Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Mal som 500D... Chce to zmenu... Poradte pls.

GeorgoSmart
GeorgoSmart 2010-12-27 00:16:57+01
Ahojte.

Fotim so zrkadlovkou vyse roka. S frajerkou sme si kupili Canon 500D, ale oboch nas to chytilo, tak sme sa rozhodli, ze ona si ju necha a ja sa poobhliadam po niecom inom - lepsom.

CANON
Trh som moc nesledoval, preto som teraz zistoval moznosti, co sa tyka Canonu a ostala mi na vyber 60D alebo 7D /i ked neviem ci si na nu trufam - so skusenostami aj financne/
Mrzi ma ze ju mnohi zdupali pod ciernu zem, pretoze som uvazoval o 50D a jej vynovena verzia prisla prave teraz, ked o nej uvazujem.
Neviem, ale myslim, ze od Canonu to je asi vsetko.

NIKON
Nie som zanieteny Canonak a ak by bola zmena k lepsiemu, nemam s tym absolutny problem.
Tu vsak ostala stara dobra D90 /ktoru asi nema zmysel teraz kupovat/ a D7000, ktora je zas trosku vo vysinach pre mna.

Viem na com som. Akurat nepoznam Nikony a nemam s nimi ziadne skusenosti. Viem ze takych dotazov co je lepsie a bla bla je tu milion, len ja realne potrebujem poradit, kedze "relativne" viem co chcem.

Myslite ze ta D60 by mi vystacila ? Potom uz ostava D7000, ale to by som radsej skusil 7D. Nechce sa mi ucit s nikonom

Vdaka za komentare
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-12-28 22:33:10+01
príspevok od: GeorgoSmart
Michal, len nic ine mi neostava...

Uz viem co chcem... chcem lepsie telo a kvalitny grip ako D550 a viem ze spravim lepsie, tak ako mi vsetci radia - zainvestovat viac do skiel, a 7D to byt jednoducho nemusi.

V tom pripade mi ostala presne tato cenova skupina 60D, ktora mi ale moc neulahodila. Myslim, ze si ju skusim niekde podrzat, pozriet k nej kvalitny objektiv (vdaka JOZEF NR za tipy !) a uvidim co dalej.

Osobne ma ani tak nestve ze nebudem mat 7D, ako to ako na mna zaposobila D7000, preto ta nerozhodnost.
Tak pokiaľ máš produkt, ktorý sa ti vyložene páči, tak sa ti viac oplatí predať svoje sklá a napriek ostatným faktorom si kúpiť D7000. V praxj aj tak nebudeš potrebovať príliš iné objektívy ako pevnú 35/50, širokouhlý zoom a telezoom.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()