Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon r7 vs Nikon z5 vs OM5

ivaness1
2024-03-11 07:02:31+01
Ahojte rozmýšľam nad kúpou nového fotoaparátu a neviem co by bolo najlepšie nakolko teraz fotim na Lumix gx9 a som celkom len taky fotograf co priroda ukaze hlavne krajinky a kvázi dokumentárna fotografia ....ide mi vela aj o rozmery a skladnost techniky nakolko ju vlacim aj v batohu pocas dlhých trekov alebo na bike alebo lezenie ...preto zvažujem tieto možnosti tri ...nikon z5 canon r7 alebo om system om 5 ....ale ako vás poznám asi dostanem dosť veľkú biedu od vás 😀😀😀
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2024-03-11 08:11:30+01
Najlepšiu kvalitu dostanes z Nikonu Z5. Osobne by som ho bral s vydareným objektívom 24-200, jediná konkurencia k Olympusu 12-100/4 Pro. Táto zostava ani nie je oveľa väčšia od MFT zostavy.
Osobne my APS-C Canony nejako nesadli a nemaju v ponuke tak dobry travelzoom.
OM-5 je najvybavenejsi fotak. Uzil som si s nim na Liptove, kdes som vyuzil spickovu stabilizaciu a Live ND filter pri foteni potokov.
 
MagickVamp
2024-03-11 09:38:37+01
príspevok od: ivaness1
Ahojte rozmýšľam nad kúpou nového fotoaparátu a neviem co by bolo najlepšie nakolko teraz fotim na Lumix gx9 a som celkom len taky fotograf co priroda ukaze hlavne krajinky a kvázi dokumentárna fotografia ....ide mi vela aj o rozmery a skladnost techniky nakolko ju vlacim aj v batohu pocas dlhých trekov alebo na bike alebo lezenie ...preto zvažujem tieto možnosti tri ...nikon z5 canon r7 alebo om system om 5 ....ale ako vás poznám asi dostanem dosť veľkú biedu od vás 😀😀😀
Ber to tak, ze ked kupis APSC, tak zas nemusis tolko clonit, lebo clona je nasobena 1,6. A ked to chces na krajinky tak aj tak pojdes vacsinou na vyssiu clonu. Objektivy na vysokej clone vacsinou vykazuju horsie hodnoty ako na "strednych" clonach. Inak povedane ked budes clonit na objektive na F11 tak budes mat horsiu kvalitu ako na clone F8.

Ak ti ide o velkost, tak cim mas mensi snimac, tym su vacsinou mensie objektivy. Preto tu by som zvazoval skor APSC...lenze cim mensi snimac, tym horsia kvalita vystupu v zlom svetle. Takze uz je na tebe do ako maleho snimaca pojdes. Canon R7 ma zas lepsiu stabilizaciu ako Nikon Z5 a takisto aj ostrenie. Canon mam kvalitne male objektivy na APSC ako napriklad RF-s 10-18 alebo RF-S 18-150, ten ma napriklad kamarat a je velmi spokojny.

Ak ti ide o maximalnu kvalitu vystupu za kazdych okolnosti, tak musis pozerat po FF. Ale dopredu upozornujem, ze pri foteni krajiniek si nevsimnes moc rozdiel vo vystupe medzi FF a APSC. Na vahe si ale rozdiel vsimnes. Ak sa rozhodnes pre FF, tak by som potom pozeral aj po R6, ktora je vyssia trieda ako Z5, no vahovo su podobne. A ak ti ide o vahu, pozeral by som skor po Canon R8, ma uz ostrenie z R6mkII, ktore je uplne inde ako je pri Z5 a ma tiez vyborny snimac. Ale nema stabilizaciu snimaca v tele. Takze vaha a ostrenie vs stabilizacia snimaca.

Nikdy to nie je jasna volba ak chces nieco univerzalne. Vzdy musis spravit dakde kompromis.
 
MagickVamp
2024-03-11 09:42:13+01
K tej clone este, neviem ci som to napisal dost jasne. Pri APSC staci priclonit na F8 a na FF uz musis clonit objektiv takmer na F13 aby si dosiahol rovnaku hlbku ostrosti.
 
jozef84
2024-03-11 10:05:46+01
príspevok od: MagickVamp
K tej clone este, neviem ci som to napisal dost jasne. Pri APSC staci priclonit na F8 a na FF uz musis clonit objektiv takmer na F13 aby si dosiahol rovnaku hlbku ostrosti.
Ešteže si sa opravil. Už som chcel písať.
 
blahoslav J B Art
2024-03-11 15:12:46+01
Pozrel som fotky, co tu máš na stránke a podla mňa si nevyužil ani možnosti foťáku GX9, čo máš.
Ja by som doporučil v 1.rade investovať do dobrého workshopu... krajina, dokument, podľa toho, čo ťa zaujíma.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()