Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon D5000 pre začiatočníka?

majky555111
2011-05-04 09:15:18+02
ahojte..som nový užívatel tejto web stránky a som snou velmi spokojný. doteraz som vždy všetko okolo seba fotil ako sa dalo a čím sa dalo.. no teraz sa chcem s fotkami a kvalitou zlepšit ale na ot že som začiatočník neviem či si dobre vyberám nikon D5000. vyzerá celkom dobre aj čo sa týka parametrov a hlavne ten LCD display sa mi páči že sa dá otáčat a pri prenose sa otočí dovnútra a nemusí sa poškriabat.dakujem za vaše rady
 
wayne
2011-05-04 09:57:09+02
vyberas si dobre.
 
krepnek
2011-05-04 09:58:48+02
Kupoval som ho rok vzad. Ako prve by si mal vediet ze uz ma nastupcu - D5100. Zopar vylepseni, nic zasadne. Vzdy zalezi kolko chces do toho investovat a ake mas ambicie. Osobne som zistil, ze zopar features mi na 5000 chyba. Napr blesk nefunguje ako master, hladacik nema 100% pokrytie a je slabsie svetelny, niektori sa stazuju ze nepadne tak dobre do ruky, pretoze je stavany trochu mensi. Ja mam dost velke lapy, ale subtilnejsia konstrukcia mi vobec nevadi. Ficura vyklopneho displeja je celkom fajn, lahko sa mi vyuziva perspektiva zo spodu, ako protekciu proti poskrabaniu to ale nepozuivam, je to pre mna zdlhave stale to otacat. Suma sumarom som ale spokojny, este by som ti dal radu, aby si ho nekupoval so setovym objektivom a radsej si kupil rovno nieco kvalitnejsie. V danej cenovej kategorii by som ti odporucal Tamron 28-75 f/2.8
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-04 10:06:17+02
príspevok od: krepnek
Kupoval som ho rok vzad. Ako prve by si mal vediet ze uz ma nastupcu - D5100. Zopar vylepseni, nic zasadne. Vzdy zalezi kolko chces do toho investovat a ake mas ambicie. Osobne som zistil, ze zopar features mi na 5000 chyba. Napr blesk nefunguje ako master, hladacik nema 100% pokrytie a je slabsie svetelny, niektori sa stazuju ze nepadne tak dobre do ruky, pretoze je stavany trochu mensi. Ja mam dost velke lapy, ale subtilnejsia konstrukcia mi vobec nevadi. Ficura vyklopneho displeja je celkom fajn, lahko sa mi vyuziva perspektiva zo spodu, ako protekciu proti poskrabaniu to ale nepozuivam, je to pre mna zdlhave stale to otacat. Suma sumarom som ale spokojny, este by som ti dal radu, aby si ho nekupoval so setovym objektivom a radsej si kupil rovno nieco kvalitnejsie. V danej cenovej kategorii by som ti odporucal Tamron 28-75 f/2.8
Tamron 28-75 ma na APS-C neprakticky rozsah (pre vacsinu), takz lepsia volba je 18-105 alebo Tamron 17-50/2,8VC
 
Mycroft
2011-05-04 10:07:04+02
Najprv si vyber objektív/y podľa toho čo presne chceš fotiť a potom si vyber telo.

DSLR tělo nebo objektiv - co je důležitější?
www.fotoradce.cz/dslr-telo-nebo-objektiv-co-je-dulezitejsi-clanekid605

Objektívy IV.
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/vyber-fotoaparatu/objektivy-iv---vyber-podla-pouzitia/

A ďalšie články vo Fotoškole, o objektívoch.............
 
Nicinka
2012-01-01 19:33:06+01
Ahojte, som začiatočník a kúpila som si Nikon D5000 ale z druhej ruky a manuál nemám snažím sa naučit co najviac ale ani n a internete ho neviem najst na stiahnutie. Najviac by ma zaujímalo či sa dá ked fotím aby sa mi to co fotim ukazovalo live na obrazovke a nepozeram do hladacika ? Prosim o radu Ďakujem pekne
 
calven
2012-01-01 20:01:12+01
príspevok od: Nicinka
Ahojte, som začiatočník a kúpila som si Nikon D5000 ale z druhej ruky a manuál nemám snažím sa naučit co najviac ale ani n a internete ho neviem najst na stiahnutie. Najviac by ma zaujímalo či sa dá ked fotím aby sa mi to co fotim ukazovalo live na obrazovke a nepozeram do hladacika ? Prosim o radu Ďakujem pekne
Nestačí sa opýtať v jednom vlákne?
A pokiaľ ide o manuál - 5 sekúnd s Googlom...
http://www.makofoto.cz/nikon/navody_k_fotakum/D5000_cz.pdf
 
Paulie
2012-01-01 20:03:17+01
príspevok od: Nicinka
Ahojte, som začiatočník a kúpila som si Nikon D5000 ale z druhej ruky a manuál nemám snažím sa naučit co najviac ale ani n a internete ho neviem najst na stiahnutie. Najviac by ma zaujímalo či sa dá ked fotím aby sa mi to co fotim ukazovalo live na obrazovke a nepozeram do hladacika ? Prosim o radu Ďakujem pekne
http://www.uloz.to/9816115/navod-nikon-d5000-pdf
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()