Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon 7d vs Nikon d7000 vs Canon 5d mark2

beta-wezley
beta-wezley 2011-01-20 11:51:17+01
Dobrý deň.Niesom uplny zaciatočník ale k profesionálovy mám ešťe ďaleko.Predtým som používal Canon eos 400d ale ten som nechtiac na akcii "utopil".Tak ale k veci.Obzerám sa momentálne po niečom novom.Ako nutnosť už považujem utesnenie proti striekajucej vode a daždu.Ten full frame som dodal do výberu len kvoli tomu že ho mam možnosť výhodne obstarať ale odrádza ma strach kedže v recenzii píšete že je náročný na zručnosti fotografa a neviem určite či som dosť zručný aby som do toho investoval viac a výssledok stál zato,alebo to nedokážem využit.A eos 7d som bol v podstate pevne rozhodnutý ale teraz som čítal vo fore reakcie pána Srnca ohladom šumu a kedže fotím prevažne za zlých svet. podmienok tak mám obavy o výsledky.Zaujal ma aj Nikon hlavne kvoli cene ale kedže mam zaujem o objektív Canon EF 70-200 mm f/2,8L USM tak si niesom úplne istý že či ponúka Nikon adekvátnu náhradu za toto sklo.Ďakujem za každú radu
 
IceDive1
2011-01-24 12:22:16+01
príspevok od: pe3k
no hej 1D-cko som mal nieco vyse roka... predaval som ho este v zaruke vyhoda pre dalsieho majitela ale nie.. ja som taky techniko-fil.... hej viem niekto povie, ze som mimo, ale niekedy viem co robim
Jasne kazdy sme nejaky. Niekto strieda techniku a niekto zeny a niekto oboje.
 
pe3k
2011-01-24 12:40:31+01
príspevok od: IceDive1
Jasne kazdy sme nejaky. Niekto strieda techniku a niekto zeny a niekto oboje.
noooo to je fakt.... a ja striedam techniku
 
werdza
2011-01-24 21:06:13+01
príspevok od: beta-wezley
Tak prevažne akcie ako koncerty,rozne večierky,party.Preto aj to utesnenie.Vecšinou zle svetletné podmienky preto sa obávam toho šumu ktorý spomína pán Srnec vo fore. A mimo toho fototuristika,občas nejaké portréty.
Tak ja tiez fotim koncerty a moj 450D mi nestaci 1600 isom v niektorych kluboch (nerada bliskam, aj to dost kapelam vadi a na niektore je zakaz blesku), tiez som vahala medzi 7D a 5D, kedze uz mam 70-200 2,8 canonacku, nechcem ist na nikona, ale ako pisu 7D ma sice aj vyssie iso, ale pouzitelne je zevraj tak do 1600, 5D tam zas vacsina pise, ze na sport, reportaze nema dobre AF, zas niektori vravia, ze stredovy ostriaci bod je na koncerty ok. Takze ja si este skusim pockat na 5D mkII, a tebe asi ten nikon, ak nemas canonacke objektivy drahe uz. nakupene. A este pises, ze chces 70-200, tak si aj treba uvedomit rozdiel, ake je to ohnisko na crope a ze oddaluje na full frame. Mne napriklad 70-200 ohniskovo na crope uplne vyhovuje na festivaly na velke podia, na bubenika je 200 super, niekedy aj 250 by sa hodilo, kedze full frame oddaluje, sa bojim, co s nim nafotim na festivale, kedze som aj krpata a cim blizsie k podiu som, tym menej vidim A este ti bude trebat objektiv 17-50 2,8 na crope, na fullframe 24-70 2,8, do klubov, fotila som v kluboch najprv 50mm f 1,8, kedze je cenovo super, lenze ma niekedy islo porazit z toho komponovania, ked som si nemohla dat kvoli davu odstup...
 
supo_sk
2011-11-09 09:25:51+01
príspevok od: beta-wezley
Ďakujem za rady,určiťe mi pri výbere pomôžu.ale kedže naozaj potrebovat budem foťak až v lete,tak asi počkám co príde na trh nového,dovdedy stare 350dcko .Bear asi dam na tvoje slova a počkam čo pride nové,za ten čas sa nejake peniažky nazbieraju a snad to nebude až tak priepastny cenovy rozdiel.200-300 euro nejak snad rozdycham keď to bude stáť naozaj za tie peniaze
Ako si sa nakoniec rozhodol?
Ja sa práve tiež rozhodujem, či 5DmII, alebo nie,
no ta trojka neprichádza a neprichádza...
 
supo_sk
2011-11-09 09:26:45+01
príspevok od: bear
S AF na 5D je to asi tak, ze stredovy bod je bez problemov pouzitelny. Ostatne body pouzivam podla toho, aky objektiv mam nasadeny a podla svetelnych podmienok. V horsich svetelnych podmienkach si dam na fotak Canon ST-E2, alebo blesk a potom mi bez problemov zaostruje aj v tme, jedine obmedzenie je, ze nemozem pouzivat rezim AF SERVO (pri nom sa asistencne svetlo pre AF neaktivuje). Ak chcem pouzivat v slabom svetle AF SERVO, nasadim si na externy blesk LED asistencne svetlo (Fantasea Nano focus light), to sa pri zablesku vypne, aby neovplyvnovalo expoziciu).
Ak chces ale kupovat az o mesiac, tak sa rozhoduj az potom, modely nahradzujuce Nikon D700 a Canon 5D mark II sa uz ocakavaju kazdu chvilu (ale asi budu drahsie ako je sucasna cena D700 a 5D).
nechodia a nechodia :/
 
markus
2011-11-09 10:15:49+01
príspevok od: beta-wezley
Dobrý deň.Niesom uplny zaciatočník ale k profesionálovy mám ešťe ďaleko.Predtým som používal Canon eos 400d ale ten som nechtiac na akcii "utopil".Tak ale k veci.Obzerám sa momentálne po niečom novom.Ako nutnosť už považujem utesnenie proti striekajucej vode a daždu.Ten full frame som dodal do výberu len kvoli tomu že ho mam možnosť výhodne obstarať ale odrádza ma strach kedže v recenzii píšete že je náročný na zručnosti fotografa a neviem určite či som dosť zručný aby som do toho investoval viac a výssledok stál zato,alebo to nedokážem využit.A eos 7d som bol v podstate pevne rozhodnutý ale teraz som čítal vo fore reakcie pána Srnca ohladom šumu a kedže fotím prevažne za zlých svet. podmienok tak mám obavy o výsledky.Zaujal ma aj Nikon hlavne kvoli cene ale kedže mam zaujem o objektív Canon EF 70-200 mm f/2,8L USM tak si niesom úplne istý že či ponúka Nikon adekvátnu náhradu za toto sklo.Ďakujem za každú radu
Fotim 5DmarkII co sa tyka sumu je najlepsie zo spominanej trojice prekona ho iba nikon D700 ten by bol pre teba ideal pretoze je to univerzalny fotak. Ma menej zasumene fotky ako 5DmkII rychlejsi AF a aj lepsie rozlozene body ostrenia. Ak fotis koncerty tam asi rychlost 7D a D7000 az tak nevyuzijes skor FF senzor ktory ti pomoze odpichnut pozadie a zaroven bude menej zasumeny.
Co sa tyka 5DmarkII ja sa len modlim kazdy vecer nech canon konecne urobi nieco ako nikon D700 pretoze osobne nepotrebujem velke rozlisenie ale FF senzor ktory ma dobry AF nielen v strede a rychle servo sledovanie objektu lebo s 5D je to utrpenie. A na 1Dx nemam supy ako vacsina uzivatelov. Nikon je pravda co sa tyka nema take velke portfolio na telaky ako canon ale ak chces najist v nikon rade nieco obdobne a v cenovej hladine ako u canonu jedine pohladat stary nikkor 70-200 f2,8 ale pozor ma klasicky motor nie USM ale je ostrejsi ako nova sigma 70-200 os. Chcem este dota tze som mal moznost fotit zo vsetkymi fotakmi.
 
valec86
2011-11-09 10:20:40+01
mal som 5D mk II- predany, momentalne 7D a 1Dmk IV a ak prekusnes vyssi sum 7D cka tak potom 7D cko. skvely fotak, rychly, dobre ostrenie pekne vyladene body, s dobrym tele by si nemal mat problem
 
markus
2011-11-09 10:21:26+01
príspevok od: markus
Fotim 5DmarkII co sa tyka sumu je najlepsie zo spominanej trojice prekona ho iba nikon D700 ten by bol pre teba ideal pretoze je to univerzalny fotak. Ma menej zasumene fotky ako 5DmkII rychlejsi AF a aj lepsie rozlozene body ostrenia. Ak fotis koncerty tam asi rychlost 7D a D7000 az tak nevyuzijes skor FF senzor ktory ti pomoze odpichnut pozadie a zaroven bude menej zasumeny.
Co sa tyka 5DmarkII ja sa len modlim kazdy vecer nech canon konecne urobi nieco ako nikon D700 pretoze osobne nepotrebujem velke rozlisenie ale FF senzor ktory ma dobry AF nielen v strede a rychle servo sledovanie objektu lebo s 5D je to utrpenie. A na 1Dx nemam supy ako vacsina uzivatelov. Nikon je pravda co sa tyka nema take velke portfolio na telaky ako canon ale ak chces najist v nikon rade nieco obdobne a v cenovej hladine ako u canonu jedine pohladat stary nikkor 70-200 f2,8 ale pozor ma klasicky motor nie USM ale je ostrejsi ako nova sigma 70-200 os. Chcem este dota tze som mal moznost fotit zo vsetkymi fotakmi.
ps: ak vydrzis najblizsi rok s tym co mas budu nove fotaky na trhu. Ocakava sa najar ze pridu prve lastovicky lenze kym sa zahniezdia na Slovensku trochen casu to trva a mozno nikon by mohol predstavit i nove sklicko 70-200 f4 co by bola pre teba dalsia moznost.
 
bear
- moderator
2011-11-09 10:32:11+01
Najviac by sa mi pacilo, ak by sa Canon inspiroval Nikonom Pri uvedeni D3, D300 a s oneskorenim prisla D700 ako opomalsia D3. A kby po 1D X by nasledovali podobne lacnejsie modely odvodene z 1D X, potesilo by to vela Canonistov.
 
markus
2011-11-09 10:36:09+01
príspevok od: bear
Najviac by sa mi pacilo, ak by sa Canon inspiroval Nikonom Pri uvedeni D3, D300 a s oneskorenim prisla D700 ako opomalsia D3. A kby po 1D X by nasledovali podobne lacnejsie modely odvodene z 1D X, potesilo by to vela Canonistov.
Povedz to uz by bol realnejsi vianocny samodarcek (-: Ale pravdu mas. Canon malo nacuva fotografov .
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()