Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Pentax K-r a Nikon3100

Ciro
2010-12-29 00:52:34+01
Začnem zoširoka. Niekedy som dosť intenzívne fotil (Smena, Exa II, Praktica), kým som neprišiel o tmavú komoru. Potom už len nejaké dokumentačné fotenie v práci kompaktom. Ten sa mi ale podarilo v teréne stratiť. Nejaký hubár musel mať radosť. Chcem sa vrátiť ku foteniu, s tým, že by chceli začať aj moje decká. Momentálne riešim ako ďalej. Prvá voľba bola Canon G12. Aj keď všetci, ktorí vlastnia staršie verzie (aspoň čo poznám) sú spokojní a chcú kúpiť novšiu verziu, predsa len je to kompakt zo všetkými výhodami aj nevýhodami. Takže som sa nakoniec dopracoval v úvahách k dvom zrkadlovkám, ktoré sa dajú zohnať momentálne za cca rovnakú cenu (K-r cca o 50€ viac). Viac mi sedí Pentax. Aj v ruke. Ale človek si nevyberá len foťák, ale systém. Mám pocit, že predsa len pri Nikone by bola väčšia možnosť kúpiť nejaký objektív & spol "od ruky" napr. 50/1.8D a 35/1.8G. Zase ak som to dobre pochopil, tak pre Pentax je jednoduchšie využitie starých manuálnych objektívov, ktoré mám k dispozícii. Vyrástol som na pevných objektívoch, takže ich nejak podvedome preferujem. Aký máte na to názor? Pentax, alebo Nikon?
 
pufko
2010-12-29 02:35:13+01
Ak si myslíš že tie MF objektívy budeš hojne používať tak Pentax ak nie tak je to úplne jedno...
Ale k tým man. sklám by som aj tak odporúčal iba verzie KA, m42 patria do poličky ako suveníry...
V konečnom dôsledku tak či onak začínač od začiatku...
 
zelovoc
2010-12-29 07:52:00+01
ak preferujes monofokalne skla, tak by som nevahal a siel rovno do pentaxu. je sice pravda ze nema take lacne skla ako Canikon, ale je to preto, lebo tie najlacnejsie verzie zatial nema. jedine 35/2.4 co je celkom ok objektiv.

nehovoriac o limited rade, kde napr. taku 77/1.8 by ti zavidel kde kto.

napr F50/1.7 mozes kupit na ebayi.

Pentax nieje dokonaly system, ale v tom co ponuka je vynimocny.
 
bonifacko
2010-12-29 08:22:06+01
Na pentax je sice problem zohnat sklo z 2.ruky, omnoho väčší ako u Nikone, ale na druhej strane, kedze je trh užší (je aj potencialne menej kupujucich), možeš pri trpezlivosti naraziť na dobru cenu.
Predpokladam, že asi kupiš kit, teda telo a seťak 18-55 a potom skus popozerat ebay. Aj slovenske inzeraty.
 
Ciro
2010-12-29 09:07:35+01
Ďakujem všetkým. Asi predsa len Pentax. Aj keď čo som pozeral ebay, tak tam nieje až taký veľký výber. Z toho, čo ma zaujímalo akurát 50/1.7. Takže budem niekedy neskôr musieť vykradnúť banku a kúpiť si DA 14 f2.8, FA 31 f1.8 limited a FA 77 f1.8 limited ,............. .
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()