Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Sony NEX-5 alebo digitálna zrkadlovka?

lalano
2010-12-26 10:46:09+01
Dobrý deň, chcela by som si kúpiť nový fotoaparát..ale neviem sa rozhodnúť medzi Sony NEX-5 alebo nejakou digitálnou zrkadlovkou zhruba v tej cenovej relácii ako spomínaný Sony..
nevyznám sa vo fotoaparátoch veľmi, čo sa týka fotografovania som iba amatér, ale fotenie ma veľmi baví..
bola by som vďačná, keby ste mi poradili čo sa týka výberu..vopred ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-12-26 10:58:28+01
Sony NEX-5 fotografuje rovnako kvalitne ako zrkadlovka strednej triedy. Obrazova kvalita je teda porovnatelna. A to je tak vsetko, co maju spolocne.
Ergonomicky sa jedna o vyspely kompakt a aj sa tak s nim foti. Paleta objektivov je znacne obmedzena (3), slusnejsi systemovy blesk neexistuje. Napriek tomu je to fotak, co by som kludne bral, ale ako doplnok k zrkadlovke.
S tym, co dokaze by som si nelamal hlavu jedine v pripade, ze by sa pouzival ako cestovatelsky alebo rodinny fotak, kto ma ale ambicie stat sa kreativnym fotografom rozlicnych zanrov, mal by si kupit zrkadlovku.
 
lalano
2010-12-26 11:07:47+01
príspevok od: Karol Srnec
Sony NEX-5 fotografuje rovnako kvalitne ako zrkadlovka strednej triedy. Obrazova kvalita je teda porovnatelna. A to je tak vsetko, co maju spolocne.
Ergonomicky sa jedna o vyspely kompakt a aj sa tak s nim foti. Paleta objektivov je znacne obmedzena (3), slusnejsi systemovy blesk neexistuje. Napriek tomu je to fotak, co by som kludne bral, ale ako doplnok k zrkadlovke.
S tym, co dokaze by som si nelamal hlavu jedine v pripade, ze by sa pouzival ako cestovatelsky alebo rodinny fotak, kto ma ale ambicie stat sa kreativnym fotografom rozlicnych zanrov, mal by si kupit zrkadlovku.
a čo sa týka tých zrkadloviek, na aké parametre si mám dávať pozor? resp. čo sa týka ceny, za akú cenu by som vedela kúpiť takú zrkadlovku strednej triedy? lebo čo som pozerala na nete, tie najlacnejšie zrkadlovky čo som našla stáli okolo 350 €..
 
tino8
2010-12-26 11:08:33+01
ked som pred neakym casom riesil kupu novveho zrkadla tiez som zvazovval nad roznymi alternativami a aj touto.. az kym som to nedrzal v ruke a chvilu sa nehral. Je to taky \"mackopes\". Ani zrkadlo ani kompakt. Ovlada sa to dost divne a teda ani ako zrkadlo, ani ako kompakt. S tym velkym objektivom moze byt telo male kludne aj ako kreditna karta, ale to tomu velmi nepomoze, pretoze to aj tak budes musiet vlacit v brasni alebo neakej vacsej kapse na pase, pleci alebo krku podobne ako zrkadlo. Osobne som pre zrkadlovku v podobnej cenovke a ak nemusis mat vsetko nove, skus zohnat nieco z druhej ruky a za tie peniaze dostanes viac obrazovej kvality a hlavne moznosti ako NEX-5..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-12-26 11:16:40+01
príspevok od: lalano
a čo sa týka tých zrkadloviek, na aké parametre si mám dávať pozor? resp. čo sa týka ceny, za akú cenu by som vedela kúpiť takú zrkadlovku strednej triedy? lebo čo som pozerala na nete, tie najlacnejšie zrkadlovky čo som našla stáli okolo 350 €..
Zaciatocnik by si mal vyberat so zakladnych modelov a peniaze investovat skor do objektivov, stativu, filtrov. Ked sa nauci fotit, co mu potrva roky, kupi si poriadny aparat. Nema zmysel ist po najnizsej cene, vacsinou sa jedna o moedely a znacky, ktorym sa nedari a preto su nutene davat svoje fotaky za minimalne ceny.
Na zaciatok odporucam:
shop.ephoto.sk/nikon-d3100-af-s-18-55-mm-f-3-5-5-6g-dx-vr.html
 
lalano
2010-12-26 12:06:08+01
príspevok od: Karol Srnec
Zaciatocnik by si mal vyberat so zakladnych modelov a peniaze investovat skor do objektivov, stativu, filtrov. Ked sa nauci fotit, co mu potrva roky, kupi si poriadny aparat. Nema zmysel ist po najnizsej cene, vacsinou sa jedna o moedely a znacky, ktorym sa nedari a preto su nutene davat svoje fotaky za minimalne ceny.
Na zaciatok odporucam:
shop.ephoto.sk/nikon-d3100-af-s-18-55-mm-f-3-5-5-6g-dx-vr.html
diky za radu..presne tento model som si vyhliadla
 
lalano
2010-12-27 17:31:18+01
už som sa rozhodla pre zrkadlovku..ale..
Nikon d3100 alebo Canon eos 500d ?? to sú moji dvaja favoriti
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-12-27 19:58:52+01
príspevok od: lalano
už som sa rozhodla pre zrkadlovku..ale..
Nikon d3100 alebo Canon eos 500d ?? to sú moji dvaja favoriti
to je ťažko.., lebo je to skoro to isté, ale asi skor Nikon D3100 + 35 F1,8 + 18-55 VR by som bral kvoli tej 35tke ktoru Canon v takej optickej kvalite nema ešte stále.
 
lalano
2010-12-27 20:11:43+01
príspevok od: Jozef Peniak
to je ťažko.., lebo je to skoro to isté, ale asi skor Nikon D3100 + 35 F1,8 + 18-55 VR by som bral kvoli tej 35tke ktoru Canon v takej optickej kvalite nema ešte stále.
diky za radu
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()