ich nastavíš vo foťáku. Dáš si odtieň, aký chceš v JPEG, je to na tebe. Ak si si s tým dačo rozšteľoval, tak je to len na tebe.
Vzdy o rawe.
 
jozef84
2023-11-27 18:12:17+01
príspevok od: gytheio
Vzdy o rawe.
Jasné. Raw je vždy lepší na úpravu. Jpeg upravovať je trápenie, čo sním?Jedine ako upravený výstup z RAW. U teba mám pocit u niektorých upatlaných fotiek, že je to len upravený JPEG. A potom to tak vyzerá. Raz sa na ne pozriem na histogram, čo si s tým robil...
 
gytheio
2023-11-27 18:23:41+01
príspevok od: jozef84
Jasné. Raw je vždy lepší na úpravu. Jpeg upravovať je trápenie, čo sním?Jedine ako upravený výstup z RAW. U teba mám pocit u niektorých upatlaných fotiek, že je to len upravený JPEG. A potom to tak vyzerá. Raz sa na ne pozriem na histogram, čo si s tým robil...
Lenze ja nie som ten, ktoreho fotografie su ako dokaz, ze Canon ma najlepsi vystup. Sony Fuji Nikon, kazda z tychto znaciek ma v internete tisice debat staznosti co je na kazdej znacke zle. O Canone ticho ani zdaleka nie tak ako o ostatnych. Canon je jednoducho spica
 
Paladin25
2023-11-27 18:28:49+01
príspevok od: Luden
6DmII určite nechávam aj ako záložný , a keďže prioritne budem hlavne fotiť na novom, tak do videokamery by som nešla, Zvažujem to Sony Alpha A7 IV, to mi tak z toho najlepšie vychádza aj keď citlivosť to má o dosť nižšiu a objektívy budem riešiť redukciou .
Kvôli kompatibilite cez adaprér pre objektívy čo máš by som určite volil CANON. Pokojne ten R6 II.
 
jozef84
2023-11-27 19:48:01+01
príspevok od: gytheio
Lenze ja nie som ten, ktoreho fotografie su ako dokaz, ze Canon ma najlepsi vystup. Sony Fuji Nikon, kazda z tychto znaciek ma v internete tisice debat staznosti co je na kazdej znacke zle. O Canone ticho ani zdaleka nie tak ako o ostatnych. Canon je jednoducho spica
Jasné. Ja ti to prajem
 
gytheio
2023-11-28 05:55:51+01
príspevok od: jozef84
Jasné. Ja ti to prajem
Ja len tak, ze ked si tu ospevoval aky naskok ma Sony, nikto tu nepisal nic o fotografiach v tvojom profile.
 
jozef84
2023-11-28 06:45:26+01
Máš pravdu. Canon má aj lepšie objektívy ako Nikon. Teraz som kúpil Nikkor 20mm 1,8 a má clonu len do 16. Tá clona 22 mi bude chýbať...
 
gytheio
2023-11-28 07:43:36+01
príspevok od: jozef84
Máš pravdu. Canon má aj lepšie objektívy ako Nikon. Teraz som kúpil Nikkor 20mm 1,8 a má clonu len do 16. Tá clona 22 mi bude chýbať...
uz nemas co? uz ti ostalo iba to posledne? no do toho aj s tym tupym zaprdkom
 
jozef84
2023-11-28 08:00:05+01
príspevok od: gytheio
uz nemas co? uz ti ostalo iba to posledne? no do toho aj s tym tupym zaprdkom
Ale musím uznať: Canon je fakt pecka, to súhlasím. Len tie rozdiely medzi značkami sú malé a asi keby som ti ich dal vedľa seba, tak ich nerozoznáš. Ja by som na nich aj nechal neutrálne nastavenie farieb, aby som si nerozhasil nastavenie bielej, ako sa to stáva tebe.Len s tou clonou by som mal problém, aby som mal rovnaký etalón na porovnanie ich kvalít. Musela by byť maximálne 16.
 
GALA
2023-11-28 08:07:48+01
Ja som riešil dilemu pred rokmi. Mal som Minoltu ( dnes Sony) , komplet všetko som predal, aby som nebol nicim ovplyvnovaný a išiel som do Canonu. Určite by som neľutoval, keby to bol Nikon ,alebo Sony. Ked je nakupená fotovýbava, je už neskoro ,resp. ťažšie rozmýšlať. Stále platí, že kvalitné "sklo" robi fotografiu. Telá fotoaparátov sú dnes už na vysokej úrovni. O detailoch sa môžeme baviť, keď budete tlačiť vo veľkosti billboardov. Fotím iba RAW, podobne ako písal kolega vyššie.
 
jozef84
2023-11-28 08:34:33+01
príspevok od: GALA
Ja som riešil dilemu pred rokmi. Mal som Minoltu ( dnes Sony) , komplet všetko som predal, aby som nebol nicim ovplyvnovaný a išiel som do Canonu. Určite by som neľutoval, keby to bol Nikon ,alebo Sony. Ked je nakupená fotovýbava, je už neskoro ,resp. ťažšie rozmýšlať. Stále platí, že kvalitné "sklo" robi fotografiu. Telá fotoaparátov sú dnes už na vysokej úrovni. O detailoch sa môžeme baviť, keď budete tlačiť vo veľkosti billboardov. Fotím iba RAW, podobne ako písal kolega vyššie.
Máš pravdu. Výstupy zo všetkých sú už skoro rovnaké a rozdiely vznikajú na úrovni objektívov a konečných úprav v počítači. Ak je teraz cieľom kvalita výstupu, tak je z čoho vyberať. Ceny zrkadloviek sú za hubičku, taktiež ceny starších, ale kvalitných objektívov aj za menej ako polovicu ich pôvodnej ceny. Radosť vyberať. V tomto dávam Gythejovi za pravdu. Je tu málo fotografov, čo dokážu vytrieskať aj z obyčajného foťáku a napríklad aj starých manuálnych skiel za pár šupov maximum. A výsledok dokážu vykúzliť krásny aj z takejto zostavy. Takže tie emócie v diskusiách sú úplne zbytočné. Je to hlavne o tom, kto stojí za objektívom.
 
seifi
2023-11-28 12:36:26+01
Najlepšie je, keď na ephoto človek prilepí fotografiu s takým dejom, takým momentom, udalosťou, svetlom, atmosférou, myšlienkou ... atd, atd, že na TK fotografii divák nepomyslí v horšom prípade nebude prvkom, ktorý by klal oči
 
jozef84
2023-11-28 12:51:30+01
príspevok od: seifi
Najlepšie je, keď na ephoto človek prilepí fotografiu s takým dejom, takým momentom, udalosťou, svetlom, atmosférou, myšlienkou ... atd, atd, že na TK fotografii divák nepomyslí v horšom prípade nebude prvkom, ktorý by klal oči
Presne ako píšeš. Aj tak väčšinou sú tu fotky s dlhším rozmerom 1400 pixelov a teda skôr záleží na kompozícii, líniách, atmosfére a námetu fotky. Prečo si vymazal fotky? Mal si pekné portfólio. Ideš dávať nový žáner?
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()